Ana Sayfa Ana Sayfa  Forum Forum  Balkanlar TV Balkanlar TV  Tarihte Bugün Tarihte Bugün  Haberler Haberler  Makaleler Makaleler
Son mesaj - Gönderen: Taran Kedi - Cuma, 06 Nisan 2012 15:50
Balkan Türklerinin Buluşma Noktasına Hoş Geldiniz.
Balkanlar.Net
Merhaba, Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya üye olun.
Kasım 22, 2017, 21:23:37
151.700 Mesaj 8.683 Konu Gönderen: 8.295 Üye
Son üye: figenbakay
Balkanlar.Net  |  Yaşam  |  Yaşama Dair . . .  |  Konu: Günün En Kötü Resimleri... 0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte. « önceki sonraki »
Sayfa: 1 [2] 3 4
Gönderen Konu: Günün En Kötü Resimleri...  (Okunma Sayısı 19759 defa)
sezen
s/ezgi/sel...
Onursal Üye

Popülarite: 284

« Yanıtla #10 : Mayıs 02, 2009, 16:17:28 »

1 Mayıs 2009
İşçi bayramını pkk gösterisi haline getiren marjinal grubların düşmanlık örnekleri...

Taran kedi evet tarihte boyle defekt fikir insanlari vardir ve sokak kedisi muamelesi yapmisin , hic sokak kedisine benziyorlar mi?

ayrica madem kedigiller alemine girdik , taran kedileri her zaman sokak kedilerini kovalar yer yutar, bu gayet normal...
Senin şu alıntıladığın resimlerle benim yazdığım yorumun ne gibi bi alakası var acaba? aaa eminim bu alakayı kurabiliyorsan şapkadan tavşanda çıkartırsın .
"Defekt fikir insan" gerçi ne anlama geldiğini pek bilemiyorum ama kast ettiğin Atatürk se eğer , çünkü heykelde yer almalarını kendisi emretmiştir, yaptığın benzetme pek talihsiz olmuştur .

“Ben nehir kıyısındaki parmaklığım; tutunabilen tutunsun bana ama koltuk değneği değilim kimse yaslanmasın bana… “

Nietzsche
AlperenKIRIM
Qırımtatar
Global Moderator
Onursal Üye

Popülarite: 136

« Yanıtla #11 : Mayıs 02, 2009, 16:41:17 »

defekt olan komunizmdir. ayrica Ataturk'un bir ozelligide siyaset adami olmasidir , amerika hakkinda da bir cok konusmasi hatta videolari var. fakat bunlar siyasettir ve siyaset zamana gore degisebilir. o kurtulus donemlerine bakin ondan sonra osmanli rus savaslarina bakin balkanlarda kavkaslarda.  avrupalilar turkiyeye saldirirken ruslar ile aramiz her zaman iyi gunluk guneslik olmustur tam tersi de ruslar turkiyeye saldirirken olmustur ingilizlerle almanlarla can ciger olmusuzdur.

Ataturk, doneminin cikarlari geregi rusya ile de avrupa amerika ile de yeri geldigi zaman iyi gecinmistir fakat bu siyasettir kendisi ne komunist nede fasist somurucu zihniyeti sahiplenmemistir.

sapkadan tavsan cikarabilsem keske , cevirme yapip yerdim Smiley tavsan yemeyeli cok oldu Smiley
« Son Düzenleme: Mayıs 02, 2009, 17:30:14 Gönderen: AlperenKIRIM » Logged

Ant etkenmeñ , söz bergenmeñ bilmek içün ölmege
Bilip körüp milletimniñ közyaşını silmege
Bilmey , körmey biñ yaşasam qurultaylı han bolsam
Yine bır kün mezarcılar kelir meni kömmege

Noman Çelebi Cihan
sezen
s/ezgi/sel...
Onursal Üye

« Yanıtla #12 : Mayıs 02, 2009, 17:11:57 »

defekt olan komunizmdir. ayrica Ataturk'un bir ozelligide siyaset adami olmasidir , amerika hakkinda da bir cok konusmasi hatta videolari var. fakat bunlar siyasettir ve siyaset zamana gore degisebilir. o kurtulus donemlerine bakin ondan sonra osmanli rus savaslarina bakin balkanlarda kavkaslarda.  avrupalilar turkiyeye saldirirken ruslar ile aramiz her zaman iyi gunluk guneslik olmustur tam tersi de ruslar turkiyeye saldirirken olmustur ingilizlerle almanlarla can ciger olmusuzdur.

Ataturk, doneminin cikarlari geregi rusya ile de avrupa amerika ile de yeri geldigi zaman iyi gecinmistir fakat bu siyasettir kendisi ne komunist nede fasist somurucu zihniyeti hasiplenmemistir.

sapkadan tavsan cikarabilsem keske , cevirme yapip yerdim Smiley tavsan yemeyeli cok oldu Smiley

Koşalasın seni o tavşanlar Smiley
Şimdi sen öyle bi yazıyorsun ki duyanda benim Rusları yücelttiğimi sanacak . Halbuki demek istediğim çok netti , Rus generallerinin Cumhuriyet heykelinde yer almalarının , yapılan bir iyiliğe karşılık minnettarlık göstergesi olduğudur, tesadüf eseri orada olmadıklarıdır , yoksa Rusların Bosforda gözünün olduğunu bilen tek sen değilsin , her ne kadar inanamasanda bende tarih okurum hatta bayağa da ilgimi çeker. Tarih ve siyasi görüşler değişir elbet ama bazı gerçekleri yok saymamızı gerektirmez, Cumhuriyet kurulduktan sonra, hatta 10.uncu yılı kutlamalarında bile bazı Rus generalleri (Voroşilov) katılıp  bizzat Atatürk ün yanında durmuştur. Burada kimseyi sempatik gösterme çabam yoktur , zaten tarihi az çok bilenler dostu düşmanı ayırt edebilirler bence, kaldı ki ben TRnin dostu olduğuna inanmıyorum, İngilizler gayet açık sözlüler bu konuda "bizim dostumuz yok, bizim çıkarımız var" derler .......nerden nereye gelen bu konuyu da toparlamak adına , evet diyorum tavşanlar Smiley ihmal etmesin ....şaka şaka yukarıdaki resimler görmek istemediğimiz türden , umarım bayramlarımızı (nevruz'da dahil) ps...opat bastırılmış duygularımızı dışa vurmak için fırsat bilmeyip  İnsan gibi kutlamasını öğreniriz.

“Ben nehir kıyısındaki parmaklığım; tutunabilen tutunsun bana ama koltuk değneği değilim kimse yaslanmasın bana… “

Nietzsche
AlperenKIRIM
Qırımtatar
Global Moderator
Onursal Üye

« Yanıtla #13 : Mayıs 02, 2009, 17:26:43 »

bu son yaziyi yazman bence iyi oldu.

tavsanlar teklifine de raziyim Smiley beni yakalayani kesip yerim ama...

evet umarim bir gun bayramlarinizi kutlamayi ogrenirsiniz Tongue bayram nasil kutlanir diye aslinda gocmenlerden egitim alinmasi lazim.

gerci bu komunizm de tek fikirli sistem ya , zor anlarlar  Grin

Noman Çelebi Cihan
sezen
s/ezgi/sel...
Onursal Üye

« Yanıtla #14 : Mayıs 02, 2009, 17:37:20 »

Anladım ben seni etoburluğunu gizlemek için, komunizmi öne sürüyorsun...
şimdi efem biz aslında bayramlarda koç keseriz diyecektimde  iştahın açılır şimdi senin diye hiç  girmiyorum Tongue

Nietzsche
AlperenKIRIM
Qırımtatar
Global Moderator
Onursal Üye

« Yanıtla #15 : Mayıs 02, 2009, 17:56:26 »

taran kediler dana kesiyomus...

Noman Çelebi Cihan
Taran Kedi
Moderator
Onursal Üye

Popülarite: 483

Tozcu

« Yanıtla #16 : Mayıs 02, 2009, 21:09:40 »

Yılmaz Özdilin bi yazısını okuduktan sonra bu heykeli araştırma gereği duymuştum bi zamanlar , o Rus generallerinin hemen Atatürkün arkasında yer almaları bir tesadüf değil tabi ki sende bunu biliyorsundur zaten.
Heykelin adı Cumhuriyet heykelidir zaten, dört cephesi var, Sıraselvilere bakan cephe Cumhuriyet dönemini simgelermiş, Harbiye ye bakan yan ise Kurtuluş savaşımızı simgeler diğer iki cephe ise cephede bayrak açmış askerlerdir üzerlerinde birer kadın figürü vardır dikkat ederseniz  peçesizdir,  teki cephede ve peçesiz... Diğer yöndeki kadın ise peçelidir. Bunlardan birisi yani peçeli olan esaret içinde yaşayan Cumhuriyet öncesi kadını peçesiz olan ise gülümser gülen yüzü ile çağdaş Cumhuriyet kadınını temsil edermiş. Evet bence çok enteresan ve anlamlı bir hikayesi var bu heykelin .
Ve gelelim heykelin Kurtuluş savaşını anlatan cephesine , ön sırada Kurtuluş Savaşı kahramanlarımız Mustafa Kemal Atatürk , yanında İsmet İnönü Paşa ve Maraşal Fevzi Çakmak var. Arka sıradakiler, bizzat ATATÜRK'ün direktifleri ile ikinci sıraya Kızılordunun kurucularından Ukrayna'lı general Frunze ve Rusya Sovyet Federatif Sosyalist Cumhuriyeti Türkiye büyükelçisi Semion İvanoviç Aralov’un figürü konulmuştur .
Diyeceğim o ki bu generallerin heykelin Kurtuluş savaşını anlatan cephesinde bulunmalarının bi anlamı var, bunu merak edip araştıran herkes öğrenebilir, sevgili Taran kedi tarihte böyle "defacto " olaylar mevcuttur , illa ki onlara "sokak kedisi" muamelesi yapmayalım Smiley
Abla, bilirsin, tarihle sen kadar olmasada uğraşır dururum Smiley Benim yadırgadığım o generallerin orada olması değil. Orada rus var diye anıta çıkıp kendi pis ideolojilerini millete propaganda etmek isteyenlerdir hedefimde.
Burda, şurda, orda, her yerde görüyoruz benzer şeyleri. Komunistleri sevmediğimizi bilenler, önce onlara aydın deyip bize bazılarını sevimli göstermeye çalıştı, çaba boşa gitti, bu defa sağ karşıtı diye önümüze sunuldular, ama bu da geri tepti, Türklüğe büyük hizmetler ettiler dediler ama ıı ıhhh. Şimdi aynı odaklar bize marksistleri ve makrsizmi sevdirmeye çalışıyor. Bunun da geri teptiğini gördüklerinde acaba bu komunistlere birer pandelka bağlayıp önümüze öyle sunarlar mı merak ediyorum Cheesy

BalkanTürk89
Türküm; dinim, cinsim uludur!
Onursal Üye

Popülarite: 165

İsyanımızın da ahlakı vardır

« Yanıtla #17 : Eylül 09, 2009, 12:42:21 »

...ve en kötüsü: insanlar can dedindeyken , yağma peşinde bir güruh...

kaynak: http://www.hurriyet.com.tr
Mr. Cell
mrcell
Onursal Üye

Popülarite: 286

"Evdeki SeS"

« Yanıtla #18 : Eylül 09, 2009, 14:30:28 »

maalesef iş yerimiz sular altında kaldı Sad
Basın expres yolunda.tüm tırltar yaklasık 1.5 metre su içinde
ofis de aynı şekilde.sabah iş e gittik gözlerimizeinanamadaık
TV de başka ülkelerde gördüklerimiz gözlerimizin önündeydi
Allah bu tür kötü durumlardan sakınsın bizi
çokkötü bir şey
insanişinden gücünde malıncan ve asıl Canından oluyor
Ölenlerin ailelerine Allah sabır versin Sad

Hepimize geçmiş olsun

Umarın artık dere yataklarına bu tur işyerleri ve yerleşim yerleri yapılmasına müsade etmezler

Daha kötüsü de olabilirdi, Onu da yarın öbur gun görücez ...
« Son Düzenleme: Eylül 09, 2009, 14:34:28 Gönderen: Mr. Cell » Logged

srce e moja violina
öfk
öfk
Üye

Popülarite: 11

« Yanıtla #19 : Eylül 09, 2009, 14:59:34 »

Ntv helikopterinden felaketin havadan ilk görüntüleri. hayatını kaybedenlere allah rahmet eylesin umarım tedbirler alınır

http://video.ntvmsnbc.com/Default.aspx?QueryStringValue=58585858585886354531297572776530536430863533306530536430333033456551626714401180343980748072

İki ayrı tekiz aslında biz, biz olmayan tek, olmayan herşey ve hiçbirşey
Sayfa: 1 [2] 3 4
Balkanlar.Net  |  Yaşam  |  Yaşama Dair . . .  |  Konu: Günün En Kötü Resimleri... « önceki sonraki »
    Gitmek istediğiniz yer:  

MKPortal C1.2.1 ©2003-2008 mkportal.it
    Bu safya 0.03597 saniyede 22 sorguyla oluşturuldu

Emlak ilanları, araba ilanı ver Blog