Ana Sayfa Ana Sayfa  Forum Forum  Balkanlar TV Balkanlar TV  Tarihte Bugün Tarihte Bugün  Haberler Haberler  Makaleler Makaleler
Son mesaj - Gönderen: Taran Kedi - Cuma, 06 Nisan 2012 15:50
Balkan Türklerinin Buluşma Noktasına Hoş Geldiniz.
Balkanlar.Net
Merhaba, Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya üye olun.
Ağustos 24, 2017, 09:33:53
151.699 Mesaj 8.683 Konu Gönderen: 8.295 Üye
Son üye: figenbakay
Balkanlar.Net  |  Balkanlar.NET  |  Balkanlar.NET  |  Konu: Bulgar, Bulgaristanlı... Sıktılar artık. 0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte. « önceki sonraki »
Sayfa: [1] 2 3 ... 7
Gönderen Konu: Bulgar, Bulgaristanlı... Sıktılar artık.  (Okunma Sayısı 32754 defa)
Boss
Bay *****
Onursal Üye

Popülarite: 242

« : Ağustos 14, 2006, 11:17:32 »

13.08.2006 aksami CNNTURK televizyonunda yayinlanan " futbolmania " programinda
Aziz Uztel adli zatin sozleri:

"Elvan'i Etyopya'dan getirip Turk yapmadik mi?"
"Naim adli Bulgar cocugunu 1 milyon verip Turk yapmadik mi?Sonra madalya alinca sevinmedik mi?"
.
.
.
Ozetle:Bu sahsa gore Naim Bulgar'mis ve biz onu Turk yapmisiz.Atlet Elvan veya futbolcu Aurello neyse
Naim'de oymus.
Bulgaristan Gocmenlerinden bahsederken Bulgar,Bulgar Gocmeni gibi ifadeler kullanilmasi canımı fena sıkmaktadır.
Daha önce Ahmet HAKAN, Ayşe Özgün v.s.

Bu olayı kökten çözmek gerekir.
Gerekirse Naim SÜLEYMANOĞLU dava açmalı.
Ve bu şekilde bu olay duyurulmalı ve ibret olmalı.
Ama bizler en azından kişisel olarak, daha önce Ahmet HAKAN olayında olduğu gibi tepkimizi koyalım.

Tepkinizi: spor@cnnturk.com.tr  adersine yazabilirsiniz.

DeNiZ ŞeYTaNi
Kıdemli Üye

Popülarite: 182

E&B

« Yanıtla #1 : Ağustos 14, 2006, 12:47:44 »

işte yeni bir bulgar damgası daha yedik. ben bu insanları anlamıyorum anlamakta zorlanıyorum ben türk oğlu türküm neden inkar edeyim türk oldugumu !! bulgar olsak neden söylemiyelim biz bulgarız diye neden utanalım bundan!! ama yok onlara göre biz bulgarız işte. bulgaristanda türk diye bagırırlardı burdada bulgar diye hadi bakalım bu olayın içinden çıkta görelim .orda türküz diye zülüm çektik ana vatanımıza geldik burda türk oldugumuz için zülüm çekiyoruz bu allah aşkına reva mı bize.
Boss abi  yazılarına  katılıyorum naim süleymanoğlu dava açmalı bencede yada elvan adlı atletimiz bizde onlara destek vermeliyiz.sonuna kadar bu konuda kim olursa olsun yanında olmaya hazırım!!!!

sbalkanli
Ziyaretçi
« Yanıtla #2 : Ağustos 14, 2006, 12:56:44 »

boss kardeş sağol
Biz sustukça bunlar böyle devam eder
Lütfen tepkisiz kalmayalım
drawmaster
mc
Kıdemli Üye

Popülarite: 30

« Yanıtla #3 : Ağustos 14, 2006, 13:13:44 »

ben birkaç mail adresimden, gereğinin yapılması gerektiğine dair mail atıyorum.kameralar önüne çıkıldığı zaman hazırlıklı olunmalıdır ve böyle hatalar da affedilemez.eğer böyle  bir hata yapılıyorsa, çıkıp adam gibi özür dilenmelidir yada bir daha kamera önüne çıkılmamalıdır.

cnnturk'ün web sayfasından da yazabilirsiniz:

http://www.cnnturk.com/interactive/bizeyazin.asp?konu=Spor
« Son Düzenleme: Ağustos 14, 2006, 13:19:37 Gönderen: drawmaster » Logged
buse
çileğim,dün,bügün,yarın :)
Onursal Üye

Popülarite: 218

Herşey yaşandığı an güzeldir...

« Yanıtla #4 : Ağustos 14, 2006, 15:11:58 »

Evet yine gündemdeyiz ama sadece kendi gündemimizde,ben o programdan hemen sonra ulaştım şu kaliteli yayın yapan kanalımıza,nedense yetkili kimseler yok bu konu ile ilgili muhattabımız.Bu garip değil mi!!!!!!!Sözlü ve Yazılı basından dile getirdim rahatsızlığımı ve özrü haklı olarak istedim.Cevap mı hala yok,olacak mı peki,şüpheliyim...Lanet olsun yaaaaaaa
2 yaşındaki yeğenimde ilerde bu zavallılrın zırvalıklarını mı dinleyecek,bi program yapacaklar illa biyerden .okunu çıkaracaklar.Sabır sabır sabır,nereye kadar ya.Bu açıklamayı yapan çocuk değil ki,kocaman bi .şşek abi yaaa...

"All that glitters is not gold"

Aşığım "hayata" ve hep aşık kalacağım Smiley
LEBEHT
Onursal Üye

Popülarite: 160

OPTİMİST, PESİMİST, AGRESİF

« Yanıtla #5 : Ağustos 14, 2006, 15:25:12 »

"Futbolmania programında yorumculuk yaptığını zanneden Aziz Üstel isimli zat ihanet ve delalet içindedir. Lütfen uyarınız… Naim Süleymanoğlu ve onun/bizim gibilerin Türk mü yoksa başka bir milletten mi olduğunu öğrenmesi için özel eğitim aldırınız… Bunu beceremezseniz, ekranlardan özür diletiniz…"

TiZ-i REFTAR OLANIN PAYiNE DAĞMEN DOLAŞIR ...
ERiŞiR MENZiL-i MAKSUDA AHESTE GiDEN...

PERDEDAR-i MiKUNET DER KASR-i KAYSER ANKEBUT ...
BU NÖVBET MiZENET DER TARiM-i AFRASYAB...
Ata-Türk-Çe
Moderator
Üye

Popülarite: 34

Lale Devrinden Çocuk Ne Anlar ki Sibel Can ANLASIN

« Yanıtla #6 : Ağustos 14, 2006, 16:57:57 »

Sabahtan beri CNNTurk u mail yagmuruna tutuyorum ... Artik bazi seylerin bilincli olarak yapildigini dusunmeye basladim

Buyurun Aziz Ustel in kisa bir profili    http://www.cnnturk.com/CNNTURKTV/YUZLER/yuzler.asp?PID=386&HaberID=131287

Okudun mu yoksa okula mi gittin Aziz.?

Ya olduğun gibi görün ya da defol git...
buse
çileğim,dün,bügün,yarın :)
Onursal Üye

Popülarite: 218

Herşey yaşandığı an güzeldir...

« Yanıtla #7 : Ağustos 14, 2006, 17:07:27 »

Bekliyoruz,...GIDI aynı şeyi bende yapıyorum hala,hatta arkadaşlarıma ilettim onlar da sağolsunlar,ama sanırım yarabbi şükür diyolar,kınıyorum.
 Huh

"All that glitters is not gold"

Aşığım "hayata" ve hep aşık kalacağım Smiley
ayhan
Administrator
Üye

Popülarite: 36

« Yanıtla #8 : Ağustos 14, 2006, 17:08:53 »

Ornek Email:

Sayın CNN-Türk Spor Direktörü,

CNN-Türk TV'de yayınlanan Futbolmania programında Aziz Üstel'in

"Elvan'ı Etiyopya'dan getirip Türk yapmadık mı?"
"Naim adlı Bulgar çocuğunu 1 milyon verip Türk yapmadık mı?
Sonra madalya alınca sevinmedik mi?"

Görülüyor ki Sn. Üstel tarih derslerine yeterince çalışmamış. Türklerin Rumeliye ve Balkanlara geçişini ve aynı bu Türklerin 93 harbinden sonraki "Büyük Göç"le başlayan ve günümüze kadar süren ve devam eden Anavatana göçlerinden haberi yok.

Bizler 652 yıl önce Anadolu'dan Rumeli'ye Türk olarak geçtik. Asırlardır Türklük şuuru ile büyütüldük. Türklüğü Balkanlarda yaşattık ve katıksız aynı Türkler olarak tekrar Anavatanımıza geldik ve Anadoluya vatan sevgisini öğrettik.

Bu talihsiz sözler sadece Aziz Üstel'i bağlasa da bu konuda hassas olan milyonlarca Balkan kökenli Türkü ne Aziz Üstel'in ne de CNN-Türk'ün rencide etmeye hakkı vardır.

Bizler gibi özbeöz Türk olan Naim kardeşimize "Bulgar çocuğu" yakıştırması yapan ve para karşılığı Türk yapıldığını iddia eden Aziz Üstel'i şiddetle kınıyorum.   

CNN-Türk'ün bu konuda gereken uyarıyı ve düzeltmeyi yapacağını ümit ederken, Sayın Aziz Üstel'den de Balkan Türkleri camiasına talihsiz sözlerinden ötürü bir özür borcu olduğunu hatırlatmak isterim.

--
"Ali Eyüpoğlu na teşekürler"

Biz Balkan Türküyüz, Az yemek için Çok çalışmamız gerekir.
Can Destan
" Panta rei !"
Onursal Üye

Popülarite: 954

Deliorman'a Türkçe kitaplı el uzat!

« Yanıtla #9 : Ağustos 14, 2006, 17:23:21 »

"Ali Eyüpoğlu na teşekürler"
-Sn.Ayhan,
 Kim bu Ali Eyüpoğlu?
 Dyankovo'/Kalaova/dan olup/hatırımca/,Razgratta  okulu üstün başarı ile bitiren,Rusçukta mühendis ,elektronikçi,olan Ali ise
 bana onunla irtibat şansını tanıyın lütfen!

" İRADENİ İDARE ET,VİCDANININ ESİRİ OL !" -  Mevlana
                                 *
Sayfa: [1] 2 3 ... 7
Balkanlar.Net  |  Balkanlar.NET  |  Balkanlar.NET  |  Konu: Bulgar, Bulgaristanlı... Sıktılar artık. « önceki sonraki »
    Gitmek istediğiniz yer:  

MKPortal C1.2.1 ©2003-2008 mkportal.it
    Bu safya 0.03149 saniyede 22 sorguyla oluşturuldu

Emlak ilanları, araba ilanı ver Blog