Ana Sayfa Ana Sayfa  Forum Forum  Balkanlar TV Balkanlar TV  Tarihte Bugün Tarihte Bugün  Haberler Haberler  Makaleler Makaleler
Son mesaj - Gönderen: Taran Kedi - Cuma, 06 Nisan 2012 15:50
Balkan Türklerinin Buluşma Noktasına Hoş Geldiniz.
Balkanlar.Net
Merhaba, Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya üye olun.
Eylül 20, 2017, 06:42:42
151.700 Mesaj 8.683 Konu Gönderen: 8.295 Üye
Son üye: figenbakay
Balkanlar.Net  |  Balkan Dünyası  |  Yunanistan  |  Konu: Batı Trakya'da yörük iskanları - Harita 0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte. « önceki sonraki »
Sayfa: [1] 2
Gönderen Konu: Batı Trakya'da yörük iskanları - Harita  (Okunma Sayısı 19511 defa)
AlperenKIRIM
Qırımtatar
Global Moderator
Onursal Üye

Popülarite: 136

« : Mayıs 23, 2009, 17:40:51 »

1530 yili
« Son Düzenleme: Mayıs 23, 2009, 18:07:05 Gönderen: AlperenKIRIM » Logged

Ant etkenmeñ , söz bergenmeñ bilmek içün ölmege
Bilip körüp milletimniñ közyaşını silmege
Bilmey , körmey biñ yaşasam qurultaylı han bolsam
Yine bır kün mezarcılar kelir meni kömmege

Noman Çelebi Cihan
HulaguHan
Ziyaretçi
« Yanıtla #1 : Haziran 02, 2009, 02:43:37 »

Cok güzel bir paylasim olmus kandasim!
Korkarim ki 20 sene sonra Bati Trakya´da Türk sayisi daha cok azalir hatta simdiki haritada ki yörük köyleride bir nevi yok olur.
Nedeni cok basit!
Türk soylu Bati Trakyalilar ya Türkiye´ye göc ediyorlar yada avrupa´ya gidiyorlar, bos kalan köyler´e cingene ve pomaklar yerlesiyorlar!
Özellikle Türkiye´ye göc edenler evlerini satip pomak yada cingene yerlesiyor!
Pomaklar faizsiz kredi alip rus ruleti oynamak icin bu seferde ovaya iniyorlar.
Biz Türkler´e karsi icinden sinsice kin besleyen pomaklar faizsiz kredi sayesinde köylerimize inip yerlesiyorlar.
Resmen istila diyebiliriz!
Gümülcinen´in dogusunda Celebiköy´ü var resmen pomak köyü yani yüzde 80 galiba öyle!
Bircok köy´e yerlesip dengeyi bozuyorlar!
Malesef Türkler hiosgörülü oldugu icin aramizda bariniyorlar.
Onlarin maksatlarini cok iyi bildigim icin malesefte olsa bunlari yaziyorum!
Her nekadar Türküz de deseler ben sahsen onlarin Türk olduklarina inanmiyorum ve maksatlarida ap acik ortada.
Müslüman kardesi kimligi altinda istila sonucu köylerimizin dengesi degisti ve bircok Türkmen kökeknli köyler istilaya ugruda ve malesef melezlesmelerde oluyor.
Isteyen bana irkci desin, fakat pomaklar sinsi istilaci olduklari icin benim irkciligim onlarin yaninda sifir kalir, zaten bu düsünce ile de kanimca ya tek yada iki kisi olabilirim.
Pomaklara karsi sahsi bir kinim yoktu, fakat kendi aralarinda ki cabayi ve maksadi anladiktan sonra fikirlerim degisti desem yeridir.
Dikkatimi ceken son 20 yilda bukadar pomak göcü aldik ve bircok köy nerdeyse yari yariya pomak var desek yeridir.
Gümülcine merkez gibi yerlerde pomak mahalleleride var, yok degil!
Ekonomik acidan bakarsak eskiden bircok bahcivan Türktü simdi ise pomaklar da tarla kiralayip bu ise el attilar.
Daha önce hayvancilik ile ugrasanlar simdi köylerde bos evlere bakip satin aliyorlar.
Sizin icin kardeslik olabilir benim icin bir istiladir.

efendioğlu
Ziyaretçi
« Yanıtla #2 : Haziran 02, 2009, 17:47:11 »

Güzel paylaşım Alperen sağol.
selanik55
Üye

Popülarite: 9

« Yanıtla #3 : Ağustos 11, 2009, 12:33:23 »

hulaguhan  nickli  şahış  öyle  şovenist bir bakışın varki  sana hayretle  gülüyorum... bu konunun başlığı ve içeriği ne   sen neler  yazıyorsun.. içindeki kini ve nefreti kusmuşsun resmen..

pomak türklerinin dağlık kesimlerde ne şartlarda geçimlerini sürdürdüğünü bilmiyorsun sanırım..o insanlar keyfinden mi indiler merkezlere.. daha 1 ay önce  samsuna gelen 65 kişilik pomak türklerinden soydaşlarımızı agırladık  ve ne yazıktırki gördüğüm manzara içimi acıttı..kardeşlerimizin büyük bir çoğunluğu  inşaatlarda çalışıyor , bir kısmı gemici , bir kısmı çiftçi . bu şartlarda insanlar nerede yaşayabilir bu soruyu kendine bir sor çok bilmiş hulaguhan..
   avrupada ve türkiye de  b.t.t.d.  üyelerinden bir çok pomak vardır.. bu dava uğrunda çalışan insanlar.. sen hepsini bir kalemde  sildin attın..
  batı trakyada  pomakların ne kadarı kendini türk olarak görüyor bunu bir öğren bakalım  hulaguhan..
 sana  bu kadar  acıklama  yazmak bile büyük bir cefa ...

Ne mutlu Türk'üm deyene!
AlperenKIRIM
Qırımtatar
Global Moderator
Onursal Üye

« Yanıtla #4 : Nisan 18, 2010, 17:10:30 »

20.01.1860 yılına ait bir Osmanlı belgesinde Nogay muhacirlerinin bir kısmının Yunan sınırındaki boş arazilere iskan edildiği yazılı.

Noman Çelebi Cihan
selanik55
Üye

Popülarite: 9

« Yanıtla #5 : Nisan 19, 2010, 00:25:22 »

üstadım bu yunan sınırının yerlerin adı, mevkısı belirtiliyormu o  belgede_?

Ne mutlu Türk'üm deyene!
AlperenKIRIM
Qırımtatar
Global Moderator
Onursal Üye

« Yanıtla #6 : Nisan 19, 2010, 01:24:47 »

malesef belirtilmemiş.

Noman Çelebi Cihan
mayster
Çekingen Üye
*

Popülarite: 0

« Yanıtla #7 : Nisan 19, 2010, 23:53:49 »

Şapçı kazasına bağlı Evrenköyde bir cenaze merasiminde mezarlıkta  büyük dikili taşlar görmüstüm.Ordaki bi tanıdığım bana bu mezar taşlarının bi tarihte Rusyadan gönderilen muhacirlere ait olduğunu söylemişti.Burdaki iklim onlara uymamış demişti. Cenaze defin esnasında fazla soramamıştım. Kırımdaki soydaşlarımıza büyük bi sürgün uygulanmış tarihte. Bunlarla bağlantılı olabilir
trakya-serez
Yeni Üye
*

Popülarite: 0

« Yanıtla #8 : Haziran 22, 2010, 14:54:02 »

http://www.dosya.tc/mFkHAI/MuratBardak_-G_ler-1avi.html

http://www.dosya.tc/yuXvwO/MuratBardak_-G_ler.avi.html

Ozan
Ziyaretçi
« Yanıtla #9 : Haziran 24, 2010, 00:01:51 »

Dur-Ali diye bir yer var Gümülcine'nin yukarısında acep orası Kırcaali'ye mi bağlı ola ki? Dedemin Kırcaali'deki köyün adı Durallar çünkü Hotaşlı nahiyesine bağlı, Eğridere. İsim değişmiş olabilir.
« Son Düzenleme: Haziran 24, 2010, 00:03:04 Gönderen: Ozan » Logged
Sayfa: [1] 2
Balkanlar.Net  |  Balkan Dünyası  |  Yunanistan  |  Konu: Batı Trakya'da yörük iskanları - Harita « önceki sonraki »
    Gitmek istediğiniz yer:  

MKPortal C1.2.1 ©2003-2008 mkportal.it
    Bu safya 0.07228 saniyede 22 sorguyla oluşturuldu

Emlak ilanları, araba ilanı ver Blog