Ana Sayfa Ana Sayfa  Forum Forum  Balkanlar TV Balkanlar TV  Tarihte Bugün Tarihte Bugün  Haberler Haberler  Makaleler Makaleler
Son mesaj - Gönderen: Taran Kedi - Cuma, 06 Nisan 2012 15:50
Balkan Türklerinin Buluşma Noktasına Hoş Geldiniz.
Balkanlar.Net
Merhaba, Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya üye olun.
Kasım 22, 2017, 21:17:55
151.700 Mesaj 8.683 Konu Gönderen: 8.295 Üye
Son üye: figenbakay
Balkanlar.Net  |  Balkanlar.NET  |  Birbirimizi Tanıyalım  |  Konu: KÜTAHYALI MAACIRLAA NERDESİNİZ... 0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte. « önceki sonraki »
Sayfa: 1 [2] 3 4 ... 8
Gönderen Konu: KÜTAHYALI MAACIRLAA NERDESİNİZ...  (Okunma Sayısı 41274 defa)
nadir
Çekingen Üye
*

Popülarite: 0

« Yanıtla #10 : Şubat 19, 2009, 01:05:52 »

tam macurmuş gibi konuştunuz ama siz nerelisiniz ?

nadir BAYRAM
itataroglu
Yeni Üye
*

Popülarite: 1

« Yanıtla #11 : Mart 26, 2009, 22:52:47 »

benimde altıntaşta eniştelerim vardı hala akrabalarımız var bulgaristan goçmeniydiler şu anda torunları var geçmişlerine rahmet kalanlara ve torunlara omurler
tirnovalı ibrahim
Kıdemli Üye

Popülarite: 53

« Yanıtla #12 : Mart 26, 2009, 23:40:04 »

bende Kütahya Simav da okudum fakat Simavda öyle macır köyleri var diye duymadım
Fakat Adanada kapı komşumuzun ilk iskanları Gediz fakat orada verdikleri koyde pek barınamamışlar ve akrabaların çogunlugu Adanada diye Adanaya göç etmişler fakat kütahya iç egenin en güzel yeridir yeşilin bol oldugu (e nede olsa 4 senemiz orda geçti)
« Son Düzenleme: Mart 26, 2009, 23:54:10 Gönderen: tirnovalı ibrahim » Logged
gürcan
Ali Osman GÜRCAN
Onursal Üye

Popülarite: 141

« Yanıtla #13 : Mart 27, 2009, 00:57:09 »

benimde altıntaşta eniştelerim vardı hala akrabalarımız var bulgaristan goçmeniydiler şu anda torunları var geçmişlerine rahmet kalanlara ve torunlara omurler

"Bana arkadaşını söyle sana kim olduğunu söyleyeyim". Yok yok  bu Ata Sözü yanlış oldu,  "bana akrabalarını söyle sana fotoğraflarını göndereyim"  itataroğlu. Cheesy

Türkçe Demek Türk Demektir. Ne Mutlu Türküm Diyene.
itataroglu
Yeni Üye
*

« Yanıtla #14 : Mart 28, 2009, 23:36:16 »

sayın GURCAN sana akrabalarımı soyleyeyim KUTAHYA   ALTINTAŞ   TA RAHMETLİ OLDU BULGARİSTAN ŞUMNU GOÇMENİ HALİL HATİP HANIMI BENİM HALAM BABAMIN ABLASI  DAHA TEFERRUATLI BİLGİDE VEREBİLİRİM  SENDE DE ÇOK BİLGİ VAR ÇERNÇELİ OLMAMANA RAGMEN GUZEL İNCELİYOR VE  ARAŞTIRIYORSUN  BHA ŞUNUDA  SOYLEYEYİM HALİL HATİP ENİŞTE ÇOK ÜNLÜ BİRİYDİ KOYUNLARI DAVARI TARLASI OLARAK FAKAT OĞULLARI MEMUR OLDULAR  EMEKLİ OLDULAR ANKARADALAR  BİR HALAM DAHA VARDI ODA ALTINTAŞTA  YDI MEMİŞ BAŞOGLUYLA EVLİYDİ ALLAH RAHMET EYLESİN OGLU YLA BERABER ANKARADAYIZ VE GORUŞUYORUZ
issis
İsis
Yeni Üye
*

« Yanıtla #15 : Nisan 10, 2009, 19:35:24 »

yeşil zeytin altıntaş ilçesi pusan köyündenim
sebo43
Çekingen Üye
*

Popülarite: 0

« Yanıtla #16 : Nisan 10, 2009, 23:17:04 »

cemil bayram selamlar
s.kara
MaXiLLa
Kıdemli Üye

Popülarite: 139

« Yanıtla #17 : Nisan 11, 2009, 00:36:05 »

Okumayı, Kütahya Fevzi Çakmak ilkokulunda öğrenmiş, orta ve lise hayatının büyük bölümünü Tavşanlı Atatürk Lisesinde geçirmiş, 93 yılında ordan ayrılırken asla ama asla o toprakların bu kadar özleneceğini bir an olsun aklıma gelmemiş ve oradan koşar adım kaçmış,  ilk hayallerin, ilk öğretilerin, ilk platonik aşkların yaşandığı şehir, canım Kütahyam. Bu konu vesilesiyle sana itirafımdır, Seni çok özledim. Tek katlı evimizi, bahçemizi, babamın diktiği ve birlikte büyüdüğümüz erik, kiraz, armut, şeftali ağaçlarını, özgürce koştuğumuz çayırları, porsuk çayını...

2 yıl evvel otobüsle güney giderken tesadüfen içinden geçerken uyandığım şehir. Hemde, çocukken piknik yaptığımız, top oynadığımız, koştuğumuz çayırın üstünden geçtiğimiz anda bir uyanma ve eski çayırın artık otoban olduğunu farketme anı ve gözden akan bir damla yaş. En kısa zamanda piknik tüpüm, çaydanlığım ve futbol topumla gelip, teknolojiye inat o otoban üzerinde piknik yapıp top oynayacağım... Söz veriyorum sana Kütahyam... Seni çok özledim.

Şerrefsizimm, bir cinnet herşeyi halleder !!
bigalım
" S E S S İ Z "
Onursal Üye

Popülarite: 226

Bruce Lee ..

« Yanıtla #18 : Nisan 11, 2009, 01:07:44 »

MaXİLLa    ...  aga sen Kütahya lı mısın ..  yoksa baba görevi nedeniyle mi orada
                             bulundun ..  yazından etkilendim valla ne yalan söyleyeyim ..

piknikte arkadaş lazım  mı diyeceğim ama kısmet tabi ki .. dur bakalım ..    Grin

* * *               * * *                * * *

Y A Ş A S I N    C U M H U R İ Y E T  !

Y A Ş A S I N   M U S T A F A   K E M A L ' İ N   O R D U S U  -  Y A Ş A S I N  D E N İ Z C İ L E R  !

* * *                * * *                * * *
gürcan
Ali Osman GÜRCAN
Onursal Üye

Popülarite: 141

« Yanıtla #19 : Nisan 12, 2009, 01:15:15 »

Bigalım, biz burda torbası dolu pikniğe gelen olacak mı diye beklerken sen de ortak çıkma şindi Cheesy

Türkçe Demek Türk Demektir. Ne Mutlu Türküm Diyene.
Sayfa: 1 [2] 3 4 ... 8
Balkanlar.Net  |  Balkanlar.NET  |  Birbirimizi Tanıyalım  |  Konu: KÜTAHYALI MAACIRLAA NERDESİNİZ... « önceki sonraki »
    Gitmek istediğiniz yer:  

MKPortal C1.2.1 ©2003-2008 mkportal.it
    Bu safya 0.02421 saniyede 22 sorguyla oluşturuldu

Emlak ilanları, araba ilanı ver Blog