Ana Sayfa Ana Sayfa  Forum Forum  Balkanlar TV Balkanlar TV  Tarihte Bugün Tarihte Bugün  Haberler Haberler  Makaleler Makaleler
Son mesaj - Gönderen: Taran Kedi - Cuma, 06 Nisan 2012 15:50
Balkan Türklerinin Buluşma Noktasına Hoş Geldiniz.
Balkanlar.Net
Merhaba, Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya üye olun.
Mayıs 25, 2017, 17:14:33
151.698 Mesaj 8.683 Konu Gönderen: 8.295 Üye
Son üye: figenbakay
Balkanlar.Net  |  Balkanlar.NET  |  Balkanlar.NET  |  Konu: Bulgar, Bulgaristanlı... Sıktılar artık. 0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte. « önceki sonraki »
Sayfa: 1 ... 4 5 [6] 7
Gönderen Konu: Bulgar, Bulgaristanlı... Sıktılar artık.  (Okunma Sayısı 31056 defa)
greta_garbo
İlgili Üye
**

Popülarite: 10

« Yanıtla #50 : Ağustos 17, 2007, 00:32:43 »

Çok üzüldüm bu habere... O kadar severek okurdum yazılarını... Bu ayrımın farkına varamamış olamaz, ne üzücü...

14.07.2007 Tarihli(dünkü) Milliyette Can Dündar, Mehmet AĞAR ile yapmış olduğu röpörtajında Eşi Emel Ağar'dan bahsederken bulgar göçmeni bir ailenin kızı diye bahsediyor Huh Huh
Bu can dündar gene kaşınıyor.
Bu adam 2 sene önce de aynı hatayı yaptı, kendisini mail yağmuruna tutmuştuk, birde attığımız maillere istinaden alaylı bir şekilde eleştiride bulunmuştu.
Daha "bulgar göçmeni" ile "bulgaristan göçmeni" arasındaki farkı bilmeyen masonları gazeteci diye çalıştıran milliyet gazetesini okumayın lütfen.
AlperenKIRIM
Qırımtatar
Global Moderator
Onursal Üye

Popülarite: 136

« Yanıtla #51 : Temmuz 12, 2009, 01:14:05 »

Bulgar Türkleri (Bulgaristan)

http://www.turkmeclisi.org/?Sayfa=Temel-Bilgiler&Git=Bilgi-Goster&Baslik=turk-dunyasinin-bayraklari&Bil=18

----------------------

bayraniz hayirli ugurlu olsun bulgar turkleri...  Grin

Ant etkenmeñ , söz bergenmeñ bilmek içün ölmege
Bilip körüp milletimniñ közyaşını silmege
Bilmey , körmey biñ yaşasam qurultaylı han bolsam
Yine bır kün mezarcılar kelir meni kömmege

Noman Çelebi Cihan
meşelik
Yeni Üye
*

Popülarite: 5

« Yanıtla #52 : Ağustos 21, 2009, 11:44:27 »

ercan kardeşimin sözlerine bir fıkra ekliyeyim...

... o karanlık günlerde, bulgaristan'ın bir mahpushaneye dönütüğü günlerde  ve  naim'in ana vatana iltica  ettiği günlerde
,bay toşo(todor jivkov) ah etmiş,vah etmiş,bakalım ne demiş:
  -  bir elin parmağı kadar,5 bakanım birden ilt6ica etseydi kapitalist alemi batı'ya bukadar üzülmiyecektim...el kadar bu çocuğun ilica edişi  perişan etti ,rezil etti beni...

Ufuklar
Yeni Üye
*

Popülarite: 0

« Yanıtla #53 : Ağustos 21, 2009, 22:59:53 »

ayni hatayı fatih altaylıda yaptı murat bardakçı ile programında mail attım hiç oralı bile olmadı.kale bile almadı.yok bulgar türkü.vs bunlar da yükesk okul bitirmiş gazeteci sıfatında zatlar.özür dile dedim tınlamıyor.anında müdahale edelim arkadşlar.otuz seneden beri öğretemedik şu kazmalara nasıl bizlere hitap edeceklerini..
Metaphorus
Paradoxus
Kıdemli Üye

Popülarite: 96

« Yanıtla #54 : Aralık 13, 2009, 12:25:03 »

http://www.stargazete.com/guncel/naim-suleymanoglu-kac-paraya-turk-oldu-haber-229801.htm

5 Aralık tarihli Star gazetesi. Haberin başlığı şöyle: '' Naim Süleymanoğlu kaç paraya Türk oldu? '' Haberi hazırlayanın ismi yok. Kendisini ve mensup olsuğu Star isimli gazeteyi şiddetle kınıyorum. Bu haberi okuyan insanların aklına hemen şu soru geliyor: ''Naim Süleymanoğlu parayla mı Türk oldu,daha önce neydi?''  Bu haberi yapanın başlığı maksatlı hazırladığını düşünüyorum. Naim Süleymanoğlunun şahsında tüm göçmenlere hakaret etmiştir. Derhal özür dilemelidir.

Cogito Ergo Sum!..
Deliormanlı_Cin
Kıdemli Üye

Popülarite: 53

« Yanıtla #55 : Aralık 13, 2009, 13:38:42 »

Bulgar Türkleri (Bulgaristan)

http://www.turkmeclisi.org/?Sayfa=Temel-Bilgiler&Git=Bilgi-Goster&Baslik=turk-dunyasinin-bayraklari&Bil=18

----------------------

bayraniz hayirli ugurlu olsun bulgar turkleri...  Grin

Bulgar Türkleri bayrağımız hayrlı olsun sevinsek mi üzülsek mi, bazı arkadalar bizden  bulgar türkü diye bahsedenlere    bu  hata yanışlık falan diye yorumlar yapmışlar,yok be arkadaşlar yanışlık falan değil bunu sokaktaki vatandaş yapsa hata diyelim yanışlık diyelim cahillik diyelim ama maalesef ki öyle değil  hepsi okumuş akıllı insanlar kolay kolay butür hata yapacak insanlar değil bu da gösteriyorki biz onların gözünde bulgar türküyüz bulgaristan türkü değil,forumda bir konu vardı yok çalga dinliyormuşuk bu yüzden bize böyle diyorlarmış falan buna sadece gülerim sabahtan akşama kadar türk sanaat müziği dinlesek nafile bizim etiket yapıştırılmış üzerimize daha 89 belkide daha önceki senelerde ve bu etikette değişmez sadece eskir okadar ....

Ben kim miyim, ben Deliormanlıyım... Ölünce taşına, toprağına kurban olduğum, bayrağına yüz sürdüğüm Türkiye'me gömülmek isterim... Ama Deliorman'a gömerlerse, tabuttan başımı çıkarıp, itiraz da etmem.......
gürcan
Ali Osman GÜRCAN
Onursal Üye

Popülarite: 141

« Yanıtla #56 : Aralık 13, 2009, 15:12:13 »

Bence hata ve yanlışlık.  Hepsi bilinçli yapılan bir ifade değil. Haydi bir noktaya varalım, kastettikleri 800 lü 900 lü yıllardaki hâlâ Şamanizme inanan Bulgar Hanlığından ve Bulgar Türklerinden bahsettiklerini varsayalım. Ancak bahsedilen linklerde yapılan hata sadece Bulgaristan Türkleri'nde değildir. ''Bosna Türkleri (Bosna-Hersek)'', ''Hırvat Türkleri (Hırvatistan)'', ''Sancak Türkleri (Sırbistan Karadağ)'', ''Arnavut Türkleri (Arnavutluk)'', ''Batı Trakya (Gümilcine) Türkleri (Yunanistan)'' ifadelerine bakıldığında, Ülke adlarıyla ülkeleri oluşturan Millet adlarının karıştırıldığı anlaşılıyor.
Sonlardaki parantez içinde verdikleri ülke-yer adlarının kastedildiği anlaşılsa da hepsine aynı anlam ile bakıldığında ''Hırvat Türkleri'' gibi bazı ifadelere 800'lü yıllarda Bulgar Türkleri ifadesi örneği gibi bir mana yüklemek te mümkün olamayacağından hepsinde tamamen bir yanlışlık, düşünülmeden kullanılan ifadeler olduğu anlaşılıyor.
Ne olursa olsun sonuç yanlış bir ifadedir. Düzeltilmesi de bizim Bulgar olmadığımızı  her yönümüzle ifade edip, Türk Milletine özgü yaşantımızla kendimizi göstererek  her yanlış ifade telaffuzu sonunda tepkilerimizle düzeltebileceğimize inanıyorum. 
« Son Düzenleme: Aralık 13, 2009, 15:15:08 Gönderen: gürcan » Logged

Türkçe Demek Türk Demektir. Ne Mutlu Türküm Diyene.
AlperenKIRIM
Qırımtatar
Global Moderator
Onursal Üye

Popülarite: 136

« Yanıtla #57 : Aralık 13, 2009, 16:03:38 »

sokaktaki vatandaş yapsa hata diyelim yanışlık diyelim cahillik diyelim ama maalesef ki öyle değil  hepsi okumuş akıllı insanlar kolay kolay butür hata yapacak insanlar değil

evet ama ben bazen oyle okumus insanlarin hatalari ile karsilasiyorum ki cahil adam yapmaz Smiley oyle bir hata adamin aklina gelmez.

fakat bunun yaninda dedigin gibi bilincli olarakta bize bulgar diyenler var , hatta provakasyon amacli yukaridaki naim suleymanoglu haberindeki gibi allandira ballandira da bize bulgar diyenler var.

Ant etkenmeñ , söz bergenmeñ bilmek içün ölmege
Bilip körüp milletimniñ közyaşını silmege
Bilmey , körmey biñ yaşasam qurultaylı han bolsam
Yine bır kün mezarcılar kelir meni kömmege

Noman Çelebi Cihan
gürcan
Ali Osman GÜRCAN
Onursal Üye

Popülarite: 141

« Yanıtla #58 : Ocak 03, 2010, 01:00:41 »

Antalya CİHAN Haber Ajansının 09/12/2009 tarihli ; ''Bulgaristan'dan zorunlu göç sonrası Türkiye'ye gelen Bulgar İsmail Çavuş, dedesinden devraldığı oymacılık mesleğini 30 yıldır sürdürüyor.'' başlıklı haberi üzerine.

(e-posta cihan@cihan.com.tr adresine gönderilmiştir.)

Antalya Ajansınızın ''Bulgaristan'dan zorunlu göç sonrası Türkiye'ye gelen Bulgar İsmail Çavuş, dedesinden devraldığı oymacılık mesleğini 30 yıldır sürdürüyor.'' başlıklı haberi üzerine sizlere yazmak zorunda kaldım.
Bulgaristan'dan göç edip gelen biz Müslüman Türklere ''Bulgar'' diye hitabedilmesi bizlere onur kırıcı gelmektedir.
       Türkler 1350 yıllarından itibaren Bulgaristan'a yerleşmiş orasını bir Türk Vatanı yaparak geliştirmiş, Türk ve Müslüman kimlikleriyle günümüze kadar yüzlerce yıl orada yaşamlarını sürdürmüşlerdir. Buradaki Türklerin bir kısmı çeşitli savaşlar sonunda Anavatana göç etmek zorunda kalmışlardır. Bir kısmı ise, Bulgar Hükümetinin oradaki Türkleri Bulgarlaştırma girişimleri sonucu zorla Bulgarlaştırılmayı kabul etmeyip, verilen Bulgarca isimlerine itiraz ederek Türk ve Müslüman kimliklerini korumak adına yüzyıllarca yaşadıkları Vatanlarını, evlerini barklarını ve bütün varlıklarını terkederek Türkiye'ye ya gönüllü ya da zorunlu olarak göç etmişler ya da zorunlu göç ettirilmişlerdir.
       Bu uğurda birçok Şehit vererek, işkenceler çekerek onurlu bir duruş sergileyen Bulgaristan'dan göç edip gelen Türklere bu defa da geldikleri Anavatanlarında en azından ''Bulgaristan Türkü'' demek yerine  ''Bulgar'' diye hitabedilmesi çok onur kırıcıdır. Bu uğurda işkence çeken onca insana, bu uğurda canlarını veren Şehitlerimize büyük hakarettir. Bu Müslüman Türkler kendilerine Bulgar dedirtmemek için göç etmişlerdir.
       Bu ve benzeri haberlerde Bulgaristan'dan göç eden Türkleri kastederek kullanılan ''Bulgar'' kelimesinin bundan sonraki haberlerde kullanılmaması için gerekli mercilerin uyarılmasını, Belene ve benzeri yerlerde işkence çeken ve bu uğurda canlarını feda eden Şehitlerimiz adına talep ediyorum.
Saygılarımla.

Ali Osman Gürcan

Türkçe Demek Türk Demektir. Ne Mutlu Türküm Diyene.
WhiteSpiDeR
. SINCE 1979 .
Onursal Üye

Popülarite: 358

« Yanıtla #59 : Ocak 03, 2010, 01:39:17 »

Cehalet ! başlığı altında bir e mail de benden olsun.

http://www.tumgazeteler.com/haberleri/ismail-cavus/

Bulgaristan`dan zorunlu göç sonrası Türkiye`ye gelen Bulgar İsmail Çavuş,

Size tavsiyem çok kalın bir tarih kitabı alıp okumanız.Türk soyunun nereden? nerelere? kadar uzandığını öğrenin.
Bakın sizde öğreneceksiniz ki Türk ırkının sadece Türkiye sınırları içerisinde yaşamadığını.

İşinizde başarılar dilicem ama başarı size daha uzak gibi görünüyor.  Grin

Sayfa: 1 ... 4 5 [6] 7
Balkanlar.Net  |  Balkanlar.NET  |  Balkanlar.NET  |  Konu: Bulgar, Bulgaristanlı... Sıktılar artık. « önceki sonraki »
    Gitmek istediğiniz yer:  

MKPortal C1.2.1 ©2003-2008 mkportal.it
    Bu safya 0.02232 saniyede 22 sorguyla oluşturuldu

Emlak ilanları, araba ilanı ver Blog