Ana Sayfa Ana Sayfa  Forum Forum  Balkanlar TV Balkanlar TV  Tarihte Bugün Tarihte Bugün  Haberler Haberler  Makaleler Makaleler
Son mesaj - Gönderen: Taran Kedi - Cuma, 06 Nisan 2012 15:50
Balkan Türklerinin Buluşma Noktasına Hoş Geldiniz.
Balkanlar.Net
Merhaba, Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya üye olun.
Kasım 25, 2017, 03:05:41
151.700 Mesaj 8.683 Konu Gönderen: 8.295 Üye
Son üye: figenbakay
Balkanlar.Net  |  Balkan Dünyası  |  Yunanistan  |  Konu: 24 Temmuz 2008... Büyük Türk Lideri Dr. Sadık Ahmet'in Vefat Yıldönümü 0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte. « önceki sonraki »
Sayfa: [1] 2
Gönderen Konu: 24 Temmuz 2008... Büyük Türk Lideri Dr. Sadık Ahmet'in Vefat Yıldönümü  (Okunma Sayısı 8189 defa)
BalkanTürk89
Türküm; dinim, cinsim uludur!
Onursal Üye
*****

Popülarite: 165
Offline Offline

Cinsiyet: Bay
Mesaj Sayısı: 1.953


İsyanımızın da ahlakı vardır


« : Temmuz 24, 2008, 09:47:37 »

“... Ben bir Türk olduğum için hapse götürülüyorum. Eğer Türk olmak bir suç ise, burada tekrar ediyorum. Ben bir Türk‘üm ve öyle kalacağım. Bu mesajımla Batı Trakya azınlığına sesleniyorum ve Türk olduklarını unutmamalarını söylüyorum. Haklarımızı birgün mutlaka alacağız." Dr. SADIK AHMET

BATI TRAKYA TÜRKÜ'NÜN BÜYÜK ÖNDERİ


         1947,Gümülcine'de doğan Dr. Sadık Ahmet Selânik Tıp Fakültesi'nden mezun olmuş bir doktorudur. Adı ferdi olduğu Batı Trakya Türk Toplumun sorunlayla ilgilenmeye başlamasıyla 1980 sonrası duyulmağa başlamış, çeşitli siyasi mücadeleler vermiştir. Bildiği diller Türkçe, Yunanca ve İngilizce'dir. Yunan meclisinde Bağımsız milletvekilliği, Azınlık Danışma Kurulu Başkanlığı yapmış ve kurucusu olduğu Demokrasi, Eşitlik ve Barış Partisi (DEB)'de süpheli ölümüne kadar Genel Başkan olarak görev yapmıştır. Siyasette "imza" kampanyası ile adını duyurmuş, gerek bu faaliyeti ve gerekse sonraki mücadeleleri nedeni ile Yunanistan Hükümeti'nin baskı, soruşturma ve hatta hapis gibi muamelelerine maruz kalmıştır. İnsanların en dogal hakkı olan ve doğuştan kazanılan milli kimliğin ifadesi konusunda baskılara boyun eğmemeyen Dr. Sadık Ahmet başlattığı bu imza kampanyası ile Yunan Devletinin baskılarıyla sindirilmiş olan Türk Toplumu'nun milli benliğine sarılarak ve hak arama mücadelesinde toplum bilincini uyandırmıştır.Bu yargılamalar millet vekili olduğu dönemde gerçekleşmiş ve daha sonra hapis yatmıştır.

         29 Ocak 1988 Pogramı ve 29 Ocak 1990 Toplumsal Dayanışma Hareketi ile Batı Trakya Türk Toplumu baskıdan bunaldığını ve hak arama mucadelesinde tek yürek tek bilek olduğunu herkese göstermistir. Yapılan ilk seçimlerde Yunan meclisine Dr. Sadık Ahmet'in bağımsız milletvekili gönderilmiş olması ile eşi görülmemiş bir uygulama sahneye konarak Türk Toplumu'nun önünü kesmek için bağımsız adaylar için Kasım 1990'da ülke çapında %3 seçim barajı getirilmiştir.Ülke çapında buda 200.000 oy demektir.1927-1989 arasında partilerden milletvekili çıkarma geleneği 1989 da bir bağımsız milletvekili seçilmesiyle son bulmuştur. Ancak getirilen barajla 1993 seçimlerinde bağimsız olarak seçime giren adaylar baraj engeline takılmıştır.. Bunun üzerine olan Sadık Ahmet ve önde gelenler, Batı Trakya Türk Azınlığı'nın haklarını korumanın en akılcı yolunun siyasi parti ile olacağına inanmakta ve bu amaçla DEB'i kurmuşlardır.

         Batı Trakya'da uygulanan Yunan baskısına karşı direnmenin en iyi yolunun bu bölgede yaşayan Türklere iktisadi desteğin verilmesi ve bunların kendi ayaklarının üzerinde durabilmelerinin temini olduğunu savunmaktadır. Batı Trakya Türk'ünün davasını uluslararası platformlarda en iyi temsil eden kişidir. Siyasette, yalnız da kalsa, inandıklarını yüksek sesle söyleyen, Türk Azınlığı'nın bölünmüşlük durumunu ortadan kaldırmanın tek ve en etkili yolunun, birlikten geçtiğini savunmuştur. Şubat 1995 tarihinde Ankara'da düzenlenmiş olan "Balkan Ülkeleri'nde Toplum Hayatı Semineri"ne önemli katkılarda bulunmuştur. Mayıs 1995 te yapılan ilk Uluslararası Batı Trakya Türkleri Kurultayı da göstermiştir ki Batı Trakya Türk Toplumu Lideri Sadık Ahmet'le omuz omuza milli benlik ve hak arama mücadelesindedir. 24 Temmuz' da süpheli bir trafik kazasında şehit olmuştur. Siyasi birikimi ,bilgisi ve liderlik vasıfları güçlü olan Dr. Sadık Ahmet bugün Batı Trakya toplumnda,uluslararası arenada ve Türk Dünyası'nda mücadelesiyle düşünceleriyle yerini almış ve yaşatılmaya devam etmektedir . Batı Trakya'da olduğu gibi Türk Dünyası'nda da son yüz yılın en önemli liderlerinden biri olarak kabul edilmektedir.

           Dr. Sadık Ahmet (1947 - 1995) 7 Ocak 1947 yılında, Gümülcine vilayetinin küçük Sirkeli köyünde dünyaya gelen Batı Trakya Türkleri'nin lideri Dr. Sadık Ahmet, ilköğrenimini kendi köyünde, orta ve lise öğrenimini Gümülcine'deki Celal Bayar Lisesinde tamamladı. 1966-67 yılında önce Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesine bir yıl sonra da Selanik Üniversitesi Tıp fakültesine giren Sadık Ahmet, 1974 yılında bu fakülteden hekim olarak mezun oldu. Üniversite mezuniyetini, Yunan Ordusunda 34 ay süren piyade erliği izledi. Hemen ardından da, Orta Yunanistan'da bir yıl mecburi hekimlik hizmetinde bulunarak, 1978 yılında Batı Trakya'ya döndü. Batı Trakya'ya gelişi ile birlikte; bir yandan Cerrahi ihtisasını yaparken diğer yandan da toplumun sorunları ile yakından ilgilenmeye başladı. Dr. Sadık Ahmet, 1985 yılında Batı Trakya çapında bir imza kampanyası başlattı. Amacı Batı Trakya Türkleri'nin sorunlarını dünya kamuoyuna duyurmaktı. Yaklaşık 15.000 imza topladığı bir sırada (8 Ağustos 1986) tarihinde tutuklandı. 25 Eylül 1987 tarihinde tek başına Selanik'e giderek, orada toplantı halinde bulunan Demokrasi İnsan Hakları üyelerine toplum sorunlarını ileten bir broşür dağıttı. 1988 yılında kampanyasından ötürü 30 ay hapis cezasına çarptırıldı. 18 Haziran 1989 seçimleri öncesinde milletvekilliği adaylığı iptal edildi.

 

26 Ocak 1990 tarihinde Batı Trakya Türkleri'ne "TÜRK" diye hitap ettiği için hapis cezasına çarptırıldı ve Selanik Dudullu hapishanesine gönderildi.

 

          İki ay hapis yattıktan sonra, hapis cezası paraya çevrildi ve serbest bırakıldı. 8 Nisan 1990 milletvekili seçimlerinde aday oldu ve ikinci kez bağımsız milletvekili seçildi. Batı Trakya Türkleri'nin ilk siyasal partisi olan Dostluk, Eşitlik ve Barış (DEB) partisini kurdu. (13 Eylül 1991) 1993 genel seçimlerinde Yunanistan'ın getirdiği kasıtlı seçim barajı dolayısıyla parlamentoya giremedi. Batı Trakya Türkleri'nin haklarını dünya platformunda ararken bir yandan da Batı Trakya Türkleri'ni iktisaden kalkındırma projeleri üzerinde çalıştı. Evli ve Levent ile Funda adında iki çocuk babası olan Dr. Sadık Ahmet; Batı Trakya Türk azınlığının haklarının imza altına alındığı Lozan barış antlaşmasının yıldönümü olan 24 Temmuz 1995 günü şüpheli bir trafik kazasında hayata veda etti.

Logged
BalkanTürk89
Türküm; dinim, cinsim uludur!
Onursal Üye
*****

Popülarite: 165
Offline Offline

Cinsiyet: Bay
Mesaj Sayısı: 1.953


İsyanımızın da ahlakı vardır


« Yanıtla #1 : Temmuz 23, 2009, 23:38:29 »

<a href="http://www.youtube.com/v/_jtTaTBI6nk" target="_blank">http://www.youtube.com/v/_jtTaTBI6nk</a>


“... Ben bir Türk olduğum için hapse götürülüyorum. Eğer Türk olmak bir suç ise, burada tekrar ediyorum. Ben bir Türk‘üm ve öyle kalacağım. Bu mesajımla Batı Trakya azınlığına sesleniyorum ve Türk olduklarını unutmamalarını söylüyorum. Haklarımızı birgün mutlaka alacağız." Dr. SADIK AHMET


Logged
BalkanTürk89
Türküm; dinim, cinsim uludur!
Onursal Üye
*****

Popülarite: 165
Offline Offline

Cinsiyet: Bay
Mesaj Sayısı: 1.953


İsyanımızın da ahlakı vardır


« Yanıtla #2 : Temmuz 23, 2009, 23:41:27 »

Süheyl Çobanoğlu - Batı Trakya Türklerinin Unutulmaz Lideri Sadık Ahmet'i Anıyoruz

Yazımızın konusuna başlamadan önce Batı Trakya hakkında çok kısa bilgi vermek istiyorum. Batı Trakya bugünkü Yunanistan’ın kuzeydoğusundadır. Güneyinde Ege Denizi , doğusunda Meriç nehri ile Türkiye , kuzeyinde Rodop Dağları ile Bulgaristan , batısında ise Mesta-Karasu nehirlerinin çevrelediği bölgedir. 1363-1374 yılları arasında Osmanlı Devleti tarafından fethedilen bölge Balkan savaşları sonrası 29 Ekim 1913’te Bulgaristan’la yapılan İstanbul anlaşmasıyla Bulgaristan’a bırakılmıştı. Birinci Dünya harbi sonunda yenilen Bulgaristan’ın elindeki Batı Trakya Yunanlılar’a geçti.

Sadık Ahmet , Osmanlı çekilirken geride kalan ve Cumhuriyet hükümetinin İstanbul Rumlarıyla birlikte mübadele dışında bıraktığı Batı Trakya Müslüman TÜRK azınlığının mücadeleci ve sevilen bir lideriydi.1947 Yılında Yunanistan’ın Gümülcine Vilayetinin Küçük Sirkeli ( Ağra ) Köyünde dünyaya geldi. İlk öğrenimini kendi köyünde, orta öğrenimini Gümülcine’deki Celal Bayar Lisesinde tamamladı. 1966-1967 yılında Türkiye’ye gelerek önce Ankara Tıp Fakültesine bir yıl devam etti .Sonra Yunanistan’a dönüp Selanik Üniversitesi Tıp Fakültesine giren Dr.Sadık Ahmet 1977 yılında bu fakülteden hekim olarak mezun oldu.
Üniversiteyi bitirmesinin ardından Yunan ordusunda 34 ay piyade er olarak askerliğini yaptı. Terhisini müteakiben bir yıl Orta Yunanistan’da mecburi hekimlik hizmetini tamamlıyarak 1978 yılında Batı Trakya’ya döndü.
Batı Trakya’ya gelişi ile beraber bir yandan cerrahi ihtisasını yaparken diğer yandan da Batı Trakya Türk Toplumunun sorunlarıyla yakından ilgilenmeye başladı.
Dr.Sadık Ahmet, Batı Trakya Türklerinin sesini Dünya kamuoyuna duyurmak amacıyla 1985 yılında Batı Trakya çapında bir imza kampanyası başlattı. Yaklaşık 15.000 imza topladığı bir sırada 08 Ağustos.1986 tarihinde tutuklandı. Bu imza kampanyası nedeniyle 1988’de 30 ay hapis cezası aldı.
25 Eylül 1987’de Selanik’te toplantı halinde bulunan Demokrasi İnsan Hakları Üyelerine Türk Toplumunun sorunlarını içeren bir broşür dağıttı.
18 Haziran 1989 Milletvekili Genel Seçimlerinde Batı Trakya Türklerinin ilk bağımsız milletvekili seçildi. 1927-1989 arasında Türk Toplumundaki mevcut Yunan Partilerinden milletvekili çıkarma anlayışı 1989’daki seçimde kırılmış oluyordu. Gelecek seçimlerde önünü kesmek amacıyla adaylığı iptal edildi. 26 Ocak 1990’da Batı Trakya Türklerine “TÜRK” dediği için 18 ay hapis cezası aldı. Selanik Cezaevinde iki ay hapis yattıktan sonra cezası paraya çevrildi ve tahliye oldu.
08 Nisan 1990 seçimlerinde tekrar aday oldu ve ikinci kez Bağımsız Milletvekili seçildi. Ancak daha sonra getirilen barajla 1993 yılında seçime bağımsız olarak giren adaylar baraj engeline takılmıştır. Bu gelişmeler karşısında Batı trakya Türk azınlığı bu engeli aşmak ve haklarını korumak için kendi siyasi partilerini kurmak gerektiğini öngörmüştür. Bu amaçla Sadık Ahmet’in öncülüğünde DEP’i yani “Dostluk-Eşitlik-Barış Partisini” kurmuşlardır. Fakat tek başlarına barajı aşmaya muvaffak olamamışlardır.
Batı Trakya’da uygulanan Yunan baskılarına karşı direnmenin en iyi yolunun bu bölgede yaşıyan Türklere ekonomik desteğin verilmesi ve bunların kendi ayakları üzerinde durabilmelerinin sağlanmasının gerektiğini savunmuştur. Batı Trakya Türkü’nün davasını uluslarası platformlarda en iyi temsil eden bir siyaset adamı ve liderdir. İnandıklarını yüksek sesle söylemiş , Türk azınlığın bölünmüşlüğünü ortadan kaldırmanın tek yolunun birlikten geçtiğini savunmuş ve başarılı olmuştur. Yunan hükümetleri , izledikleri Türk kimliğini inkar ve baskı politikalarıyla ne kadar uğraşsalar da başarılı olamamışlar , Sadık Ahmet’i yıldıramamışlardır.
Hiç bir zorluktan çekinmiyen , fedakar ve mücadeleci dava adamı , Batı Trakya Türk Toplumunun lideri Sadık Ahmet ne acıdır ki 24 Temmuz 1995’te şaibeli bir trafik kazası sonucu yaşamını yitirmiştir.
Yaşamı boyunca hiç bir zaman eline silah almıyan, şiddeti övmiyen, terör örgütleriyle işbirliği yapmıyan ve katil başlarına “sayın” demiyen, bölücülük ve ayrılıkçılık yapmıyan bir siyaset adamıydı.
Vatandaşı olduğu Yunan Devletinin kanunlarına ve bayrağına hep saygılı oldu. AB üyesi Yunan Devletinden de toplumun hak ve hukukuna, imza attıkları anlaşmalara saygı göstermelerini istiyordu. Federasyondan falan bahsetmiyordu. Yabancı gizli servislerle işbirliği yapıp Yunanistan’ı bölmeye uğraşmıyordu.
Ölüm yıldönümü olan 24 Temmuz'da kendisini rahmet ve minnetle anıyor , aziz hatırasının hepimizin kalbinde daima yaşıyacağına inanıyorum. Ruhu şad olsun…
Logged
trakya-serez
Yeni Üye
*

Popülarite: 0
Offline Offline

Mesaj Sayısı: 26


« Yanıtla #3 : Ağustos 12, 2009, 15:37:30 »


Haksızlık karşısında susan dilsiz şeytandır.

Kabrin Cennet Ruhun şad olsun Dr.A.
Logged
Ozan
Ziyaretçi
« Yanıtla #4 : Eylül 01, 2009, 19:15:59 »

Allah razı olsun kendisinden.Yunanistan'daki Türk azınlık için yılmadan, canla, başla mücadele etti.Ruhu şad olsun, Allah mekanını cennet etsin.
« Son Düzenleme: Eylül 01, 2009, 19:17:41 Gönderen: Ozan » Logged
bigalım
" S E S S İ Z "
Onursal Üye
*****

Popülarite: 226
Offline Offline

Cinsiyet: Bay
Mesaj Sayısı: 4.066


Bruce Lee ..


« Yanıtla #5 : Temmuz 28, 2010, 03:51:21 »Sadık AHMET-Batı Trakya Türklerinin Unutulmaz Lideri       

Süheyl ÇOBANOĞLU tarafından yazıldı     
Cumartesi, 24 Temmuz 2010 11:54 

Yazımızın konusuna başlamadan önce Batı Trakya hakkında çok kısa bilgi vermek istiyorum. Batı Trakya bugünkü Yunanistan'ın kuzeydoğusundadır. Güneyinde Ege Denizi , doğusunda Meriç nehri ile Türkiye , kuzeyinde Rodop Dağları ile Bulgaristan , batısında ise Mesta-Karasu nehirlerinin çevrelediği bölgedir. 1363-1374 yılları arasında Osmanlı Devleti tarafından fethedilen bölge Balkan savaşları sonrası 29 Ekim 1913'te Bulgaristan'la yapılan İstanbul anlaşmasıyla Bulgaristan'a bırakılmıştı. Birinci Dünya harbi sonunda yenilen Bulgaristan'ın elindeki Batı Trakya Yunanlılar'a geçti.

Sadık Ahmet , Osmanlı çekilirken geride kalan ve Cumhuriyet hükümetinin İstanbul Rumlarıyla birlikte mübadele dışında bıraktığı Batı Trakya Müslüman TÜRK azınlığının mücadeleci ve sevilen bir lideriydi.1947 Yılında Yunanistan'ın Gümülcine Vilayetinin Küçük Sirkeli ( Ağra ) Köyünde dünyaya geldi. İlk öğrenimini kendi köyünde, orta öğrenimini Gümülcine'deki Celal Bayar Lisesinde tamamladı. 1966-1967 yılında Türkiye'ye gelerek önce Ankara Tıp Fakültesine bir yıl devam etti .Sonra Yunanistan'a dönüp Selanik Üniversitesi Tıp Fakültesine giren Dr.Sadık Ahmet 1977 yılında bu fakülteden hekim olarak mezun oldu.

Üniversiteyi bitirmesinin ardından Yunan ordusunda 34 ay piyade er olarak askerliğini yaptı. Terhisini müteakiben bir yıl Orta Yunanistan'da mecburi hekimlik hizmetini tamamlıyarak 1978 yılında Batı Trakya'ya döndü.

Batı Trakya'ya gelişi ile beraber bir yandan cerrahi ihtisasını yaparken diğer yandan da Batı Trakya Türk Toplumunun sorunlarıyla yakından ilgilenmeye başladı.

Dr.Sadık Ahmet, Batı Trakya Türklerinin sesini Dünya kamuoyuna duyurmak amacıyla 1985 yılında Batı Trakya çapında bir imza kampanyası başlattı. Yaklaşık 15.000 imza topladığı bir sırada 08 Ağustos.1986 tarihinde tutuklandı. Bu imza kampanyası nedeniyle 1988'de 30 ay hapis cezası aldı.

25 Eylül 1987'de Selanik'te toplantı halinde bulunan Demokrasi İnsan Hakları Üyelerine Türk Toplumunun sorunlarını içeren bir broşür dağıttı.

18 Haziran 1989 Milletvekili Genel Seçimlerinde Batı Trakya Türklerinin ilk bağımsız milletvekili seçildi. 1927-1989 arasında Türk Toplumundaki mevcut Yunan Partilerinden milletvekili çıkarma anlayışı 1989'daki seçimde kırılmış oluyordu. Gelecek seçimlerde önünü kesmek amacıyla adaylığı iptal edildi. 26 Ocak 1990'da Batı Trakya Türklerine "TÜRK" dediği için 18 ay hapis cezası aldı. Selanik Cezaevinde iki ay hapis yattıktan sonra cezası paraya çevrildi ve tahliye oldu.

08 Nisan 1990 seçimlerinde tekrar aday oldu ve ikinci kez Bağımsız Milletvekili seçildi. Ancak daha sonra getirilen barajla 1993 yılında seçime bağımsız olarak giren adaylar baraj engeline takılmıştır. Bu gelişmeler karşısında Batı trakya Türk azınlığı bu engeli aşmak ve haklarını korumak için kendi siyasi partilerini kurmak gerektiğini öngörmüştür. Bu amaçla Sadık Ahmet'in öncülüğünde DEP'i yani "Dostluk-Eşitlik-Barış Partisini" kurmuşlardır. Fakat tek başlarına barajı aşmaya muvaffak olamamışlardır.

Batı Trakya'da uygulanan Yunan baskılarına karşı direnmenin en iyi yolunun bu bölgede yaşıyan Türklere ekonomik desteğin verilmesi ve bunların kendi ayakları üzerinde durabilmelerinin sağlanmasının gerektiğini savunmuştur. Batı Trakya Türkü'nün davasını uluslarası platformlarda en iyi temsil eden bir siyaset adamı ve liderdir. İnandıklarını yüksek sesle söylemiş , Türk azınlığın bölünmüşlüğünü ortadan kaldırmanın tek yolunun birlikten geçtiğini savunmuş ve başarılı olmuştur. Yunan hükümetleri , izledikleri Türk kimliğini inkar ve baskı politikalarıyla ne kadar uğraşsalar da başarılı olamamışlar , Sadık Ahmet'i yıldıramamışlardır.

Hiç bir zorluktan çekinmiyen , fedakar ve mücadeleci dava adamı , Batı Trakya Türk Toplumunun lideri Sadık Ahmet ne acıdır ki 24 Temmuz 1995'te şaibeli bir trafik kazası sonucu yaşamını yitirmiştir.

Yaşamı boyunca hiç bir zaman eline silah almıyan, şiddeti övmiyen, kanla beslenmiyen , terör örgütleriyle işbirliği yapmıyan ve katillere "sayın" demiyen, bölücülük,ayrılıkçılık ve millet düşmanlığı yapmıyan bir siyaset adamıydı.

Vatandaşı olduğu Yunan Devletinin kanunlarına ve bayrağına hep saygılı oldu. AB üyesi Yunan Devletinden de toplumun hak ve hukukuna, imza attıkları anlaşmalara saygı göstermelerini istiyordu. Federasyondan falan bahsetmiyordu. Yabancı gizli servislerle işbirliği yapıp Yunanistan'ı parçalamaya uğraşmıyordu.

Ölüm yıldönümü olan 24 Temmuz'da kendisini rahmet ve minnetle anıyor , aziz hatırasının hepimizin kalbinde daima yaşıyacağına inanıyorum. Ruhu şad olsun...

Süheyl ÇOBANOĞLU

 
Logged

* * *               * * *                * * *

 Y A Ş A S I N    C U M H U R İ Y E T  !

Y A Ş A S I N   M U S T A F A   K E M A L ' İ N   O R D U S U  -  Y A Ş A S I N  D E N İ Z C İ L E R  !
             
                          * * *                * * *                * * *
fanatik
Üye
***

Popülarite: 11
Offline Offline

Mesaj Sayısı: 118


« Yanıtla #6 : Temmuz 28, 2010, 04:56:06 »

Sadık Ahmet'i örnek bir kişilik olarak biliyoruz ve rahmetle anıyoruz...
Logged
Gökoğuz
Çekingen Üye
*

Popülarite: 0
Offline Offline

Mesaj Sayısı: 1


« Yanıtla #7 : Temmuz 30, 2010, 18:08:49 »

İçeriğinin ne olduğu, kimler tarafından yapıldığı gayet  belli olan bir trafik cinayetine kurban gitti... Allah rahmet eylesin.
Logged
BalkanTürk89
Türküm; dinim, cinsim uludur!
Onursal Üye
*****

Popülarite: 165
Offline Offline

Cinsiyet: Bay
Mesaj Sayısı: 1.953


İsyanımızın da ahlakı vardır


« Yanıtla #8 : Temmuz 24, 2011, 21:55:44 »

Vefatının 16.yıldönümünde rahmetliye hayır duası okumak her Türk evladının vazifesidir
« Son Düzenleme: Temmuz 24, 2011, 21:56:31 Gönderen: BalkanTürk89 » Logged
gürcan
Ali Osman GÜRCAN
Onursal Üye
*****

Popülarite: 141
Offline Offline

Cinsiyet: Bay
Mesaj Sayısı: 1.092


« Yanıtla #9 : Temmuz 24, 2011, 23:11:59 »

Allah rahmet eylesin, kabri Cennet olsun inşallah, Milletimiz için gösterdiği gayretten dolayı Allah ondan razı olsun.
Logged

Türkçe Demek Türk Demektir. Ne Mutlu Türküm Diyene.
Sayfa: [1] 2
Balkanlar.Net  |  Balkan Dünyası  |  Yunanistan  |  Konu: 24 Temmuz 2008... Büyük Türk Lideri Dr. Sadık Ahmet'in Vefat Yıldönümü « önceki sonraki »
    Gitmek istediğiniz yer:      MKPortal C1.2.1 ©2003-2008 mkportal.it
    Bu safya 0.0232 saniyede 22 sorguyla oluşturuldu

    Emlak ilanları, araba ilanı ver Blog