Balkanlar.Net

Balkan Dünyası => Yunanistan => Konuyu başlatan: AlperenKIRIM üzerinde Şubat 05, 2013, 15:48:19Konu Başlığı: Yunanistan'dan itiraf: Osmanlı'dan kalan her şeyi tahrip ettik
Gönderen: AlperenKIRIM üzerinde Şubat 05, 2013, 15:48:19
Yunanistan'ın eski dışişleri bakanı Theodoros Pangalos (75), 'Osmanlı geçmişini hatırlatan her şeyi sistematik olarak tahrip ettiklerini ve Osmanlıların inşa ettiği binlerce camiden çok azının ayakta kalabildiği' itirafında bulundu.

Başbakan Recep Erdoğan'ın "İstenirse Atina'ya yapılacak camiyi finanse edebileceklerine" dair demecine cevap niteliğinde bir makale kaleme alan Pangalos, uzun yıllardır Yunan politikacılar tarafından ifade edilmeyen Osmanlı mirasına dair cesur açıklamalarda bulundu. Yaptığı ses getiren açıklamalarla her zaman gündemde kalmayı başaran eski başbakan yardımcısı Pangalos, Türkiye'nin kiliseleri korumasını da övdü.

Yunanistan'ın en renkli siyasetçileri arasında bulunan Pangalos, Başbakan Erdoğan'ın Yunan Başbakan Antonis Samaras ile Katar'da yaptığı görüşmede gündeme gelen Atina'ya cami konusunu ele aldığı bir makale yazdı. 110 bin tirajla haftalık en çok satan gazeteler arasında bulunan To Vima'da yayımlanan yazısında Pangalos, Atina'ya cami inşa edilmesi konusunda dışişleri bakanı ve başbakan yardımcısı olduğu dönemde çok çaba sarf ettiğini ancak yapılamamasından ötürü duyduğu üzüntü ve mahcubiyeti dile getirdi. Pangalos'un makalesine okurlar tarafından çok sayıda lehte ve aleyhte yorum yapıldı.

"BİZ BÖYLEYİZ; İNŞALLAH CAMİ YAPILIR"
http://cihan.com.tr/caption/Yunanistan-dan-itiraf-Osmanli-dan-kalan-her-seyi-tahrip-ettik-CHOTMxMTI4LzQ=
devamı linkte


Konu Başlığı: Ynt: Yunanistan'dan itiraf: Osmanlı'dan kalan her şeyi tahrip ettik
Gönderen: bigalım üzerinde Şubat 06, 2013, 01:04:24


                      100 bin müslümanın camisiz olması çok abes bir olay .. dilerim o cami yapılır ..

                       Bu eski bakanı da bu açıklamalarındab dolayı kutlamak lazım , umarım devamı gelir ..

                       Keşki , geç te olsa bunun farkına varan politikacıların sayısı çoğalmış olsa , çünkü
                       milletlerin arasında bir terslik yok , gayet olması gerektiği gibi gidiyor ilişkiler ..

-


Konu Başlığı: Ynt: Yunanistan'dan itiraf: Osmanlı'dan kalan her şeyi tahrip ettik
Gönderen: sudoku üzerinde Aralık 28, 2016, 17:01:57
osmanlı zamanında camiye çevrilmiş kiliseleri minareleri yıkıp komple kiliseye çevirdiler, kim olsa aynısını yapardı. atinada zaten cami var ama ibadete açmıyorlar hoş açsalar da yeterli olmaybilir ve tarihi eser statüsünde.