Balkanlar.Net

Yaşam => Spor Köşesi => Konuyu başlatan: bigalım üzerinde Ocak 20, 2009, 05:11:00Konu Başlığı: * F E N E R B A H Ç E *
Gönderen: bigalım üzerinde Ocak 20, 2009, 05:11:00


(http://img403.imageshack.us/img403/8230/fenerbahcearkaplanlariafh8.jpg) (http://imageshack.us)


Fenerbahçe Spor Kulübü 1907 yılında İstanbul'da kurulan bir profesyonel spor kulübüdür. Renkleri sarı ve laciverttir. Özellikle futbol branşı ile Türk sporunun önde gelen kulüplerindendir. Futbol takımı İç saha maçlarını UEFA'nın beş yıldızlı stadları arasında yer alan ve 2007 yılında yenilenmesi tamamlanan Fenerbahçe Şükrü Saracoğlu Stadyumu'nda oynamaktadır. 2009 UEFA Kupası finali de bu stadyumda oynanacaktır.Kulüpteki diğer branşlar Basketbol, Voleybol, Atletizm, Boks, Kürek, Yelken, Eskrim, Yüzme , Masa Tenisi, Dağcılık, Kriket ve Atıcılık'tır

Fenerbahçe SK
 
Tam isim Fenerbahçe Spor Kulübü
Takma isim(ler) Sarı Kanaryalar
Renkler  Sarı-Lacivert
Kuruluş 3 Mayıs 1907
Başkan Aziz Yıldırım

İnternet adresi fenerbahce.org
E-posta bilgi@fenerbahce.org
Fenerbahçe'nin Faal Şubeleri

Futbol
Basketbol
Voleybol

Atletizm
Masa Tenisi
Yüzme

Kürek
Yelken
Boks

Tarih

1899-1907

Erken Tarih
Fenerbahçe'nin esas kuruluş tarihi 1899 [1]'lara dayanır.İlk zamanlar sadece futbol kulübü olan kulüp 1910 yılına kadr böylece kalmış, 1910'da Kuşdili Kulübü'nün kendisine katılımıyla spor kulübü haline gelmiştir. II.Abdülhamit döneminde Müslüman Türklerin herhangi bir derneğe üye dahi olmaları yasaklanmıştı.Buna karşın gayrimüslimler dernek kurabilmekteydi.Bu, Kadıköy insanını öfkelendirmekte ve hırslandırmaktaydı.Tüm tehlikeleri göze alan deniz öğrencisi Fuat Hüsnü, eski hariciyecilerden Reşat Danyal ve Mehmet Ali'yle 1899 yılında devrin hafiye ve jurnalcilerinin dikkatlerinden kaçmak için Black Stocking FC [2] (Siyah Çoraplılar Futbol Kulübü)‘nü kurdular.Fakat siyah çorap ve kırmızı üst formaları ile Türk gençlerinin oluşturduğu bu futbol topluluğu daha ilk maçlarında hafiyelerin baskınına uğruyordu.

Aradan geçen birkaç yıl içinde aynı gençler yeni katılanlarla birlikte Kurbağalıdere Köprüsü’nün yakınındaki Hurşit Ağa’nın kahvehanesinde toplanıyor ve 1901 yılında da, bu kez isim de değiştirerek Kadıköy Futbol Kulübü[3] ismindeki bir yeni takımı daha kurabilmenin çalışmalarını yapıyorlardı.Bunun sonucunda bu külübü 1902 yılında kurmuşlardır.Fakat günlük yayınlanan Fransızca Servet Gazetesi bu haberi hafiyelere sızdırmış ve durum II.Abdülhamit'in kulağına gitmiştir.Böylece bir kez daha Kadıköy'lü gençlerin kurduğu futbol takımı dağıtılıyordu.


1907-1923

Resmî Kuruluş
Takvim yaprakları 1907 yılını göstermekteyken II.Abdülhamit döneminin son günleri yaşanmaktaydı.Saltanatının son zamanlarını yaşayan II.Abdülhamit'in baskı rejimi her alanda azalmıştı.Bu azalma futbola da yansımıştı.Artık Türk gençleri de açıktan futbol oynuyordu.

 
Fenerbahçe Müzesi'nden bir mumyaBu durumdan yararlanan Kadıköy’lü gençlerden, Hariciye Nazırı Asım ve Server Paşa’ların torunu Londra Sefareti Başkatibi Nuri Bey’in oğlu Ziya Bey ile Harekat Ordusu Feriki Şevki Paşa’nın oğlu Ayetullah Bey ve de ünlü edebiyatçı Sami Paşazade Sezai Bey’in yeğeni Enver Necip (Okaner) Bey, Necip Bey’in Moda Başpınar sokak 3 numaralı evde yaptıkları görüşme neticesinde kuracakları takım hakkında fikir yürütüyorlardı.Görüşmeler sonucunda maddi destek sağlayan dönemin zenginlerinden Saint Joseph mezunu Mühendis Nurizade Ziya Bey’e kulübün kurucu başkanlığını, Osmanlı Bankası memurlarından Ayetullah Bey’e katiplik görevini, Bahriye Subayı Necip Bey’e de kaptanlık ve veznedarlık görevini verildi.[4].Yine görüşmede varılan fikir birliği ile de ; kuracakları kulübün adını oturdukları semtten esinlenerek Fenerbahçe yapacaklar, amblemlerini Fenerbahçe Burnu’ndaki ışık saçan fenerden, formalarındaki renkleri ise Fenerbahçesi’ndeki papatyaların kıskançlık ve temizlik sembolü olan renklerinden yani sarı ile beyazdan alacaklardı.

Kulüp kısa sürede bir kadro semtteki gençlerden oluşturmuştu.1908 yılında İkinci Meşrutiyet'in ilanı ile tanınan dernek kurma serbestliği İstanbul’da birçok Türk kulübünün kurulmasına vesile oldu[5].Kulüp sayısındaki artış İstanbul’da yeni bir ligin kurulması ihtiyacını doğurdu.Bu nedenle de o dönemlerde ülkede resmi tatil günü olan Cuma günleri oynanacak bir lig olan, Cuma Ligi adıyla yeni bir lig kuruldu.

Kulüp kuruluşunda sarı-beyaz olan renklerini 1909 sonbaharında sarı-laciverte çevirmiştir.1909-1910 sezonuyla birlikte de İstanbul Futbol Ligi'ne katılmıştır.Fenerbahçe–Galatasaray kulüpleri arasındaki ezeli rekabet[6], ilk defa 17 Ocak 1909 tarihinde Galatasaray Lisesi öğrencilerinin takımı ile, yeni kurulmuş bir semt takımı maçı şeklinde başlamıştır.Bu tarihten itibaren de o dönemlerdeki İstanbul futbolundaki şampiyonluklar genelde bu iki Türk takımı arasında paylaşılmıştır.

Fenerbahçe Kulübü’nün ilk amblemi olan Fenerbahçe burnundaki ışık saçan beyaz feneri, renkleri ise sarı ile beyaz olmuştu[7]. Ancak, kulüp yöneticileri bunu tatminkar bulmadıklarından, ve içinde bulundukları monarşi rejimini tehdit edici sayılacağı endişesi ile kısa sürede iptal etti. 1910 yılında futbolcu solaçık Hikmet’in çizdiği amblem herkesin beğenisini kazandı ve kabul edildi.

1910 yılında Kuşdili Kulübü'nün kulüp bünyesine katılımıyla Fenerbahçe Kürek, avcılık, kriket ve tenis sporlarına sahip olmuştur.

Kadrosunu gençlerle güçlendiren bu Fenerbahçe 1911 - 1912 liginde hiç yenilmeden şampiyon oldu.Şampiyonluğun en önemli yanı ise, Fenerbahçe’nin bu şampiyonluğu ile İngiliz ve Rum takımlarının şampiyonluklarının tamamen sona erdirmesi ve bu tarihten itibaren de Türk futbolunda şampiyonlukların artık Türk takımlarının olmasıydı. Bu şampiyonluk, kulübün itibarını bir anda yükseltti, imkanlarını arttırdı.Altıyol’da bir kulüp lokali kiralandı, lokalin açılışı ile üye sayısı çoğaldı.Bu arada futbol dışında diğer spor dallarında da faaliyet gösterilmesine başlandığından, aynı yıl Fenerbahçe Futbol Kulübü adı , Fenerbahçe Spor Kulübü’ne dönüştürüldu.

Kulübün kuruluş günü olarak Ulu Önderimiz Gazi Mustafa Kemal Paşa'nın kulübü ziyaret tarihi olan 3 Mayıs kabul edilir.


Kuruluş Amacı
Kulübün amacı kuruluş tüzüğünün 2. ve 3. maddelerin şu şekilde belirtilmiştir: "Kulübün takip ettiği amaç: Memlekette bedenî ve fikrî terbiyenin yayılmasını sağlamak. Vatan gençlerini vatanın korunmasına, zorluklara ve askerî seferberliklere hazırlamaktır." [8]

"Kulüp, özellikle askerî beden eğitimlerinin yapılması, millî oyunların yaygınlaştırılması ve disiplinli bir hâlde geliştirilmesiyle uğraşacak. Kaybolan tecrübelerin kazanılmasına uygun amatör şubeler kurulması ve açılmasına çalışacaktır."[9]

I.Dünya Savaşı
I.Dünya Savaşı başlangıcıyla genç nüfus silah altına alındı.İngiliz takımları İstanbul'da yaptığı maçları bıraktı.1914-1915 yılında Fenerbahçe ve Galatasaray'ın arasında çıkan anlaşmazlıktan dolayı lig, iki ayrı küme halinde oynanmıştır.İstanbul Şampiyonluğu Ligi'ni kazanan Fenerbahçe ile İstanbul Futbol Birliği Ligi'nde birinci olan Galatasaray takımları, gerçek İstanbul şampiyonunun belirlenmesi amacıyla 11 Şubat 1916 günü İttihatspor sahasında (bugünkü Şükrü Saracoğlu Stadı) karşılaştılar. Muzaffer’in golüne karşılık Said Selahaddin’in 2, Galip Kulaksızoğlu’nun da 1 golüyle ezeli rakibini 3-1 yenmeyi başaran Fenerbahçe, hem 1914-15 sezonu şampiyonluğunu hem de İngiltere’den özel olarak getirtilen ve 10 yılın sonunda en çok şampiyon olacak takıma verilecek olan tarihi şildi kazandı[10].

 
I.Dünya Savaşı sonrası kulübü ziyaret eden Mustafa Kemal Paşa'nın stadyumdaki resmi1910 yılında Galatasaray'a kardeş kulüp olarak kurulan Progress International, 1914 yılında Altınordu Spor Kulübü adını almıştır. Dahiliye Nazırı'ni başkanlığa getirerek hem mali destek sağlamış hem de hükümetten destek alarak cepheye asker yollamayan tek kulüp olmuştur[11].Mali olarak gelişmesine paralel olarak iyi futbolcuları kadrosuna katmıştır.Bunlar içinde 7 tane Fenerbahçeli futbolcu da bulunmaktaydı.Fenerbahçe bunun üzerine genç ve hırslı futbolcuları kadrosuna katmıştır.Genç Fenerbahçe ilk lig maçına 17 Kasım 1916'da Anadolu Üsküdar'a karşı oynamıştır.Kulübün kurucusu ve başkanı olan Burhan Felek tecrübesiz,toy Fenerbahçe takımına alınan 7-0'lık hezimetten sonra istifa etmiştir[12].

Fenerbahçe, Çanakkale Savaşları boyunca birçok oyuncusunu kaybetmiştir.Kulüp 3 Mayıs 1918 tarihinde çok önemli bir misafiri ağırladı: Mustafa Kemal Atatürk.Atatürk kulübün Kuşdili'ndeki lokaline ziyarette bulundu.Bu tarih daha sonraları kulübün kuruluş günü olarak görülmüş ve kuruluş tarihi 3 Mayıs 1907 olarak kabul edilmiştir.Atatürk kulüp şeref defterine şunları not düşmüştür[13]:

Fenerbahçe Kulübünün her tarafa mazhar-ı takdir olmus bulunan asari mesaisini işitmiş ve bu Kulübü ziyaret ve erbab-ı himmeti tebrik etmeyi vazife edinmiştim. Bu vazifenin ifasi ancak bugün müyesser olabilmiştir. Takdirat ve tebrikatımı buraya kayd ile mübahiyim.

Kurtuluş Savaşı
 
Adına kupa düzenleyen General Harringtonİstanbul, 16 Mart 1920 günü işgal kuvvetlerince resmen işgal edilir.Kurtuluş Savaşı dönemi'nde işgal kuvvetlerine mensup özellikle İngiliz ve Fransız askeri takımlarıyla yapılan futbol maçları, İstanbulhalkının büyük ilgisini çekiyordu.Türk kulüpleri bu takımlarla 5 yılda 50’sini Fenerbahçe’nin oynadığı toplam 80 maç yapmıştır.İşgal kuvvetleri takımlarına karşı kazanılan galibiyetler ise Türk takımlarını halkın gönülllerinde yüceltiyordu.Türk takımlarının özellikle de Fenerbahçe’nin, başta General Harrington Kupası (29 Haziran 1923) olmak üzere işgal kuvvetleri takımları karşısında elde ettikleri tüm galibiyetler, milletin ve yaralı gönüllerine teselli veriyordu [14].

Fenerbahçe futbol sahalarında işgal kuvvetlerine karşı ardı ardına aldığı galibiyetlerle milli mücadelenin adeta İstanbul şubesi halini alıyordu.Bu dönemde Türk futbolu denince ilk akla gelen Fenerbahçe oluyordu.Kurtuluş Savaşı cephelerinden gelen her yeni zafer halkın moralini yükseltirken, Fenerbahçe'nin de aldığı galibiyetler bu morali daha da arttırıyordu.1910’lu yıllarda en fazla iki bin kişinin izlediği Fenerbahçe, 1919-1920 yıllarında 6-7 bin kişinin doldurduğu tribünlere oynuyordu[15].

Fenerbahçe takımı artık "Kuva-i Milliye" ruhunun halk içindeki sembolü olmuştu. Bunun ilk sebebi işgal takımları ile oynadıkları toplam 50 maçtan sadece ikisini kaybetmeleri , 41 maçta galip gelmeleriydi ki Altınordu ve Galatasaray takımları bu başarıyı gösterememişlerdi. İkinci sebebi ise, Kurtuluş Savaşı'nın lideri olan Mustafa Kemal Atatürk'ün Fenerbahçeli olarak bilinmesiydi[16].

1927–1947

Kuşdili Yangını
Türkiye'nin birden fazla şube barındıran ilk spor kuübü olma başarısını gösteren Fenerbahçe,1913 yılında geçerli olan nizamname ile atletizm, kürek, yüzme, atlama, yelken, patinaj, tenis, çayır hokeyi, boks, kriket gibi spor dallarıyla da meşgul oluyordu.Bunlara daha sonra masa tenisi, eskrim, jimnastik, avcılık, su kayağı, bilardo, salon futbolu, otomobil, atıcılık, sutopu, bis...let, halter, güreş, basketbol, izcilik,patenli hokey, voleybol, vs, gibi toplam 25 spor şubesi içeren 35 spor dalında birçok başarılara imza atılıyordu.[17]

Bu branşlarda sürekli gelişim gösteren Fenerbahçe, 25.kuruluş yılında 5/6 Haziran 1932 gecesi meydana gelen bir yangın sonucunda kupalarından üye kayıt ve maç defterlerini de içeren belgelerine kadar gelmiş geçmiş bütün maddi eser ve izlerini kaybediyordu.Bu kötü durum bütün Türkiye'de şok etkisi yarattı.Fenerbahçe Kulübü İdare Heyeti bunun üzerine basına aşağıdaki tebligatı veriyodu:

Sevgili yuvamız, 25 senelik spor hayatımızda elde ettiğimiz şeref ve galibiyet, hatıraları ile birlikte yanmıştır. Bugün, maddi spor vesaitimizden de tamamen mahrum kalmış bulunuyoruz. Yek değerlerimize karşı sarsılmaz itimat, muhabbet ve tesanüt (dayanışma) havası içinde, yıllarca süren müşterek emeklerimizin muhassalasının (elde edilmiş sonucunun) enkazı karşısında derin bir teessür (üzüntü) duymamak kabil değildir. Mahvolan manevi kıymetlerin maattessüf (ne yazık ki) tamiri imkansızdır. Şu kadar ki, 25 senedir kazandığımız muvaffakiyetlerin hatıralarını kalbimizde daha büyük bir vecd (heyecan) içinde yaşatmak, bu hatıraları Fenerbahçe gençliğine kitap halinde hediye etmek gene mümkündür. Hatta ilk vazifelerimizden biridir. Kupalarımız, bayraklarımız yanmıştır. Fakat yüreğimizdeki hatıralar canlılığını kaybetmeyecektir. Başta Ulu Gazimiz olmak üzere; kulübümüzün mesaisini takdir eden kıymetli yazıları taşıyan hatıra defterimiz kül olmuştur.Fakat bizim emeklerimizi takdir etmiş olan büyük şeflerimiz, memleketini seven memleketin idealine candan bağlı, çalışkan, tesanüt (dayanışma) ve muhabbet çerçevesi içinde Türk gençliğini gene himaye edeceklerdir. Hayatın mütemadi bir mücadele olduğunu, mücadelesiz, ızdırapsız, elemsiz, hayatta gerek ferd ve gerek millet itibariyle muvaffak olmak imkanı olmayacağını Türk gençliğine hatırlatan Büyük Gazi'nin nasihatleri bu elemli günlerimizde, bizim için en büyük teselli ve kuvvet membaı olacaktır. Fenerbahçelileri, kulübümüzün maruz kaldığı felaket nispetinde büyük olan vazifeye davet ediyoruz.

O günün Fenerbahçe Stadı'nın bugünkü haliYangının ertesinde büyük gazetelerden Milliyet ve Cumhuriyet Fenerbahçe’ye Yardım ismi altında kampanya başlatmışdırlar.Yeni bir kulüp binası ve kulüp sahası satın almak için yapılan ilk bağış ise 19 Haziran 1932 tarihinde İş Bankası eliyle 500 TL. göndermek suretiyle Atatürk yapmıştır.Bu yardımların sonucunda ilk adı Silahtar Ağa Sahası , sonraları Papazın Çayırı, Union Kulüp Sahası, İttihat Spor Sahası ve nihayet 25 Ekim 1929 tarihinde de Fenerbahçe Stadı ismini alan 36 dönümlük stat , 6 Temmuz 1932'de 9000 TL. karşılığında satın alındı.Böylelikle Fenerbahçe yurtta stat mülkiyetine sahip ilk kulüp oldu. Ayrıca yapılan bu stad Atatürk'ün büstlerinin konulmasına müsaade ettiği tek stat da olmuştur[18].

1936 yılında Ankara ve İzmir şehirlerinin takımlarının katılımıyla Milli Küme kuruldu.Milli küme 1942,1948,1949 yılları hariç 1936-1950 yılları arasında yapılmıştır.1938 yılında kendi isteğiyle ligden çekilen Fenerbahçe,bunun dışındaki tüm turnuvalara katılmış 1937, 1940, 1943, 1945, 1946 ve 1950 yıllarında olmak üzere 6 kez kazanarak bu kupada en çok zafere ulaşan takım olmuştur[19].

1939 yılı Türk futbolunda bir ilk gerçekleşti.9 Eylül 1939 Cumartesi akşamı 21.00'de, Taksim Stadı'nda Fenerbahçe ile Beyoğluspor ilk gece maçına çıktılar. İlk gece maçındaki ilk golü Fenerbahçeli Fikret Kırcan atmış, Fenerbahçe sahadan 4-2 galip ayrılmıştı[20].

Politika ve Futbol
Bu zamanlarda politika çoğu sporda etkili olmuştur.1929-1930 yıllarında başlayan ve CHP tarafından düzenlenen turnuvada| 10 yıl boyunca en çok şampiyon olan takım İstanbul Şildi'ni kazanacaktı.7 yıl düzenlenen turnuvada Fenerbahçe 4 kez kazanınca İstanbul Şildi'nin sahibi oldu[21].
 
Kulübe en uzun başkanlığı yapmış kişi:Şükrü Saracoğlu1936 Yaz Olimpiyatları'na da politika damgasını vurmuş,Berlin'de düzenlenen olimpiyatlar adeta Adolf Hitler'in gövde gösterisine dönmüştü.II.Dünya Savaşı başlamadan önce devletler,başka devletleri kendi saflarına çekmek için uğraşıyorlardı.Bu amaçla İngiltere'nin profesyonel futbolcuları 1941 yılında Türkiye'ye gelir.İngilizler, Ankara'da ve İstanbul'da olmak üzere Fenerbahçe ile 2 maç yaparlar.Ankara'daki ilk maç 2-2 berabere sona erer.İkinci maç İstanbul'da, eski adıyla Fenerbahçe yeni adıyla Şükrü Saracoğlu Stadyumu'nda oynandı.aç esnasında Fenerbahçe aleyhine bir penaltı verilir.Topun başına o güne kadar hiç penaltı kaçırmayan Wodword geçer.Kalede ise Cihat Arman vardır.Vuruşu bir metre yükseklikten sol kale direğinin hemen yanından ağlarla buluşacakken, Cihat Arman hiç görülmemiş bir şekilde topu kornere çıkarır. İngilizler donup kalmıştırlar.Herkez şaşkınlık içindedir.İngilizler sıraya girer ve bu olağandışı kurtarışı yapan kaleci Cihat Arman'ı teker teker tebrik ederler.Hiç kimse bu olayı unutamaz.[22].

Yine Nazi Almanyası'nın propagandasını yapmak üzere 31 Mayıs 1942'de SK Admira Wien takımı Türkiye'ye gelir.Viyana ekibi Beşiktaş'ı 3-2, Galatasaray'ı 3-0 yener.Son maçını Fenerbahçe'ye karşı yapar ve 2-1 mağlup olur.

Şükrü Saracoğlu, bir siyaset adamıydı.Bunun yanında sıkı bir Fenerbahçeliydi.Fenerbahçe'ye birçok faydası dokundu.Hükümetlerde görevdeyken bile Fenerbahçe başkanlığını sürdümüş, siyasetteyken, 1934-1950 yılları arasında görevde bulunmuştur.Daha sonraları stada adı verilmiştir[23].

1947–1967

Diğer Sporlar
II.Dünya Savaşı her şeyi de olduğu gibi Fenerbahçe'yi de finansal olarak olumsuz etkiledi.Buna karşın sportif anlamda başarılar devam etti.Fenerbahçeli atlet Ruhi Sarıalp, Londra'da düzenlenen 1948 Yaz Olimpiyatları'nda üç adım atlamada bronz madalya kazandı[24].Bu bir Türk'ün atletizm alanında kazandığı ilk madalyaydı.

1944'de Fenerbahçe, ikinci resmi branşını basketbol alanında kurdu.Böylece futboldaki Fenerbahçe-Galatasaray rekabeti basketbola da sıçradı.Ekip ilk büyük başarısını 27 Mart 1954'te elde etti[25].Bu tarihte Galatasaray'ı ilk kez yenerek ezeli rakibinin basketboldaki hegemonyasına büyük bir darbe vurdu.Ekip ilk şampiyonluğuna ise 1957 yılında ulaştı[26].

Fenerbahçe ve Galatasaray ezeli rekabetini 1947 yılında bir başka sporda sürdürür:Ragbi.Yapılan ilk karşılaşma 18 Mayıs 1947'de oynandı.Bu ayrıca son karşılaşma da oldu.Fenerbahçe karşılaşmayı 12-0 kazandı.Bu sonuç karşısında Galatasaray Ragbi branşını kapatmaya karar verdi[27].Lefter ve Can
30 Mart 1947'de Macar Ignace Molnar, futbol takımının başına getirilir. Ignace Molnar yönetiminde takım 1947/48 sezonunda İstanbul Ligi'ni kazanır. Lefter Küçükandonyadis bu sezon takıma transfer olmuş ve şamoiyonlukta önemli katkıları olmuştur[28]. Taksimspor'dan takıma dahil olmuş ve futbol oynadığı dönemde sihirbaz olarak tanınmıştı.Birçok meziyetiyle ön plana çıkmıştı. Fenerbahçe taraftarlarının kalbinde taht kuran Lefter'e Ver Leftere, yaz deftere sloganı yazılmıştır. Fenerbahçe'de bulunduğu zaman içinde birçok rekora imza atmıştır.Lefter Küçükandonyadis daha sonra 1951'de AC Fiorentina'ya transfer olmuştur.

 
O günlerin ezeli rakibi Fenerbahçe-Galatasaray'ın son yıllardaki maçlarından biri1950'de açılan Adalet kulübü hızla gelişmek ister.Kulüp, büyük takımın önemli oyuncularına hem önemli transfer ücretleri ödüyor hem de mensucat fabrikasında bir tezgah veriyordu. Birçok futbolcu Adalet'e geçti.Bunlar içinde Fenerbahçeliler de vardı[29].Fenerbahçe beş futbolcusunu Adalet'e kaptırır. Bu beş futbolcunun dışında ,Lefter İtalya'ya gitmiş, Cihat Arman futbolu bırakmıştı.Fenerbahçe zor bir döneme girdi.Bunların yerine kulüp birçok genç oyuncu aldı.Bu yeni takıma küçük şeytanlar adı verilmişti.Küçük Şeytanlar Adaletle yapılan maçı 1–0 kazanmayı başardı.Ayrıca bu genç takım 1952-53 sezonunda şampiyonluğa ulaştı.

Bir ara Fenerbahçe Basketbol Takımı'nda da oynayan Can Bartu daha sonra futbola geçti.Bartu'nun idolü Lefter'di.Amacı bir gün Lefter gibi Avrupa'da oynamaktı.Fenerbahçe, 1959'da düzenlenen Lig'e iyi başladı ve Beyaz Grubu birinci tamamlayıp Kırmızı Grup birincisi olan Galatasaray ile final oynamaya hak kazandı.İki ayak üzerinden oynanan finalin ilk ayağında Fenerbahçe Galatasaray'a 1-0 mağlup oldu.4 gün sonrasında yapılan ikinci ayak maçında ise Galatasaray'ı 4-0 yenen Sarı-Kanaryalar ilk kez düzenlenen lig'de şampiyonluğa ulaştı.

1959 yılında Fenerbahçe Şampiyon Kulüpler Kupası'nda mücadele etmeye hak kazandı.Macar antrenör Ignace Molnar yönetimindeki Fenerbahçe, Macar Şampiyonu Csepel SC ile İstanbul'da Can Bartu'nun golüyle 1-1 berabere kaldı.Fenerbahçe deplasmanda 3-2 kazandı ve bir üst tura çıktı..Bu, Türk takımları için ilkti çünkü ilk kez bir Türk takımı Avrupa'da bir üst tura çıkmıştı.

1967–1990

Ünlü İsimler
1968 yılında Şampiyon Kulüpler Kupası'da Fenerbahçe İngiltere Şampiyonu Manchester City ile eşleşti.Bundan iki yıl önce İngiltere, Dünya Kupası'nı kazanmıştı.Türkiye ve İngiltere'deki herkes bu eşleşmenin favorisinin açık ara farkla Manchester City olduğunu düşünüyordu.İlk maç Manchester şehrinde oynandı ve özellikle kaleci Yavuz Şimşek'in güzel oyunu maçın 0-0 bitmesini sağladı[30].İkinci maç 2 Ekim 1968'de İstanbul'da oynandı.Manchester City maça baskılı başladı.Ercan Aktuna kaleci Yavuz'a pas attı fakat pas kısa düşünce Coleman araya girdi ve 12.dakikada durumu İngiliz ekibinin lehine çevirdi.İlk yarı bu skorla tamamlandı.İkinci yarıda oyuna Abdullah Çevrim girdi ve hemen 46. dakika'da bir karambolde topu ağlara göndermeyi başardı:1-1.Kalan dakikalarda skora göre turu geçen taraf olan İngilizler defansa çekildi.76.dakikada Ogün Altıparmak'ın vuruşu gol olunca İngilizler şoka uğradı.Durum 2-1 e geldi.Ve maç böyle tamamlandı.Fenerbahçe,dönemin en güçlü ekiplerinden Manchester City'yi elemişti.Ertesi gün Türkiye'deki gazetelerde şöçyle manşetler atılacaktı: "Dünya şampiyonlarının şampiyonunu yendik"

1972 yılında ilginç bir kişi Fenerbahçe'de teknik direktörlük yaptı.1962 Dünya Kupası'nda Brezilya'nın kupayı almasında pay sahibi olmuş Valdir Pereira takımın başına getirildi.Valdir Pereira'nin diğer ismi Didi idi.Fenerbahçe,Didi yönetiminde üç yılda sekiz kupa kazanmayı başardı[31] .Didi zamanında, Cemil Turan ve Osman Arpacıoğlu'lu takım 18 kez Galatasaray'a karşı oynadı.Fenerbahçe bu maçlarda 10 galibiyet 6 beraberlik alırken Galatasaray 2 kez sahadan galip ayrıldı.Fenerbahçe, Didi'li yıllarda oldukça başarılı oldu ve popüleritesini arttırdı.Milliyet tarafından yapılan anket sonuçlarına Fenerbahçe o tarihte %60,56 ile en çok taraftara sahip kulüptü.[32].Konu Başlığı: Ynt: * F E N E R B A H Ç E *
Gönderen: bigalım üzerinde Ocak 20, 2009, 05:42:18


(http://img108.imageshack.us/img108/847/20080725formalar446bx2.jpg) (http://imageshack.us)

Alçaklar ve Yüksekler
1980 yılında Fenerbahçe, takımın başına Eintracht Frankfurt'tan Alman bir çalıştırıcı getirdi.Friedel Rausch yönetimindeki Fenerbahçe en dramatik sezonunu yaşadı.Takım ligde büyük düşüşler yaşadı ve sezonu 10.sırada tamamlayabildi.16 takımın olduğu ve 14., 15., ve 16.'nın küme düştüğü ligde Fenerbahçe 10.oldu.Ligden düşen takımlardan Çaykur Rizespor ile aynı puandaydı.Takım averajla ligde kalabilmişti[33].

Fenerbahçe Müzesi'ndeki Fenerbahçe eski formalarıSarı-Kanaryalar için 1985-1988 yılları arası da pek parlak geçmedi.Takım iki kez beşincilik, bir kez de sekizincilik aldı.Bu üç sezonda kulüp altı çalıştırıcı değiştirdi.Bu, değişim için iyi bir zamandı.Rıdvan Dilmen ve Aykut Kocaman transfer edildi.Kaleye Almanya Milli Takımı kalecisi Harald Schumacher alındı.Alman kaleci daha önce 1982 ve 1986 Dünya Kupalarında, Batı Almanya Milli Takımı'nda görev yapmıştı.Harald Schumacher dışında kadroda yabancı futbolcu yoktu.Oldukça kaliteli bir kadro kuruldu.1988-89 sezonu takım için kırılması zor rekorlar yılı oldu.Fenerbahçe 103 kez (maç başına 2,86) rakip fileleri sarsarak bu alanda lig rekorunu kırdı.Kalesinde sadece 27 gol gördü.Fenerbahçe 36 maçtan 29'unu kazanırken 6'sında berabere kaldı, birini kaybetti.Toplayabileceği 108 puandan 93'unu topladı ve %86,11'lik bir başarı sağladı.Başarı yüzdesi ve alınan puan alanında da rekor kırılmış oldu.Gol kralı Fenerbahçe'den çıktı.Aykut Kocaman 29 gol atmıştı.Rıdvan Dilmen ise tam 41 asist yapmış 19 kez de fileleri sarsmıştı.

Diğer bir parlak başarı 3 Mayıs 1989 tarihinde sağlandı.1988-89 sezonunda Galatasaray ile Türkiye Kupası'nda karşılaşıldı[34]. Maç Ali Sami Yen Stadı'nda oynandı.Galatasaray ilk yarıyı Tanju Çolak'ın attığı üç golle önde kapadı.Galatasaray üstün durumdaydı ve bazı spor yazarları ikinci yarıda farkın açılacağını, böylece Galatasaray'ın tarihi bir zafer elde edeceğini düşünüyorlardı.Devre arasında Veselinoviç takımı çok iyi bir şeklide motive eder ve onlara : "Onlar bize bir devrede üç gol atabiliyorsa, biz onlara beş tane atarız.Sahaya çıkın ve ne kadar Fenerbahçeli olduğunuzu onlara gösterin" der. İkinci yarıda Aykut Kocaman ve Hasan Vezir'in (3x) golleriyle Fenerbahçe rakibini 4-3 devirir.


1990'den günümüzde

90'lar
1990-91 sezonunda Fenerabhçe'nin başına Hollandalı çalıştırıcı Guus Hiddink getirildi.O sezon Fenerbahçe için oldukça kötü geçecekti.Harald Schumacher sarılık geçirdi ve futbola ara vermek zorunda kaldı.Rıdvan Dilmen'in peşini sakatlıklar bırakmadı.Fenerbahçe sezona 1-6'lık Aydınspor hezimeti ile başladı.Bu, kulüp tarihinde ligde alınan en büyük yenilgiydi[35].Sezon istenilen gibi gitmedi ve takım beşinci olarak ligi kapadı.Buna karşın Basketbol Erkek Takımı, tarihindeki ilk şampiyonluğunu bu sezon elde etti.

 
Hollandalı çalıştırıcı Guus Hiddink90'lı yıllar takım için pek parlak geçmedi.1990-2000 arasında sadece bir kez lig şampiyonluğuna ulaşıldı.1995-96 sezonunda takım lig şampiyonluğuna ulaştı.Aynı yıl Türkiye Kupası'nda finale çıktı.İki maç üzerinden oynanan karşılaşmalarda Fenerbahçe, uzatma devresinde yediği golle Galatasaray'a mağlup oldu.Buna karşılık bu dönemde Fenerbahçe 4 yıl lig gol kralını çıkardı.1991-92 sezonunda ve 1994-95 sezonunda Aykut Kocaman 25 ve 27 golle, 1992-93 sezonunda Tanju Çolak 27 golle, 1993-94 sezonunda Bülent Uygun 22 golle gol krallığına ulaştı.

Tüm bunlara karşın kulüp 10 yıl boyunca ekonomik ilerlemeler kaydetti.Ali Şen ve Aziz Yıldırım gibi zengin başkanlar sayesindeki bu ekonomik ilerleme ile kaliteli futbolcular ve ünlü teknik adamlar takıma kazandırıldı.Joachim Löw ve Carlos Alberto Parreira bunlardan ikisiydi.Yine birçok ünlü yabancı futbolcu takımda oynadı : Jay-Jay Okocha, Elvir Baliç, Emil Kostadinov,Jes Høgh...

Yeniden Yapılanma

Tesisleşme
 
Stadyumdan bir görünüm1998 yılında yapılan başkanlık seçimlerinde Aziz Yıldırım, bir oy farkla başkanlığa seçildi. Yıldırım, devamlı bir sportif başarı için, kulüp ekonomisinin sağlam temellere dayanması gerektiğini düşünüyordu.Bu amaçla uzun vaadede planlar yaptı.Fenerbahçe Stadyumu olarak anılan stadyumun adını Şükrü Saracoğlu Stadı olarak değiştirdi.28.000 kişilik bu stadyumun 1982 yılında projelendirilen kapasite arttırma çalışmalarına başlandı.1999-2000 sezonunda Yeni Açık diye adlandırılan, Kurbağalıdere tarafındaki tribün yılılarak inşaata başlandı.Sponsor olarak Migros ile anlaşıldı.2000-01 sezonunun ilk maçı geldiğinde kapasite 30.000 çıkarılmıştı.Sezon içinde diğer kale arkası tribün yıkıldı ve inşaasına başlandı.Sponsor olarak Telsim ile anlaşıldı ve 6 Mayıs 2001'deki Fenerbahçe-Galatasaray maçına yetiştirildi.Kapasite 42.000'e ulaştırılmıştı.Bu maç ile İstanbul seyirci ve hasılat rekoru kırıldı[36].

Daha sonra Maraton Trübün yıkıldı.İnşaat hızla bitirildi, 16 Şubat 2002'de oynanan yine bir Fenerbahçe-Galatasaray maçıyla tribün açılışı yapıldı.Maçı 45.000 civarında taraftar izledi.

2005 yılının mart ayında numaralı tribün hızla yıkıldı.8-9 ay gibi kısa sürede yeni tribün yapıldı.Bu tribüne Fenerium Tribünü adı verildi.2006-2007 sezonunda stada ısıtma sistemi eklendi[37].

Tüm bunların yanında kulübe önemli tesisler kazandırılmış,altyapı çalışmaları hızlandırılmıştır.Samandıra Tesisleri 2000 yılında hizmete girmiştir.Altyapıya hizmet veren Fikirtepe Tesisleri 1999 yılında açılmıştır.Dereağzı Tesisleri 2003 yılında suni çimle kaplanmıştır.Faruk Ilgaz Tesisleri 2004'te modernize edilmiş şekilde hizmete sokulmuştur[38].

(http://img413.imageshack.us/img413/9879/20080723154553kanaryauj4.jpg) (http://imageshack.us)

Sportif Başarı

Başkanlar
1907–1908 Ziya Songülen
1908–1909 Ayetullah Bey
1909–1910 Tevfik Haccar Taşçı
1911–1912 Osman Fuat Efendi
1912–1914 Hamit Hüsnü Kayacan
1914–1915 Hulusi Salih Paşa
1915–1916 M. Sabri Toprak
1916–1918 Dr. Nazım Bey
1918–1919 Refik Ahmet Nuri Sekizinci
1920–1923 Ömer Faruk Efendi
 1924–1927 Nasuhi Baydar
1928–1932 Muvaffak Menemencioğlu
1932–1933 Sait Selahattin Cihanoğlu
1933–1934 Hayri Celal Atamer
1934–1950 Şükrü Saraçoğlu
1950–1951 Ali Muhiddin Hacı Bekir
1951–1953 Osman Kavrakoğlu
1953–1954 Bedii Yazıcı
1955–1957 Zeki Rıza Sporel
1958–1959 Agah Erozan
 1960–1960 Medeni Berk
1960–1961 Hasan Kamil Sporel
1961–1962 Razi Trak
1962–1966 İsmet Uluğ
1966–1974 Faruk Ilgaz
1974–1976 Emin Cankurtaran
1976–1980 Faruk Ilgaz
1980–1981 Razi Trak
1981–1983 Ali Şen
1983–1984 Faruk Ilgaz
 1984–1986 Fikret Arıcan
1986–1989 Tahsin Kaya
1989–1993 Metin Aşık
1993–1994 Güven Sazak
1994–1994 Hasan Özaydın
1994–1998 Ali Şen
1998—.... Aziz Yıldırım
 


Unutulmaz Futbolcular
Fenerbahçe 1907 yılında kurulduğunda oldukça kısıtlı bir kadroya sahipti. Bunlardan Galip Kulaksızoğlu ilk kadrodan kulüpte en fazla kalan isimdi. Kulüpte 17 yıl geçiren Kulaksızoğlu 1924 yılında jübile yapana kadar 216 maça çıkmıştı. Zeki Rıza Sporel Fenerbahçe'nin altyapısından çıkmış ilk isimlerdendi. 18 yıllık kulüp kariyerinde 352 maçta 470 gol atarak maç başına 1,3 gol ortalaması ile kulüpte önemli bir yer edinmiştir. Zeki Rıza Sporel 16 kez forma giydiği Türkiye Millî Futbol Takımı forması ile 15 gole imza atmıştır. Cihat Arman kulübe en uzun süre hizmet eden kalecilerdendir. 12 sezon boyunca 308 maça çıkmıştır.

Lefter Küçükandonyadis, Avrupa'da mücadele eden ilk önemli Türk oyunculardandır. Lefter, Fenerbahçe'ye geri dönmeden önce 2 yıl boyunca sırayla ACF Fiorentina ve OGC Nice takımlarında oynamıştır. Lefter 615 maçta 423 gol atarak kulübün 2 İstanbul Ligi, 3 Türkiye Ligi zaferi kazanmasında etkili olmuştur. Bir başka efsanevi oyuncu Can Bartu, kulübün Avrupa'ya ihraç ettiği önemli oyunculardandır. Ayrıca Can Bartu bir avrupa kupası finalinde ( Fiorentina - Glasgow Rangers, 1 Ocak 1961 ) top koşturan ilk Türk oyuncu olmuştur. Bartu, Fenerbahçe'ye geri dönmeden önce S.S.C. Venezia ve S.S. Lazio takımlarında da futbol oynamıştır. Bartu, Fenerbahçe'de 330 lig maçında 162 gol atmış ve 4 Türkiye Ligi zaferi yaşamıştır.

Yakın geçmişte, özellikle yabancı futbolcular taraftarın gönlünde taht kurmuştur. Bunlardan Uche Okechukwu 13 sezon Fenerbahçe ve İstanbulspor'da forma giymiş ve Türkiye'de en uzun süre kalmış yabancı oyuncu unvanını elde etmiştir. Uche, Fenerbahçe kariyerinde 2 Türkiye Ligi şampiyonluğu yaşamış ve taraftarlar tarafından kulübün unutulmaz isimlerinden biri olarak görülmektedir.

Amblem ..
Amblem, 1910 yılında resimde yeteneği olan futbolcu Topuz Hikmet tarafından tasarlamıştır ve bu amblem günümüze kadar ulaşmıştır.

Fenerbahçe 100.yıl Kurumsal LogosuTopuz Hikmet'in anlatımıyla Fenerbahçe ambleminin öyküsü:

Kulübümüzün rengi sarı-beyazdan, sarı-laciverte çevrildikten sonra bu yeni renklerle bir amblem yaptırılması gündeme geldi. Arkadaşlarım bu amblemin çizilmesini benden rica ettiler. İlk önce bayrağımızın renkleri kırmızı ile beyazı bir araya getirdim. Sonra kırmızı üzerine bir kalp şekli çizerek bunu sarı-laciverte boyadım ve üzerine de metanet, kuvvet ve sağlamlığın ifadesi olan meşe dalını resmettim. Beyaz kısma da kulübümüzün ismini ve kuruluş tarihini yazdım. Rozetimizi çizerken, ona şu manayı vermeye çalıştım; Kalpten gelen bir bağımlılıkla bu kulübe hizmet etmek. Çizdiğim şekil arkadaşlarım tarafından beğenildi ve yeni amblem o tarihlerde Almanya'da bulunan Tevfik Haccar'ın aracılığıyla orada yaptırıldı. Yeni harflerin kabulünden sonra aynı şekilde muhafaza edildi. Sadece Fenerbahçe Spor Kulübü 1907 yazısı yeni harflerle değiştirildi.

Şubeler

Futbol
Ana madde : Fenerbahçe SK (Futbol)

Fenerbahçe Spor Kulübü' nün en önemli branşı futboldur. Fenerbahçe, futbolda 17 kez Türkiye Ligi şampiyonluğuna ulaşırken, 4 kez de Türkiye Kupası' nı kazanmıştır. 2007-2008 sezonunda Şampiyonlar Ligi' nde Çeyrek Final oynarak büyük bir başarıya imza atmıştır.


Ulusal Başarılar
Turkcell Süper Lig:
17 Şampiyonluk: 1959, 1960-61, 1963-64, 1964-65, 1967-68, 1969-70, 1973-74, 1974-75, 1977-78, 1982-83, 1984-85, 1988-89, 1995-96, 2000-01, 2003-04, 2004-05, 2006-07
 
Şampiyonluk kutlamalardan bir görünümTürkiye Kupası:
4 Şampiyonluk: 1968, 1974, 1979, 1983
Türkiye Süper Kupası:
1 Şampiyonluk: 2007

Uluslararası Başarıları
Şampiyonlar Ligi:
Çeyrek Final: 2007-2008
Kupa Galipleri Kupası:
Çeyrek Final: 1961-1962
Fenerbahçe PAF Takımı
Ana madde : Fenerbahçe PAF

Fenerbahçe PAF Takımı,diğer kulüplerin PAF takımlarının bulunduğu PAF Ligi'nde oynamaktadır. PAF takımın antrenörlüğünü Mehmet Hacıoğlu yapmaktadır. İç saha maçlarını Dereağzı Tesisleri'nde oynamaktadır.


Basketbol
 
Basketbol Takımının maçlarını oynadığı Abdi İpekçi ArenaAna maddeler : Erkek Takımı, Bayan Takımı

Fenerbahçe'nin ikinci büyük branşı basketboldur. Fenerbahçe ve Ülkerspor 2006 yılında yaptıkları geniş kapsamlı sponsorluk anlaşması ile takımlarını birleştirmişler ve Fenerbahçe Ülker adını almışlardır.Bayan takımına da Aras Kargo sponsor olmuştur.

Fenerbahçe Erkek Basketbol Takımı ligde 3 şampiyonluğa ulaşırken 1 defa da Türkiye Kupası' nı kazanmıştır. Cumhurbaşkanlığı Kupası' nı ise 4 kez kazanma başarısı göstermiştir.

Fenerbahçe Bayan Basketbol Takımı ligde 6 şampiyonluğa ulaşırken 8 defa da Türkiye Kupası' nı kazanmıştır. Cumhurbaşkanlığı Kupası' nı ise 6 kez kazanma başarısı göstermiştir.


Voleybol
Ana maddeler : Erkek Takımı, Bayan Takımı

Fenerbahçe'nin üçüncü büyük branşı voleyboldur.2007 yılında Acıbadem Holding, Fenerbahçe Bayan Voleybol Takımı' na sponsor olmuştur.

Fenerbahçe Voleybol Erkek Takımı 2007-2008 sezonunda şampiyonluğa ulaşarak tarihinde bir ilke imza atmıştır. Aynı yıl Türkiye Kupası' nı da müzesine götürerek büyük bir başarıya imza atmıştır.


Boks
Ana madde : Fenerbahçe Boks Şubesi

Boks, Fenerbahçe Spor Kulübü'nde önemli bir branştır.Takım Türkiye Şampiyonlukları kazanmış sporculara sahiptir. Atagün Yalçınkaya, Gülsüm Tatar ve Sümeyra Kaya Fenerbahçe Boks Takımı'ndadır.

 
Fenerbahçeli Atlet Justin Gatlin
Atletizm
Ana madde : Fenerbahçe Atletizm Şubesi

Atletizm, Fenerbahçe Spor Kulübü'nde önemli bir branştır. Takım Türkiye rekorları kırmış birçok atlete sahiptir.Halil Akkaş, Eşref Apak, Amerikalı koşucu Justin Gatlin, Kanadalı koşucu Donovan Bailey ve Jamaika doğumlu Slovenyalı koşucu Merlene Ottey Fenerbahçe Atletizm Takımı'nda bulunmaktadır.


Kürek
Ana madde : Fenerbahçe Kürek Şubesi

Kürek, Fenerbahçe Spor Kulübü'ndeki bir diğer önemli branştır.Takım, Türkiye'nin en iyi Kürek takımı olarak gösterilmektedir.


Yelken
Ana madde : Fenerbahçe Yelken Şubesi

Yelken, Fenerbahçe Spor Kulübü'ndeki bir başka önemli branştır.Türkiye'nin en iyi yelken takımları arasında gösterilmektedir.Manken Çağla Kubat, Fenerbahçe Yelken Takımı'nın sporcusudur..


Masa Tenisi
Ana madde : Fenerbahçe Masa Tenisi Şubesi

Fenerbahçe, son yıllarda diğer branşlara olduğu gibi masa tenisi branşına da önemli yatırımlar yapmıştır.Fenerbahçe Spor Kulübü'nün masa tenisi şubesindeki bir çok sporcunun Türkiye Şampiyonlukları vardır.Yurtdışından getirilen sporcular da bir çok kez ülkelerinde milli olmuşlardır.


Yüzme
Ana madde : Fenerbahçe Yüzme Şubesi

Fenerbahçe Yüzme Şubesi bünyesinde 200'den fazla sporcu vardır.Branş Serbest stil yüzme, Kurbağalama yüzme, Kelebekleme yüzme, Sırtüstü yüzme ve Karışık yüzme dallarında faaliyet göstermektedir.Bu şube 2001 yılı hariç son 9 yılda tüm Türkiye şampiyonluklarını kazanmıştır.


Tesisler
 
Şükrü Saracoğlu Stadyumu'nun bir fotoğrafı
Stadyum
Şükrü Saracoğlu Stadyumu İstanbul,Kadıköy'de , Fenerbahçe takımının maçlarına ev sahipliği yapan stattır. Stad 1908 yılında açılmıştır ve 1999 - 2006 yılları arasında yenilenerek kapasitesi arttırılmıştır. 4 Ekim 2006'da UEFA tarafından yapılan incelemeler sonucunda 2009 UEFA Kupası finalinin bu statta yapılması kararlaştırılmıştır. Mayıs ayından itibaren stad bakıma alınıp üstü tamamen kapatılacak ve ayrıca 6.000 kişilik bir kapasite artışı olacaktır.Ayrıca loca sayısında artış olacak ve stad kapasitesi 60.000'e yaklaşacaktır.


Müze
Ana madde : Fenerbahçe Müzesi

Kulüp Müzesi birkaç kez yeri değiştirilmiş ,yenilenmiştir. Son olarak Şükrü Saracoğlu Stadyumu'na taşınmış ve 19 Ekim 2005 tarihinde açılmıştır. Müzede toplam 10 bölüm vardır.


Diğer Tesisler
Kulübün diğer tesisleri arasında sosyal merkezler, antreman tesisleri, kulüp ana merkezi,Dereağzı Metin Aşık Kamp Merkezi, genç takım futbol akademisi, spor salonu, Fikirtepe Tesisleri, Fenerbahçe Koleji ve yüzme havuzu bulunmaktadır. [39]

Faruk Ilgaz Sosyal Tesisleri, kulüp ana binasının yanına kurulmuştur. 15 Mayıs 1969'da kurulmasına rağmen Aziz Yıldırım tarafından restore edildi ve 21 Ocak 2004 tarihinde açıldı..
Samandıra Antreman Tesisleri'nin, yapımı 1997 yılında Ali Şen’in başkanlığı döneminde başlandı. 2000 yılında tamamlandı.Ana takımın kamp merkezidir..
Dereağzı Metin Aşık Kamp Tesisleri, Dereağzı'nda kurulmuştur ve Fenerbahçe PAF takımına hizmet vermektedir.1989'da yeniden açılmıştır. Tesis Fenerbahçe'nin boks,yelken gibi takımlarına hizmet vermektedir.
Genç Futbol Akademisi, Metin Aşık Kamp Tesisleri'nin yanın kurulmuştur.1999 yılında yapılarak Fenerbahçe Genç takımlarına hizmet vermektedir.
Fikirtepe Tesisleri, Yumurtacı Abdi Bey Yolu üzerinde , Kadıköy'e kurulmuştur.1 Temmuz 1998'da açılmıştır. Futbolcu yetiştirmek için kullanılmaktadır..
Spor Salonu, Munir Nurettin Selcuk Yolu üzerine Kızıltoprak'a kurulmuştur. 1982'de açılmıştır ve 24 Şubat 2001'de yenilenmesi tamamlanmıştır.Fenerbahçe Erkek ve Bayan basketbol ,Erkek Voleybol ve Bayan Voleybol takımlarına hizmet vermektedir..
Vefa Küçük Yüzme Havuzu, 16 Temmuz 1999'da açıldı ve yüzme branşına hizmet vermektedir.

(http://img172.imageshack.us/img172/554/220pxfbstadmanzara2nm2.jpg) (http://imageshack.us)

Taraftar Grupları
Fenerbahçe çok geniş bir taraftar kitlesine sahiptir. Şükrü Saracoğlu Stadyumu'nun yenilenmesinden sonra Fenerbahçe, Türkiye Ligi içinde maça en fazla taraftar çeken kulüp oldu. Fenerbahçe, 2006-2007 sezonunda maç başına 40.000 seyirciye ulaşmıştır.


“ Hep Destek Tam Destek „
—Fenerbahçe taraftarının destek felsefesini ifade eden slogan
 
Fenerbahçe 4 büyük taraftar grubuna sahiptir. Bunlar Genç Fenerbahçeliler, Kill For You, UniFeb ve Antu/Fenerlist'tir

Genç Fenerbahçeliler
 
Tribünlerden bir görünümGFB, tüm taraftarlar içinde lider gruptur. GFB 6 küçük gruba ayrılır. Bunlar 1907 Gençlik (2000 yılında kurulup 2001 yılında GFB'ye katılmıştır ), GFB Europe, Lise GFB ( Lise öğrencileri tarafından 2002 yılında kurulmuştur), Uni GFB ( Üniversite öğrencileri tarafından 2001 yılında kurulmuştur), GFB’s Angels ( Bayan Fenerbahçeliler grubu) ve Devil’s of GFB (2004 yılında kurulmuştur).

GFB'nin 61 şehirde, 51 üniversitede ve 10 değişik ülkede üyeleri vardır. Grup maçları Şükrü Saracoğlu Stadyumu'un Migros Tribünü kısmında takip etmektedir.


Kill For You
KFY 1996 yılında kurulmuştur.Grup, takımın tüm profesyonel ve amatör maçlarını takip etmektedir. Şükrü Saracoğlu Stadyumu'nun maraton tribününde maçları takip etmektedirler.

UniFeb
Grup 2002 yılında kurulmuştur.Tüm üyeleri üniversitelilerden oluşmaktadır. Şükrü Saracoğlu Stadyumu'nda maçları Telsim tribününden takip etmektedirler. Merkezleri Levent'tedir.

Antu/Fenerlist
Grup bir internet topluluğudur.Ali Şen'in oğulları olan Metin Şen ve Adnan Şen tarafından kurulmuştur.

33 ülkeye, 37 şehire yayılmıştır ve yaklaşık 25.000 üyeleri vardır.Üyeler maçları Şükrü Saracoğlu Stadyumu'nda maçları Telsim tribününden takip etmektedirler.

Finans

Sponsorlar
Fenerbahçe'nin aşağıdaki kuruluşlar ile sponsorluk anlaşmaları vardır.Ana sporsorları Avea ve Fenerium'dur.

Avea - Ana sponsor
Fenerium - Ana sponsor
Cola Turka - Resmi sponsor
Adidas - Resmi sponsor
 Acıbadem - Resmi sponsor
Alpet - Resmi sponsor
Aras Kargo - Resmi sponsor
Arçelik - Resmi sponsor
 Koç Holding - Resmi sponsor
Audi - Resmi sponsor
Doğuş Holding - Resmi sponsor
Denizbank - Resmi sponsor
 Efes Pilsen - Resmi sponsor
Siemens - Resmi sponsor
Vakıfbank - Resmi sponsor
Mail2Web - internet servisi
 
Fenerium
Fenerbahçe'nin lisanslı ürünleri Fenerbahçe Sportif AŞ adına Fenerium mağazalarında ve ülke genelinde direk satış yapan Fenerium tırları tarafından satılmaktadır.

Fenerium ana şubesi Şükrü Saracoğlu Stadı'ndadır.Buradan sezonluk bilet ve maç biletleri satın alınabilir.

Fenerium 41 mağaza ve 200 civarı satış noktasında toplam 1.720.000 ürün satarak 19 Milyon Dolar kar elde etmiştir.2004-2005 sezonunda 285.000 civarında ürün satılmıştır.

Fenerbahçe'nin eski futbolcularından Nicolas Anelka'nın piyasaya sürdüğü Nic39 adlı ürünü Fenerüumlarda satılmaktadır

(http://img156.imageshack.us/img156/2020/fenerbahcegolsevinciresrl0.jpg) (http://imageshack.us)
Konu Başlığı: Ynt: * F E N E R B A H Ç E *
Gönderen: bigalım üzerinde Ocak 20, 2009, 05:54:13
   
 Galatasaray maçından - 4 -  saat önce - 1 -  tane de benim resmim olsun ..


(http://img223.imageshack.us/img223/5826/getattachmentia6.jpg) (http://imageshack.us)
Konu Başlığı: Ynt: * F E N E R B A H Ç E *
Gönderen: BalkanTürk89 üzerinde Ocak 20, 2009, 09:10:11
HADİ HAYIRLI OLSUN!  :alkis

BUNDAN SONRA FB'Lİ ARKADAŞLARIN DERTLERİNİ GALATASARAY SAYFASINDA OKUYAMAYACAĞIZ DESENE  >:D


Konu Başlığı: Ynt: * F E N E R B A H Ç E *
Gönderen: bigalım üzerinde Ocak 21, 2009, 06:38:21
   
    balkantürk  -- özelden 2 mesajın var ..  görüşürüz kardeşim ..  bu sefer
                          sen hallediver oldu mu ..

                    not : sonra devam ederiz .. daha iyi olur ..

                 

         Konu Başlığı: Ynt: * F E N E R B A H Ç E *
Gönderen: bigalım üzerinde Ocak 22, 2009, 01:41:38
(http://img522.imageshack.us/img522/4786/324uo4.jpg) (http://imageshack.us)

      6 Kasım 2002 .. unutulmaz maç ..  tarihi skor .. 

      29. dakikada Ariel Ortega'nın sağ kanatta yaptığı şov iki cimbomlu futbolcunun başının
dönmesine sebeb oldu .. arka arkaya da bu kadar çalım yenmez ki .. döne döne - birisi de
en sevdiğim GS lı Ergün Penbe üstelik .. 35. dakika da Ortega kırmızı kart gördü ..
maç 5- 0 oldu Fatih Terim önüne bakıyordu .. 6 - 0 oldu bir sigara çekişi var ki yanakları
yapıştı adeta , iki parmağının ucuyla tutmuştu .. 88. dakikada Ceyhun kaleye vurmayıpta
Tuncay'a  verse bomboştu kale önünde ..    


Konu Başlığı: Ynt: * F E N E R B A H Ç E *
Gönderen: bigalım üzerinde Ocak 23, 2009, 19:10:44

(http://img214.imageshack.us/img214/6999/60secondsri0.jpg) (http://imageshack.us)


Konu Başlığı: Ynt: * F E N E R B A H Ç E *
Gönderen: bigalım üzerinde Ocak 23, 2009, 20:08:43
 
(http://img217.imageshack.us/img217/4826/6kasimrutbedt1.jpg) (http://imageshack.us)Konu Başlığı: Ynt: * F E N E R B A H Ç E *
Gönderen: bigalım üzerinde Ocak 28, 2009, 00:39:39

(http://img204.imageshack.us/img204/6273/fenerbahce0708copyen7de3.jpg) (http://imageshack.us)

            


Konu Başlığı: Ynt: * F E N E R B A H Ç E *
Gönderen: bigalım üzerinde Ocak 28, 2009, 04:34:29

(http://img407.imageshack.us/img407/7162/60fenerbahceresimleribb5.jpg) (http://imageshack.us)Konu Başlığı: Ynt: * F E N E R B A H Ç E *
Gönderen: göçmen kızı üzerinde Ocak 28, 2009, 15:06:45
türkiyede fenerbahçden başka takımmmı var


Konu Başlığı: Ynt: * F E N E R B A H Ç E *
Gönderen: BalkanTürk89 üzerinde Ocak 28, 2009, 19:52:24
türkiyede fenerbahçden başka takımmmı var

HATIRLATMAK İSTEMEZDİM AMA:

(http://img48.imageshack.us/img48/6022/adszoc0.png)(http://img441.imageshack.us/img441/5452/karikatur46sw4ya1dncs6.jpg)


Konu Başlığı: Ynt: * F E N E R B A H Ç E *
Gönderen: bigalım üzerinde Ocak 28, 2009, 20:04:15

           balkantürk  bırak bu numaraları yahu .. ikinci üçüncü lig takımlarına
                              elenen bir çok dev takım var ..  hem dünyada hem bizde
                              bu sefer bizimkiler bir eşeklik edip Rüştü ye daldılar , o kadar ..
                              tabi ki olmaması lazım bu ayıbın ..  ama o günden bu yana da
                              rezalet olmadı , yani ..


Konu Başlığı: Ynt: * F E N E R B A H Ç E *
Gönderen: bigalım üzerinde Ocak 28, 2009, 20:09:58


(http://img519.imageshack.us/img519/7506/357uv0.jpg) (http://imageshack.us)
Konu Başlığı: Ynt: * F E N E R B A H Ç E *
Gönderen: BalkanTürk89 üzerinde Ocak 28, 2009, 20:54:01

           balkantürk  bırak bu numaraları yahu .. ikinci üçüncü lig takımlarına
                              elenen bir çok dev takım var ..  hem dünyada hem bizde
                              bu sefer bizimkiler bir eşeklik edip Rüştü ye daldılar , o kadar ..
                              tabi ki olmaması lazım bu ayıbın ..  ama o günden bu yana da
                              rezalet olmadı , yani ..

abi seni 6 dan aşağısı kesmiyor anlaşılan. elimizde o da var :
 
(http://img149.imageshack.us/img149/7715/13575093as2.gif)

 


Konu Başlığı: Ynt: * F E N E R B A H Ç E *
Gönderen: bigalım üzerinde Ocak 29, 2009, 03:50:07


                Aga sen Aydın ı filan bırak .. geç bunları ... aşağıya bak !

(http://img90.imageshack.us/img90/5161/gercektarihnv0.gif) (http://imageshack.us)


Konu Başlığı: Ynt: * F E N E R B A H Ç E *
Gönderen: bigalım üzerinde Ocak 29, 2009, 04:05:40


(http://img220.imageshack.us/img220/7505/ngeographicbe8.jpg) (http://imageshack.us)


Konu Başlığı: Ynt: * F E N E R B A H Ç E *
Gönderen: MaXiLLa üzerinde Ocak 29, 2009, 13:24:45
Sayın bigalım fazla üstlerine gitmeyin, az sonra bizim Uefa kupamız var diyeceklerdir kendileri :) Sonrasında tesadüftü değildi vs. bi sürü ıvır zıvır tartışmanın içerisine gireceksiniz :) Sonrasında Süper Kupamızda var diyecektir. Kıskanıyosunuza kadar gelip dolaşacaktır muhabbet, fakat O meşhur Uefa kupası alındığından beri Kadıköy' de galibiyete hasrettir ezeli rakip ebedi dost takımımız. 4 farklı 6 farklı yenilgiler görmüştür. Hatta avrupadada başarıya hasrettir, Tromso, leverkuzen, Steu Bükreş, 10 yıllık dibe çöküşü ve Fenerbahçe nin yükselişini görmekten acizlerdir, çünki Uefa kupaları vardır onların ve gözlerini kör etmiştir :)


Konu Başlığı: Ynt: * F E N E R B A H Ç E *
Gönderen: BalkanTürk89 üzerinde Ocak 29, 2009, 14:41:33
Sayın bigalım fazla üstlerine gitmeyin, az sonra bizim Uefa kupamız var diyeceklerdir kendileri :) Sonrasında tesadüftü değildi vs. bi sürü ıvır zıvır tartışmanın içerisine gireceksiniz :) Sonrasında Süper Kupamızda var diyecektir. Kıskanıyosunuza kadar gelip dolaşacaktır muhabbet, fakat O meşhur Uefa kupası alındığından beri Kadıköy' de galibiyete hasrettir ezeli rakip ebedi dost takımımız. 4 farklı 6 farklı yenilgiler görmüştür. Hatta avrupadada başarıya hasrettir, Tromso, leverkuzen, Steu Bükreş, 10 yıllık dibe çöküşü ve Fenerbahçe nin yükselişini görmekten acizlerdir, çünki Uefa kupaları vardır onların ve gözlerini kör etmiştir :)

Yok canım niye öyle bir şey diyelimki. Bakın sizinde o kupalarınız var :

(http://img185.imageshack.us/img185/1320/fbcupic4.jpg)


Konu Başlığı: Ynt: * F E N E R B A H Ç E *
Gönderen: bigalım üzerinde Şubat 02, 2009, 22:14:56

(http://img517.imageshack.us/img517/8681/20081109fbgs3uy1.jpg) (http://imageshack.us)

(http://img517.imageshack.us/img517/6039/20081109skorboarddy6.jpg) (http://imageshack.us)Konu Başlığı: Ynt: * F E N E R B A H Ç E *
Gönderen: bigalım üzerinde Şubat 02, 2009, 22:28:12
Sayın bigalım fazla üstlerine gitmeyin, az sonra bizim Uefa kupamız var diyeceklerdir kendileri :) Sonrasında tesadüftü değildi vs. bi sürü ıvır zıvır tartışmanın içerisine gireceksiniz :) Sonrasında Süper Kupamızda var diyecektir. Kıskanıyosunuza kadar gelip dolaşacaktır muhabbet, fakat O meşhur Uefa kupası alındığından beri Kadıköy' de galibiyete hasrettir ezeli rakip ebedi dost takımımız. 4 farklı 6 farklı yenilgiler görmüştür. Hatta avrupadada başarıya hasrettir, Tromso, leverkuzen, Steu Bükreş, 10 yıllık dibe çöküşü ve Fenerbahçe nin yükselişini görmekten acizlerdir, çünki Uefa kupaları vardır onların ve gözlerini kör etmiştir :)

     
    MaXİLLa   --     haklısın arkadaşım ..  bizim yerimize takım konuşuyor zaten ..
 
              "  Fenerbahçe büyüklüğü ne şampiyonluk büyüklüğü, ne kupa büyüklüğüdür.                  
                 Onun büyüklüğü başka bir büyüklüktür işte , adı konamaz "


 


Konu Başlığı: Ynt: * F E N E R B A H Ç E *
Gönderen: bigalım üzerinde Şubat 02, 2009, 22:44:56

(http://img386.imageshack.us/img386/5894/altincihispy0.jpg) (http://imageshack.us)Konu Başlığı: Ynt: * F E N E R B A H Ç E *
Gönderen: bigalım üzerinde Şubat 09, 2009, 12:05:44
  Fener taklaya geldi ..

İki ofsayt gol ve verilmeyen iki penaltı mazeret olamaz , bu takım koşmu
yor ve zoraki oynuyor.. Ama Hoca da gaz verip doğru işler yapmalı değil mi ?
10 kişi kalmış rakibine karşı çift forvete geçemeyen , 3 gol pozisyonunun
üçünde de Güiza varken Onu çıkarıp Semih i alan , iki haftadır 1 er puanı
kurtaran Alex i çıkarıp " rapçı Kazım ı " oyuna alan Dede ye " güle güle "
demezsek ve bir kaç futbolcunun biletini kesmezsek daha da kötü olacak ..
Geçen yılki Belediye maçında Güiza - Semih birlikte oynamış ve  2 - 0 maçı
almıştık .. bir daha da Kadıköy de bile çift forvet göremedik ..
  Biz olamıyoruz artık bari Trabzon şampiyon olsun derim ..
Gitmesi gereken futbolcular ; Emre , Kazım , Burak , Josico , Maldanado ,
Roberto Carlos , Vederson ..

         " Hep destek tam destek "

              *     *     *     *     *

      İşte  ikinci  goldeki kabak gibi ofsayt ..


 (http://img502.imageshack.us/img502/4511/a00998f41135fb4f8adc880cs1.jpg) (http://imageshack.us) 

   


Konu Başlığı: Ynt: * F E N E R B A H Ç E *
Gönderen: WhiteSpiDeR üzerinde Şubat 09, 2009, 14:27:24
Benim kanaryalı bir arkadaşım cuma gününden 'bu hafta sonu bali şu averajı bir düzeltlim' diyordu.Bende herhalde 6,7 atar bunlar diyordum kendi kendime ama  ;D aması var işte,sizin bu sene çıtınız çıkmasın abiler veya işlerin düzelmesini istiyorsanız gider idman sahasını basarsınız.  ;D Ajaxlı taraftarlar gibi.


Konu Başlığı: Ynt: * F E N E R B A H Ç E *
Gönderen: BalkanTürk89 üzerinde Şubat 20, 2009, 21:58:39
Fenerbahçe Kulübü'nün eski başkanlarından Mehmet Emin Cankurtaran, 79 yaşında hayatını kaybetti

Türkiye Cumhuriyetinin ve Fenerbahçe camiasının başı sağolsun. Allah ailesine sabır versin. BalkanTürk89

Fenerbahçe'nin 966 Sicil Numaralı Yüksek Divan Genel Kurul Üyesi ve eski kulüp başkanlarından (1974-1976) Mehmet Emin Cankurtaran vefat etti.

Kulübün resmi İnternet sitesinden yapılan açıklamada, Cankurtaran'ın vefat haberi duyurulurken, "Merhuma Tanrıdan rahmet, kederli ailesi ve yakınlarına başsağlığı dileriz" denildi.

Ajansspor.com olarak biz de Merhum'a Tanrı'dan rahmet, kederli ailesi, yakınları ve Fenerbahçe camiasına başsağlığı dileriz.

Cankurtaran'ın cenazesinin 22 Şubat 2009 Pazar Günü Teşvikiye Camii'nde kılınacak öğle namazını müteakip, toprağa verileceği bildirildi.


Emin Cankurtaran Kimdir?
1 Temmuz 1930 yılında İstanbul'da doğan Emin Cankurtaran, Fenerbahçe Spor Kulübü'nde Güven Sazak döneminde yönetim kurulu üyeliği ve 1974-1976 dönemlerinde ise Fenerbahçe Başkanlığı yaptı.

Emin Cankurtaran, Cankurtaran Holding'in de sahibiydi.

-GÖRÜŞ VE DÜŞÜNCELER-

Eski Fenerbahçe Kulübü Başkanı Emin Cankurtaran'ın ölümü, futbol kamuoyunda üzüntü yarattı.

Cankurtaran'ın vefatı ile ilgili kulübün resmi internet sitesinde açıklamada bulunan UEFA Asbaşkanı Şenes Erzik, ''Emin Bey'e Tanrı'dan rahmet, ailesine başsağlığı diliyorum. Türk futboluna ve Fenerbahçe'ye çok büyük hizmetlerde bulundu. Ufku ve vizyonu çok genişti. Türk sporu adına büyük bir kayıp. 'Her şey Fenerbahçe için' sloganıyla kulübe büyük hizmetler verdi'' dedi. Fenerbahçe Kulübü Sekreteri Vedat Olcay ise ''Kendisini uzun yıllardır tanıyordum. Fenerbahçe'nin yönetiminde de bulunmuş, benim gibi genel sekreterlik yapmış bir isimdi. 1974-76 yıllarında da kulübümüzün başkanlığını yapmıştır. Fenerbahçeliliği tartışılmazdı. Hiçbir zaman kulüple ilgisini kesmedi. Hepimizin başı sağolsun'' ifadelerini kullandı. Fenerbahçe Kulübü Yüksek Divan Kurulu Başkanı Yüksel Günay, Cankurtaran'la ilgili, ''Gerek mali, gerek transfer olarak kulübe büyük hizmetleri bulunmuştur. İş hayatından da arkadaşımdır. Çok iyi derecede bir Fenerbahçeliydi. Allah'tan rahmet diliyorum'' derken, eski futbolculardan Cemil Turan, ''Türk futbolu ve Fenerbahçe'nin başı sağolsun. Emin Abi'ye Allah'tan rahmet diliyorum. Bizim için bir arkadaş, bir ağabey gibiydi'' diye görüş belirtti.

Sarı-lacivertlilerin eski milli futbolcularından Alparslan Eratlı, Emin Cankurtaran'ın, Fenerbahçe için değerli isimlerden biri olduğunu ifade ederek, ''Bu kulübe katkıları anlatılmakla bitirilemez. O zamanki yöneticilerin karşı çıkmasına rağmen, beni Fenerbahçe camiasına kazandıran kişidir. Allah rahmet eylesin'' dedi.

Yavuz Şimşek de ''Çok değerli bir büyüğümüzdü. Onun zamanında kulüp gelirleri sadece hasılatlarla sınırlıydı. Emin Ağabey'in o dönemde kulübe sağladığı olanaklar, bugünle mukayese edilemez. Büyük katkıları oldu. Fenerbahçe için hiçbir fedakarlıktan kaçınmadı'' açıklamasını yaptı.

-TFF'NİN BAŞSAĞLIĞI MESAJI-

Futbol Federasyonu, Fenerbahçe Kulübü eski başkanlarından Emin Cankurtaran'ın vefatı nedeniyle başsağlığı mesajı yayınladı.

Federasyondan yapılan açıklamada, ''Cankurtaran'a Tanrı'dan rahmet, acılı ailesi ve spor dünyasına başsağlığı dileriz'' denildi.

-DEVLET BAKANI MURAT BAŞESGİOĞLU'NUN BAŞSAĞLIĞI MESAJI-

Devlet Bakanı Murat Başesgioğlu, Fenerbahçe Kulübü'nün eski başkanlarından Emin Cankurtaran'ın vefatı nedeniyle başkan Aziz Yıldırım'a başsağlığı mesajı gönderdi.

Mesajında, Cankurtaran'ın vefatını üzüntüyle öğrendiğini belirten Başesgioğlu, ''Fenerbahçe Kulübü'nün geçmişte aldığı başarılarda büyük pay sahibi olan ve kulübün bugünlere gelmesinde önemli katkıları olan sayın Cankurtaran'a Allah'tan rahmet, ailesi, Fenerbahçe Kulübü ve dostlarına sabır dilerim'' ifadelerini kullandı.

-GALATASARAY'IN BAŞSAĞLIĞI MESAJI-

Galatasaray Kulübü, Fenerbahçe Kulübü eski başkanlarından Emin Cankurtaran'ın vefatı nedeniyle başsağlığı mesajı yayınladı.

Kulübün resmi internet sitesinde yayınlanan mesajda şu ifadelere yer verildi: ''Fenerbahçe Kulübü eski başkanlarından, işadamı Emin Cankurtan'ın vefatını üzüntüyle öğrenmiş bulunuyoruz. Merhuma Tanrı'dan rahmet, Türk spor kamuoyuna, Fenerbahçe camiasına ve yakınlarına başsağlığı dileriz.''BAŞİKTAŞ'IN BAŞSAĞLIĞI MESAJI
Beşiktaş Kulübü, Fenerbahçe Kulübü eski başkanlarından Emin Cankurtaran'ın vefatı nedeniyle başsağlığı mesajı yayınladı.

Siyah-beyazlı kulübün resmi internet sitesinde yayınlanan mesajda şu ifadelere yer verildi:
''Fenerbahçe Spor Kulübü eski başkanlarından, değerli spor adamı ve iş adamı Emin Cankurtaran'ın vefatını büyük üzüntüyle öğrenmiş bulunmaktayız. Merhuma Allah'tan rahmet, kederli ailesine, Fenerbahçe Spor Kulübü'ne ve Türk spor kamuoyuna başsağlığı diliyoruz.''

-TRABZONSPOR'UN BAŞSAĞLIĞI MESAJI-

Trabzonspor Kulübü, Fenerbahçe Kulübü eski başkanlarından Emin Cankurtaran'ın vefatı nedeniyle başsağlığı mesajı yayınladı.

Bordo-mavili kulübün resmi internet sitesinde yayınlanan mesajda, şu ifadelere yer verildi:

''Fenerbahçe'nin eski başkanlarından işadamı Emin Cankurtaran hayatını kaybetmiştir. Cankurtaran'a Tanrı'dan rahmet, acılı ailesi ve spor dünyasına başsağlığı dileriz.''


Konu Başlığı: Ynt: * F E N E R B A H Ç E *
Gönderen: hala54 üzerinde Şubat 21, 2009, 04:47:14
Mehmet Emin CANKURTARAN
(01.07.1930 - 20.02.2009)
 

Üzgünüm Emin Bey, 1975 - 1996 yıllar arası firmalarınızda çalıştım, ekmeğinizi yedim diğer arkadaşlarımla birlikte yıllarca. Biliyorum memnun olmayanlarda vardır aramızda, iş hayatı bu, ama ben kendi adıma sizden hep razı oldum, inşallah Allah da sizden razı olsun. Dileğim o dur ki gittiğiniz yerde ruhunuz huzur bulsun... Güle güle...

Allah razı, hakkım helal olsun.

Kederli ailesine, Haluk abime, Cankurtaran Holding A.Ş. camiasına, mesai arkadaşlarıma, Fenerbahçe spor kulübüne ve tüm sevenlerine Allahtan sabır, Merhuma rahmet dilerim.

Merhumun Cenazesi 22 Şubat 2009 Pazar günü Teşvikiye camii'nde  öğleyin kılınacak cenaze namazından sonra toprağa verilecektir.

Halime Nalbantoğlu


Konu Başlığı: Ynt: * F E N E R B A H Ç E *
Gönderen: WhiteSpiDeR üzerinde Şubat 21, 2009, 23:04:27
No olacak bu Fenerbahçenin hali ?  ::)    iyi ki Aragones amucaları var günah keçisi,sanki adam çıkıp sahada oynuyo  ;D Bu akşam başka da manzeret vardı neymiş yapay çimmiş.  :D Sivasspor napsın o zaman ? ya toprak sahada oynuyo ya karın üstünde.Futbolcu dediğin her sahada havada karada oynar arkadaş.  >:D

Neysem fazla yüklenmim bali,geçmiş olsun arkadaşlar.Çok üzüldüm  :P     


Konu Başlığı: Ynt: * F E N E R B A H Ç E *
Gönderen: ZaPaLKa_ üzerinde Şubat 22, 2009, 02:07:26
White seni cok seviyorum bir fenerbahceli olarak bilmem anladinmi  >:( >:( >:( >:( :D :D


Konu Başlığı: Ynt: * F E N E R B A H Ç E *
Gönderen: WhiteSpiDeR üzerinde Şubat 22, 2009, 02:11:50
bilmem anladinmi  >:( >:( >:( >:( :D :D
Yok anlamadım abisi   :P  Allah şaşırtmadı ki Fenerli olmadım da,sizin gibi mağdurları anlamak zorunda kalmadım.  ;D


Konu Başlığı: Ynt: * F E N E R B A H Ç E *
Gönderen: ZaPaLKa_ üzerinde Şubat 22, 2009, 02:14:53
Ah aman anlamamis haliniz  bu zaten gecen hafta antalyaya yenilirken yazmiodun ama :D :D siz tumden cozutmusunuz :D


Konu Başlığı: Ynt: * F E N E R B A H Ç E *
Gönderen: WhiteSpiDeR üzerinde Şubat 22, 2009, 02:21:24
İşte bende onu diyorum ya,konuşacak birşey yok çünkü malzeme çıkmıyo.Hani kötü oynamışızdır yenilmişizdir doğal birşey ama sizin olay tamamı ile farklı 6 gün önce maç yapmışın 7-0 yenmişin ardından bir maça çıkıp 1-0 mağlup oluyorsun ve olay başliyor.  :D
Hep Aragonesin yüzünden
Hakiki çim değilmiş (ne o ? inek mi otlicak sanki orda)
Yakışıyo mu bunlar hiç ? Türkiye'nin en pahalı takımına,ayip ama ya.  :hani


Konu Başlığı: Ynt: * F E N E R B A H Ç E *
Gönderen: ZaPaLKa_ üzerinde Şubat 22, 2009, 02:24:58
Arogones deme cisini tutamaya adamdan (kalli gibi :) ) teknik direktormu olurmus o gitsin torunlarini salincakta sallasin kufur edicedim bak simdi dedeye az kaldi :D


Konu Başlığı: Ynt: * F E N E R B A H Ç E *
Gönderen: WhiteSpiDeR üzerinde Şubat 22, 2009, 02:30:31
La olum öyle deme Kalli baştayken onun grafiğini mumla arıyoruz bu sene  ;D Kalli Aragonesi sırtına alır Almanyada sular hiç indirmeden İspanyaya kadar götürür.  :D


Konu Başlığı: Ynt: * F E N E R B A H Ç E *
Gönderen: ZaPaLKa_ üzerinde Şubat 22, 2009, 02:31:45
Mutluluk cubundandir o kalli taktirmis diye duymustum :D :D


Konu Başlığı: Ynt: * F E N E R B A H Ç E *
Gönderen: bigalım üzerinde Şubat 22, 2009, 02:35:19

           Rıdvan : " sakal bıraktım , sakallarım beyazladı Fener hep aynı " ...    ;D


Konu Başlığı: Ynt: * F E N E R B A H Ç E *
Gönderen: boys81 üzerinde Şubat 22, 2009, 10:43:47
Arkadaşlar hiç boşuna yorulmayın Fenerbahçe sayın aragonesin kendisi ve toprakçılık yapması sonucu buralara i bile geldi.Gerçekçi olmak gerekirse şampiyonluk şansı çok az kaldı.Bu saaten sonra Fenerbahçenin yapabileceği en güzel şey Türkiye kupasını alıp 27 haftadada Fenerbahçenin kim olduğunu herzaman yaptığı gibi herkeze bir kez daha hatırlatması olur.Herkeze saygılar....


Konu Başlığı: Ynt: * F E N E R B A H Ç E *
Gönderen: bigalım üzerinde Şubat 28, 2009, 22:35:14


         Şov başladı ..      Fener Kadıköy Canavarı olduğunu hatırladı yine ..
       
         4 - 2  lik sonuç hakedilmiş bir galibiyetti lider Sivas karşısında ..
         
         Dede bu maçta epey canlıydı ve biraz geç kalmasına rağmen isabetli

         oyuncu değişiklikleri yaptı ..  Çarşamba da kupa maçı var yine Sivas la ..

         burada alınacak iyi bir sonuç güzel olur ..

         bu maç Fenerbahçe li futbolcuların hırslı oynaması bu skoru getirdi ..


Konu Başlığı: Ynt: * F E N E R B A H Ç E *
Gönderen: BalkanTürk89 üzerinde Şubat 28, 2009, 23:13:46
Basri Dirimlili - Mehmetçik Basri

(http://img294.imageshack.us/img294/5243/mehmetcikbasri.png)

Bulgaristan Silistre doğumlu

Dirimlili futbola Eskişehir Havagücü'nde başladı. 1952'de Fenerbahçe'ye transfer oldu. 26'sı Fenerbahçe forması altında olmak üzere 28 kez milli formayı giydi. Sol bek olarak oynayan Basri Dirimlili, defansta gösterdiği mücadele, hırsı, enerjisi ve fedakarlığı sayesinde "Mehmetçik" lakabıyla anıldı.

Futbolculuk döneminin ardından 1963 - 1964 sezonunda Kıbrıs'a giderek Çetinkaya Kulübü'nde antrenörlük yapmaya başladı. Resmi olarak 1965'te yapılan jübileyle futbola veda etti.

Feriköy, İstanbulspor, Gaziantepspor, Konyaspor, Samsunspor ve Fenerbahçe kulüplerinde antrenörlük ve teknik direktörlük yaptı. 1967 - 1968 sezonunda beş kupa birden kazanan efsane Fenerbahçe kadrosunda teknik direktör Molnar'ın yardımcısıydı.

Günümüzde halen mücadelenin simgesi olarak gösterilen Basri Dirimlili, tarihine sahip çıkan Fenerbahçe taraftarlarınca Fenerbahçe Şükrü Saracoğlu Stadı'nda, kafasının bandajla sarılı olduğu fotoğrafının yer aldığı bir bayrak dalgalandırılarak anılıyor.

http://www.1907online.com


Konu Başlığı: Ynt: * F E N E R B A H Ç E *
Gönderen: boys81 üzerinde Mart 01, 2009, 00:04:56
Evet sezon başında beri hep izlemek istediğimiz FENERBAHÇE  bu olsa gerek aynı başarıyı hafta içi fortis kupasındada göstermesini bekliyoruz şimdiden başarılar fenerbahçe..ilginç olan balili gibi bir futbolcunun maça  65 dk oyuna girmesi oldu.Bu arada Basri Dirimlili (Mehmetçik Basri) burdan bir kez daha saygı ile anıyoruz.aynı hırsı ve azmi lugano r.carlos ve volkan demirel dışındaki bütün futbolculardan bekliyoruz..herkeze i geceler...


Konu Başlığı: Ynt: * F E N E R B A H Ç E *
Gönderen: tihiya üzerinde Mart 01, 2009, 01:45:12
Fener Bahçemizede bir moral mesajıda bizden olsun ne kadarda Galatasaraylı olsakta spor bir kaynaşma bütünleşme için yapılmaktadır haydi fener iyi şanslar ...


Konu Başlığı: Ynt: * F E N E R B A H Ç E *
Gönderen: boys81 üzerinde Mart 08, 2009, 14:02:01
Arkadaşlar bugünde Fenerbahçemiz Kayserisporla çok zorlu bir maça çıkıcak..Yürekten başarılar Fenerbahçe yolun açık olsun.Umarım bu yeni Stadyumda yakışıcak güzel bir futbol maçı olur : ) Herkezin beklediği maç bu akşam 19 00 da. herkeze saygılar arkadaşlar .....


Konu Başlığı: Ynt: * F E N E R B A H Ç E *
Gönderen: bigalım üzerinde Mart 08, 2009, 17:39:53


                    3 olur diyorum .. zemin iyiyse ama ..


Konu Başlığı: Ynt: * F E N E R B A H Ç E *
Gönderen: BuLgArİsTaNbuL üzerinde Mart 08, 2009, 17:52:13
Samiyen,İnönüde
Ankara'da İzmir'de
Trabzon'da Rize'de
EN BÜYÜK FENERBAHÇE


Futbol sahalarında
Basket salonlarında
Yüzme,kürek boksta da
ŞAMPİYON FENERBAHÇE

Karşı tribün sövsede
Annem babam dövsede
Sevgilim terketsede
EN BÜYÜK FENERBAHÇE


Konu Başlığı: Ynt: * F E N E R B A H Ç E *
Gönderen: WhiteSpiDeR üzerinde Mart 08, 2009, 17:52:46
üst sıraların puan kaybettiği bir hafta

tahmini skor 1-1  :P


Konu Başlığı: Ynt: * F E N E R B A H Ç E *
Gönderen: ZaPaLKa_ üzerinde Mart 08, 2009, 22:29:49
ZıpırSpider maçta iki gol olucani bilmiş ama ikisinide fenerin aticani kestirememiş neyse tarihtede bunun ornekleri war zaman zaman bazı kahinlerde bile sapmalar olmustur :D :D


Konu Başlığı: Ynt: * F E N E R B A H Ç E *
Gönderen: bigalım üzerinde Mart 08, 2009, 22:59:55


             ikinci yarı hakem kalecimizi ağır kararla atıp 10 kişi bırakmasaydı ;
bu maç ta en az 4 - 0 olurdu .. Fenerbahçe son 3 maç Roma lı gladyötör
ler gibi oynuyor .. lig başında böyle oynasaydılar , yani bol gol atıp çok az
yiyerek , şimdi şampiyonluk ilan edilmişti ..
             sıradaki gelsin : yine 3 olur ...


Konu Başlığı: Ynt: * F E N E R B A H Ç E *
Gönderen: boys81 üzerinde Mart 09, 2009, 09:58:35
Evet arkadaşlar Fenerbahçemiz çok önemli 3 puan daha alıyor Bigalım abimizin dediği gibi kırmızı kart olayı olmasaydı dahada farklı bitebilirdi..Evet keşke bu futbolu ilk yarıdada sergileseydi..Son maçlarında gerçekten seyretmekten keyif aldım...Ayrıca savunmamızda göstermiş oldukları başarıdan dolayı Edu Lugano R.Carlos ve G.Gönüle ayrı bir teşekür.saygılar arkadaşlar...Yola devam


Konu Başlığı: Ynt: * F E N E R B A H Ç E *
Gönderen: WhiteSpiDeR üzerinde Mart 09, 2009, 13:16:44
Hakemin Volkana kırmızı kartı göstermesi doğru karardı uefa kriterlerine göre,Carlos dua etsin ki hakem burunun ucunda onun hareketini görmedi yoksa o da doğduran kırmızı kartlıktı.
Volkana hareketi yapan elemanında en az sarı bir kart görmesi gerekti.Emre yine Emreliniğini yaptı hadi hayırlısı,yine başına gelecek var bu çocuğun.
Tebrikler HasBahçe  :D bizede rakip lazım dimi ama ?
Barcelona gibi ikinciye 12 puan fark atıp ligin ne tadı tuzu kalır arkadaş.  :P


Konu Başlığı: Ynt: * F E N E R B A H Ç E *
Gönderen: boys81 üzerinde Mart 09, 2009, 13:52:41
ZıpırSpider maçta iki gol olucani bilmiş ama ikisinide fenerin aticani kestirememiş neyse tarihtede bunun ornekleri war zaman zaman bazı kahinlerde bile sapmalar olmustur :D :D


Evet malesef arkadaşımızın adına çok üzücü olmuş : )

Demeki hala bazıları Fenerbahçenin derbi maçlara ve önemli maçlara daha öncede nasıl hazırlandığını ve çıktığını örenememiş.....

İlerki haftalarda daha iyi analiz etmeleri dileğiyle saygılar : )

Ne Mutlu Fenerbahçeliyim DiyeneKonu Başlığı: Ynt: * F E N E R B A H Ç E *
Gönderen: WhiteSpiDeR üzerinde Mart 09, 2009, 14:21:23
Demeki hala bazıları Fenerbahçenin derbi maçlara ve önemli maçlara daha öncede nasıl hazırlandığını ve çıktığını örenememiş.....

Öğrenmesi gerekiyormu sence ?
Sen Pendikspor veya Sigma Olumuk takımlarının Fenerbahçe ile oynayacağı maçlara nasıl hazırlandığını biliyormuydun yada öğrenmişmiydin ?  ;D

Kayserispor sizin için halen derbi maç sayılıyor gibi.Birde bizim taraftarlara bak BJK,FB,TS maçlarına giderken hiç diyorlarmı 'derbi var,maça gidiyoruz' Fenerbahçe ile oynuyoruz,Beşiktaşla maçımız var,Trabzonspor deplasmanı var gibisinden.

Ha unutmadan bu hafta içi Hamburger derbisi var.  ;D


Konu Başlığı: Ynt: * F E N E R B A H Ç E *
Gönderen: boys81 üzerinde Mart 09, 2009, 14:44:49
Ha unutmadan bu hafta içi Hamburger derbisi var.  ;D

[/quote]

Dikkatli olmak gerekir derim yoksa 2 ci bir Tromso faciası olabilir !!!!!!

Sora Hamburger boğazınızda falan kalabilir !!!!!

Ondan sonra taraftar haliyle şaşırıyo acaba hattamız neydi neden böyle oldu suçlu arayışları falan !!!!!!!

Ha daha da emin olamadıysanız 27 ci haftayı bekleyin derim !!!!!! Belki her seferinde anlatmaya çalıştığımız fakat bazılarımızın ısrarla anlamadığını bir kez daha tekrarlamış oluruz  !!!!!!!


Konu Başlığı: Ynt: * F E N E R B A H Ç E *
Gönderen: bigalım üzerinde Mart 09, 2009, 15:03:14


             Barcelona ile Real in arasında 6 puan fark var , 4 puandı
6 ya çıktı ..  geçen yılda 9 puan vardı ama Madrit şampiyon oldu ..

             O salak Bordeaux lu futbolcu taça giden topa dokunmayıp
bıraksaydı , son gol olmazdı .. o zaman nasıl elendiğini konuşacaktı
herkes 6S nin ..  olsun bu hafta konuşulur farketmez ..


Konu Başlığı: Ynt: * F E N E R B A H Ç E *
Gönderen: WhiteSpiDeR üzerinde Mart 09, 2009, 15:51:27
İşte bende onu diyorum ya siz bizim takıma her seferinde 5-6 atın ama şampiyon yine biz olalım.  ;D Size o galibiyet yetiyo senelerdir,skorlar çok hazla hatırlanmaz.Üzerinden geçtikçe unutulur gider ama başarılar şampiyonluklar kupalar bir türlü akıllardan çıkmıyor.  ;D Yani şu Türkiye kupası gibi mesela 25. yıl = çeyrek asır  :D

Ha bu arada kulübümüz ek bir müze yapıyormuş,mağlum kupalar sığmaz olmuş ta.  >:D  :D


Konu Başlığı: Ynt: * F E N E R B A H Ç E *
Gönderen: boys81 üzerinde Mart 09, 2009, 16:33:21
Bir 6s olarak defek size fark atmamız çok hoşunuza gidiyor...çok ilginç eminim sizin dışınızda bütün 6s tam tersini düşünüyo!!!!!Allahtan acil şifalar dilerim....Türkiye kupası içinde biraz daha sabret derim 1 ay kadar bir zaman kaldı.Kupa yazısı mail adresine ücretsiz gönderilir !!!!!
     Ha müze konusunda yapmadan önce FB müzesini gezmelerini tavsiye ederim yoksa 6s yapça müze mahale bakalından farksız olur derim!!!!!!


Konu Başlığı: Ynt: * F E N E R B A H Ç E *
Gönderen: WhiteSpiDeR üzerinde Mart 09, 2009, 17:12:10
işte bende onu diyorum ya,çok küçük şeylerle avutuyorsunuz kendinizi.  :D Biraz büyük düşünün ki önemli bir takım olduğunuz görünsün.Siz atın bize hiç önemi yok.

Deportivo La Coruna - Real Madrid    Madrid senelerdin yenemiyor bu takımı,nolmuş ki ? hangisi daha başarılı ?
Bunun gibi bir çok örnek takım sıralayabilirim sana.Arsenal,Lyon,Barcelona  >:D  ;D

Ne var ki Fb müzesinde ? güzel fayanslarla kalebodurlara mı bakıcaz ? ki onlarda Adnan Polatın malları  ;D Ege seramik hahahahaha
Sizin vitrinlerde kupadan ziyade kart postallar olmasın sakın ? Kesin sergi için yazmışınızdır siz.

06.11.2002     Fenerbahçe - Galatasaray 6 - 0
07.10.1984     Fenerbahçe - Denizlispor     7 - 0
01.05.1994     Fenerbahçe - Samsunspor 8 - 1
26.03.1989     Eskişehirspor -Fenerbahçe 2 - 7
22.12.1974     Fenerbahçe - Göztepe     7 - 1

Bunlara mı bakıcaz ?  ;D

İşin aslını kabul et ve bana deki 'Tamam siz daha başarılı bir takımsınız,ama biz sizi çoğu zaman yeneriz' de kapansın bu iş.  ;D


Konu Başlığı: Ynt: * F E N E R B A H Ç E *
Gönderen: bigalım üzerinde Mart 09, 2009, 17:19:04

   önce bir stad yapıp şu gecekondu A.S.Yen den kurtulun , sonra müze yaparsınız !      
  haa .. bu arada ; 6S yi bu kadar çok yenen bir takıma karşı " ezik " halde olmak ta
  normaldir ..

                            *          *          *          *          *


(http://img162.imageshack.us/img162/584/20081109fbgs3.jpg) (http://img162.imageshack.us/my.php?image=20081109fbgs3.jpg)
Konu Başlığı: Ynt: * F E N E R B A H Ç E *
Gönderen: boys81 üzerinde Mart 09, 2009, 17:30:12
                Bence kendinize daha çok başarı olarak kabul etmediğiniz Fenerbahçeden nasıl olurda bu kadar çok malup (Frak)  oluyoruz konusunda sorgulamanız gerekir !!!!!!!!Kendi elinizle bu skoru yazabilmenizi çok büyük başarı olarak kabul ediyor sayıyorum !!!!!! Lehimize sonuçlanacak bir çok maçı kendi elinizle yazmanız konusunda başarılar diliyorum !!!!
                Ve müze konusunda sizi FB müzesine gitmenizi tavsiye ediyorum.Gerçiği sizin yazdıklarınızla pek badaşmıyo ama yinede bir gidin görüm derim !!!!!! Belki düşündüğünüz gibi olmayıp hayal kırıklığına uğrayabilirsiniz !!!!!!!


Konu Başlığı: Ynt: * F E N E R B A H Ç E *
Gönderen: WhiteSpiDeR üzerinde Mart 09, 2009, 17:36:22
Dünya sıralamasında 1. sıraya yükselen İLK Türk Takımı.
Devlet üstün hizmet madalyası alan İLK Takım
UEFA Kupası'nı hiç yenilgi almadan kazanan İLK ve TEK Türk Takımı  !!!
Süper Kupa'yı kazanan İlk ve Tek Türk Takımı
Üç yıldızı alan İLK takım
Türkiye Süper Ligi'nin İLK Şampiyonu
Dünya Kulüpler Şampiyonası'nda Avrupa'yı temsil eden İLK ve TEK Türk Takımı
Şampiyonlar Ligi'nde Çeyrek Final'e yükselen İLK Türk Takımı
Avrupa Şampiyon Kulüpler Kupası'nda Yarı Final oynayan İLK ve TEK Türk takımı
İstanbul Şampiyonluğu'nu kazanan İLK Türk Takımı (1908-1909)
Yurt dışında galibiyet alan İLK Türk Takımı (1911)
Yurt dışında maç yapan İLK Türk Takımı (1911)
Şampiyonlar Ligi'ne katılan İLK Türk Takımı
Balkanlar'da UEFA Kupasını kazanan İLK ve TEK Takım !!
Uluslararası maçlarda kendi sahasında ardarda EN çok galibiyet alan TEK Türk Takımı (20 kez)
İnternet sitesine sahip İLK Türk Takımı
Bir İspanyol takımını deplasmanda yenen İLK Türk Takımı (Real Mallorca - Galatasaray: 1-4)
Bir sezonda 2 İtalyan takımını eleyen İLK Türk Takımı (Milan ve Bologna)
Bir sezonda 2 İngiliz takımını eleyen İLK Türk Takımı (Leeds United ve Arsenal)
Türkiye 1. Ligi'ni namağlup bitiren İLK Takım (1985-86)

İşte başarılarından bazıları,kısa bir özet.
Bu Takımın adını söylemek isteyen var mı ?  :D Buyurun sizden de bekleriz böyle güzel hareketler.Yazın ölçelim tartalım.  ;)Konu Başlığı: Ynt: * F E N E R B A H Ç E *
Gönderen: boys81 üzerinde Mart 09, 2009, 17:47:07
Geçmişe takılı kalan geleceği göremez !!!!! Size daha ileriye bakmanızı tavsiye ederim !!!!!!  Her seferinde aynı kupayı dile getirmek size bıkınlık vermemiş anlaşılan !!!!!  Yinede konu aynı oluncabizim 6s cevabımız belli !!!!!!  Siz hiç yorulmayın derim !!!!!


Konu Başlığı: Ynt: * F E N E R B A H Ç E *
Gönderen: bigalım üzerinde Mart 09, 2009, 18:20:47


           şunları da ekleyelim kısaca ..

     - Devlete  , meclise gidip " altın verin bize " diyen ilk ve son takım ..
 
     - Dünya derby tarihinde rakibine :  6 - 0  yenilen tek takım ..

       
            ********************************************


(http://img99.imageshack.us/img99/6773/n1552454480703742955.jpg) (http://img99.imageshack.us/my.php?image=n1552454480703742955.jpg)
     


Konu Başlığı: Ynt: * F E N E R B A H Ç E *
Gönderen: MaXiLLa üzerinde Mart 09, 2009, 18:22:11
Sayın bigalım fazla üstlerine gitmeyin, az sonra bizim Uefa kupamız var diyeceklerdir kendileri :) Sonrasında tesadüftü değildi vs. bi sürü ıvır zıvır tartışmanın içerisine gireceksiniz :) Sonrasında Süper Kupamızda var diyecektir. Kıskanıyosunuza kadar gelip dolaşacaktır muhabbet, fakat O meşhur Uefa kupası alındığından beri Kadıköy' de galibiyete hasrettir ezeli rakip ebedi dost takımımız. 4 farklı 6 farklı yenilgiler görmüştür. Hatta avrupadada başarıya hasrettir, Tromso, leverkuzen, Steu Bükreş, 10 yıllık dibe çöküşü ve Fenerbahçe nin yükselişini görmekten acizlerdir, çünki Uefa kupaları vardır onların ve gözlerini kör etmiştir :)

Fenerbahçe forumunda başka takımları konuşmak istemezdim fakat  1 ay evvel yazımda dediklerim olmuş bitmiş. Evet Uefa kupanız var ve Süper kupanız var, tamam çekilebilirsiniz forumumuzdan :) Unutmadan 10 yıldır galibiyet alamadığınız bir stadyumda nasıl olurda UEFA kupasını kaldıracağınızı düşünüyorsunuz anlayabilmiş değilim. Kupayı tekrar kazanmanızdan korkuyor felan değlim, hatta dilerim ki kazanırsınız birlikte seviniriz o ayrı fakat UEFA finalinin kadıköy'de oynanacak olması gelecek yabancı takım için çok büyük şanstır, GS için dezavantajdır. Hele ki birde Metalist Karkiv takımı finalde GS ye rakip olursa süper olur  hem Sarı Lacivert hem Kadıköy. G.S nin şansının şansının tutmadığı şeyler :) Dilerim ki final oynarsınız...


Konu Başlığı: Ynt: * F E N E R B A H Ç E *
Gönderen: vezneci üzerinde Mart 10, 2009, 13:14:00
Bugün kü Hürriyet Gazetesi   Meriç  TUNCA   yazısı..


Fenerbahçe’yi ligden atın (!)
  10 Mart 2009 
 
 
''Emre, Kayserili oyuncuya 'Boğazını keserim' hareketi yaptı...'' ''Volkan rakibine kasti tekme attı...'' ''Roberto Carlos hakeme 'Sen delisin'işareti yaptı..''


Bir hafta geriye gidiyoruz;

''Alex'in kesin kırmızı kart görmesi gerekti..''

''Lugano hakeme gözlük işareti yaptı..''

''Deivid rakibinin ayağına bastı..''

''Gökhan Gönül küfür etti..''

Az biraz daha gerilere gidiyoruz;

''Kemalettin kominist..''

''Boliç seyirciye yan baktı..''

''Cemil Turan rakibini çalımlarken alay etti..''

''Can Bartu topu ayağında çok tutup ayıp bir hareket yaptı..'''

''Zeki Rıza Sporel büyük bir terbiyesizlik yapıp 4 gol birden attı..''

Haaa az kalsın unutuyordum.. Bir de şey vardı;

''Utanmaz (!) Fenerbahçe, Galatasaray'a 6 tane attı..''

Fenerbahçe ne zaman ligde şampiyonluk potasına girse bu tip haberler anında gündeme getirilmeye başlandı..

Çok değil.. Daha 2 hafta öncesine kadar..

''Aragones kulübede uyuyordu..''

''Alex koşmuyordu. Onun sözleşmesini uzatmak aptallıktı..''

''Roberto Carlos emekli gibi oynuyordu..''

''Lugano zararlıydı..''

''Edu da stoper miydi?''

''Uğur Boral bal yapmayan arıydı..''

Ama galiba en anlamlısı şuydu:

''Fenerbahçe bu sene Avrupa'ya gidemez...''

Bu takımın Denizli'de şampiyonluğu, Beşiktaş karşısında kupaları çalınırken..

Bu takımın futbolcularına ''Sağa baktın'' diye sarı kart, ''Sola baktın'' diye kırmızı kartlar bol keseden gösterilirken..

Bu takıma penaltı vermemek için hakemler birbiriyle yarışırken..

Bu takımın anasının ak sütü gibi kazandığı goller ''Büyük bir pişkinlikle'' iptal edilirken..

Bu kulüp stadını kendi parası ile yaparken..

Bu kulüp vergisini son kuruşuna kadar verirken..

Rakibine her türlü hareketi yapan Ayhanlar, Sabriler, Emreler, Barışlar, Linconler, İbrahim Toromanlar, Serdarlar görmemezlikten geliniyorsa..

Stad yapımını tüy bitmemiş yetimin sırtına yükleyenler, vergisini bir türlü ödemeyenler kollanıyorsa..

Ve Fenerbahçeli futbolcuların en küçük bir hareketi ''Futbolun marka değerini koruyalım'' yalanını her fırsatta dile getiren ''Yayıncı kuruluş'' başta olmak üzere tüm ''Fenerbahçe düşmanları'' tarafından sürekli didikleniyorsa..

O zaman ''Futbolun Ergenekonu''nun ortaya çıkmasını beklemekten başka çaremiz yok..

''Ya ne oldu da bunlar bir anda topyekün Fenerbahçe'ye savaş açtı?'' diyeniniz varsa cevap sadece şu;

-''Fenerbahçe yeniden şampiyonluk potasına girdi..''

''Türk futbolunda çöreklenmiş bu  düşmanlar'' için aslında en güzel sözü ''Basketbol Menaceri'' Nedim Karakaş söyledi;

-''Bu zamana kadar meydanı boş bulanlar bundan sonra karşılarında Fenerbahçe'yi bulacaklar. Meydan artık boş değil..''
 


Konu Başlığı: Ynt: * F E N E R B A H Ç E *
Gönderen: boys81 üzerinde Mart 10, 2009, 19:48:49
Elerine sağlık kardeşim çok güzel bir yazı olmuş ! Evet malesef nedense konu Fenerbahçe olduğunda yer yerinden oynuyor !!!Çok ilginç neyin peşinde koştuklarını anlamak mümkün değil !!! "Yazık"


Konu Başlığı: Ynt: * F E N E R B A H Ç E *
Gönderen: boys81 üzerinde Nisan 05, 2009, 13:15:33
Fenerbahçemiz bu gün saat 19 00 da Kadıköyde EskişehirSpor ile  karşılaşıcak.Alex - Lugano - G.Gönül - Emre.Belezoğlu forma giyemeyeceği çok zorlu bir 90 dk olcağını düşünüyorum.Eğer yarıştan tamamı ile kopmak istemiyorsak Sivas ve Bjk 3 puan aldığı bu haytada kesinlikle puan kaybetmememiz gerekmekte.Başarılar Fenerbahçe


Konu Başlığı: Ynt: * F E N E R B A H Ç E *
Gönderen: hala54 üzerinde Nisan 11, 2009, 02:27:07

Allah, allah ne kadar sessiz bu sayfa ... :hmmmmm Fenerlilerin hepsi diğer tarafta... :o

Ama cimbom sayfasında cümbüş vaaar. :D ;D   Gerçi derby maçına daha iki gün var ama, maç Ali Sami Yen sayfasında çoktaaan başladı... ;)   :ıslık


Konu Başlığı: Ynt: * F E N E R B A H Ç E *
Gönderen: MaXiLLa üzerinde Nisan 11, 2009, 10:43:29
Sayın hala 54, bu sayfa sessizdir ; çünki bizler dereyi görmeden paçaları sıvayan, boş muhabbetler yapan "gazman" taraftarlar değiliz.  "Geliyoruz ama sizler yoksunuz", "metrobüsle geliyoruz", (ayranı yok içmeye, metrobüsle gider UEFA finaline ;D ) tarzı çığırtkanlıklar yapmıyoruz.

Derbilerin derbisi "el-bileziko" 'ya (el-clasico' ya itafen ;D ) birgün kala dahi sukunetimizi muhafaza ediyoruz. Her fenerbahçeli bilir, bütün futbol maçlarında olduğu gibi, Galatasaray derbileride 3 ihtimallidir. 2-0 , 4-0 , 6-0 ;D

Yazıma, iddaa sever üyelerimiz için özenle seçtiğim oranla son veriyorum.

Maç skoru 0 - 5 +  ( 120 oran ) Burdan Fenerli dostlara bir çağrı yapmak istiyorum. Gelin şu iddaa yı batıralım:)
Herkes 1 liralık oyun oynasın.

30.000.000  x 120 = 3.6 milyar lira yapıyor. Tayyep' in ek ödenek çıkarması gerekecek :)

Olmaz olmaz demeyin sakın :) bakınız : 2002 yılına. Ondan sonra iki defa 4 atmışlığı var. hatta o maçlar bile 10 olabilirdi, rehavet işte :) Yakındır  5 - 0,  bilemedin 6-0 lık bir maç :)


Konu Başlığı: Ynt: * F E N E R B A H Ç E *
Gönderen: boys81 üzerinde Nisan 11, 2009, 12:11:39
Dün 18 00 da Burhan Felek Spor Salonundaydım.Fenerbahçe Acıbadem bayan voleybol takımının tüm Gs camiasına selamı vardı Fenerbahçe Acıbadem 3 – 0 Galatasaray çok rahat ve eylenceli bir maç oldu :)TV seyretmiş olanlarda bilir genede siz sormasanız hala54 abla sesiz kalmayı tercih edecektik çok ısrar etiğiniz için sizleri kıramadık bi kez daha bi branşta bize malup olduğunuzu söylemek istedik  :) ne diyelim siz sormaya bıkmadınız biz yazmaya bıkmadık "NE MUTLU FENERBAHÇELİYİM DİYENE"(http://)


Konu Başlığı: Ynt: * F E N E R B A H Ç E *
Gönderen: akrepis üzerinde Nisan 11, 2009, 12:24:22
yaRın akşam kaçaRı yok gaLAtasaRayı öPüceZzz...  :-*   >:D


Konu Başlığı: Ynt: * F E N E R B A H Ç E *
Gönderen: hala54 üzerinde Nisan 11, 2009, 13:12:56
yaRın akşam kaçaRı yok gaLAtasaRayı öPüceZzz...  :-*   >:D

 Sizi mutlu edecekse... :-* Fenerbahçe camiası GS.yı öpmekten başka eğlencesi kalmadı...  :D Ama bu kadar erken başlamayın öpme hazırlıklarına, bırakın her şey doğal gelişsin.. Yani yeşil sahada...  :hani

Ayyıldızlı al bayrağımdan sonra gelir GS  sevdam. Küme de düşse o yine benim yüreğimde olur, ama her zaman ne pahasına olursa olsun kazansın demem, güzel maç olsun, doyurucu, zevkli, sportmence, öyle ki maç bittiğinde, yenilen takım taraftarı gülümseyerek tebrik etsin galip geleni ve biraları da kazanan takım taraftarı ısmarlasın... :ubria

Ben oynanan oyuna bakacağım herzamanki gibi..  ;)

(GS sayfasını çok eğlenceli hale getirdiğiniz için teşekkür ederim, biraz da FB sayfası renklensin istedim, canınız sıkılmasın diye.. :D)

İyi oynayan kazansın, iki takıma da başarılar! :askerKonu Başlığı: Ynt: * F E N E R B A H Ç E *
Gönderen: boys81 üzerinde Nisan 11, 2009, 13:37:26
Derbi maçına gelince dilerim Lugano,Volkan.Uğur Boral,Emre,David gibi agrasif isimler kart görmeyip maçı 11 kişi tamamlarız.Gs maçlarında bi çok kez maçı eks... tamamladık ama hedefimizden şaşmadık ...Ligte her 2 takımında hali ortada Bjk da dün 3 puan alması her geçen hafta gerek FB gerek GS şampiyonluk ümitlerini iyice azaltmıştır.Artık kendi aramızda dilerim centilmence bir maç olur Ne diyelim hala54 ablamızın dediği gibi iyi oynayan hak eden kazansın ..


Konu Başlığı: Ynt: * F E N E R B A H Ç E *
Gönderen: boys81 üzerinde Nisan 11, 2009, 13:43:24
Ve eklemeyi unutum Edudan sonra ortada kesin bir sonuç yok ama Alex te aynayamayacak durumda olursa dez avantaj olarak kabuledilebilir !


Konu Başlığı: Ynt: * F E N E R B A H Ç E *
Gönderen: MaXiLLa üzerinde Nisan 11, 2009, 14:07:48
Hala54, genel olarak  Galatasaraylıların ruh halini kısaca özetlemiş. Evet doğrudur, en büyük eğlencemiz Galatasaray'ı yenmek, bunu hiç inkar etmedik :) Bunuda sürekli olarak başardığımıza göre sorun yok o halde :)

Fakat değinmek istediğim asıl konu son 10 yılda Galatsaray'a gönül verenlerin  "FB sevinsin diye GS'nin bilerek yenildiği yada takımın ve taraftarların bu maçları Fenerliler kadar umursamadığı " havası yaratılmasıdır. Diliniz başka söylüyor, lakin yaptıklarınız çok daha başka. Çok fazla örnek vermeye luzum yok aslında, 3 yıl evvel ki Fenerbahçe'nin şampiyon apoleti takarak geldiği Samiyen deplasmanında, üstelik ortada bir iddaa yokken çıkardıkları olaylar, spora bağdaşmayan çirkin hareketler, içten içe nasılda galibiyet sevincine hasret olduklarını gözler önüne seriyor :) Olsun hadi, dediğiniz gibi olsun yemiş gibi yapalım :)


Konu Başlığı: Ynt: * F E N E R B A H Ç E *
Gönderen: bigalım üzerinde Nisan 11, 2009, 18:53:46


            Beşiktaş hakemin hediyesi komik penalltıyla haksız 3 puanı aldı ..
bu haksız penaltı aleyhlerine verilseydi başkan Yıldırım çocuk gibi ağlardı ..
Yazık oldu Kocaeli nin puanlarına ve emeğine .. BJK şampiyon da olsa bu
ligde hep 3.sıradaki büyük olarak kalacaktır , bu onlara yeter de artar bile ..


                    *          *          *          *          *

          Roma Olimpiyat Stadındaki  derbide :  Lazio - Roma maçı bitti ..  4 - 2 ..

Lazio 4. dakika da çok güzel bir şutla ilk golü buldu , 2 - 0 dan sonra Roma 2 - 1 i
buldu .. ikinci yarı 3 - 1 oldu ..  ve kartlar uçuşmaya başladı , Roma önce 10 kişi
kaldı , sonra  5 numaralı Fransız oyuncu Philippe Mexes  de kendini attırdı ve Roma
9 kişi kaldı bu sırada Lazio da 10 kişi kaldı .. Roma maçı 3 - 2 ye getirdi ama son gole
engel olamadı ve uzun yıllar sonra 4 gollü bir yenilgi aldı ..

                      *               *               *                *

            yarın akşam da ; küfürsüz , kartsız , tekmesiz ve de susuz bir derbi istiyorum ..
hakem kararlarının konuşulmadığı , hak edenin kazandığı bir maç olsun .. zaten bu ma
çın artık bir önemi de kalmadı pek ..


Konu Başlığı: Ynt: * F E N E R B A H Ç E *
Gönderen: MaXiLLa üzerinde Nisan 11, 2009, 19:31:21
Bigalım, görüşlerine katılıyorum lakin katılmadığın husus "maçın önemsizliği" bölümü. Yarın ki maç önemli olmaz olur mu, biz sadece galatasaray maçları için bu ligi oynamıyormuyuz ? , onları yenmek için yarışmıyormuyuz ? Tek amacımız bu değil mi?  :) Galatasaray'lı arkadaşlar böyle düşünselerde, yarın ya tamam ya devam maçıdır lig için.
 
Beşiktaş'ın önünde zorlu bir 4 hafta var. İkinci yarının en istikrarlı takımı, kanlısı :)  UEFA kovalayan Bursasporla karşılaşacak ve ardından ligte iyi top oynayan ve zor bir deplasman kabul edilebilecek Eskişehir'e gidecek ve ardından Fenerbahçe ile karşılaşacak. Beşiktaş her ne kadar hakem gazıyla yola devam etse de Fenerbahçe maçından önce alacağı 1 beraberlik bile bize 2. lik şansını açacak. Bu sebepten yarın ki maç çok mühimdir. Beşiktaş maçına kadar puan kaybetmemek şarttır. Bu sezon, şampiyonluk olmasa bile, Şampiyonlar Ligi için yarın ki maç kazanılmak zorundadır. Her iki taraf içinde bu dediklerim geçerlidir. Çüni kaybeden muhtemelen yarış dışı kalacaktır. Fenerbahçe bu sezon Şampiyonlar ligine kalmak zorundadır. Hem takımın tecrübesini arttırmak adına hemde sezon sonu revüzyonunda kaliteli oyuncuları ülkeye çekebilmek adına bunu başarmak zorundadır. Kaldı ki UEFA kupasına katılmak Fenerbahçe taraftarını kesmeyecektir bu saatten sonra, çünki Şampiyonlar liginde takımlarını görmeye alışmışlardır. 


Konu Başlığı: Ynt: * F E N E R B A H Ç E *
Gönderen: varna-hawa üzerinde Nisan 11, 2009, 20:24:06
Yarınki maçta her iki takıma da başarılar,
İyi olan ( FENERBAHÇE ) kazansın.. ;)


Konu Başlığı: Ynt: * F E N E R B A H Ç E *
Gönderen: hala54 üzerinde Nisan 11, 2009, 23:23:56
Hala54, genel olarak  Galatasaraylıların ruh halini kısaca özetlemiş. Evet doğrudur, en büyük eğlencemiz Galatasaray'ı yenmek, bunu hiç inkar etmedik :) Bunuda sürekli olarak başardığımıza göre sorun yok o halde :)

Fakat değinmek istediğim asıl konu son 10 yılda Galatsaray'a gönül verenlerin  "FB sevinsin diye GS'nin bilerek yenildiği yada takımın ve taraftarların bu maçları Fenerliler kadar umursamadığı " havası yaratılmasıdır. Diliniz başka söylüyor, lakin yaptıklarınız çok daha başka. Çok fazla örnek vermeye luzum yok aslında, 3 yıl evvel ki Fenerbahçe'nin şampiyon apoleti takarak geldiği Samiyen deplasmanında, üstelik ortada bir iddaa yokken çıkardıkları olaylar, spora bağdaşmayan çirkin hareketler, içten içe nasılda galibiyet sevincine hasret olduklarını gözler önüne seriyor :) Olsun hadi, dediğiniz gibi olsun yemiş gibi yapalım :)
İşte şimdi yanıldınız sevgili MaXiLLa kardeşim,

Sadece kendi ruh halimi yansıtmış durumdayım, bunu tüm GS taraftarına maletmeyelim. Benim gibi düşünen ve hisseden de vardır, ama çoğunluk olduğunu düşünmüyorum. Bu arada takımımız galibiyetle tamamlarsa maçı,( ki her iki takım da kazanmak için çıkıyor sahaya) sevinmez olurmuyum, sonucunu umursamaz olurmuyum :hani? Böyle saçma bir iddiada bulunduğumu hatırlamıyorum.  :hani

yaRın akşam kaçaRı yok gaLAtasaRayı öPüceZzz...   :-*   >:D

 Sizi mutlu edecekse... :-* Fenerbahçe camiası GS.yı öpmekten başka eğlencesi kalmadı...  :D Ama bu kadar erken başlamayın öpme hazırlıklarına, bırakın her şey doğal gelişsin.. Yani yeşil sahada...  :hani

Ayyıldızlı al bayrağımdan sonra gelir GS  sevdam. Küme de düşse o yine benim yüreğimde olur, ama her zaman ne pahasına olursa olsun kazansın demem, güzel maç olsun, doyurucu, zevkli, sportmence, öyle ki maç bittiğinde, yenilen takım taraftarı gülümseyerek tebrik etsin galip geleni ve biraları da kazanan takım taraftarı ısmarlasın... :ubria

Ben oynanan oyuna bakacağım herzamanki gibi..  ;)

(GS sayfasını çok eğlenceli hale getirdiğiniz için teşekkür ederim, biraz da FB sayfası renklensin istedim, canınız sıkılmasın diye.. :D)

İyi oynayan kazansın, iki takıma da başarılar! :askerFB taraftarlarının en hafif tahrik şekli bu ???... Benim yukarıdaki sözlerim buna cevaben yazıldı, ama sadece "sizi mutlu edecekse" dedim ve diyorum. Bundan maçı umursamadığım kanaatine nasıl vardınız anlamadım. Yenilirsek kahrolacağım :'(, maçı alırsak da  bu sayfaya yazacak bir iki kelime bırakıyorum.
Sonsöz olarak ta yineliyorum güzel kardeşim,
Güzel, doyurucu, sportmence oynan bir maç olsun ve ...İyi Oynayan Kazansın! :asker


Konu Başlığı: Ynt: * F E N E R B A H Ç E *
Gönderen: bigalım üzerinde Nisan 12, 2009, 17:53:10


         


             maçı alırsak bu parçayı dinleyin ..  hediyem olsun ..


                               *          *          *
   

              http://www.imeem.com/lonelywolf77/music/3mz2f_mo/double-take-soundtrack-mexican-rap-remix/         


                               *          *          *
       


Konu Başlığı: Ynt: * F E N E R B A H Ç E *
Gönderen: LeBron üzerinde Nisan 12, 2009, 18:48:30
          Beşiktaş hakemin hediyesi komik penalltıyla haksız 3 puanı aldı ..
bu haksız penaltı aleyhlerine verilseydi başkan Yıldırım çocuk gibi ağlardı ..
Yazık oldu Kocaeli nin puanlarına ve emeğine .. BJK şampiyon da olsa bu
ligde hep 3.sıradaki büyük olarak kalacaktır , bu onlara yeter de artar bile ..

  Bigalim gözlük takıyosun ama gözler görmüyor heralde. Yaş ta gitmiş sen futbol izlemeyi bırak başka eğlenceler bul kendine tamam.
Haksız puanları ancak gs ve fb alır bunu unutma.Yıldırıma da laf atmışın sen azizenizin yüzüne bakıyon mu? bi bak bakalım.
2 farklı öne geçince tezarühat yapan fenerin taraftarı kıskançlık krizine girip saçma yorumlar yapmasın lütfen. 


Konu Başlığı: Ynt: * F E N E R B A H Ç E *
Gönderen: WhiteSpiDeR üzerinde Nisan 12, 2009, 21:15:39
  yarın akşam da ; küfürsüz , kartsız , tekmesiz ve de susuz bir derbi istiyorum ..

Abi böyle derbi mi olur ya ? küfürsüz,kavgasız,kırmızı kartsız.   :D işte benim beklediğim olaylar maçın sonunda oldu... derbiye yakışır bir maç oldu bence  ;D

allaha aşkına siz Lazio - Roma maçlarını hiç izlemezmisiniz ? adamlar şehir yakıyo abi,kavga küfür ne demek,dün akşam yine vardı maçları 14 Dk da 3 gol 80 dk sonunda 3,4 kırmızı kart.


Konu Başlığı: Ynt: * F E N E R B A H Ç E *
Gönderen: MaXiLLa üzerinde Nisan 12, 2009, 21:29:04
Lebron yazdıklarını tekrar gözden geçirmeni rica edicem. Kişinin zevkinden değil, zaruretten kullandığı gözlük vs. şeylere bu şekilde yorum yapman ve kişilerin yaşı ve zevkleriyle ilgili yorumların tavsiyelerin hiç hoş değil. Üstelik haksız olduğun bir konu ve yarın unutulacak bir maç, moktan bir futbol topu için bu hakaretlerin. Bu kısmı dahada üzücü.

Beşiktaş'ın penaltısı doğru veya değildi. 100 de 100 penaltı dahi olsa ( ki penaltı değil bencede) bizim kafamızı bulandıran konu hakemin görmeden bu penaltıya hükmetmiş olmasıdır. Bulunduğu açıdan o hareketi görmesi imkansız! Bunun açıklamasını sen ben veya bir başkası yapamayız, cevapları bir tek hakem biliyor. Dahası maçta pek çok beşiktaş lehine bariz hatalar vardı. Nihayetinde bugün maçımız berabere bitti ve 2 takımın kaderi mucizelere kaldı. Beşiktaş maçının hakemi sanırım şimdi 2 kat daha mutludur.

Bu akşamdan sonra, özellikle 90. dakikada ki rezilliklerden sonra tebrik edilmesi gereken birileri varsa Sivas Beşiktaş ve Trabzondur. Şampiyonluk yolunda tüm takımlara başarılar... Umarım hakeden  kazanır !


Konu Başlığı: Ynt: * F E N E R B A H Ç E *
Gönderen: Escapee81 üzerinde Nisan 12, 2009, 21:46:45


Abi böyle derbi mi olur ya ? küfürsüz,kavgasız,kırmızı kartsız.   :D

Gozun aydin tamda istedigin gibi bi derbi olmus (http://www.turkforum.net/images/smilies/asd.gif)

Turkcell Süper Lig'in 27. haftasında Galatasaray sahasında konuk ettiği Fenerbahçe ile 0-0 berabere kaldı.

OLAYLAR VE 4 KIRMIZI KART ÇIKTI

Maçın uzatma dakikalarında Carlos'un kullandığı serbest vuruştan sonra iki takım oyuncuları arasında kavga çıktı. Uzun süre devam gerginlik sonunda maçın hakemi Fırat Aydınus; Galatasaray'dan Arda ve Emre Aşık'a, Fenerbahçe'den Semih ve Lugano'ya kırmızı kart çıkarttı. 
Kaynak (http://www.hurriyet.com.tr/spor/futbol/11417134.asp?gid=229)


Konu Başlığı: Ynt: * F E N E R B A H Ç E *
Gönderen: Boondock_Saint üzerinde Nisan 12, 2009, 21:49:01
Mangırları alan onlar terbiyesizliği yapan onlar maçın analizini ve tartışmasını yapan biz.İyi valla...


Konu Başlığı: Ynt: * F E N E R B A H Ç E *
Gönderen: Escapee81 üzerinde Nisan 12, 2009, 22:02:56
Fenerbahce - Galatasaray boks macindan ayy pardon futbol bacindan kareler  ;D


(http://fotogaleri.hurriyet.com.tr/LiveImages%5CSpor%20Foto%5CGalatasaray%20-%20Fenerbah%C3%A7e%20(Olaylar)%5CS12213210.jpg)

(http://fotogaleri.hurriyet.com.tr/LiveImages%5CSpor%20Foto%5CGalatasaray%20-%20Fenerbah%C3%A7e%20(Olaylar)%5CS12212954.jpg)

(http://fotogaleri.hurriyet.com.tr/LiveImages%5CSpor%20Foto%5CGalatasaray%20-%20Fenerbah%C3%A7e%20(Olaylar)%5CS122125220.jpg)

(http://fotogaleri.hurriyet.com.tr/LiveImages%5CSpor%20Foto%5CGalatasaray%20-%20Fenerbah%C3%A7e%20(Olaylar)%5CS12212522.jpg)
Konu Başlığı: Ynt: * F E N E R B A H Ç E *
Gönderen: ZaPaLKa_ üzerinde Nisan 12, 2009, 22:03:49
Luganoyu  fenerbahçe boks şubesine aliyomuş aziz baba :D :D


Konu Başlığı: Ynt: * F E N E R B A H Ç E *
Gönderen: Boondock_Saint üzerinde Nisan 12, 2009, 22:08:17
Ben her 2 takıma da hoca tutmaya karar verdim ole pata küte kavga olmaz ,kavganın da sanatsal yönleri vardır..Aklımda ki hoca adayı ise K1 şampiyonu Remy Bonjasky  :D


(http://www.surinamstars.com/bonjasky.jpg)


Konu Başlığı: Ynt: * F E N E R B A H Ç E *
Gönderen: guel üzerinde Nisan 12, 2009, 22:29:13
güzel boks yapmışlar centilmence  :P


Konu Başlığı: Ynt: * F E N E R B A H Ç E *
Gönderen: bigalım üzerinde Nisan 12, 2009, 23:49:56

               bu defa gol atamadık ama sanki dayak attık ..        ;D

               Sabri nasıl sahada kaldı hayret ettim yani ..   


Konu Başlığı: Ynt: * F E N E R B A H Ç E *
Gönderen: Boondock_Saint üzerinde Nisan 12, 2009, 23:55:43

               bu defa gol atamadık ama sanki dayak attık ..        ;D

               Sabri nasıl sahada kaldı hayret ettim yani ..  

Bu sahada olanlar futbolcuların kabahatti değil bence Bigalı abim.Bu kabahat biz taraftarların ,mediya nın ve başkanların ,  futbolun sadece bir spor olduğunu unutuyoruz durumu ölüm kalım meselesine getiriyoruz.Bu yüzden de durmu fazla geriyoruz ...

Adamlar duşunu aldı şimdi herkez evinde biz burda ne yapıyoruz.Kavgayı tartışıyoruz ne alla ...


Konu Başlığı: Ynt: * F E N E R B A H Ç E *
Gönderen: boys81 üzerinde Nisan 13, 2009, 14:04:01
Evet malesef çok kötü oldu her 2 takım adınada ve bu kadarlada sınırlı değil bu futbolcuların da önümüzdeki haftalarda cezalı olmaları kötü gidişata devam anlamına gelir.Yalnız sözde futbolcu sabri arkadaşlar dururken Emre Aşıa neden kırmızı kart gösterdi anlamadık . sabri gibi futbolun çirkin yüzlerini derhal Türk futbolundan uzaklaşması gerekir.Orta dahi yapmayı bilmeyen arkadaş nasıl ilk 11 hayret ediyoru ! Acaba bu futbolcuyu ben çok inceliyorumda bu kadar bana kabiliyetsiz geliyo diyorum öte yandan bakıyorum yakın çevredeki iş ortamındaki arkadaşlarımda benimle aynı şeyi düşünüyorlar.Yazık alt yapılarda o kadar futbolcular dururken sabrinin arkasında kimler duruyo çok ilginç.Tabi bu maçta Luganoyu saklamak gibi bi niyetim yok malesef son dk o da baş rol oynadı.bana kalırsa maçın en güzel olayı Adnan Polatın yapmış olduğu açıklamadır..

Polat, "Benim gördüğüm şu buraya gelen hakem derbinin berabere bitmesi için elinden geleni yaptı. Bu maç sabaha kadar oynansa yine berabere bitecekti. Çok iyi bir tezgah kurulmuş iki takımda ligden düşürülmüş tebrik ediyorum. Aynı sıkıntıyı Aziz Yıldırım da yaşıyor." diye konuştu.Konu Başlığı: Ynt: * F E N E R B A H Ç E *
Gönderen: MaXiLLa üzerinde Nisan 13, 2009, 17:10:04
Yaw ne tezgahı allah aşkına. Fener'in, Cimbom'un bu maça gelinceye dek deplasmanda kaybettiği onlarca puan da tezgah mıydı ? Geçen sezon Cimbom'un aldığı ondan evvel Fenerbahçenin aldığı şampiyonluklar tezgah mıydı ? Sen ligten düşme potasında olan Hacettepe'ye, Kocaelispor'a, Eskişehirspora bedavadan puanlar kaybedeceksin, ligin başından beri istikrar sağlıyamayacaksın,  sonra tezgahtan bahsedeceksin. Fenerbahçe ve Galatasaray yöneticileri şapkalarını önüne alıp düşünecek önce hatayı kendilerinde arıyacaklar ve yıllarca yüz verdikleri bu futbolculara, ya kendierine çeki düzen vermelerini isteyecek yada klüple ilişkisini kesecek. Maçın sonunda çıkan kavga en çok yöneticilerin işine yaramıştır, çünki GS ve FB nin ligteki başarısızlığın nedeninden çok, sahada çıkan olaylar konuşulmaktadır. Bu tarz yönetici açıklamalarına, tüm taraftarlar olarak prim vermemeliyiz. Hedef şaşırtmaktan öteye geçmeyen hareketler bunlar.

Eğer ki bir tezgah üçkağıt vs. varsa bu futbol denen şeyin içinde, sahaya çıkacaksın, tüm sezon adam gibi oynıyacaksın, mücadele edeceksin bu şekilde gerekirse o tezgahı yerle bir edeceksin, hala başarılı olamıyorsan başkanlar değil, bırakında sağduyulu taraftarlar söylesin tezgahı ve sizleri ayakta alkışlasınlar gösterdiğiniz emekten ve inatçılıktan ötürü.

(Fenerbahçe ve Galatasaray için ayırt edilmeden her ikisi içinde yazılmıştır) 


Konu Başlığı: Ynt: * F E N E R B A H Ç E *
Gönderen: boys81 üzerinde Nisan 13, 2009, 18:04:35
İdiaa olaylarınla hiç ilgilendinmi ? Kardeşim bunu 1 kişi değil 1000 kişi değil kaç kişi aynı şeyi öylüyor ! Türk Futbolunda şike vardır. Sence Fenerbahçenin kaybetiği her maçta Galatasarayında puan kaybetmesi normailmidir.Bursaspor maçında 94 dk verilen penaltı penaltımıdır ? aynı hafta Gs kendi evinde hem de 10 kişilik Eskişihire yenilmesi çokmu normalmidir ? Bjk ın Kocaelisporu olmayan penaltıyla malup etmesi normalmidir ? Sivassporun lig başından beri iyi futbol oynamasına rağmen açık açık Şampiyon yapmazlar konuşmaları normalmidir ?neye dayanarak sorulduğunda : kimsede cevap yok bu nasıl olaydır ??? uzatmayıp Lig başından beri bi çok şeyi sıralamak istemiyorum yapmayın Allah aşkına bunların hepsi dilek olaydır !


Konu Başlığı: Ynt: * F E N E R B A H Ç E *
Gönderen: MaXiLLa üzerinde Nisan 13, 2009, 19:08:19
Sitede tanıyanlar gayet iyi bilir, iddaa olaylarıyla gayet yakından ilgiliyimdir. Hatta dünkü maç içinde hatrı sayılır bir miktarda kazancım olmuştur. Maç için 1 mi olur 2 mi alt mı olur üst mü olur demeden, "maçta kırmızı kart olur " seçeneğine tek bahis oynadım. Bu kadar vahim olacağını tahmin etmiyordum oysa, maç içinde ufak bir sürtüşmeden yada itirazdan kırmızı kart olacağını düşünmüştüm. Aslında son dakikada ki bu olay için futbolculara teşekkür bile etmeliyim belki, fakat keşke ben iddayı kaybetseydimde bu olay olmasaydı. Hele o tribünün çatısına çıkan salaklar yüzünden çökme ihtimalini ve altta birilerinin ölebileceğini düşündüğümde tüylerim diken diken oldu ve lanet ettim futbola. Bu kadar ucuz ve basit olmamalı insan hayatı.İddaa çıktığından beri  her yanımız komplo teorileriyle doldu. Yöneticisiyle, ruhsuz, saygısız futbolcularıyla, holiganlarıyla insanı iyice futboldan soğuttunuz.

Futbolun sadece futbol olduğu zamanları özlüyor insan. Günümüz futbolu maddi güçlerle büyüyüp beslenirken, yöneticiler ve futbolcular bunun karşılığında futbola değilde holiganizme destek olmaya devam edeceklerse, ben şahsım adına söylüyorum; futbola dair tüm yaptığım kişisel maddi manevi desteği çekme kararı alacağım. "Ne değişir ki senin verdiğin katkıdan" diye içinizden geçiriyorsanız eğer, kendimce çok şey değişir. En azından tribünde yada sokakta ölebilecek masumların sorumluluğunu üzerimde hissetmem. Gece yattığım zaman huzurla uyurum...


Konu Başlığı: Ynt: * F E N E R B A H Ç E *
Gönderen: boys81 üzerinde Nisan 14, 2009, 02:10:28
Evet malesef futbolun sadece futbol olduğu zamanları özlüyor insan.Şu ligte görev alan hakemlerin çoğu istese bir tek hata yapmadan maçı bitirebilirler ama nedense olmuyo ???bu sebepten avrupada maç yöneten bi hakemimiz bile yok !


Konu Başlığı: Ynt: * F E N E R B A H Ç E *
Gönderen: Mr. Cell üzerinde Nisan 14, 2009, 09:06:59
A.Pola Başarısızlık ve güçsüzlüklerini  TEZGAHLAMAYA çalışıyor


Konu Başlığı: Ynt: * F E N E R B A H Ç E *
Gönderen: hala54 üzerinde Nisan 14, 2009, 19:14:27


Başta GS ve FB futbolcuları olmak üzere son derby maçını yöneten hakemleri ve iki takımın yönetimlerini, hatta taraftarını Kınıyorum!
Kınıyorum!


Konu Başlığı: Ynt: * F E N E R B A H Ç E *
Gönderen: hala54 üzerinde Nisan 14, 2009, 19:17:20
Başta GS ve FB futbolcuları olmak üzere son derby maçını yöneten hakemleri,  iki takımın yönetimlerini ve taraftarını Kınıyorum!???
 


Konu Başlığı: Ynt: * F E N E R B A H Ç E *
Gönderen: ZaPaLKa_ üzerinde Nisan 14, 2009, 23:49:53
İşte kızlarimiz işte şampiyon!!!!! Türkiye kupasi Final Maçında Fenerbahçeli kızlar Galatasaraylı kızları  63- 60

yenerek ust uste 6. kez Türkiye Kupasını kazandı. Bravo Fenerbahçe Bravo Kızlar Alisamiyende Elimizden

Kaçan Galatasaray Parkede Kacacak Delik Bulamadi :D :D Ha bi hatırlatma daha Volebolcu Kızlarımızda

Galatasarayı dun yenmişti Çim saha, Parke, Deniz veya Havuz farketmiyo herzaman üstünüz sanırım ;) :D


Konu Başlığı: Ynt: * F E N E R B A H Ç E *
Gönderen: ZaPaLKa_ üzerinde Nisan 25, 2009, 00:11:42
Yine rakip Galatasaray yine galibiyet artık bu sene sıkmaya başladilar ama napalim :D

Fenerbahçe Ülker 89 - Galatasaray Cafe Crown 62

Ben daha fazla yazmiyim skor konuşsun :D


Konu Başlığı: Ynt: * F E N E R B A H Ç E *
Gönderen: boys81 üzerinde Nisan 25, 2009, 00:26:53
Oy oy oyyy Allah Gs biraz akıl fikir versin her branşta FB ye bu kadar boyun eğmek nasıl yorumlanır bilmemki  ??? ne diyelim tekrar tekrar geçmiş olsun  :) gene bekleriz  :alkis


                                                         ""NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE NE MUTLU FENERBAHÇELİYİM DİYENE""


Konu Başlığı: Ynt: * F E N E R B A H Ç E *
Gönderen: WhiteSpiDeR üzerinde Nisan 25, 2009, 00:42:11
NE MUTLU FENERBAHÇELİYİM DİYENE""
Belki de ama bunu bu yıl söyleme.Çünkü yemezler  ;D


Konu Başlığı: Ynt: * F E N E R B A H Ç E *
Gönderen: boys81 üzerinde Nisan 25, 2009, 00:54:54
NE MUTLU FENERBAHÇELİYİM DİYENE""
Belki de ama bunu bu yıl söyleme.Çünkü yemezler  ;D

Onu sadece bu yıl değil bu yıla beraber bunda önce ve sonrası için  ;D "" NE MUTLU FENERBAHÇELİYİM DİYENE "" ... aynı zamanda yiyen takımlarıda gördük  ;D bu yıl için çok farkları yok ...


Konu Başlığı: Ynt: * F E N E R B A H Ç E *
Gönderen: satek59 üzerinde Mayıs 02, 2009, 02:37:50
nostalji İyi güzel de arkadaşım eline sağlık.amma ben bir FENERBAHÇELİ olarak 2009 yılında bu takımdan utanıyorum. İnanın Erciyesspor bu takımdan bin katlı haysiyetli. Emeğine yazık.


Konu Başlığı: Ynt: * F E N E R B A H Ç E *
Gönderen: satek59 üzerinde Mayıs 02, 2009, 03:50:38
ZaPaLKa beni yanlış anladın Ben senden daha koyu  FENERBAHÇELİYİM  1959 Yılından beri ve bu takımı ölene kadar savunurum. AMA FORMAYI / FENERBAHÇE FORMASINI her forma Sarı Lacivert değildir... Bu formayı hakedenler giysin,  ben bir özeleştiri yaptım. Kayserisporla da hiç kıyaslamadım sanırım erciyesspordan bahsettim.  BİZ FENERBAHÇELİYİZ ve FENERBAHÇELİ Kalacağız


Konu Başlığı: Ynt: * F E N E R B A H Ç E *
Gönderen: WhiteSpiDeR üzerinde Haziran 27, 2009, 00:12:58
Bu formayı hakedenler giysin

Abi sana burda kıyamet gününe kadar katılıyorum,ne o öyle yoldan geçene forma veriyonuz sonra da ağzıma sakız oluyorsunuz.  ;D

(http://www.resimbank.org/image-B391_4A2D1E1E.jpg)


Konu Başlığı: Ynt: * F E N E R B A H Ç E *
Gönderen: bigalım üzerinde Eylül 13, 2009, 04:43:45


    az kaldı , bekleyin , şu Bursa yı bir geçelim hele , sıra sizlere de gelecek ..

    o kazma size lazım olacak sanıyorum ..

  " Okçu "  yine yazar golünü ..


Konu Başlığı: Ynt: * F E N E R B A H Ç E *
Gönderen: bigalım üzerinde Eylül 21, 2009, 16:57:40

         zor da olsa Bursa yı , peşinden İBB yi geçtik ..  arada bir Twente tokadı
         yedik ..   takım kötü oynuyor , nedeni de bence tek forvet devam etmesi ..
         Milan la mı oynuyoruz da tek forvet çıkıyoruz maçlara anlamıyorum yani ..
         sonra bizim çok bilmiş taraftar Güiza ya protesto yapıyor gol kaçırıyor diye
         ne olacak ki tek başına , yani .. 

         2 gol yememize rağmen defans yapmayı bilmiyoruz hala ..


Konu Başlığı: Ynt: * F E N E R B A H Ç E *
Gönderen: WhiteSpiDeR üzerinde Ekim 02, 2009, 22:22:25
" Okçu "  yine yazar golünü ..

Abi sezon başlayalı epey bir oldu,bu herif gol atacak mı acaba ?  :D İdda şirketi bahis açmış Denyo Guizaya
Güiza Fenerbahçe forması ilk golünü ne zaman atar ?
Ligin ilk yarısında belki : oran 1,50
Linin ikinci yarısında ancak atar : oran 2,20
Bu sezon gol mol atamaz : oran 2,40

Tebrikler bu arada,şerifi parçaladınız doğrudan.  :P


Konu Başlığı: Ynt: * F E N E R B A H Ç E *
Gönderen: bigalım üzerinde Ekim 07, 2009, 03:24:19

     
        " KENDİ REKORUMUZU KENDİMİZ KIRARIZ " ..

         Gençlerbirliği  maçının son 5 dakikasında tribünlerde açılan pankratta
         yukarıdaki yazı vardı ..   yani 8 de 8 yaptığımız maç bir rekora sahne oldu ..

          şimdi sıra 10 da 10 a geldi ..  GS maçında yine " aynı şarkıyı dinleyeceğiz " ..
          Kadiköy de " aynı şarkı çalacak " yani .. her zaman olduğu gibi ..

          10 puan da fark olabilir büyük ihtimalle , yanim ..


Konu Başlığı: Ynt: * F E N E R B A H Ç E *
Gönderen: bigalım üzerinde Kasım 09, 2009, 06:18:41
        " HERKES  HADDİNİ  BİLECEK "  (http://img694.imageshack.us/img694/1641/herkeshaddinibilecek.png) (http://img694.imageshack.us/i/herkeshaddinibilecek.png/)


       
       DANİEL  GÜİZA  ..(http://img121.imageshack.us/img121/738/danielguizasevincwn04pl.jpg) (http://img121.imageshack.us/i/danielguizasevincwn04pl.jpg/)


         
           " DOĞDUĞUN GÜNDEN BERİ "(http://img694.imageshack.us/img694/2783/90314817.png) (http://img694.imageshack.us/i/90314817.png/)

-


Konu Başlığı: Ynt: * F E N E R B A H Ç E *
Gönderen: NURAN ÖZTÜRK üzerinde Kasım 09, 2009, 10:04:41
en büyük fener başka büyük yok       


Konu Başlığı: Ynt: * F E N E R B A H Ç E *
Gönderen: WhiteSpiDeR üzerinde Kasım 09, 2009, 22:25:25
    10 puan da fark olabilir büyük ihtimalle , yanim ..

 22/11/2009 saat 22:30 da lideriz  ;D

Bjk 1 - 0 FB
Gs  4 - 0 Manisa

siz pek seversiniz o puanı,geçmiş der ki o puana gelen takım 3 hafta 3 puanı bir arada göremez.  :D


Konu Başlığı: Ynt: * F E N E R B A H Ç E *
Gönderen: hala54 üzerinde Kasım 09, 2009, 22:46:54
    10 puan da fark olabilir büyük ihtimalle , yanim ..

 22/11/2009 saat 22:30 da lideriz  ;D

Bjk 1 - 0 FB
Gs  4 - 0 Manisa

siz pek seversiniz o puanı,geçmiş der ki o puana gelen takım 3 hafta 3 puanı bir arada göremez.  :D

+ 4,5

(White, yapma kardeşim şimdiden morallerini bozma, te şindi üstümüze yürüyecekler..
Bilmezmisin en çok gıcık oldukları şeydir...:D
Şükrü Saraçta GS yenip, mayısta hüsrana uğramak.. ;D cıkcıkcık auuu ) >:D


Konu Başlığı: Ynt: * F E N E R B A H Ç E *
Gönderen: NURAN ÖZTÜRK üzerinde Kasım 09, 2009, 23:28:04
    10 puan da fark olabilir büyük ihtimalle , yanim ..

 22/11/2009 saat 22:30 da lideriz  ;D

Bjk 1 - 0 FB etıceyye bakıcaksın
Gs  4 - 0 Manisa

siz pek seversiniz o puanı,geçmiş der ki o puana gelen takım 3 hafta 3 puanı bir arada göremez.  :D
hiç birzaman galatasaraylılar feneri hep kıskanmışlardır sonuça deyıl n


Konu Başlığı: Ynt: * F E N E R B A H Ç E *
Gönderen: WhiteSpiDeR üzerinde Kasım 21, 2009, 23:09:37
Ne dediysek o   ;D  :palyaco

Eh Manisaya da artık 4 atmaya gerek kalmadı  ;D 2-0 da kazansak,aslan koltuğuna oturacak.Konu Başlığı: Ynt: * F E N E R B A H Ç E *
Gönderen: NURAN ÖZTÜRK üzerinde Kasım 21, 2009, 23:10:53
he bır yenıldık hemen laflar gelıyor bız herzaman yenıyoruz


Konu Başlığı: Ynt: * F E N E R B A H Ç E *
Gönderen: NURAN ÖZTÜRK üzerinde Kasım 21, 2009, 23:31:06
Ne dediysek o   ;D  :palyaco

Eh Manisaya da artık 4 atmaya gerek kalmadı  ;D 2-0 da kazansak,aslan koltuğuna oturacak.

heeeeeeeeeeee çok beklersınız daha


Konu Başlığı: Ynt: * F E N E R B A H Ç E *
Gönderen: WhiteSpiDeR üzerinde Kasım 22, 2009, 00:05:11
heeeeeeeeeeee çok beklersınız daha

Evet çok beklicez  ;D hatta saat 00:04 olmuş ,yani pazar gününe ayak bastık bile.Ne kaldı ki saat 22:30 za  ;D
Halacığım bile ortalarda yok,belli ki bu akşamdan kutlamaya çıkmış.  :D

iki hafta daha puan muan yok size  :P


Konu Başlığı: Ynt: * F E N E R B A H Ç E *
Gönderen: hala54 üzerinde Kasım 22, 2009, 01:11:52
heeeeeeeeeeee çok beklersınız daha
Evet çok beklicez  ;D hatta saat 00:04 olmuş ,yani pazar gününe ayak bastık bile.Ne kaldı ki saat 22:30 za  ;D
Halacığım bile ortalarda yok,belli ki bu akşamdan kutlamaya çıkmış.  :D
iki hafta daha puan muan yok size  :P

White, kutlamayı mayıs'a bıraktım ;D. Evet maçı izledik sülale boyu, ne yazık ki GS-FB maçlarının tadı yoktu :(. Beşiktaş rahat rahat gollerini attı. FB kalecisinin bir tek elinde "leman" dergisi noksandı, özellikle ilk golde.

Sadece cimbomu yenmeye programlanmış bir takım FB, 10 yıl geçti hala Şükrü Saraçta dalgalanan  Galatasaray bayrağının acısını ve şaşkınlığını  :o :D atamadılar üstlerinden,   :ıslık


Konu Başlığı: Ynt: * F E N E R B A H Ç E *
Gönderen: ismail935 üzerinde Kasım 22, 2009, 01:22:09
Mağlubiyetin tek sorumlusu DAUM efendi, EMRE beyfendi ve KAZIM KAZIM.
BJK yi kutlarız.


Konu Başlığı: Ynt: * F E N E R B A H Ç E *
Gönderen: hala54 üzerinde Kasım 22, 2009, 02:05:10
(FB kalecisinin bir tek elinde "leman" dergisi noksandı, özellikle ilk golde. )

Düzeltiyorum, golleri tekrar izledim, (özellikle  2. gol - dk.57) haybeye.. >:D

 


Konu Başlığı: Ynt: * F E N E R B A H Ç E *
Gönderen: SİLVİYA üzerinde Kasım 22, 2009, 13:10:34
bu kısır bir döngüdür
beşiktaş fenerbahçeyı yener,fenerbahçe galatasarayı yener,galatasaray beşiktaşı yener :)
büyüklük bizde kalsın TEBRİK EDERİZ ;)


Konu Başlığı: Ynt: * F E N E R B A H Ç E *
Gönderen: vezneci üzerinde Kasım 22, 2009, 22:10:45
Ne dediysek o   ;D  :palyaco

Eh Manisaya da artık 4 atmaya gerek kalmadı  ;D 2-0 da kazansak,aslan koltuğuna oturacak.          "Hiç bir maç oynanmadan kazanılmaz"


Konu Başlığı: Ynt: * F E N E R B A H Ç E *
Gönderen: zafer üzerinde Kasım 23, 2009, 00:29:21
fenerbahçeeee...


Konu Başlığı: Ynt: * F E N E R B A H Ç E *
Gönderen: bigalım üzerinde Kasım 23, 2009, 05:23:46
        
       
            White , ne oldu " yine morardınız " ..   1 - 1  e dua ettiniz sanki ...   :D

            kim miş lider yine ?    hani  4 - 0  yazmıştın ya ..   ;D

            bizim de buz gibi penaltıyı verseydi hakem o maç böyle olmazdı , ki     ???
            çok kötü olduğumuz halde ...


Konu Başlığı: Ynt: * F E N E R B A H Ç E *
Gönderen: WhiteSpiDeR üzerinde Kasım 23, 2009, 11:38:49
Boşversene abi,ne dua edicem 1 - 1 'e  göz var nizam var,herşey meydandaydı.Bizim forvetin beceriksizliğinden kaynaklanan bir aksaklık oldu sadece.  :D Ben 5,6 net atılamayan gol pozisyonuna yandım,onun dışında hiç bir rahatsızlığım yok.  ;D

Bir haftalık rotar diyelim biz sadece şuna  ;) Bahane olarak diyebileceğim,bizimkiler sizin o puana ulaşıp düştüğünüz durumu görmüş olmalı ki,doğrudan 32 puana yükselme kararı almışlardır.  :palyaco

Sizin takım 2 hafta daha abdest tutmaz agası  ;D haftaya puan alacağınızı düşünüyormusunuz ? fırtınapaşa önünde  :D Ben onuda geçtim 1 gol atın o bana yeter.Hükmen galip sayacam Fb'yi.  ;D


Konu Başlığı: Ynt: * F E N E R B A H Ç E *
Gönderen: Deliormanlı_Cin üzerinde Kasım 23, 2009, 17:05:11
3-0 size neyi hatırlatıyor?
Soruyu doğru yanıtlayan  her üçüncü kişiden biri ol,
FİNK,BOBO,ve UĞUR İNCEMAN imzalı kaleci VOLKAN'ın formasını kazan
;D ;D ;D :ıslık


Konu Başlığı: Ynt: * F E N E R B A H Ç E *
Gönderen: osmanpazarli üzerinde Kasım 23, 2009, 23:21:35
Geç de olsa tüm Fenerbostanlılara geçmiş olsun. >:D >:D >:D >:D

En büyük Kara Kartal :asker


Konu Başlığı: Ynt: * F E N E R B A H Ç E *
Gönderen: WhiteSpiDeR üzerinde Kasım 28, 2009, 22:42:41
haftaya puan alacağınızı düşünüyormusunuz ? fırtınapaşa önünde  :D Ben onuda geçtim 1 gol atın o bana yeter.Hükmen galip sayacam Fb'yi.  ;D

Bir gol attınız,bende sözümü tutup Fenerbahçenin hanesine 3 puan yazıyorum.  ;D  :palyaco
Bursaspor 1 - Galatasaray 0
Fenerbahçe 1 - Kasımpaşa 3

Pazar günkü oynanacak Sivasspor - Beşiktaş maçınında muhtemel sonucu 1-1 olacaktır.Artık ligin kokusu iyice çıkmaya başladı.  :palyaco


Konu Başlığı: Ynt: * F E N E R B A H Ç E *
Gönderen: osmanpazarli üzerinde Kasım 29, 2009, 10:39:28
Hehehe...bazı balonlar patlamaya mahkumdur...er geç.. :ıslık :ıslık :ıslık :palyaco


Konu Başlığı: Ynt: * F E N E R B A H Ç E *
Gönderen: WhiteSpiDeR üzerinde Aralık 06, 2009, 00:15:15
Aziz Yıldırım İstifa Etti   
 
;D

Fenerbahçe Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım, Kulüpler Birliği Başkanlığı'ndan istifa etti.

Aziz Yıldırım, Eskişehirspor maçı bitiminden sonra gazetecilere yaptığı açıklamada, Eskişehirspor'u tebrik etti. Eskişehir'de tarihi mekanları gezerken gazetecilerin kendisini tahrik ettiğini ifade eden Yıldırım, şöyle konuştu:

''Ben bunları gerekli yerlere şikayet edeceğim. Tüm kulüplerin başkanlarına teşekkür ediyorum. Her zaman beraber çalıştık. Ancak, hakem camiası ortamı, ortalığı karıştırıyor. (Aziz Yıldırım, Kulüpler Birliği Başkanı) diye yorum yapamıyor. Ben de bugünden itibaren Kulüpler Birliği Başkanlığı'ndan istifa ediyorum. Görsünler bakalım Aziz Yıldırım takımının haklarını nasıl koruyacak. Kimse (bu hakemlerle devam edeceğiz) demesin. Biz etmeyeceğiz. Hakemler oyuncuların moralini bozuyor. Fenerbahçe için çalışacağım. Türk futbolu bu şekilde bir yere gitmez. Federasyona sesleniyorum; Akıllarını başlarına alsınlar.''
   
Kaynak: AA


Konu Başlığı: Ynt: * F E N E R B A H Ç E *
Gönderen: BalkanTürk89 üzerinde Aralık 06, 2009, 00:47:24
Aziz Yıldırım İstifa Etti   
 
;D

Fenerbahçe Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım, Kulüpler Birliği Başkanlığı'ndan istifa etti.

Aziz Yıldırım, Eskişehirspor maçı bitiminden sonra gazetecilere yaptığı açıklamada, Eskişehirspor'u tebrik etti. Eskişehir'de tarihi mekanları gezerken gazetecilerin kendisini tahrik ettiğini ifade eden Yıldırım, şöyle konuştu:

''Ben bunları gerekli yerlere şikayet edeceğim. Tüm kulüplerin başkanlarına teşekkür ediyorum. Her zaman beraber çalıştık. Ancak, hakem camiası ortamı, ortalığı karıştırıyor. (Aziz Yıldırım, Kulüpler Birliği Başkanı) diye yorum yapamıyor. Ben de bugünden itibaren Kulüpler Birliği Başkanlığı'ndan istifa ediyorum. Görsünler bakalım Aziz Yıldırım takımının haklarını nasıl koruyacak. Kimse (bu hakemlerle devam edeceğiz) demesin. Biz etmeyeceğiz. Hakemler oyuncuların moralini bozuyor. Fenerbahçe için çalışacağım. Türk futbolu bu şekilde bir yere gitmez. Federasyona sesleniyorum; Akıllarını başlarına alsınlar.''
   
Kaynak: AA

Altı üstü bir Eskişehir maçı kaybedildi , bu ne celal! Demekki söz verilen üst üst 3 şampiyonluk gerçekleşmez ise UEFA'ya bile savaş açacak.
Bu saaten sonra sadece Platine'ye açırım :)


Konu Başlığı: Ynt: * F E N E R B A H Ç E *
Gönderen: WhiteSpiDeR üzerinde Aralık 07, 2009, 09:15:20
Türkiyemizin takımlarından olan Fenerbahçe bir ilke daha imza atmış bulunmaktadır.Kendilerini tebrik eder,başarılarının devamını dilerim.  :alkis

Olay ile ilgili gelişme şöyledir,ÖSYM (Yükseköğretim Kurulu Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Merkezi) bu yıl ÖSS sınavında yer alacak olan spor dalı ile ilgili sorusu aynen şöyledir.

Fenerbahçe bir spor kulübü müdür ? gece kulübü müdür ?

a) Spor kulübü olma ihtimali var gibi
b) Kesinlikle gece kulübüdür
c) Her ikisidir
d) Bunların ikisi de olamaz bunlar

mühehehihihihüo  ;D
     

 


Konu Başlığı: Ynt: * F E N E R B A H Ç E *
Gönderen: NURAN ÖZTÜRK üzerinde Aralık 07, 2009, 10:08:29
Türkiyemizin takımlarından olan Fenerbahçe bir ilke daha imza atmış bulunmaktadır.Kendilerini tebrik eder,başarılarının devamını dilerim.  :alkis

Olay ile ilgili gelişme şöyledir,ÖSYM (Yükseköğretim Kurulu Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Merkezi) bu yıl ÖSS sınavında yer alacak olan spor dalı ile ilgili sorusu aynen şöyledir.

Fenerbahçe bir spor kulübü müdür ? gece kulübü müdür ?

a) Spor kulübü olma ihtimali var gibi
b) Kesinlikle gece kulübüdür
c) Her ikisidir
d) Bunların ikisi de olamaz bunlar

mühehehihihihüo  ;D
     
çok beklersin dahambarında görürürmüş seninkide o hesaba aç tavuk kendini yem h
 


Konu Başlığı: Ynt: * F E N E R B A H Ç E *
Gönderen: vezneci üzerinde Aralık 11, 2009, 22:26:22
Ulusoy ile Özgener arasında 10 Benzerlik (!)


 Meriç Tunca. Hürriyet Gazetesi11 Aralık 2009 
 
 
BİR: Ulusoy'un Federasyonu'nda Galatasaray kollanır, Beşiktaş idare edilir, Fenerbahçe'ye düşmanlık yapılırdı..


       Özgener'in Federasyonu'nda Galatasaray'ın yanına Beşiktaş da eklendi, Fenerbahçe düşmanlığı aynen devam ediyor..

İKİ:  Ulusoy'un zamanında şike iddiaları gündemden düşmezdi.. Ama hiçbir şey yapılmazdı..

      Özgener'in zamanında da şike iddiları yine gündemde.. Ve yine hiç bir şey yapılmıyor..

ÜÇ: Ulusoy'un döneminde Galatasaraylı futbolcu rakibine dirseği attı mı, hakemlerin gözüne perde inerdi. Fenerbahçeli futbolcu elini sürse kırmızı kartı anında yerdi..

      Özgener'in döneminde de Galatasaraylı futbolcu yumruğu atıyor, küfürü ediyor, hatta formayı yırtıyor yine ses yok. Fenerbahçeli futbolcu ''Yandım Allah'' dese, yardımcı hakemler tarafından anında ''Bu bana küfür etti'' denilerek oyundan atılıyor..

DÖRT: Ulusoy Federasyonu'nun gözlemcileri, Galatasaray maçlarını izlerken dakikalarca edilen küfürleri ''Görmedim, duymadım, bilmiyorum'' diyerek yok sayarlardı.... Fenerbahçe maçlarını izlerken ise gözlemciler, olmayan şeyleri bile raporlara yazarlardı..

          Özgener Federasyonu'nun gözlemcileri de Galatasaray maçlarındaki küfürleri ''Duymuyorlar'', olayları ''Görmüyorlar''. Ancak iş Fenerbahçe'ye gelince; Olmadık, yaşanmadık şeyleri raporlara yazıyorlar..

BEŞ: Ulusoy Federasyonu'nun Disiplin Kurulu mecbur kalmadıkça Galatasaraylı futbolcuya ve Galatasaray Kulübü'ne ceza vermemeye gayret eder, konu Fenerbahçe olunca hiç acımazdı.. 
Meriç Tunca yazıyor
 

        Özgener Federasyonu'nun Disiplin Kurulu da çok mecbur kalmadıkça Galatasaraylı futbolcuya ceza vermiyor, ama konu Fenerbahçeli futbolcu olursa anında 3-5 maçı dayıyor..

ALTI: Ulusoy döneminin Tahkim Kurulu, Galatasaraylı oyuncuya verilen cezayı nasıl indirsek diye düşünür, Fenerbahçeli futbolcunun cezasını ise anında onaylardı..

        Özgener döneminin Tahkim Kurulu da Galatasaraylı futbolcunun cezasını nasıl indiririm diye kara kara düşünürken, Fenerbahçeli oyuncuya verilen haksız cezayı bile olsa anında onaylıyor.

YEDİ: Ulusoy'un hakemleri saha içinde Galatasaraylı futbolculara inanılmaz bir tolerans tanırken ve rakip takım oyuncularına göz açtırmazken, Fenerbahçeli futbolculara ''Kaşının üstünde gözün var'' diyerek anında, sarı ve kırmızı kartları dayarlardı.

         Özgener'in hakemleri de saha içinde Galatasaraylı oyunculara inanılmaz bir tolerans tanıyıp, her türlü hakareti sineye çekerken, Fenerbahçeli futbolculara eziyet çektirip, rakiplerine prim tanımaktadır.

SEKİZ: Ulusoy'un zamanında Galatasaray'ın hocası Fatih Terim saha içinde başta hakemler olmak üzere önüne gelene fırçayı kayar ve bırakın cezayı en küçük bir uyarı dahi almazdı..

          Özgener'in zamanında da Galatasaray'ın hocası Neeskens, Bursasporlu futbolcuya saldırmasına rağmen değil ceza almak, uyarı dahi almadı.

DOKUZ: Ulusoy'un Federasyonu, Galatasaray'a seyircisiz maç cezası vermeye kıyamazken, Fenerbahçe'ye ''Bir cips paketi'' sahaya atıldı diye cezayı kesmekte sakınca görmezdi..

         Özgener'in Federasyonu, çıkan çeşitli olaylara rağmen Galatasaray'a ceza kesmemekte direnirken, Fenerbahçe'ye ''Hangi tribünden atıldığı belli olmayan'' cisim için bile 2 maç seyircisiz oynama cezası kesmekte sakınca görmedi.

ON: Ulusoy'un ilk amacı Fenerbahçe'yi şampiyon yapmamak ve mümkünse hep Galatasaray'ı şampiyon yapmak üzerine kuruluydu..

       Özgener'in amacı da Fenerbahçe'yi şampiyon yapmamak ve mümkünse Galatasaray'ı, o beceremezse Beşiktaş'ı şampiyon yapmak üzerine kurulu..

                                                                                         * * *

Şimdi bu kadar ''Benzerlikten'' sonra, ''Yahu bunların hiç farklı özellikleri yok mu?'' derseniz, size aynen şunu söylerim:

-''Yok aslında birbirinden farkları.. Çünkü onlar Galatasaray'ın kankası...''
 Konu Başlığı: Ynt: * F E N E R B A H Ç E *
Gönderen: WhiteSpiDeR üzerinde Aralık 16, 2009, 17:08:11
Son duyumlara göre Fenerium mağzalarında sarı larcivert kelepçeler yok satıyormuş.  ;D  :D pöhehehehehe

(http://www.haberform.com/images/news/11638.jpg)

Tabi ki mağazalarda satışa sunulan kelepçelerin renkleri sarı ve laciverten oluşuyor.Düşünün o derece yok satıyormuş ki,pikçırı bile bulunmuyor internette.  ;D
Takım dediğin böyle tutulur işte,fantezilerine varana kadar doya doya fanatizmi yaşamak .  :P


Konu Başlığı: Ynt: * F E N E R B A H Ç E *
Gönderen: bigalım üzerinde Aralık 16, 2009, 18:48:38
   Eee  işte , takım dediğin böyle olur ; hem yeşil sahada , hem halı sahada ..
   Takımına göre muamele ... kırbaç , kelepçe ..  yaaani ...   ;D


Konu Başlığı: Ynt: * F E N E R B A H Ç E *
Gönderen: WhiteSpiDeR üzerinde Şubat 26, 2010, 15:23:43
Avrupadan bize hayır yok anlaşıldı.  :D Size de geçmiş olsun sevgili Fenerliler.İki takımında elenmesi trajik oldu valla ya,bize 90 da atan şu For(lan) yok mu.. Ah lan ulan ForLan.  ;D  Siz bali 5 dk. dişinizi sıksaydınız ya...

Neysem becenim,seneye kaykın...  :D Benim asıl uğrama nedenim,çok hoşuma kaçan şu bursada ki olay... Tişörtler yok satıyorlmuş,adeti 23 TL.  ;D

Fenerbahçe 2 Bursaspor 3 biten maçın ardından....

(http://www.hurriyet.com.tr/_np/4238/9974238.jpg)


Konu Başlığı: Ynt: * F E N E R B A H Ç E *
Gönderen: BalkanTürk89 üzerinde Şubat 28, 2010, 21:36:46
Dikkat : İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nin yaptığı kazı çalışmalarından dolayı Kadıköy'den şampiyonluğa giden yol "kırmızı kar yağana" kadar kullanıma kapatılmıştır. Bu yolu kullanan kişilere Mecidiyeköy üzerinden gitmeleri tavsiye edilir.


Konu Başlığı: Ynt: * F E N E R B A H Ç E *
Gönderen: MaXiLLa üzerinde Mart 22, 2010, 11:40:22
Dikkat : İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nin yaptığı kazı çalışmalarından dolayı Kadıköy'den şampiyonluğa giden yol "kırmızı kar yağana" kadar kullanıma kapatılmıştır. Bu yolu kullanan kişilere Mecidiyeköy üzerinden gitmeleri tavsiye edilir.

 Fenerbahçe Spor klübünden yapılan açıklamaya göre :

Sezon sonunda tarih olacak Ali Samiyen stadının , yıkım işlemleri için belirlenen tarihin erkene çekildiği ve 28 Mart tarihi itibariyle ilk balyozun vurulacağı bilgisi verilmiş olup, daha evvelki Fener maçlarında yıkım için uğraşan fakat tam olarak becermeyen koltuk sökme ustası GS taraftarlarından bu konuyla ilgili yardım talep edilmiştir. Sökülen koltukları sahaya atılması yerine hatıra olarak saklamaları tavsiye olunmuş, illa sahaya bişey atacağım diyen gözü dönmüş GS taraftarları için ; Saha kapattırmayan "1 e 1 oranında yapılmış, gerçek insan görünümlü, 65 metre menzilli, aerodinamik maketler" Feneriumlarda satışa çıkmıştır.

Not : Stoktaki mevcut maketler Emre Belözoğlu tipiyle üretilmiş olup, arzuya göre istediğiniz kişinin tipiyle değiştirilebilir... !


Konu Başlığı: Ynt: * F E N E R B A H Ç E *
Gönderen: bigalım üzerinde Mart 22, 2010, 13:14:58

       son Antep maçında stadtaydım ..
Maraton tribününün sol köşesinde üst tarafta bir pankrat asıldı ama daha
sonra güvenlik kaldırdı .. şu yazıyordu ; ( tasvip etmedim ) " uçmayı bilmi
yorsan niye çıktın tribüne " ..

       pankartın resmi var spor sitelerinde ... ben atamıyorum linkte sorun
çıktı ..


Konu Başlığı: Ynt: * F E N E R B A H Ç E *
Gönderen: MaXiLLa üzerinde Mart 29, 2010, 19:07:50
Dikkat : İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nin yaptığı kazı çalışmalarından dolayı Kadıköy'den şampiyonluğa giden yol "kırmızı kar yağana" kadar kullanıma kapatılmıştır. Bu yolu kullanan kişilere Mecidiyeköy üzerinden gitmeleri tavsiye edilir.

 Fenerbahçe Spor klübünden yapılan açıklamaya göre :

Sezon sonunda tarih olacak Ali Samiyen stadının , yıkım işlemleri için belirlenen tarihin erkene çekildiği ve 28 Mart tarihi itibariyle ilk balyozun vurulacağı bilgisi verilmiş olup, daha evvelki Fener maçlarında yıkım için uğraşan fakat tam olarak becermeyen koltuk sökme ustası GS taraftarlarından bu konuyla ilgili yardım talep edilmiştir. Sökülen koltukları sahaya atılması yerine hatıra olarak saklamaları tavsiye olunmuş, illa sahaya bişey atacağım diyen gözü dönmüş GS taraftarları için ; Saha kapattırmayan "1 e 1 oranında yapılmış, gerçek insan görünümlü, 65 metre menzilli, aerodinamik maketler" Feneriumlarda satışa çıkmıştır.

Not : Stoktaki mevcut maketler Emre Belözoğlu tipiyle üretilmiş olup, arzuya göre istediğiniz kişinin tipiyle değiştirilebilir... !

        Yıkım törenini, Sayın Özhan Canaydını'ın vasiyeti doğrultusunda dostane bir şekilde tamamlayan her iki takım oyuncu ve taraftarlarını tebrik ederim. İleri ki derbi maçlarında da umarım bunun yansımalarını olumlu olarak görürüz.
     
         Alex'in sırtında patlayan su bardağı ve Selçuğun golü gibi münferit olaylar olmuştur maçta akıllarda kalan. Müferittir çünki, 2 sezon evvel 5000 bardak, 250 sandalye atıp bunların hiçbirini denk getirememiş bir taraftar topluluğu, bu sefer olmadık bir şekilde 1 de 1 yaparak istatistikleri zorlamıştır. Buna mukabil futbol hayatı boyunca ceza sahası dışından değil gol atmak,kaleyi bulamayan Selçuk Şahin'in yaradana sığınıp 35 metreden salladığı cılız top gol olmuştur. Maç sonrası Selçuk Şahin'in tüm gücümle vurdum açıklaması kafalarda soru işareti bırakmıştır.

        Gol sonrası maçın bitmesine 20 dakka varken kalecilerini yuhalayan sözde GS li taraftarlar hayretle karşılanmış, acaba maç 2-1 e dönse ve son dakkada birde penaltı kurtarılsa falan, bu kalecinin yüzüne nasıl bakacakları merak konusu olmuştur. Maç boyunca küfür yiyen ve küfür yediği maçlarda kalesinde devleşen Volkan Demirel maçın 93. dakikasında topu poposuyla bloke ederek  GS kalecisine ve küfürbaz taraftara inceden bir ayar verir ve 2 kat  küfrü yer. Velhasıl kelam Samiyen'de son tango Fenerbahçe'nin galibiyetiyle son bulur. Gökten 3 elma düşer vs. vs.

       To be continued...   


Konu Başlığı: Ynt: * F E N E R B A H Ç E *
Gönderen: öfk üzerinde Mart 30, 2010, 00:17:22
Volkan rakipten yediği küfürler sayesinde güzel oynuyor rakip takım hırslandırıyor volkanı, o yüzden derbi maçlarında galibiyeti getiriyor.
Lille maçında yediği hatalı gollerle avrupa ligine veda ettik, fb taraftarları rakip takımın bölümüne geçip hangi ülke takımıyla yapıyorsak o dilde volkana küfürlü pankart filan açsalar avrupa liginde de başarılı olurmuyuz?  :palyaco :silly


Konu Başlığı: Ynt: * F E N E R B A H Ç E *
Gönderen: bigalım üzerinde Mart 30, 2010, 16:45:27

(http://img34.imageshack.us/img34/7828/47fcltfenerbahce4.jpg) (http://img34.imageshack.us/i/47fcltfenerbahce4.jpg/)(http://img28.imageshack.us/img28/3345/fenerbahce40.jpg) (http://img28.imageshack.us/i/fenerbahce40.jpg/)(http://img28.imageshack.us/img28/6938/fenerbahce39.jpg) (http://img28.imageshack.us/i/fenerbahce39.jpg/)


Konu Başlığı: Ynt: * F E N E R B A H Ç E *
Gönderen: bigalım üzerinde Nisan 04, 2010, 03:52:07

      Fenerbahçe Acıbadem Voleybol Şampiyonlar Liginde Finale çıktı ..

İNDESİT dörtlü finalde ev sahibi Cannes takımını yenen Fener
kızları bugün akşam 18:30 da final oynayacak ve bir ilk gerçekleşmiş
olacak .. daha önce hiç bir Türk takımı böyle bir final yaşamamıştı ..

      tebrikler Seda , Naz , Eda , ve Gamova ve arkadaşlarına ..

                             *     *     *

(http://img695.imageshack.us/img695/6076/20080919vol446.jpg) (http://img695.imageshack.us/i/20080919vol446.jpg/)


       Rus oyuncumuz Gamova ..


(http://img97.imageshack.us/img97/74/1825726105fan10gamova.jpg) (http://img97.imageshack.us/i/1825726105fan10gamova.jpg/)


Konu Başlığı: Ynt: * F E N E R B A H Ç E *
Gönderen: BalkanTürk89 üzerinde Nisan 04, 2010, 12:54:27

      Fenerbahçe Acıbadem Voleybol Şampiyonlar Liginde Finale çıktı ..

İNDESİT dörtlü finalde ev sahibi Cannes takımını yenen Fener
kızları bugün akşam 18:30 da final oynayacak ve bir ilk gerçekleşmiş
olacak .. daha önce hiç bir Türk takımı böyle bir final yaşamamıştı ..

      tebrikler Seda , Naz , Eda , ve Gamova ve arkadaşlarına ..

                             *     *     *

(http://img695.imageshack.us/img695/6076/20080919vol446.jpg) (http://img695.imageshack.us/i/20080919vol446.jpg/)


       Rus oyuncumuz Gamova ..


(http://img97.imageshack.us/img97/74/1825726105fan10gamova.jpg) (http://img97.imageshack.us/i/1825726105fan10gamova.jpg/)

Bir Galatasaraylı olarak ilk defa Fenerbahçeyi destekleyeceğim. Hadi bakalım!


Konu Başlığı: Ynt: * F E N E R B A H Ç E *
Gönderen: bigalım üzerinde Nisan 05, 2010, 14:32:20


     TEŞEKKÜRLER  " S A R I   M E L E K L E R "  ..

Fenerbahçe Acıbadem kızları bu sezon ligde ve Avrupa'da ilk yenilgisini
alarak finalde kaybetti .. ligde 28 İndesit şampiyonlar liginde 10 maç sürekli
kazanan kızların seneye bu kupayı alacağına inanıyoruz ..

      rakip takım İtalyan Bergamo son 10 yılda 6 kez bu kupayı almış bir takım ..
Bu takıma  3 - 2  ile kaybetmek biraz üzücü oldu , son setin stresine yenildik
diyebiliriz ..

      hem futboldaki maçımızı hem bu maçı karışık izledim ...


                               *     *     *


(http://img144.imageshack.us/img144/7447/bbdfc788b38328b3e3ed847.jpg) (http://img144.imageshack.us/i/bbdfc788b38328b3e3ed847.jpg/)


(http://img144.imageshack.us/img144/7130/b6316739dad73308f531055.jpg) (http://img144.imageshack.us/i/b6316739dad73308f531055.jpg/)


Konu Başlığı: Ynt: * F E N E R B A H Ç E *
Gönderen: hala54 üzerinde Nisan 05, 2010, 18:28:20
Fenerbahçe Acıbadem voleybol takımı hak etmişti kupayı,
ancak gülen diğer takım oldu.
Ama Hepimiz gururlandık.Tüm Fenerbahçe camiasını kutlarım,
seneye inşallah alırlar kupayı..


Konu Başlığı: Ynt: * F E N E R B A H Ç E *
Gönderen: bigalım üzerinde Nisan 22, 2010, 14:44:42

BJK maçından bir gösteri ...

yine 2 de 1 oldu , dakika 2 gol 1 ...

rakiplere eziyet devam ediyor , " yağmurlu havada su yok " yani ..
(http://img219.imageshack.us/img219/7763/20100418a180410206.jpg) (http://img219.imageshack.us/i/20100418a180410206.jpg/)


Konu Başlığı: Ynt: * F E N E R B A H Ç E *
Gönderen: osmanpazarli üzerinde Nisan 22, 2010, 15:28:13
Bir BESIKTASLI olarak,tum FENERBAHCE lileri kutlarim...Biz de kazanabilirdik..ama neyse size kiyak gectik.


Konu Başlığı: Ynt: * F E N E R B A H Ç E *
Gönderen: WhiteSpiDeR üzerinde Mayıs 06, 2010, 08:43:49
Olmadı ya yine olmadı,asiiifoon ya bu kadar olmaz ki ama  ;D Hakikatten bu sene almanızı bekliyordum.Bir Gs taraftarı olarak bile hüsrana uğradım yine.Vallahi artık yapacak geyikte kalmadı,malzeme bitti.  :(

-Fenerbahçeli genç taraftarların en cok kullandıkları cümle nedir?
Bana Türkiye Kupası'nı anlatsana dede...

bunlara artık gülemiyoruz ama ya...  :(

Bigalı abim ne dersin ? bir anlaşma söz konusu mu acaba ? Hani kupayı verelim,ligte bizi rahatsız etmeyin gibisinden.  :hani Hiç oynamadınız ya,gezinip durdunz urfada..


Konu Başlığı: Ynt: * F E N E R B A H Ç E *
Gönderen: osmanpazarli üzerinde Mayıs 06, 2010, 09:57:53
Bir BJK li olarak,Tum FENERBAHCELILERE gecmis olsun diyorum :silly


Konu Başlığı: Ynt: * F E N E R B A H Ç E *
Gönderen: hala54 üzerinde Mayıs 06, 2010, 11:05:43
White,  :asker
"asiiifon"  :-*   "cuk" oturmuş
kupa geyiklerinden daha çok güldürdün beni... ;D :D
(Lise yıllarımızda (milattan önce)çok kullandığımız kelimeydi. Asiifon ..be çaynik" derdik  :hani)

Fenerbahçeli arkadaşlarımıza geçmiş olsun
"Ne gubi kuraj, do sledvaştiya tiraj" -(umudunu yitirme,sonraki çekilişi (kupayı)bekle) :D


Konu Başlığı: Ynt: * F E N E R B A H Ç E *
Gönderen: hambatli2 üzerinde Mayıs 06, 2010, 13:44:24
seneye inşallah
fenerin kupa alması için gerekenler.
1 finale galatasarayla beraber kalırsa
2 maçta kendi sahasında olursa
belkiiiii
yoksa bi 28 sene geçse nafile


Konu Başlığı: Ynt: * F E N E R B A H Ç E *
Gönderen: bigalım üzerinde Mayıs 10, 2010, 04:51:00

yolun sonuna geldik : BJK ve 6S altta kaldılar ...

Ankaragücü : 0  - Fenerbahçe : 3  ...(http://img705.imageshack.us/img705/6742/ankaragucufenerbahce24.jpg) (http://img705.imageshack.us/i/ankaragucufenerbahce24.jpg/)


(http://img204.imageshack.us/img204/9664/ankaragucufenerbahce27.jpg) (http://img204.imageshack.us/i/ankaragucufenerbahce27.jpg/)


(http://img13.imageshack.us/img13/8083/ankaragucufenerbahce1.jpg) (http://img13.imageshack.us/i/ankaragucufenerbahce1.jpg/)


Konu Başlığı: Ynt: * F E N E R B A H Ç E *
Gönderen: bigalım üzerinde Mayıs 16, 2010, 16:54:43
        
                  Formalarımızı giyelim ...

        6S ve BJK taraftarı arkadaşlar Şampiyon Fenerbahçe'yi tebrik etsinler ..
        Onların şampiyonlukları da bir başka bahara kaldı ...

            
                                 **     **     **


(http://img340.imageshack.us/img340/738/danielguizasevincwn04pl.jpg) (http://img340.imageshack.us/i/danielguizasevincwn04pl.jpg/)Konu Başlığı: Ynt: * F E N E R B A H Ç E *
Gönderen: macırov üzerinde Mayıs 16, 2010, 16:56:16
 bugun şampıyonuz kıskananlar çatlasın:D


Konu Başlığı: Ynt: * F E N E R B A H Ç E *
Gönderen: varna-hawa üzerinde Mayıs 16, 2010, 22:24:13


Malesef değiliz.
Bakalım hesabı kim(ler)e kesecek Fenerbahçe yöneticileri?


Konu Başlığı: Ynt: * F E N E R B A H Ç E *
Gönderen: gürcan üzerinde Mayıs 16, 2010, 22:28:00
Fenerbahçeli arkadaşlara geçmiş olsun diyorum güzel oynadılar aslında ama o kaleciyi bir türlü geçemediler. Çok para eder o kaleci bu sene çoook.


Konu Başlığı: Ynt: * F E N E R B A H Ç E *
Gönderen: bigalım üzerinde Mayıs 16, 2010, 23:21:04

      Bursaspor'un şampiyonluğunu kutluyorum ..

 Trabzon tamamen maçı bırakmıştı , üstelik 90 dakikanın tamamında
 bırakmıştı , ve son dakikalarda gol olsaydı büyük şike olurdu ..  ben
 kendi payıma böyle şampiyonluk istemezdim ...

      Fethullah şeyhinin başarasıdır bu şampiyonluk , bunun da bilinmesini
 isterim ...  Ertuğrul Sağlam , Hakan Şükür'den sonra 2 numaralı adamıdır
 bu cemaatin .. bu gerçeği herkes biliyor , bilmeyenler de öğrensinler istedim ..


Konu Başlığı: Ynt: * F E N E R B A H Ç E *
Gönderen: hala54 üzerinde Mayıs 17, 2010, 00:10:58
bugun şampıyonuz kıskananlar çatlasın:D

Allahtan kıskançlık genlerim yok ta, çatlamaktan kurtuldum..:D

Ama çatlayanların çatlama seslerini duyar gibiyim..;D

Göçmen Bursa Tebrikler! Hak ettiniz, Kutlu olsun!


Konu Başlığı: Ynt: * F E N E R B A H Ç E *
Gönderen: WhiteSpiDeR üzerinde Mayıs 17, 2010, 08:50:01
Abi ne desem ki,yani huylu huyundan vazgeçmiyor ki.  ;D Görüyoruz ki 2006'da ne ise 2010'da da o  :P  Ayrıca dün tarihe baktığımda ayın 16'sıydı (Bursa ili) tersine baktığımda ise 61 (Trabzon ili) plakaları.Ne tesadüf dimi ?  :-X


Konu Başlığı: Ynt: * F E N E R B A H Ç E *
Gönderen: olaf üzerinde Mayıs 17, 2010, 09:00:23
Konfeti yaz 1616 ya yolla 2 kupa ve her gün 3 dakika şampiyonluk kutlaması cebine gelsin :)


Konu Başlığı: Ynt: * F E N E R B A H Ç E *
Gönderen: hala54 üzerinde Mayıs 17, 2010, 10:40:15
       
                  Formalarımızı giyelim ...

        6S ve BJK taraftarı arkadaşlar Şampiyon Fenerbahçe'yi tebrik etsinler ..
        Onların şampiyonlukları da bir başka bahara kaldı ...
         
                                 **     **     **
(http://img340.imageshack.us/img340/738/danielguizasevincwn04pl.jpg) (http://img340.imageshack.us/i/danielguizasevincwn04pl.jpg/)

Bir kaç dakikalık ta olsa şampiyonluk turunu atan Fenerbahçeyi kutlarım. ;D
Başka baharlarda görüşmek üzere Şmpiyon Fenerbahçe!!!:DKonu Başlığı: Ynt: * F E N E R B A H Ç E *
Gönderen: hambatli2 üzerinde Mayıs 17, 2010, 10:43:53
macırov bursayı tebrik etmeyecekmisin
yoksa sen mi çatladın


Konu Başlığı: Ynt: * F E N E R B A H Ç E *
Gönderen: mısmıl üzerinde Mayıs 17, 2010, 19:09:29
Değerli arkadaşlar biraz dikkat edebilirsek FENERBAHÇE'nin nekadar büyük bir takım olduğu anlaşılabilir.Herkezin kannatı kupalar paylaşıldı şeklinde değilmiydi .Trabzon kupayı FENERBAHÇE şampiyonluğu alacak  anlaşma çoktan yapıldı bitti şeklindeydi ,ancak FENERBAHÇE  para ile maçı almamış olduğunu ispatladı fakat 16-05-2010 tarihinde diğer takımların tamamı FENERBAHÇE aleyhine nasıl sonuç alınabilekse öyle olsun diye ellerinden geleni yaptılar(bileşip karşı kartel oluşturmuşlar) maç sonuçlarını gördük hepsinin yolu açık olsun .Bizi tek başına yenemiyorlar birleşiyorlar.


Konu Başlığı: Ynt: * F E N E R B A H Ç E *
Gönderen: gürcan üzerinde Mayıs 17, 2010, 21:46:29

      Bursaspor'un şampiyonluğunu kutluyorum ..

 Trabzon tamamen maçı bırakmıştı , üstelik 90 dakikanın tamamında
 bırakmıştı , ve son dakikalarda gol olsaydı büyük şike olurdu ..  ben
 kendi payıma böyle şampiyonluk istemezdim ...

      Fethullah şeyhinin başarasıdır bu şampiyonluk , bunun da bilinmesini
 isterim ...  Ertuğrul Sağlam , Hakan Şükür'den sonra 2 numaralı adamıdır
 bu cemaatin .. bu gerçeği herkes biliyor , bilmeyenler de öğrensinler istedim ..

Ben herhangi bir takımı desteklemiyorum ama yabancılarla oynanan maçları ve milli maçları seyretmeye çalışırım TV'den.
Fanatik taraftarların muhabbetlerini görünce duramıyor lafa karışıyorum. Kendim futbol oynarım ama takımlar, Ligler falan takip etmem.
Bu kadar iddialı konuşmalardan sonra şu maçları seyredeyim dedim dün akşam. Fenerbahçe'nin maçında bazı şeyler dikkatimi çekmişti şimdi de bigalım'ın yazılarını okuyunca dünkü maç aklıma geldi.

Maçı seyrettiğimiz Tv pek net göstermiyordu gerçekten, arkadaşların yanına vardım maç başlamış. Sunucu sıralıyor topu şu alldı bu aldı, şu pas verdi şu kaçırdı falan. Baktım hiç Türkçe isim saymıyor, arkadaşlara hangi maçı seyrediyosunuz siz ya dedim, Fenerbahçe'nin maçını dediler. Hiç Türk fulbolcu adı geçmedi de hiç Türk yok mu bu takımda dedim, arkadaş gülerek 2-3 tane var galiba dedi. İnanın aynen böyle oldu.
Bu durumda sanki dünkü tek kale maçtaki başarı hep yabancıların Hristiyanların olmuş olmuyor mu.

Bigalım kızmak yok agam :D üzüntünü anlıyorum.


Konu Başlığı: Ynt: * F E N E R B A H Ç E *
Gönderen: bigalım üzerinde Mayıs 18, 2010, 03:40:30
        
        Hayırlı kayıptır bu kaçan balık !
  
       18 futbolcu 2 futbolcuyu geçemedi !!

       10 Fenerli ve 8 Trabzonlu oyuncu stoperler Giray ve Egemen'i bir kez zor
geçtiler ve 1 gol atabildiler ...  Burak orta yaptı gol oldu ( kendisi söyledi ) ..
Bütün kesilen şut ve pozisyonlarda Giray vardı , hava toplarının hepsinde de
Egemen vardı .. Kaleci Onur ise çok kez boşa çıktı ama toplar hep üstüne geldi ..
Fenerbahçe 34 şut attı 1 gol oldu ... yani 2 futbolcu hariç Trabzon maçı tamamen
bırakmıştı ..  ve hatta şunu söyledi bir futbolcu ;  " adamlara 30 pozisyon verdik
atamadılar , biz kendi kalemize atacak hale geldik neredeyse " ..

        işte maçın özeti bu sözler ...

        son maça bıraktıysan ne yapıp edip maçı alacaksın , 1 - 0 galipken faul
yüzünden 4 kişi hakeme itiraz edersen golü yersin , lakaytlık kabul olmaz bu
oyunda .. itiraz edeceksen topu eline al veya dışarı at Selçuk efendi ...
Daum ise tam bir heykeldi , ikinci yarıya ilkokul çocuğu bile çift forvet çıkarırdı
takımı , ama O son 5 dakika bunu düşündü , salak , 1 milyon dolar primini de
kaçırdı ...
        
                           *     *     *      *     *

       aga niçin üzüleyim ki , futbol sürprizlere her an gebe bir oyundur , biz üzülecek
yaşı çoktan geçtik ..  96 yılında Trabzon'u orada yendiğimiz maçta Rüştü Hami'nin
3 tane müthiş frikik şutunu tam çataldan yani doksanlardan çıkarmıştı , ben o ana
kadar öyle kurtarışlar görmemiştim ..

         sonuç ,  Galatasaray ve Beşiktaş taraftarları da  Fenerbahçe'nin durumundan
kendilerine pay çıkarıp seviniyor.. anlaşılır gibi değil , nasıl korkmuşlar ki Fenerbahçe
ve diğerleri - olacak diye ...
         ne yapsın garipler , Fenerbahçe'ye devamlı yenilince böyle oluyor demek ki ...


Konu Başlığı: Ynt: * F E N E R B A H Ç E *
Gönderen: MaXiLLa üzerinde Mayıs 18, 2010, 10:45:39
İtiraf edelim. Bursa çok daha evvel bitirmesi gereken işi son maça bıraktı. Fenerbahçe çok daha evvel havlu atması gerekirken Volkan'ın çok iyi form tutması ve rakip kalecilerin bir o kadar acemilikler yapması sayesinde ligimiz son maça iddalı geldi, olayın trajik boyutu arttı. Son dakika düdüğüyle birlikte trajik olmaktan çıkıp trajikomik bir noktaya taşındı. Hala aklım almıyor, hangi ara sahaya indiniz be arkadaşım, hangi plan proje çerçevesinde timsah yürüyüşü pozları verdiniz o kısacık 1 dakika içinde :)) Maçı internet üzerinden izliyordum, bilgisayara bakıyorum bizimkiler omuzlarda sevinç yumağı, tv açık TRT ye bakıyorum bursada karnaval havası :)) Yıl 2010 ,  elalemin fitbolcuları yedek kulübesinden 3G  kullanarak internete bağlanıyoz diye reklam yapıyor, fakat bizim yedek kulübesinde  bir kişide bile kulaklıklı radyo bile yok, yazık. İsterdim ki şampiyonluğun gittiğini 55.000 kişi ve sahadaki 11 kişi son düdükle birlikte algılasın. Futbolcularımız kahrolmuş bir haldeyken, 55.000 kişi birden onların bu mücadelesini  alkışlıyarak, futbolcularımızı ayağa kaldırsınlar. Tarihinde ilk defa şampiyon olmuş bir takıma, suyun karşı kıyısına alkışlar göndererek tebrik etsinler. Büyük olmak budur, alçakgönüllü olmak, kazananı tebrik edebilmektir.

Tebrikler Bursaspor. Şampiyonlar liginde başarılar. Aramıza hoşgeldin 5. büyük :))


Konu Başlığı: Ynt: * F E N E R B A H Ç E *
Gönderen: hala54 üzerinde Mayıs 18, 2010, 13:23:18
İtiraf edelim. Bursa çok daha evvel bitirmesi gereken işi son maça bıraktı. Fenerbahçe çok daha evvel havlu atması gerekirken Volkan'ın çok iyi form tutması ve rakip kalecilerin bir o kadar acemilikler yapması sayesinde ligimiz son maça iddalı geldi, olayın trajik boyutu arttı. Son dakika düdüğüyle birlikte trajik olmaktan çıkıp trajikomik bir noktaya taşındı. Hala aklım almıyor, hangi ara sahaya indiniz be arkadaşım, hangi plan proje çerçevesinde timsah yürüyüşü pozları verdiniz o kısacık 1 dakika içinde :)) Maçı internet üzerinden izliyordum, bilgisayara bakıyorum bizimkiler omuzlarda sevinç yumağı, tv açık TRT ye bakıyorum bursada karnaval havası :)) Yıl 2010 ,  elalemin fitbolcuları yedek kulübesinden 3G  kullanarak internete bağlanıyoz diye reklam yapıyor, fakat bizim yedek kulübesinde  bir kişide bile kulaklıklı radyo bile yok, yazık. İsterdim ki şampiyonluğun gittiğini 55.000 kişi ve sahadaki 11 kişi son düdükle birlikte algılasın. Futbolcularımız kahrolmuş bir haldeyken, 55.000 kişi birden onların bu mücadelesini  alkışlıyarak, futbolcularımızı ayağa kaldırsınlar. Tarihinde ilk defa şampiyon olmuş bir takıma, suyun karşı kıyısına alkışlar göndererek tebrik etsinler. Büyük olmak budur, alçakgönüllü olmak, kazananı tebrik edebilmektir.

Tebrikler Bursaspor. Şampiyonlar liginde başarılar. Aramıza hoşgeldin 5. büyük :))

İşte spor, işte taraftar, işte yorum.
Ben de sizi tebrik ederim, MaXiLLa! :asker


Konu Başlığı: Ynt: * F E N E R B A H Ç E *
Gönderen: olaf üzerinde Mayıs 18, 2010, 14:36:44
Tebrikler Maxilla.Güzel olan,doğru olan budur.Yeri geldiğinde kaybederken kazanmaktır.Hem Fenerbahçe'ye hem Bursaspor'a yaşattıkları heyecan için teşekkürler.
 :alkis  :alkis  :alkis  :alkis


Konu Başlığı: Ynt: * F E N E R B A H Ç E *
Gönderen: bigalım üzerinde Mayıs 19, 2010, 03:58:33

   Daha önce de yazmış olmalıyım ama bu önemli tespitimi yazmadan geçemeyeceğim ..

Kadıköy!de , Fener  2  -  0  önde Bursa karşısında ve dakika 60 filan ..
Daniel Güiza bir gol kaçırıyor ve tribünler yuuh çekiyor , geçen Lillie maçında da bir
gol kaçırmıştı ya yüklen Güiza'ya !  Semih Semih sesleri hep bir ağızdan ve maç bir
anda  2 - 1  oluyor , o ana kadar tıkır tıkır oynayan takım teklemeye başlıyor , derken
dangalak Daum seyirciyi dinleyip Semih'i alıyor son 20 dakika , ama Semih sahada
hiç yok , Güiza ise hiç haketmediği halde kulübede ağlıyor ...

Fener panik halde , futbolcular toptan kaçmaya başlıyor yuh yememek için , ve 87
de  2 - 2  , 90+2  de de 2 - 3  oluyor skor ...  
Bursa'daki maçı  0 - 1  kazanmışsın , ve bu maç sabaha kadar 2 - 0 , 3 - 0 biterdi ...

      3 puan Bursa dan düş 3 puanı Fener'e yaz daha o maçta Bursa kopmuştu ..
Sağlam şunu dedi ; " Fener'i İstanbul da yenince inandık şampiyon olabiliriz diye " ..

      ee işte , sen futbolcunu yuhalayıp  ŞIMARIRSAN  2 - 0 öndeyiz diyerek bu
hale de gelirsin , uslu uslu oturup seyretsen veya gol kaçırsa da Avrupa da ki
gibi futbolcunu alkışlayıp moral versen belki bir sonraki pozisyonu gol olacak ..

( bu arada Lillie maçının rövanşında yine Güiza'yı çıkardı yine gol yedik ve elendik ,
bu Daum'un ikinci büyük hatası idi ...)

      O akşam maçın sonunda " alın Semih'inizi başınıza çalın " diyerek tüm salona
bağırmıştım ve şunu söylemiştim arkadaşlarıma  "  ÇOK İYİ OLDU İŞTE , BU
TARAFTARA DERS OLSUN BU MAÇ "  ve şunu ekledim peşinden "  BU TAKIM
BELKİ ŞAMPİYON OLUR VE HAKEDER AMA BU TARAFTAR ŞAMPİYONLUĞU
HİÇ HAKETMİYOR " ..   

      İYİ Kİ OLMADI  .. YİNE FUTBOLCULARI YUHALARLARSA YİNE OLMASIN
ŞAMPİYON BU TAKIM !  

       Bursa taraftarı bu kupayı hak etti , alkışladı sürekli ve yuh çekmedi ...
       Adam gibi maç izleyip desteğini ver ve yense de yenilse de takımını
alkışla , bu bir oyun netice olarak , bundan keyif al ... koltuk yakma , cam
kırma vandallar gibi , böyle yapmak " taraftarlık değil maymunluktur " ...

      


Konu Başlığı: Ynt: * F E N E R B A H Ç E *
Gönderen: bigalım üzerinde Temmuz 26, 2010, 20:57:25


        JOSE MARİA GUTİHERREZ HERNANDEZ ,  BJK ne transfer oldu ..
   
        GUTİ Fenere gelsin isterdim , ama Anelka bile geldi ve gitti iki yılda ..

        Nicolas ANELKA dan sonra çok büyük bir futbolcu daha Türkiye de ..

        fark şu ama ;  Anelka 26 yaşında alındı Fenerbahçeye , Guti 34
        yaşında geldi .. umarım 1 yılda gider buradan ...

--


Konu Başlığı: Ynt: * F E N E R B A H Ç E *
Gönderen: bigalım üzerinde Temmuz 26, 2010, 21:02:46


           açıkçası ben Guti nin geleceğine inanmıyordum , sürpriz oldu bu ..
           Schuster olmasaydı takımın başında " asla " gelmezdi ..(http://img815.imageshack.us/img815/697/josemariaguti13.jpg) (http://img815.imageshack.us/i/josemariaguti13.jpg/)


Konu Başlığı: Ynt: * F E N E R B A H Ç E *
Gönderen: fanatik üzerinde Temmuz 27, 2010, 01:04:49
Bir "fanatik" olarak bu konuya katılmalıyım:

Yeneriz, her zaman yeneriz. Guti de olsa yeneriz, Ronaldinho da olsa yeneriz...


Konu Başlığı: Ynt: * F E N E R B A H Ç E *
Gönderen: bigalım üzerinde Temmuz 27, 2010, 17:30:52
       yenmek önemli değil , yeneriz yeniliriz ilk olmaz bu ..

       ben biraz kıskandım GUTİ yi , rakip takıma gittiği için ..
       başarısız olursa onun adına üzülürüm , başarılı olursa da BJK kazanır
       bu da işime gelmez haliyle ... umarım herşey benim istediğim biçimde
       gelişir .. yani ;
      
       " GUTİ çok başarılı olur , ama , BJK yine de nal toplar " ...

       yani bu kişisel başarı takıma puan kazandırmaz , diğerleri kötü oynarlar ..


Konu Başlığı: Ynt: * F E N E R B A H Ç E *
Gönderen: WhiteSpiDeR üzerinde Temmuz 29, 2010, 15:29:50
Bigalı abim bu sene siz de biz de folloş,belli ki meydan beşiktaşa kalacak...  :D  Beşiktaşa sadece sağlam bir kaleci lazım,bu kadro ile uefa finaline gitmesi lazım... Lig şampiyonluğu %70 alacak gibi zaten...


Konu Başlığı: Ynt: * F E N E R B A H Ç E *
Gönderen: bigalım üzerinde Temmuz 30, 2010, 17:06:11


      keh küh , Beşktaş'ı da ilahlar korudu ..

      GS  ise aynı , hiç fark yok geçen yıldan ..
      Rijkaard ise amma saçmaladı ha maçtan sonra , komik yani ..


Konu Başlığı: Ynt: * F E N E R B A H Ç E *
Gönderen: göçmen_89 üzerinde Ağustos 01, 2010, 00:12:54


      keh küh , Beşktaş'ı da ilahlar korudu ..

      GS  ise aynı , hiç fark yok geçen yıldan ..
      Rijkaard ise amma saçmaladı ha maçtan sonra , komik yani ..

sayın Bigalım bjk değil guti pele gelse bjk bi halt olmaz en başta bunu söylim :) gelelim gs denilen takıma yılardan beri söylerim şu takımada hayatımız boyunca adam akılı bi kaleci göremicekmiyiz diye öte yandan gs en büyük zafı korner yada serbest vuruş kulanan rakibe ceza sahası içinde hiç dokunulmaması :) şaka gibi 2-0 dan maçı 2-2 yaptır :) gelelim Fb ye ; şu takımda g.gönül volkan lugano emre olmasa Fb miz sıradan bi takım olur kötü futbola 2-2 gibi deplasmanda güzel bi skor 3 top yapamadık malesef ! yalnız bir kişiye parantez açmak isterim bu stock denilen kişi ida ediyorum ülkemize bu yıl gelmiş ve en büyük transferler bizde diye (bjk) kulümüne gelen yıldızlardan adını daha fazla duyurmasa iyidir ! kelimenin tam anlamıyla atak oyuncusu tam istediğimiz bir futbolcu Fb ye çok yararlı olucanı düşünüyorum ! yalnız sözümü yeniliyorum bu yılki 3 büyüklerden fazla bişey beklememek gerekir turu geçerler önemli değil ama gerisi uzun sürmez ! sevgiyle kal (eski bir dost) :)


Konu Başlığı: Ynt: * F E N E R B A H Ç E *
Gönderen: bigalım üzerinde Ağustos 01, 2010, 00:57:18


       tamam , hatırladım seni kardeşim .. Lugano dersem doğru mudur .?
şimdi yol hazırlığı yapıyorum da kafa dağınık biraz , yoksa şıp diye anımsardım ..


Konu Başlığı: Ynt: * F E N E R B A H Ç E *
Gönderen: göçmen_89 üzerinde Ağustos 01, 2010, 01:28:03


       tamam , hatırladım seni kardeşim .. Lugano dersem doğru mudur .?
şimdi yol hazırlığı yapıyorum da kafa dağınık biraz , yoksa şıp diye anımsardım ..

bir zamanlar yazılarınızı beyenen doğa resimelerine yorum yapan ama genelde fb bölümüne zaman ayıran .. yolculuk memleketemi ?


Konu Başlığı: Ynt: * F E N E R B A H Ç E *
Gönderen: bigalım üzerinde Ağustos 01, 2010, 01:54:45

    evet , memlekete güzel kardeşim ..  tanıdım tabi ki seni , gerçek Fenerbahçeli ..
benim adım Fenerli futbolcudan alınma biliyorsun değil mi ?
en küçük amcam isim babam ..


Konu Başlığı: Ynt: * F E N E R B A H Ç E *
Gönderen: göçmen_89 üzerinde Ağustos 01, 2010, 20:01:48

    evet , memlekete güzel kardeşim ..  tanıdım tabi ki seni , gerçek Fenerbahçeli ..
benim adım Fenerli futbolcudan alınma biliyorsun değil mi ?
en küçük amcam isim babam ..

hayır bilmiyodum bigalım ama güzel isim :)


Konu Başlığı: Ynt: * F E N E R B A H Ç E *
Gönderen: olaf üzerinde Ağustos 06, 2010, 10:15:46
Hepinize geçmiş olsun arkadaşlar.Biraz geç oldu ama:))Keşke hemen dağılmasaydınız.1 gün bekleseniz gol haberleri alacaktınız çeşitli kentlerden en azından sevinebilecektiniz:))


Konu Başlığı: Ynt: * F E N E R B A H Ç E *
Gönderen: bigalım üzerinde Mayıs 23, 2011, 05:17:56


         
                   


          ***  http://www.antu.com/AntuGorsel.aspx?ID=603  ***         * * *     Ş A M P İ Y O N    F E N E R B A H Ç E    * * *


             .......    devamını bekliyoruz Aykut Hoca !!

           ******************************************


(http://img197.imageshack.us/img197/4154/antu2305201156.jpg) (http://imageshack.us/photo/my-images/197/antu2305201156.jpg/)


(http://img16.imageshack.us/img16/8443/antu2305201134.jpg) (http://imageshack.us/photo/my-images/16/antu2305201134.jpg/)


(http://img543.imageshack.us/img543/3356/antu2305201177.jpg) (http://imageshack.us/photo/my-images/543/antu2305201177.jpg/)


(http://img705.imageshack.us/img705/480/antu2305201164.jpg) (http://imageshack.us/photo/my-images/705/antu2305201164.jpg/)
Konu Başlığı: Ynt: * F E N E R B A H Ç E *
Gönderen: TEKERAGA üzerinde Mayıs 23, 2011, 22:24:33
 :alkis :alkis :alkis :alkis :alkis :alkis


Konu Başlığı: Ynt: * F E N E R B A H Ç E *
Gönderen: gürcan üzerinde Mayıs 24, 2011, 00:34:07
Fenerbahçe'li arkadaşları tebrik ediyorum, hayırlı olsun.

 :alkis  :alkis  :alkis


Konu Başlığı: Ynt: * F E N E R B A H Ç E *
Gönderen: varna-hawa üzerinde Mayıs 26, 2011, 07:38:27


Tebrikleri kabul ediyorum  ;D ve ben de FENERBAHÇE'mi tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyorum!

 :alkis :alkis :alkis :alkis :alkis


Konu Başlığı: Ynt: * F E N E R B A H Ç E *
Gönderen: bigalım üzerinde Temmuz 08, 2011, 02:36:37          Şampiyonluk geri gidecek , gitsin , sorun değil !

          Bu " cemaat ile Fenerin savaşı " olacaktır ..

          Şike varmış , peki Gaziantep maçında da mı şike vardı , 90 + 3 te direkten dönen top
          gol oldu ..   bazı maçlar da karşı takım veya futbolcular asılmamış olabilirler maça ama
          bu her yıl her takıma karşı oluyor , Trabzon'a da rahat oynayan takımlar oldu , izledik
          yani ..

           kısaca :  CEMAAT FENERBAHÇEYİ YENEMEZ derim ...

           bu işin içinde başka işler var sanırım , bir gün öğreniriz ama niçin seçimden önce  yapmadılar
           bu operasyonu , yemedi tabi ki ...


Konu Başlığı: Ynt: * F E N E R B A H Ç E *
Gönderen: bigalım üzerinde Temmuz 09, 2011, 02:23:05
     İŞTE BÜYÜK FENERBAHÇE TARAFTARLARI ..


 * http://www.antu.com/AntuGorsel.aspx?ID=612  *


                     :perdono :perdono


Konu Başlığı: Ynt: * F E N E R B A H Ç E *
Gönderen: bigalım üzerinde Temmuz 10, 2011, 01:35:19


           Taraf gazetesinin ve Mehmet Baran'sunun  adice Fenerbahçe ile sözde - Ergenekonu - bir
aradaymış gibi gösterme çabalarını şiddetle kınıyor ve  " alçaklar "  diyorum onlara .!

           Sevilla maçında " MUSTAFA KEMAL'İN ASKERLERİ " pankartı açan taraftarlara , ertesi gün
" Ergenekon Fener'in İçinde "  diye manşet atan bu kahpe gazete idi ..

                                           *     *     *

            Ömer ÇAVUŞOĞLU'nu  savcıya gerekenleri söylediği için yürekten kutluyorum !!
Helal olsun Ona ..  Gerçek Fenerbahçe'li nasıl olurmuş ve ne yapmalıymış herkese gösterdi !

-


Konu Başlığı: Ynt: * F E N E R B A H Ç E *
Gönderen: NURAN ÖZTÜRK üzerinde Temmuz 12, 2011, 12:47:27
şampiyonda şike durumları ne olucak bigalım


Konu Başlığı: Ynt: * F E N E R B A H Ç E *
Gönderen: bigalım üzerinde Ocak 18, 2012, 02:21:04


                GÜLE GÜLE  KOCA KAPTAN !

                FENERBAHÇENİN BAŞI SAĞOLSUN !

                LEFTER KÜÇÜKANDONİADİS SON YOLCULUĞUNA ONBİNLER TARAFINDAN  UĞURLANDI ..

                TÜRK FUTBOL TARİHİNİN EN ÖNEMLİ FUTBOLCUSUNA " ORDİNARYUS " DENİLİYORDU ..
 
                O DA BU  ORDİNARYUS  LAKABINI GERÇEKTEN HAKETMİŞTİ , TÜRK'TEN DAHA TÜRK'TÜ ..

                MİLLİ FORMAMIZ ALTINDA 50 MAÇA ÇIKIP BİR ÇOK GOLE İMZA ATAN LEFTER ABİNİN

                ANISI VE " ÇUBUKLU FORMA "  AŞKI DAİMA YAŞATILACAKTIR ..

             "  VER LEFTERE  YAZSIN  DEFTERE  "  SÖYLEMİNİ DİLLERE KAZIMIŞ BU ÇOK DEĞERLİ ESKİ

                 FUTBOLCUSUNA GÖSTERDİĞİ VEFA VE YAPTIĞI MUHTEŞEM CENAZE TÖRENİ NEDENİYLE

                 KULÜBÜM FENERBAHÇE'Yİ TEBRİK EDİYORUM  ..


                                                 *          *          *         *          *

              "  Denktaş hayatı boyunca Rumlarla savaştı , bütün Türkiye Denktaş ile birlikte bir Rum için
                 ağladı "  ..   

                  Bu yazıyı bir yerde duydum , gerçekten güzel özetlemiş bu önemli olayı ...         


                                                             *          *          *

                  Fenerbahçe son Manisa deplasmanında sahaya önce " efsane çubuklu forma " ile çıktı Lefter'in
                  anısına saygı için ..  ve maçı da son saniye golü ile kazandı ...

                                                                     *          *


(http://img269.imageshack.us/img269/9520/20090326lefter446.jpg) (http://imageshack.us/photo/my-images/269/20090326lefter446.jpg/)


(http://img215.imageshack.us/img215/585/azizyildirimhakkimhelal.jpg) (http://imageshack.us/photo/my-images/215/azizyildirimhakkimhelal.jpg/)


(http://img580.imageshack.us/img580/4325/leftercenazehdhaber501x.jpg) (http://imageshack.us/photo/my-images/580/leftercenazehdhaber501x.jpg/)
                                                              *           *           *
     
(http://img696.imageshack.us/img696/8311/antu1601201209.jpg) (http://imageshack.us/photo/my-images/696/antu1601201209.jpg/)

 
(http://img252.imageshack.us/img252/8705/antu1601201251.jpg) (http://imageshack.us/photo/my-images/252/antu1601201251.jpg/)

(http://img27.imageshack.us/img27/4171/antu1601201259.jpg) (http://imageshack.us/photo/my-images/27/antu1601201259.jpg/)


(http://img703.imageshack.us/img703/7766/antu1601201252.jpg) (http://imageshack.us/photo/my-images/703/antu1601201252.jpg/)

(http://img805.imageshack.us/img805/667/antu1601201234.jpg) (http://imageshack.us/photo/my-images/805/antu1601201234.jpg/)

(http://img706.imageshack.us/img706/9697/antu1601201239.jpg) (http://imageshack.us/photo/my-images/706/antu1601201239.jpg/)

                                                 
                                                   *          *          *          *          *

(http://img220.imageshack.us/img220/3360/yunangazetelerilefterev.jpg) (http://imageshack.us/photo/my-images/220/yunangazetelerilefterev.jpg/)


                                                                   **********

                    Yunan Gazeteleri, Lefter'e Vefaya Şapka Çıkardı

 
Yunan basın-yayın organları, Türk futbolu ve Fenerbahçe'nin efsane ismi Lefter Küçükandonyadis'in Şükrü Saracoğlu Stadı'ndan aralarında Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın da bulunduğu binlerce kişi tarafından uğurlandığını yazdı.


Yunan basın-yayın organları, Türk futbolu ve Fenerbahçe'nin efsane ismi Lefter Küçükandonyadis'in Şükrü Saracoğlu Stadı'ndan aralarında Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın da bulunduğu binlerce kişi tarafından uğurlandığını yazdı. Yunan gazeteleri, Rum asıllı efsane futbolcu Lefter'e Türkiye'nin gösterdiği vefayı övdü.

TA NEA: SONSUZ RUM

Türk futbolu ve Fenerbahçe'nin efsane ismi Lefter Küçükandonyadis'in hafta sonuna denk gelen ölümüne yer veremeyen Yunan gazeteleri, bugünkü baskılarında Lefter'in ölümü ile on bini aşkın kişi tarafından uğurlanmasını manşetten verdi. Spor ekinde "Sonsuz Rum" manşetini kullanan Ta Nea, "Herkes oradaydı. Türkiye'nin Başbakanı Tayyip Erdoğan, arkadaşları ve bütün takımlardan binlerce taraftar, Türkler için Lefter Küçükantoniadis olan Türk futbolunun efsanesi değerli Rum Lefter Antoniadis'i uğurlamak için oradaydı." ifadelerini kullandı.

"LEFTER'E PORTAKAL ATMIŞTIK!"

Tam sayfa haber-yorumda ilginç ayrıntılara dikkat çeken ve Türkiye'nin Lefter'e olan sevgisini alkışlayan gazete, "Yunan olarak doğdu, Türk olarak övüldü" diye yazdı. "Sadece Türk futbolunun değil dünyanın da en mükemmel futbolcularından biriydi" yorumunda bulunan gazete, "Para değil sadece sevgi istiyordu" dedi. 1944'te Türkiye forması altında Yunanistan'a attığı gol sonrası Yunan taraftarlarca Lefter'e portakal atıldığını hatırlatan gazete, 3 yıl önce Lefter'in Ta Nea'ya verdiği röportajda "Bizi aç zannediyorlardı!" şeklindeki ironik cevabını aktardı.

"YENİÇERİ LEFTER!"

Futbol hayatının anlatıldığı haberinde Yunan taraftarların gemişte Lefter'e olan öfkesini de aktaran Ta Nea, "Yunanlar Lefter'i yeniçeri ve hain olarak görüyordu. Türkler ise Rum." diye yazdı. "Lefter'in çuvalla gol atan bir futbolcu" olduğuna dikkat çeken gazete, Lefter için fotoğraflar süslü tam bir sayfa ayırdı. AEK'anın da ölümü sonrası onu son maçında pankart ve saygı duruşu ile hatırladığını yazdı.

1955'te 6-7 Eylül olayları sonrası Lefter'in Fererbahçe ile Atina'ya geldiğini hatırlatan gazete, o zaman çıkan"Athlitiki İho" gazetesinin ilk sayfadan "Yeniçeri Lefter, Yunanistan'dan gitsin!" ifadelerini kullandığını ve haberinde "Lefter'i Türklerden de daha Türk!" şeklinde eleştirdiğini hatırlattı. Lefter'in evini yağmalamaktan Türklerin koruduğunu belirten Ta Nea, efsane futbolcunun 39 yaşındayken 1964 yılında AEK'da 5 maç oynadıktan sonra İraklis maçında sakatlanmasının ardından futbol kariyerinin bittiğini, Egaleo'da ise antrenörlük yaptığını yazdı. Gazete, Lefter'in "Sadece Büyükada'da kalmak istiyorum" dediğini ve söylediği gibi de orada kaldığını vurguladı.

EXEDRA SPOR: EFSANE LEFTER'E SON SELAM

"Efsane Lefter'e son selam" manşetini kullanan "Exedra Spor" gazetesi, binlerce vatandaşın yanı sıra Başbakan Erdoğan'ın da Fenerbahçe'nin Rum futbolcusunu son yolculuğuna uğurladığını belirtti.

Cenaze törenlerinden çok sayıda fotoğrafla desteklenen tam sayfa haberde, "Gerçek büyükler hiçbir zaman ölmüyor. Gelecek nesillerin hafızalarında efsane olarak yaşıyorlar." diye yazdı. Lefter'in Türkiye'de yaşadıklarının bir masalı anımsattığını belirterek Türklerin vefasına şapka çıkaran gazete, bunun bir paradoks olduğunu ancak dün bunun yaşandığına dikkat çekti. 10 binden fazla Türkün kendi Lefter'lerini uğurladığını yazdı. Gazete, Şükrü Saraçoğlu stadından "Lefter ölmedi kalbimizde yaşıyor" tezahüratının tüyleri diken diken ettiğine vurgu yaptı. Exedra, gerçekten önemli insanların etnik kökenine bakılmaksızın herkes tarafından kucaklandığının dün bir kez daha görüldüğü değerlendirmesinde bulundu.

GOAL NEWS: BÜYÜK LEFTER İÇİN SON ALKIŞ

Goal News gazetesinin de tam sayfa haberinde, "Büyük Lefter için son alkış" manşetini kullandı. "Cuma akşamından bu yana Türk futbolu daha fakir" yorumunda bulunan gazete, Lefter'in ölümünün bütün Türkiye'yi üzdüğünü vurguladı.Türk futbol tarihine altın sayfalar yazdığını kaydeden gazete, 10 binden fazla taraftarın "büyük küçüğü" alkışlarla uğurladığını yazdı.

ETHNOS: TANRININ HESAP DEFTERİNDE

Ethnos gazetesi de "Ver Lefter'e, yaz deftere" sloganına atıf yaptığı manşetinde "Tanrının hesap defterinde" başlığını kullandı. Gazete, Lefter'in hem cenaze töreni hem de futbol kariyerine ilişkin bilgileri okurlarıyla paylaştı.

 (Cihan Haber Ajansı) 16.01.2012 14:32
                                               


Konu Başlığı: Ynt: * F E N E R B A H Ç E *
Gönderen: bigalım üzerinde Şubat 24, 2012, 03:26:29

                            
            Fenerbahçe - Sivas  maçında stadı dolduran 50 000  kadın ve çocuk taraftarımıza sonsuz teşekkürler ..
Bu sezon ikinci kez  Şükrü Saraçoğlu Stadı hanımlar tarafından tek koltuk boş kalmamacasına dolduruldu ...
4 - 2  kazanılan maç sonunda içimizden geçen şuydu ; " bir ceza daha gelmesin ama gelirse de hanımlarımız var "  ...

                                                                *          *           *


(http://img24.imageshack.us/img24/3092/antu1802201212.jpg) (http://imageshack.us/photo/my-images/24/antu1802201212.jpg/)

(http://img20.imageshack.us/img20/8395/antu1802201249.jpg) (http://imageshack.us/photo/my-images/20/antu1802201249.jpg/)

(http://img13.imageshack.us/img13/7364/antu1802201204.jpg) (http://imageshack.us/photo/my-images/13/antu1802201204.jpg/)

(http://img812.imageshack.us/img812/8347/antu1802201271.jpg) (http://imageshack.us/photo/my-images/812/antu1802201271.jpg/)

(http://img197.imageshack.us/img197/9797/antu1802201272.jpg) (http://imageshack.us/photo/my-images/197/antu1802201272.jpg/)

(http://img577.imageshack.us/img577/5233/antu1802201273.jpg) (http://imageshack.us/photo/my-images/577/antu1802201273.jpg/)

(http://img859.imageshack.us/img859/852/antu1802201295.jpg) (http://imageshack.us/photo/my-images/859/antu1802201295.jpg/)

(http://img441.imageshack.us/img441/1106/antu1802201235.jpg) (http://imageshack.us/photo/my-images/441/antu1802201235.jpg/)

(http://img403.imageshack.us/img403/6779/antu1802201215.jpg) (http://imageshack.us/photo/my-images/403/antu1802201215.jpg/)

(http://img80.imageshack.us/img80/2762/antu1802201213.jpg) (http://imageshack.us/photo/my-images/80/antu1802201213.jpg/)


                                                                    ***          ***          ***


            ÖNCEKİ MAÇLARDAN GÖRÜNTÜLER ...

(http://img689.imageshack.us/img689/5586/antu2101201244.jpg) (http://imageshack.us/photo/my-images/689/antu2101201244.jpg/)

(http://img193.imageshack.us/img193/4361/antu2101201233.jpg) (http://imageshack.us/photo/my-images/193/antu2101201233.jpg/)

(http://img855.imageshack.us/img855/2951/antu2101201251.jpg) (http://imageshack.us/photo/my-images/855/antu2101201251.jpg/)

(http://img221.imageshack.us/img221/1830/antu2101201275.jpg) (http://imageshack.us/photo/my-images/221/antu2101201275.jpg/)

(http://img109.imageshack.us/img109/9316/antu0502201201.jpg) (http://imageshack.us/photo/my-images/109/antu0502201201.jpg/)Konu Başlığı: Ynt: * F E N E R B A H Ç E *
Gönderen: ustaa üzerinde Şubat 25, 2012, 18:58:03

  allah aşkına  usanmadan bıkmadan daha  şike soruyorlar yaa

olacak işmi  bi insanda akıl fikir olmalı,allahım sabır ver  snki şikeyi  o  s oran kişi yapmış  vallahi ayıp,,,biliyosan söle gardaş  veya yok ol    ne diyem başka.... Bu soruyu soran insanlar bence  iki yüzlü insanlardır  şikeye yatkın olanlardır, Bakın  dessem   göremessin  sesleyin desem  duyamassın  duydunmu desem,hayır ben körüm duymadım dersin,,bu vaso visolardan vaz gecin.

 Fnerbahce şampiyon  olsa v.s. olmasa ne yazar seneyede aynis
ini yazar,varmı itirazı olan...şike şike yıl 1968 yer  gırcalı  hoca bana şöle dedi   Salim bak 1.olursan  top kazanacaksın 2.olursan kitat kazanacansın 3.olursan kalem,  inanırmısın ben o topu kazandıt

gırcalı  repuplikansi pırvenes oldum.... Şimdi fener şampiyon oldu alın kupayı....


  olmadı 4x4x4- of amerika trade mark olalım,,,,bu şikeyi çözemiyenler weya istemiyenler   Hakan-gülen,,,polisiye romanlarını okusunlar  okay,,  nazım hikmet ne  demiş  ben yananmassam sen yanmassan bu karanlıklar nasıl aydınlaaaaaaaaa....


Konu Başlığı: Ynt: * F E N E R B A H Ç E *
Gönderen: bigalım üzerinde Mart 14, 2012, 02:49:46

                      FENERBAHÇE  BALKANLARDA  ...  

  "  GFB "   TARAFTAR GRUBUNUN ŞÜKRÜ SARAÇOĞLU

TRİBÜNLERİNDE AÇTIĞI PANKRAT KARDEŞLİĞİ SİMGELİYORDU :

                     "  KALBİMİZ SENİNLE  NOVİPAZAR  "  

                     "  SANCAK  KARDEŞİMİZDİR  "  ...

YENİPAZAR TAKIMININ TARAFTARLARIDA KENDİ TRİBÜNLERİNDE FENERBAHÇE ÇOŞKUSU
YARATIP TÜRKİYE  BAYRAKLARI VE FENERBAHÇE PANKRATLARIYLA BU DOSTLUĞU PEKİŞTİRMİŞLERDİ ...

         Aşağıda bu güzel olay ile ilgili haber + resim ve videolar ilginizi çekecektir umuyorum ...


                                                 *     *     *     *     *


Novi Pazar'da Fenerbahçe rüzgarı esti

TURAN KASAP - KOSOVA / DHA
4 Mart 2012

Novi Pazar'da F.Bahçe rüzgarı
Sırbistan'da Türk ve Müslüman vatandaşların çoğunlukla yaşadığı Novi Pazar'a giden Fenerbahçeli taraftarlar, onlarca araç, yüzlerce taraftar ve meşalelerle karşılandı.

Fenerbahçeli taraftarlar, Sırbistan Ligi'nin ikinci yarısının ilk maçında Partizan'ı konuk edecek olan Novi Pazar'ı desteklemek üzere dün gece Novi Pazar şehrine geldi.

Türkiye'den gelen taraftarları taşıyan otobüs, Novi Pazar'a ulaşmadan önce Ribariç sınır kapısında Novi Pazarlı taraftarlar tarafından coşkuyla karşılandı.

Sınır kapısına yaklaşık 150 araçla gelen Novi Pazarlılar, Fenerbahçeliler'i Türk ve sarı-lacivert bayraklarla karşılarken, "Yeni Pazara Hoş Geldiniz" yazılı pankart açtılar.

Novi Pazarlılar, Türkiye'den gelen taraftar grubuna sınır kapısından başlayarak Novi Pazar belediye binasına kadar marşlar ve tezahürtlarla eşlik etti. Belediye binası önünde de çok sayıda Novi Pazarlı taraftar meşalelerle Fenerbahçelileri karşıladı.

Fenerbahçeli taraftarlar burada Novi Pazar belediye yetkilileriyle bir süre görüştü. Akşam satlerinde ise Novi Pazar'da tam bir bayram havası esti. Knet merkezinde 10 bine yakın vatandaş, Türkiye'den gelen Fernerbahçe taraftarını selamlayarak, "Burası Türkiye", "Sancak Türkiye Topraklarıdır", "Bizler Türkiye'nin Bir Parçasıyız " sloganlarını atılar.

Novi Pazar'daki bu görülmemiş çoşkulu karşılama ve atılan sloganlar nedeniyle de Sırbistan polisi geniş güvenlik önlemi aldı. Olası çatışmayı engelemek için Novi Pazar'a gelmek isteyen Partizan taraftarlarına ise polis izin vermedi. Novi Pazar'da yaşayan Sırpların da bu durumdan bir hayli rahatsız olduğu öğrenildi. Sırbistan basını ise, "Türk taraftarların gereksiz cıkartması" başlığı altındaki yazılarında, bu tür olayların etnik çatışmaya neden olabileceğine dikkat çektiler.

Bu akşam oynanan Novi Pazar-Partizan maçı 1 - 1'lik beraberlikle tamamlandı. Maç olaysız bir şekilde sona ererken, karşılaşmanın ardından da Novi Pazar'da tam bir Fenerbahçe havası esti.

                                                    *         *          *


Geç Kalan Dostluğun Hikâyesi

Novi Pazarla ilgili son zamanlarda yaşanan münasebetlerle ilgili bazı sorular alıyoruz. Bu açıklama dostluğumuzun hikâyesi olarak yerini alsın.

Sırbistan sınırları içinde bulunan ve Müslüman Boşnak kardeşlerimizin yaşadığı Novi Pazar kentinin futbol takımı bu sene Sırbistan 1.ligine yükselince, Balkan coğrafyasında ata yadigârı topraklara ilgimiz iyice arttı. Daha önceleri birkaç ufak girişim olmuştu aslında. Zamanın Migros tribününde Kosova’nın bağımsızlığı için ‘Yaşasın Bağımsız Kosova’ pankartı ve Abdi İpekçi’de Aris maçında Pendikliler pankartının yanında “Novi Pazar” pankartı açılmıştı. Ayrıca stadımızda oynanan maçlarda Bosna bayrağı ve atkısı hiç eks... olmadı. Biz de Boşnak kardeşlerimize selamımızı iletmek için İ.B.B. maçında ‘Kalbimiz sizinle Novi Pazar’ pankartını açtık. Bu ve Novi Pazar’lıların açtığı “Şehitler onurumuz, Türkiye gururumuz” pankartları basında ve sosyal paylaşım sitelerinde oldukça güzel yankı buldu. Daha sonra ortak dostlar vasıtasıyla iletişime geçildi. En son pankartlarımızı karşılıklı olarak gönderdik ve tribünlerimizde açtık. Bunlar sonsuza dek sürecek bir dostluğun sağlam yapıtaşlarıdır.

Irkçılığının göbeğinde yer alan Novi Pazarla başlayan kardeşliğin temelleri yüzyıllar önce atılmış, belki yıllarca ihmal edilmiş. Bize de yıllar sonra bu kardeşliğe tribünler vasıtasıyla selam vermek düşmüş. Aslında olan biten de bundan ibaret.

Yanlış anlaşılmaya müsait bir konuya da bir açıklama getirelim. Bu renkler üstü bir dostluk girişimidir. GFB & 1907 GENÇLİK olarak bunu biz başlatmış olabiliriz ama Türkiye’de herhangi bir tribünün de böyle girişimde bulunması bizi hiç mi hiç rahatsız etmez, aksine kendimizinki kadar sevinir ve destekleriz.


Son olarak, Novi Pazarla olan muhabbetimiz bundan sonra da kesilmeyecek. Bu dostluğun pekişmesi ve benimsenmesi adına projelendirdiğimiz birçok fikir var. Planlarda bir aksaklık olmazsa 3-4 Aralık tarihlerinde kardeşlerimizi İstanbul’da ağırlayacağız, Ankaragücü maçında da bizimle tribünde olacaklar. Sonrasında da bir iadeyi ziyaret programımız var.

Genç Fenerbahçeliler

                                                  *          *          *          *          *

(http://www.resimyukle.com.tr/thumb/21323/fenerbahce_novipazar_yenipazar.jpg) (http://www.resimyukle.com.tr/image/21323)

(http://www.resimyukle.com.tr/thumb/21324/1291_1.jpg) (http://www.resimyukle.com.tr/image/21324)

(http://www.resimyukle.com.tr/thumb/21325/007_d.jpg) (http://www.resimyukle.com.tr/image/21325)

(http://www.resimyukle.com.tr/thumb/21328/006_d.jpg) (http://www.resimyukle.com.tr/image/21328)

(http://www.resimyukle.com.tr/thumb/21327/070320120911226762666_2.jpg) (http://www.resimyukle.com.tr/image/21327)


                                                 ***          ***          ***          ***          ***

                                                           *               *              *              *


               *     http://www.youtube.com/watch?v=QYY6Lx0N-CY    *

               *     http://www.youtube.com/watch?v=smcguaBe-AM&feature=related   *                            * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * *
                


Konu Başlığı: Ynt: * F E N E R B A H Ç E *
Gönderen: vezneci üzerinde Mart 25, 2012, 21:33:26
Fenerbahçe Şampiyonlar Ligi şampiyonu oldu
Kadınlar Voleybol Şampiyonlar Ligi final maçında Fenerbahçe Universal, Fransız ekibi Cannes'ı 3-0 mağlup ederek Şampiyonlar Ligi şampiyonu oldu.


(http://i.milliyet.com.tr/SonDakikaHaberGaleriler/2012/03/25/fenerbahce-sampiyonlar-ligi-sampiyonu-oldu-2115593.Jpeg)

(http://i.milliyet.com.tr/SonDakikaHaberGaleriler/2012/03/25/fenerbahce-sampiyonlar-ligi-sampiyonu-oldu-2115579.Jpeg)

(http://i.milliyet.com.tr/YeniAnaResim/2012/03/25/fenerbahce-sampiyonlar-ligi-sampiyonu-oldu-2115648.Jpeg)

(http://imggaleri.hurriyet.com.tr/LiveImages%5CSpor%20Foto%5C879%5CCEV%20Avrupa%20%C5%9Eampiyonlar%20Ligi%27nde%20%C5%9Fampiyon%20Fenerbah%C3%A7e%20Universal%5CA25195450.jpg)

(http://imggaleri.hurriyet.com.tr/LiveImages%5CSpor%20Foto%5C879%5CCEV%20Avrupa%20%C5%9Eampiyonlar%20Ligi%27nde%20%C5%9Fampiyon%20Fenerbah%C3%A7e%20Universal%5CA25200314.jpg)


Konu Başlığı: Ynt: * F E N E R B A H Ç E *
Gönderen: vezneci üzerinde Nisan 19, 2012, 23:09:37
Türkiye Kadınlar Basketbol Ligi final serisinde Galatasaray Medical Park ile karşılaşan Fenerbahçe, rakibini seride 3-1 yenerek, üst üste 7. toplamda ise 10. şampiyonluğuna ulaştı.

(http://imggaleri.hurriyet.com.tr/LiveImages/Spor%20Foto/616/Galatasaray%20MP%20-%20Fenerbah%c3%a7e/S192053200.jpg)

(http://imggaleri.hurriyet.com.tr/LiveImages/Spor%20Foto/616/Galatasaray%20MP%20-%20Fenerbah%c3%a7e/S192055130.jpg)

(http://imggaleri.hurriyet.com.tr/LiveImages/Spor%20Foto/618/TKBL%27de%202011-2012%20sezonun%20%c5%9fampiyonu%20Fenerbah%c3%a7e/S19223019.jpg)

(http://imggaleri.hurriyet.com.tr/LiveImages/Spor%20Foto/618/TKBL%27de%202011-2012%20sezonun%20%c5%9fampiyonu%20Fenerbah%c3%a7e/S192230190.jpg)

(http://imggaleri.hurriyet.com.tr/LiveImages/Spor%20Foto/618/TKBL%27de%202011-2012%20sezonun%20%c5%9fampiyonu%20Fenerbah%c3%a7e/S192230230.jpg)


Konu Başlığı: Ynt: * F E N E R B A H Ç E *
Gönderen: bigalım üzerinde Mayıs 11, 2012, 04:17:36

               HER İKİ TAKIM ŞİMDİDEN ŞAMPİYONLUĞU HAKETMİŞTİR , İKİSİNİ DE KUTLUYORUM ...

            (  SABRİ BİLE DÜZELDİ ADAM OLDU AMA ŞU HASAN ŞAŞ HALA ADAM OLAMADI !
               BİR DE ÜSTÜNE VAHŞİ FELİPE  MELO  VE  ARTİST EBOUE GELDİ TAM OLDU ...
               KEŞKE GS SADECE ;  HAKAN BALTA , SEMİH , ELMANDER , SELÇUK , MUSLERA GİBİ
               EFENDİ FUTBOLCULARDAN OLUŞSAYDI .. YİNE DE FENERBAHÇE'Yİ BİR İLKİ BAŞARIP
               YENERLERSE , VEYA BERABERE KALIP ŞAMPİYON OLURLARSA KUTLARIM ONLARI ...

 
                                                  ***           ***          ***

               HER TÜRLÜ ÇİRKEF VE TRABZON REZİLLİKLERİNE RAĞMEN , 3 TEMMUZ'DAN BU YANA
               BAŞKANSIZ , VE HER DURUŞMADA POLİSLERCE KAFASI GÖZÜ YARILIP KANI AKITILAN
               TARAFTARIYLA , KADINIYLA , ÇOCUĞUYLA VE ASLANLAR GİBİ FUTBOLCULARIYLA KOCAMAN
               HOCALARIYLA ZATEN GÖNLÜMÜZÜN ŞAMPİYONU OLAN FENERBAHÇEMİZİ DE EN İÇTEN
               HİSLERİMLE KUTLUYORUM ....

               KİM KAZANIRSA KAZANSIN AMA ÖNCE DOSTLUK KAZANSIN ...

               BU MAÇI FENERBAHÇE ALIRSA , GALATASARAY BİR 12 YIL DAHA KAZANAMAZ KADIKÖY'DE SANIRIM ...

---


Konu Başlığı: Ynt: * F E N E R B A H Ç E *
Gönderen: osmanpazarli üzerinde Mayıs 12, 2012, 16:04:22
vay,vay,vay..
Hadi hayirlisi bakalim..Yakinda cozulecek dugum :Evet :Evet :palyaco :palyaco :Evet


Konu Başlığı: Ynt: * F E N E R B A H Ç E *
Gönderen: bigalım üzerinde Mayıs 17, 2012, 03:12:03

                      İLK FİNALDE O HAKEMLE BU MAÇ ÇOK ZORDU , DİA'YI DELİRTTİ VE 65. DAKİKA DA MAÇ BİTTİ ...
                      SANKİ KURULMUŞ BİR MAÇ GİBİ OYNANDI O TUHAF GECE , NEYSE HİÇ ÖNEMLİ DEĞİL ARTIK ...

                                                                             *     *     *

                     ''  FENERBAHÇE TARAFTARI TÜRKİYE KUPASINI DEĞİL , TAKIMININ DİK DURUŞUNU KUTLUYOR " !!
                        İki final oynayan tek takım oluşu nedeniyle futbolcularına sahip çıkıyor , emeklerine saygı gösteriyor .!!

                      ''  T E Ş E K K Ü R L E R    F E N E R B A H Ç E  ''

                                                          *           *          *Konu Başlığı: Ynt: * F E N E R B A H Ç E *
Gönderen: bigalım üzerinde Mayıs 17, 2012, 03:26:26


                      İLK FİNALDE O HAKEMLE BU MAÇ ÇOK ZORDU , DİA'YI DELİRTTİ VE 65. DAKİKA DA MAÇ BİTTİ ...
                      SANKİ KURULMUŞ BİR MAÇ GİBİ OYNANDI O TUHAF GECE , NEYSE HİÇ ÖNEMLİ DEĞİL ARTIK ...

                                                                             *     *     *

                     ''  FENERBAHÇE TARAFTARI TÜRKİYE KUPASINI DEĞİL , TAKIMININ DİK DURUŞUNU KUTLUYOR " !!
                        İki final oynayan tek takım oluşu nedeniyle futbolcularına sahip çıkıyor , emeklerine saygı gösteriyor .!!

                      ''  T E Ş E K K Ü R L E R    F E N E R B A H Ç E  ''

                                                          *           *          *
Konu Başlığı: Ynt: * F E N E R B A H Ç E *
Gönderen: bigalım üzerinde Mayıs 17, 2012, 03:43:25
(http://www.yukleresim.com/dm-71JD.jpg) (http://www.yukleresim.com/pm-71JD.html)

(http://www.yukleresim.com/dm-161L.jpg) (http://www.yukleresim.com/pm-161L.html)

(http://www.yukleresim.com/dm-NB9H.jpg) (http://www.yukleresim.com/pm-NB9H.html)

(http://www.yukleresim.com/dm-448P.jpg) (http://www.yukleresim.com/pm-448P.html)

(http://www.yukleresim.com/dm-803H.jpg) (http://www.yukleresim.com/pm-803H.html)
Konu Başlığı: Ynt: * F E N E R B A H Ç E *
Gönderen: WhiteSpiDeR üzerinde Mayıs 17, 2012, 08:18:21
Abi tebrik ederim :) Hayırlı olsun tüm Fenerbahçelilere,daha önce görenlere ve de göremeyenlere...  :alkis  bugünde 17 mayıs :) 2000 yılında neler olmuştu acaba


Konu Başlığı: Ynt: * F E N E R B A H Ç E *
Gönderen: osmanpazarli üzerinde Mayıs 17, 2012, 10:54:38
Gecmis olsun :ıslık :ıslık :ıslık :ıslık :palyaco


Konu Başlığı: Ynt: * F E N E R B A H Ç E *
Gönderen: bigalım üzerinde Temmuz 20, 2012, 03:25:37


                " 19.07. DÜNYA FENERBAHÇELİLER GÜNÜ KUTLU OLSUN " ...

                                                      *     *     *

                GEÇEN YIL 8 TEMMUZDA  ""  CEMAAT  FENERBAHÇE'Yİ  YENEMEZ  ""  !!  DİYE YAZMIŞTIM ...

BUGÜN DE BAŞKANIMIZIN SON DURUŞMADAN ÖNCEKİ MEKTUBUNU AŞAĞIYA EKLİYORUM :

                                                    ***********
 ' Büyük Fenerbahçe taraftarına,

Hakkımızda karar alınmasından önce bilinmesini isterim ki; bu büyük kulübün, bu emsalsiz camianın ve siz; büyük ve yürekli Fenerbahçe taraftarının başkanı olmaktan sonsuz gurur duyuyorum...

Biliyorum.. Yürekleriniz sancılı.... Hatta tedirgin.. 3 Temmuz’dan beri hergün dağlanan yaralarınız kabuk bağlamadı henüz...

Yaşatılanların onurunuzda bıraktığı hasar daha tamir edilmedi vicdanlarda...

Ama sizler; büyük ve yürekli Fenerbahçe taraftarı, bir tek siz vardınız meydanlarda..

Onurumuzsunuz, gururumuzsunuz... Sizlerin sayesinde tüm Türkiye gördü cesareti... Kararlılığı... Mücadeleyi....

En önemlisi siz varken, kimse yalnız kılamadı bizleri tek kişilik kalabalık olduk tutulduğumuz yerlerde... Sizlerin sayesinde gökyüzünü özlemedik laciverti sema yaptınız haksızlıkların üzerine..

Ve sarısı yargıcı oldu tüm tiranların.

Karanlığı tutuklayıp attınız çubuklunun arkasına..

Siz varken korku hiç uğramadı yanımıza bir tek düşmanlarımızın gözlerinde gördük onu..

Ve hiç düşünmedik sonumuzu siz herkese öğrettiniz sonsuzluğumuzu...

Bir Fenerbahçe destanı yazdınız.. Tarih yazdığını sananlara inat...

Bizler biber gazından yorulmuş gözlerinizde gördük kararlılığı ya da tekmelenen bacaklarınızda... Üstelik kucağınızda çocuğunuzla....

İnanın en kötü günlerimdi .

Lanet ettim yanınızda olamadığıma.....

Sizler öğrettiniz..

Uçurtmaların yükseğe çıkması için rüzgarı arkasına almaktansa rüzgara karşı durulması gerektiğini.

Sevgiyi, sadakati, bağlılığı sizden öğrendi tüm Türkiye..

Hatta babalar günü yanlızlığının nasıl tek kişilik kalabalıkla kutlanabileceğini gördü..

Ve futbolun paylaşılan puanlardan ibaret olmadığını anladı herkes...

Paylaşılan bunca şeyin yanında...

Volkanlar gibi patlayan kocaman yüreklere tanık oldu Türkiye..

Sayenizde....

Her koşulda teslim olmamayı, umudu gördü ve Fenerbahçe’nin büyüklüğüne tanıklık etti tarih...

En adi ithamlara maruz kalırken “Avrupa Şampiyonu” olan inanca şapka çıkardı.. Tüm Türkiye....

“Kardeşin duymaz eloğlu duyar” türküsünü hissetti hakkımız, yabancıların adaletine terkedilirken...

Ve sizlerle Mustafa Kemal’i özlediğini hatırladı Türkiye...

Vatanın bölünmez bütünlüğünü ve bir karış toprağın teslim edilemeyeceğini...

Şimdi.. Hakkımızda karar verilmeye geldi sıra.... Türk adaletine ve en önemlisi haklılığımıza güvenin.. Karar ne olursa olsun, Türk milleti adına karar veren, cumhuriyetimizin adı ile başlayan bu kurumlardan saygınızı esirgemeyin...

Ve unutmayın ki ben hep özgürdüm ve sizlerin sayesinde birgün bile tutuklu kalmadım. Bir insanın yaşayabileceği her türlü onuru ve mutluluğu yaşadım sayenizde...

Hepinize sonsuz şükranlarımı sunarım..

Bana bu onuru bu gururu yaşattığınız için....

Hepinize saygılarımı sunarım, bana bu saygınlığı yaşattığınız için..

Ama bu sevda bitmez..

Ve bilinmelidir ki..

Bugün burada ve her yerde olduğu gibi yarın Çağlayan’da da son sözümüz “Fenerbahçe”..


                             ***********************************************


               VE BU MEKTUPTAN SONRA YAZILAN ÖNEMLİ BİR YORUMDAN KISA BİR ÖZETİ DE
            PAYLAŞMAK İSTİYORUM ..

                                                                    ***

Aziz Yıldırım’ın mahkemenin sonunda taraftara yazdığı bu mektup, “önce vatan” diyen herkese yazılmıştır.
Fenerbahçe kelimesinin geçtiği yerlere kendi
kulübünüzün adını yazıp, bu ülke için, bu millet için, Atatürk için aynı duyguları hissediyorsanız, sizler de aynı taraftarsınız...
Eskiden sağ-sol yok futbol var denirdi. Şimdi ise gün Fenerbahçe-Beşiktaş yok Türkiye var,
Galatasaray-Trabzon yok Türkiye var denilen günler.
Türkiye’yi bölmek ve yok etmek isteyen
cemaatlerin karşısında dik duran futbol camiası, hepimize örnek olsun.

Gökçe Fırat

-


Konu Başlığı: Ynt: * F E N E R B A H Ç E *
Gönderen: bigalım üzerinde Temmuz 21, 2012, 04:56:36

(http://img421.yukle.tc/thumbs/484120120515aw000864_06.jpg) (http://img421.yukle.tc/image.php?id=484120120515aw000864_06.jpg)


Konu Başlığı: Ynt: * F E N E R B A H Ç E *
Gönderen: bigalım üzerinde Temmuz 21, 2012, 05:03:15

  Ahh bir de İngilizbem iyi olsa ... benim site acayip bir üyelik istiyor , cins cins yerlerden
foto atmaya çalışıyorum !!


Konu Başlığı: Ynt: * F E N E R B A H Ç E *
Gönderen: bigalım üzerinde Mayıs 02, 2013, 17:52:27


                       UEFA FİNALİ İÇİN SON ENGEL BENFİCA , EN ZOR MAÇ , HAYDİ FENERBAHÇE !..

                       
(http://img436.yukle.tc/images/286antu_25_04_2013_31.jpg)


Konu Başlığı: Ynt: * F E N E R B A H Ç E *
Gönderen: bigalım üzerinde Mayıs 04, 2013, 17:08:16
                       Kadıköy'deki ilk maçta  1 - 0  yendiğimiz Benfica'ya Lizbon'da  3 - 1 yenilerek finali kaçırdık !..

                       Lizbon'da takımda Gökhan Gönül haricinde ayakta kalan yoktu , O da sakatlandı , takım iyi
                       değildi , Aykut Kocaman'ın korkak taktiği de mağlubiyeti hazırladı .. Sakat ve cezaliları da çok aradık ..

                       Yine de Mayıs ayını görüp Avrupa'da puanlarımızı yükselttiği için ;

                     "  TEŞEKKÜRLER  FENERBAHÇE  " , devamı seneye gelir umarız !..


                                                                   ***

(http://img440.yukle.tc/images/3211030520130011286134951_3.jpg)


Konu Başlığı: Ynt: * F E N E R B A H Ç E *
Gönderen: bigalım üzerinde Mart 30, 2014, 01:15:16
     " FENERBAHÇE'LİLER BUGÜN NE YAPACAKLARINI İYİ BİLİRLER , BUGÜN 30 MART " !!

                                                    *     *     *

                                19. ŞAMPİYONLUK HAYIRLI OLSUN ..


-


Konu Başlığı: Ynt: * F E N E R B A H Ç E *
Gönderen: bigalım üzerinde Mayıs 08, 2014, 03:30:52

                   " bu da mı gol değil be ? .. bu da mı gol değil , hakim bey ? " !    :hani

                   Ofsayt Osman yani rahmetli Sadri ALIŞIK ustamızın filminden meşhur replik .

                                                     *     *     *

             19. tertemiz şampiyonluk geldi .. buna da şike desinler rakiplerimiz , Nisan ayında ilan edildi
              bu onur nişanı .. bu kadar işte !..      :ıslık


                    not : Fenerbahçe taraftarı 30 Mart günü ; kongremizdeki üyelerin gösterdiği müthiş bilinci
                             tam olarak gösteremedi , ne yapalım , sağlık olsun diyelim !
                                                                                                                                     :hmmmmm
-
                       


Konu Başlığı: Ynt: * F E N E R B A H Ç E *
Gönderen: boys81 üzerinde Mayıs 04, 2017, 09:15:54
Sonra dedimki Ne Mutlu Göçmenim Ne Mutlu Fenerbahçeliyim Bigalım .)