Ana Sayfa Ana Sayfa  Forum Forum  Balkanlar TV Balkanlar TV  Tarihte Bugün Tarihte Bugün  Haberler Haberler  Makaleler Makaleler
Son mesaj - Gönderen: Taran Kedi - Cuma, 06 Nisan 2012 15:50
Balkan Türklerinin Buluşma Noktasına Hoş Geldiniz.
Balkanlar.Net
Merhaba, Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya üye olun.
Eylül 23, 2017, 15:59:31
151.700 Mesaj 8.683 Konu Gönderen: 8.295 Üye
Son üye: figenbakay
Balkanlar.Net  |  Balkanlar.NET  |  Birbirimizi Tanıyalım  |  Konu: nasufçular köyünden akrabalarımı arıyorum 0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte. « önceki sonraki »
Sayfa: [1]
Gönderen Konu: nasufçular köyünden akrabalarımı arıyorum  (Okunma Sayısı 7496 defa)
atalay
atalay
Çekingen Üye
*

Popülarite: 0

« : Ekim 03, 2008, 02:56:08 »

slm      arkadaşlar
rus  harbi zamnında dedem nasufçular köyünden türkiye uşak burhaniye ( eski ismi ALAK ) ye yerleşmiş
büyüklerimizden nasufçular köyün de hala ve çocuklarının oldugu anlatılırdı
akrabalarımı bula bilmek için yardımlarınızı bekliyorum
uşak ve burhaniye kyü ile iliişki olanlar lütfen arasın
dedemizin lakabı kör hüseyin pekmez kaynatırken türkü söylermiş nazardan bi gözünün kör oldugu rivayet edilir
1970 li yıllarda mektuplaşıyorduk ( babam ) fakat sonraları mektuplar adres degişikligi ve  kişilerin bulunamamasından geri gelmeye başladı ben hatırlamıyorum isim ve lakab olarak
yardımlaınızı bekliyorum
en azından nasufcular kyünden arayan olursa bir baglantı kurabiliriz diye düşünüyorum

kaymaksever
kaymaksever
İlgili Üye
**

Popülarite: 10

« Yanıtla #1 : Ekim 06, 2008, 13:49:48 »

Merhaba atalay, Ben Nasufçular köyündenim. Şu anda İzmir'de otuyorum. 1989 da geldik bulgaristandan. Bildiğim kadarıyla bizim köyde Köroğulları diye bir sülale var. Ayrıca siz Ümican'la akrabasınız herhalde, aynı sülaleyi araştırıyormuşsunuz gibi geldi bana. Daha fazla bilgi edinmeye çalışayım büyüklerimizden. Benim dedem 88 yaşında ve hala Bulgaristan'da Nasufçularda oturuyor. Siz de bildiğinizi yazabilirseniz, size yardımcı olmaya çalışayım.  Smiley Köroğulları sülalesine mensup aile  İzmir'e bağlı Pancar köyünde de var. Ayrıca Pancar Köyünde oturanlar 1951 de Nasufçulardan göçetmişlerdir.
« Son Düzenleme: Ekim 06, 2008, 13:58:46 Gönderen: kaymaksever » Logged
atalay
atalay
Çekingen Üye
*

« Yanıtla #2 : Ekim 06, 2008, 22:46:56 »

slm
ilgin için önce teşekür ederim
umarım bahsettigin köroglu sülalesi bizmkilerdir
kısaca bizim hikayemizi anlatayım belki bir faydası olur
hüseyin dede ( kör hüseyin ) 1890 rus işgali sırasında göçmüş buraya 2 oglan ve bir kız çocugu ile yola çıkmış eşi rahmetli olmuş o zamnlarda Edirne ye kadar 3 çocukla gelmiş edirne de zengin bir köy agasına oglanın birini evlatlık vermiş bir kız ve bir oglanla gelmiş.BURHANİYE köyü macır köyüdür deliormandan gelen 3 ayrı köyden karma insanlarla kurulmuş KARAKOÇLU ŞUMLU ve NASUFCULAR KÖYLERİNDEN buraya geldikten sonra kız bakımsızlıktan ölmüş .  NAFUSCULAR KÖYÜNDE evli olan bir kızı kalmış evli işimiz isminin ZELİŞ ( ZELİHA ) oldugunu hatırlıyorum . dede bütün mal varlıgını nasufcularda kalan kızına bırakmış . orda kalanlar baya genişlemişler .babam 1970 li yıllarda arayıp buldu mektuplaşma az bir zaman sürdü 3 veya 4 mektup alabildik sonra mektuplar geri gelmey başladı ordaki akrabalardan hiç gelmedi şimdi o kaybettigimiz akrabalarımı arıyorum  ÜMİCAN la akrabayız hala dayı çocuklarıyız nasufcular daki dedenizin adres ve telofonunu verebilirseniz irtibta geçmek isterim veya mail adresi de olabilir
bu rada atalay912@hotmail.com eklersen sevinirim daha kısa yoldan haber alabiliriz diye düşünüyorum
tekrar teşekür eder irtibatını sürdürmeni temenni ederim
adem soner atalay tel 0 555 277 05 14 ev 0276 2234784
aybey mahallesi 2.dogala sok no;8 64100 uşak
tunatürkmen
Yeni Üye
*

« Yanıtla #3 : Mart 14, 2012, 20:12:30 »

atalay ve kaymaksever arkadaşlarım,
Bugün akrabalarımdan 87 yaşındaki Yusuf dayıma rastladım. Kendisi elime bir kağıt tutuşturdu Nasufçular Köyü, Hacı Köroğulları ailesi diye. Dedesi o köyden  Koca Kulak Ali Pehlivan. Ben kendi akrabalarımı bulmuştum. Onu duymuş, bunu da araştırıver illa diye rica etti. Amcalarından biri taa o dönemlerde (1876) yıllarında mektep müdür muavinliği yaparmış. HAberleşirsek sevinirim. En azında ahir ömründe sevindirmiş oluruz dayımı. (Kendisi 87 yaşında)
Selametle kalın....

Aşksızlara verme öğüt, öğüdünden alır değil,
Aşksız âdem hayvan olur, hayvan öğüt bilir değil.
Sayfa: [1]
Balkanlar.Net  |  Balkanlar.NET  |  Birbirimizi Tanıyalım  |  Konu: nasufçular köyünden akrabalarımı arıyorum « önceki sonraki »
    Gitmek istediğiniz yer:  

MKPortal C1.2.1 ©2003-2008 mkportal.it
    Bu safya 0.02738 saniyede 22 sorguyla oluşturuldu

Emlak ilanları, araba ilanı ver Blog