Ana Sayfa Ana Sayfa  Forum Forum  Balkanlar TV Balkanlar TV  Tarihte Bugün Tarihte Bugün  Haberler Haberler  Makaleler Makaleler
Son mesaj - Gönderen: Taran Kedi - Cuma, 06 Nisan 2012 15:50
Balkan Türklerinin Buluşma Noktasına Hoş Geldiniz.
Balkanlar.Net
Merhaba, Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya üye olun.
Kasım 22, 2017, 05:06:33
151.700 Mesaj 8.683 Konu Gönderen: 8.295 Üye
Son üye: figenbakay
Balkanlar.Net  |  Yaşam  |  Yaşama Dair . . .  |  Konu: İNTİHAR ETTİREN GÖRÜNTÜ : AKBABA ve ÇOCUK .. 0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte. « önceki sonraki »
Sayfa: 1 [2] 3
Gönderen Konu: İNTİHAR ETTİREN GÖRÜNTÜ : AKBABA ve ÇOCUK ..  (Okunma Sayısı 59770 defa)
BalkanTürk89
Türküm; dinim, cinsim uludur!
Onursal Üye

Popülarite: 165

İsyanımızın da ahlakı vardır

« Yanıtla #10 : Ağustos 09, 2009, 15:18:17 »

Tarihte ilk kez 1 milyar insan aç

Ekonomik kriz nedeniyle zengin ülkeler yoksul ülkelere vaat ettikleri mali yardımı yerine getiremiyor. BM’ye göre tarihte ilk kez 1 milyar insan kronik açlık çekiyor.

Dünya liderlerinin bir araya geldiği önemli zirve ve toplantıların çoğunda “Küresel ekonomik kriz en çok yoksulları etkiledi” sözü sık sık dile getiriliyor. BM Dünya Gıda Programı yetkililerinin son açıklamaları da bu ifadenin doğruluğunu bir kez daha gözler önüne serdi. Dünya Gıda Programı, yardımlarını büyük ölçüde azaltmak zorunda kaldı. Çünkü zengin ülkeler, verdikleri taahhütleri yerine getiremiyor; vaat edilen paralar ödenemiyor. Bazı yoksul ülkelerde ise gıda maddesi yardımları geri çekilmek zorunda kalınıyor.

BM Dünya Gıda Programı, giderek büyüyen küresel açlık sorunuyla ilgili alarm veriyor. Dünya Gıda Programı Sözcüsü Jennifer Parmelee, tarihte ilk kez bir milyar insanın kronik açlık çektiğini vurguluyor.

AÇ SAYISI YÜZDE 15 ARTTI
2 yıl önce, açlık çeken insanların sayısı 860 milyondu. Yani yüzde 15’lik bir artış söz konusu. Dünya Gıda Programı yetkilileri, mümkün olduğu kadar çok kişiye yardım etmeye çalışıyor. Geçen yıl 76 ülkede 102 milyon kişiye ulaşıldı. Ancak bu, açlık çekenlerin sadece yüzde 10’unu oluşturuyor. BM, daha fazla kişiye yardım edemiyor. Parmelee, “BM Dünya Gıda Programı, tarihindeki en büyük zorlukla karşı karşıya bulunmaktadır” diyor.

Durumun böylesine kötüleşmesine katkıda bulunan pek çok faktör mevcut. Bu nedenlerin başında ekonomik kriz geliyor. Çünkü kriz, en çok yoksul ülkeleri etkiledi. Bu ülkelerin büyük bölümünde gıda stoku yok denecek kadar azdı. Kaldı ki, ekonominin iyi olduğu dönemlerde bile devlet gelirlerinin büyük bir bölümü gıda maddesi satın almak için kullanılıyordu. Dünya genelindeki ekonomik kriz nedeniyle sanayileşmiş zengin ülkelerin kalkınmakta olan ülkelere yaptığı yardımlar da bariz bir şekilde azaldı.

YARDIMIN KESİLDİĞİ BÖLGELER
Yüksek gıda maddesi fiyatları, devam eden ekonomik kriz, çevreye verilen tahribat, nüfus artışı ve siyasi çekişme ve etnik çatışmalar, Dünya Gıda Programı'nın belli bir bölgeye yeterli oranda ulaşmasına engel oluyor. Bunlardan biri de Uganda. Parmelee, şöyle konuşuyor:

“Örneğin Uganda'da kuzeydeki bir çatışma bölgesinde 600 bin insana ulaştırdığımız gıda yardımına ara vermek zorunda kaldık. Böyle kararlar almak kolay olmuyor elbette. Bu sadece Uganda’yı etkilemedi, başka ülkelerde de yardımı kesmek zorunda kaldık.“

Kenya'ya yapılan yardım miktarı azaltıldı. Yaklaşık 10 milyon yoksulun sadece üçte biri Dünya Gıda Programı’nın yardımlarından yararlanabiliyor. Benzer bir durum Asya’da da yaşanıyor. Sözcü Parmelee, örneğin Bangladeş’te yardım ulaştırdıkları yoksulların sayısının dörtte bir azaldığını belirtiyor:

“Burada en çok en yoksullar etkileniyor. Bunlar Bangladeş’te günde sadece bir ya da iki öğün yemek yiyebilen, zayıf ve bitkin düşmüş insanlar.”

gazeteport
« Son Düzenleme: Ağustos 09, 2009, 15:19:06 Gönderen: BalkanTürk89 » Logged
ahmet
Sivil Admin
Onursal Üye

Popülarite: 363

İstanbulll :))

« Yanıtla #11 : Ağustos 10, 2009, 01:07:26 »

Bence niyet yardım etmek değil, öyle olsaydı kimse aç kalmazdı,  savaşları çıkarttıranlar zaten bm ülkeleri, yardım yapmayı vaad dende onlar Cheesy
savaş olmasa açlıkta olmaz, hadi oldu pahal gıda maddeleri dedikleri şeyleri çiftçimizde satamadığı için yollara döküyor, aldığımız ithalleride biz şahsen işyerinde çöpe döküyoruz,
bizden hiçbişey olmaz, insan olarak, piyondan başka bişey değiliz çünkü,

öfk
öfk
Üye

Popülarite: 11

« Yanıtla #12 : Ağustos 10, 2009, 02:36:27 »

Kapitalizm=durmak yok yola devam. çok zalim bi sistem çünkü insanları tam anlamıyla ifade ediyor sürekli daha fazlası yok edene kadar kullan sömür....

İki ayrı tekiz aslında biz, biz olmayan tek, olmayan herşey ve hiçbirşey
ahmet
Sivil Admin
Onursal Üye

Popülarite: 363

İstanbulll :))

« Yanıtla #13 : Ağustos 10, 2009, 03:01:45 »

Kapitalizm=durmak yok yola devam. çok zalim bi sistem çünkü insanları tam anlamıyla ifade ediyor sürekli daha fazlası yok edene kadar kullan sömür....
bence tamamen insanların hakettikleri şekilde yaşamasıyla alakalı, yok edene kadar kullan sömür olmamalı, yok edilene kadar kendini kullandır sömürül olmalı, bu işi kendimiz bu hale getirdik şimdi yüzyılın iyilik hareketleri, iyilik yap iyilik bul oyunlarıyla kendimizi "avutuyoruz" sadece güya üzerimize düşeni yapıyoruz..

garip
Yeni Üye
*

Popülarite: 8

« Yanıtla #14 : Ağustos 10, 2009, 11:50:19 »

Bu fotorafı ilk bir imsakiyede gördüm.Ramazan ayı idi.Bizler birkaç saatlik açlığa dayanamazken kimbilir bu insanların midesine ne kadar zamandır bir lokma girmiyor diye düşündüm.Uzun süre etkisinden kurtulamadım.Fakat şimdi düşünüyorum ki davranışlarımda
bir değişiklik yok,gene eskisi gibi israf,yemek seçmeye devam ediyorum.
   Babaannem yemeği beğenmediğimiz zaman '' Siz hiç açlığı bilmesiniz uşaam,siz fakilik gömediniz''derdi.
  Galiba baazı şeyleri yaşamadan anlayamıyoruz.
 Tok açın halinden anlarmı? düşünme

NURAN ÖZTÜRK
NÇÖB
Onursal Üye

Popülarite: 26

« Yanıtla #15 : Ağustos 26, 2009, 23:58:32 »

çok kötü bırşey rabbım susuz bırakmasın bızleri
sudoku
arpa
Kıdemli Üye

Popülarite: 65

« Yanıtla #16 : Ağustos 27, 2009, 01:25:25 »

Carter'ın intihar sebebinin doğrudan bu fotoğraf ile alakalı olduğu kesin değil. İntihar mesajında çocukla ilgili bir şey demiyor, onun dünyada olup bitenden etkileniş tarzı farklıydı sanırım. Ftoğrafa gelince... Kevin kardeşim akbabayı taşlamış sonra bir ağacın altına çöküp sigarasını yakmış, tanrıyla konuşmuş falan. Kıza ne olduğu bilinmiyor, bilinmediği için hala bu trajik durumdan bahsediyoruz. Kurmaca olduğunu söyleyenler de var. O an kadrajın dışında yardım kuruluşlarından görevlilerin olduğu, akbabanın zoomlanarak çocuğa yakınmış gibi gösterildiği vs.

tarih, üzerinde uzlaşılmış yalanlar silsilesidir.
Szr
İlgili Üye
**

Popülarite: 2

« Yanıtla #17 : Ağustos 27, 2009, 01:34:36 »

Halimize şükredelim.
bigalım
" S E S S İ Z "
Onursal Üye

Popülarite: 226

Bruce Lee ..

« Yanıtla #18 : Ağustos 27, 2009, 16:05:53 »

Carter'ın intihar sebebinin doğrudan bu fotoğraf ile alakalı olduğu kesin değil. İntihar mesajında çocukla ilgili bir şey demiyor, onun dünyada olup bitenden etkileniş tarzı farklıydı sanırım. Ftoğrafa gelince... Kevin kardeşim akbabayı taşlamış sonra bir ağacın altına çöküp sigarasını yakmış, tanrıyla konuşmuş falan. Kıza ne olduğu bilinmiyor, bilinmediği için hala bu trajik durumdan bahsediyoruz. Kurmaca olduğunu söyleyenler de var. O an kadrajın dışında yardım kuruluşlarından görevlilerin olduğu, akbabanın zoomlanarak çocuğa yakınmış gibi gösterildiği vs.

evet sudoku , dediğin gibi de olmuş olabilir .. bu eski bir olay ama aynı gerçekler
             devam ediyor halen ..
             2000 yılında silanlanmaya harcanan paranın sadece % 1 lik kısmi dünyadaki bü
             tün açlıkla yaşamaya çalışan insanların kurtulmasına yetiyordu .. bu işleri az çok
             sende bilirsin işte , bu durum hiç bir zaman değişmeyecektir maalesef ..

bilmeyen genç arkadaşlar için yollamıştım bu resmi ..
« Son Düzenleme: Ağustos 27, 2009, 16:07:37 Gönderen: bigalım » Logged

* * *               * * *                * * *

Y A Ş A S I N    C U M H U R İ Y E T  !

Y A Ş A S I N   M U S T A F A   K E M A L ' İ N   O R D U S U  -  Y A Ş A S I N  D E N İ Z C İ L E R  !

* * *                * * *                * * *
sevim
İlgili Üye
**

Popülarite: 9

« Yanıtla #19 : Şubat 05, 2010, 21:51:10 »

Paylaşım çok anlamlı bir  o kadar da yürek sızlatıcı ..Ben olaya kapitalist sistem yada komünizm olarak değilde çok basit bir felsefe ile yaklaşıp insanlarda vicdan olmalı  diyorum ..Sonuçta dünyadaki ekonomik sistemleri de oluşturan bireyler ..Sistem mi insalığı bu hale getiriyor, yoksa insanlık mı  sistemi bu hale getiriyor ?

What you really value is what you miss,not what you have...
Sayfa: 1 [2] 3
Balkanlar.Net  |  Yaşam  |  Yaşama Dair . . .  |  Konu: İNTİHAR ETTİREN GÖRÜNTÜ : AKBABA ve ÇOCUK .. « önceki sonraki »
    Gitmek istediğiniz yer:  

MKPortal C1.2.1 ©2003-2008 mkportal.it
    Bu safya 0.03075 saniyede 22 sorguyla oluşturuldu

Emlak ilanları, araba ilanı ver Blog