Ana Sayfa Ana Sayfa  Forum Forum  Balkanlar TV Balkanlar TV  Tarihte Bugün Tarihte Bugün  Haberler Haberler  Makaleler Makaleler
Son mesaj - Gönderen: Taran Kedi - Cuma, 06 Nisan 2012 15:50
Balkan Türklerinin Buluşma Noktasına Hoş Geldiniz.
Balkanlar.Net
Merhaba, Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya üye olun.
Haziran 23, 2017, 09:54:43
151.698 Mesaj 8.683 Konu Gönderen: 8.295 Üye
Son üye: figenbakay
Balkanlar.Net  |  Balkanlar.NET  |  Balkanlar.NET  |  Konu: Bulgar, Bulgaristanlı... Sıktılar artık. 0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte. « önceki sonraki »
Sayfa: 1 ... 5 6 [7]
Gönderen Konu: Bulgar, Bulgaristanlı... Sıktılar artık.  (Okunma Sayısı 31630 defa)
lucerne
Üye

Popülarite: 65

Pas à pas on va loin !

« Yanıtla #60 : Kasım 29, 2010, 20:02:18 »

"Akasya durağı" dizısini kaç kişi izler ve ne kadar ciddiye alırsınız bilmem, fakat ben seyrek de olsa, mecburiyetten izliyorum. Annem komedi dizilerini sever ve "Akasya durağını" da kaçırmaz. Son seyrettiğimiz 96. bölümde, sanırım 27 Kasım günü, senaryo gereği artistler en az 5-6 kez "bulgar türkü" ifadesini kullandılar. Son derece üzüldüm. Bu cehalete artık bir son verilmeli, tüm medya ve halka hitap eden bir basın açıklaması yapılması gerekli. Biz "bulgar türkü" değil BULGARİSTAN TÜRKÜYÜZ.
Bizim dernekler ne işe yarıyor, protesto etmeliler, basın açıklaması yapmalılar. Ben senaristin e-mailine Protesto mektubu yazdım. Adı Resul Ertaş. E-maili: resulertas@yahoo.com.
Yalnız aklıma komplo teorileri de gelmiyor değil, "bulgar türkü" saçmalığı birkaç kez tekrarlandı. Sanki özellikle bize hakaret edildi gibi.  Angry  Umarım sadece cehalettir ve düşündüğüm başka şeyler değildir. Birileri bizi oyuna mı getirmeye çalışıyor.  Hani
 Dizinin 96. bölümü aşağıdaki siteden izleyebilirsiniz. Sanırım 3. veya 4. parça: 
 http://www.ddizi.com/izle/22802/Akasya-Duragi-96.-Bolum.htm

Cъжаленията за вчерашния ден и страхът от утрешния са двама крадци, които ни ограбват настоящето
Gelecek korkusu ve geçmişi unutamamak, bugünkü hayatımızı çalan iki hırsızdır.
fanatik
Üye

Popülarite: 11

« Yanıtla #61 : Kasım 30, 2010, 03:19:55 »

Dostum, ben o diziyi seyretmiyorum ama haber verdiğiniz için teşekkürler...

Biz tepkisiz kaldıkça, bunlar devam ediyor. "Bulgar Türkü"nü geçtim, "Bulgar" deniyor ve kimse sesini çıkarmıyor..

Galiba hak ediyoruz itilip kakılmayı..
AlperenKIRIM
Qırımtatar
Global Moderator
Onursal Üye

Popülarite: 136

« Yanıtla #62 : Nisan 29, 2012, 13:34:44 »

http://tr.wikipedia.org/wiki/Kategori:T%C3%BCrkiye%27ye_g%C3%B6%C3%A7_eden_Bulgarlar

Kategori:Türkiye'ye göç eden Bulgarlar

Ant etkenmeñ , söz bergenmeñ bilmek içün ölmege
Bilip körüp milletimniñ közyaşını silmege
Bilmey , körmey biñ yaşasam qurultaylı han bolsam
Yine bır kün mezarcılar kelir meni kömmege

Noman Çelebi Cihan
Sayfa: 1 ... 5 6 [7]
Balkanlar.Net  |  Balkanlar.NET  |  Balkanlar.NET  |  Konu: Bulgar, Bulgaristanlı... Sıktılar artık. « önceki sonraki »
    Gitmek istediğiniz yer:  

MKPortal C1.2.1 ©2003-2008 mkportal.it
    Bu safya 0.02661 saniyede 22 sorguyla oluşturuldu

Emlak ilanları, araba ilanı ver Blog