Ana Sayfa Ana Sayfa  Forum Forum  Balkanlar TV Balkanlar TV  Tarihte Bugün Tarihte Bugün  Haberler Haberler  Makaleler Makaleler
Son mesaj - Gönderen: Taran Kedi - Cuma, 06 Nisan 2012 15:50
Balkan Türklerinin Buluşma Noktasına Hoş Geldiniz.
Balkanlar.Net
Merhaba, Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya üye olun.
Eylül 23, 2017, 22:58:13
151.700 Mesaj 8.683 Konu Gönderen: 8.295 Üye
Son üye: figenbakay
Balkanlar.Net  |  Yaşam  |  Spor Köşesi  |  Konu: Alex Ferguson: Böyle Taraftar Görmedim 0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte. « önceki sonraki »
Sayfa: [1] 2
Gönderen Konu: Alex Ferguson: Böyle Taraftar Görmedim  (Okunma Sayısı 6438 defa)
Ozan
Ziyaretçi
« : Eylül 17, 2009, 00:06:13 »

İnönü'den galibiyetle ayrılan Manchester United'ın tecrübeli hocası Sir Alex Ferguson, Beşiktaşlı taraftarlara övgüler yağdırdı.

Beşiktaş’ın organize ve güçlü bir takım olduğunu belirten deneyimli teknik adam, “Maçın zor olacağını biliyorduk. Ancak Beşiktaş kadar taraftarı da beni çok etkiledi. Harika bir topluluk... Hayatım boyunca hiç bu kadar takımını ateşleyen bir taraftar görmedim. Rakibin üzerinde gerçekten baskı yaratan bir topluluk. Harikalar” diye konuştu. İkinci yarının başında Siyah-Beyazlı taraftarların kendisini alkışladığını belirten Ferguson, “Bunu asla unutmayacağım” ifadesini kullandı.

Kaynak: http://fanatik.ekolay.net/Ferguson-Boyle-taraftar-gormedim_3_Detail_33_145838.htm
MaXiLLa
Kıdemli Üye

Popülarite: 139

« Yanıtla #1 : Eylül 17, 2009, 10:46:50 »

Takıma zerre katkısı olmayan, maçın temposuyla hareket etmeyen, kendi kendilerini eğlendiren, çok bağırınca çok puan alınacağını düşünen, televizyonun sesini kıstırtan, kuru gürültü...

Şerrefsizimm, bir cinnet herşeyi halleder !!
Ozan
Ziyaretçi
« Yanıtla #2 : Eylül 17, 2009, 15:03:11 »

Pes doğrusu artık.Beşiktaş'ı lekelemek için elinden geleni yapanı gördümde bu kadarınıda görmedim.

Sevgili abim, size bir sorum olacak? Beşiktaş taraftarını canlı izlediniz mi?  Bence hayır.Çünkü bizi canlı izleyen biri böyle konuşamaz, ayakta alkışlar.

En son 0-0 lık Beşiktaş-Gaziantepspor maçında(28.08.2009) o meşhur kapalı tribündeydim.Ve o tribünün takıma zerre kadar faydası, hatta kendi kendini eğilendiren ve kuru gürültü çıkaran bir grup size göre.Birde gerçeklere bakalım.Gaziantepspor maçında her "Saldır Beşiktaşım Oleey" bestesinde takımın iki kat hızlı koştuğunu daha fazla pres yaptığını gözlerimle gördüm.Sadece o maçta değil gittiğim her maçta.

Bu grup kendi kendini eğlendiriyor öyle mi? Evet sizce öyle ama birde bunun gerçeklik payına bakalım.Yine Gazaintep maçı, dakika 87, tribünlerden yükselen ses "Saldır Beşiktaşım Oleey".Dakika 90, tribünlerden yükselen ses "Kartal gol gol gol".Dakika 92,tribünlerden yükselen ses "saldır Beşiktaş, saldır Beşiktaş, saldır Beşiktaş, Allah aşkına".Dakika 93 ve son düdük çalar.son düdükten yaklaşık 2 dk sonra tribünlerden yüselen ses "Yenilsende yense taraftarın senle, üzüntünde sevincinde seninle birlikte" ve hemen ardından "bitmesin derler ....... kadar, Beşiktaşlıyız ölene kadar, sende olmasan bu dünyada sevilecek ne var?" ve yine bu besteden yaklaşık 30 sn sonra "Beşiktaşım elele Beşiktaşım elele, hep beraber tribüne"..Bu taraftar bu bestelerle kendini mi eğlendiriyor, kuru gürültü mü çıkarıyor yoksa 2 saatin son dakikasına kadar canı gönülden takımı galibiyete itmek için elinden geleni fazlasıyla mı yapıyor varın siz karar verin.Belki anlamakta zorluk çekebilirsiniz ama bu bestelerin anlamı ve takıma verdiği mesak şudur: "Her saniye gol atabilirsiniz ve saniyeler tükensede burdaki tüm yürekler sizinle"

Hala aynı görüştemisiniz? Beşiktaş taraftarı kendi kendini mi eğlendiriyor, kuru gürültü mü yapıyor.Alın size kuru gürültü : 132 desibel yüksekliğinde takımı gol atmaya iten ses "Kartal gol gol gol".Bu mu kuru gürültü, bu mu kendini eğlendirmek? Beşiktaş taraftarının özellikle Kapalı tribüne girdikten sonra bütün vasıflarını dışarda bıraktığını.O anda sadece bir Beşiktaşlı'dan başka hiçbir sıfatı olmadığını ve bunu haketmek için elinden geleni yaptığını hala öğrenemediniz mi sayın Maxilla? Kimin ne zoru varda bu kadar yırtıyor kendini kartal gol diye, beşiktaş saldır diye? Sizce niye? Liverpool ve Fenerbahçe maçlarından sonra doktor tarafından 1 hafta mümkün olduğunca az konuşması tembihlenen tanıdıklarım var Kapalı tribünün müdavimleri arasında.Hatta bazılarıda bayan.Buradan isim vermiyeceğim ismen ve cismende tanıyorum.

Siz çıkıpta bu taraftara hala kendini eğlendiriyor, kuru gürültü yapıyor, takıma zerre kadar faydası yok diyebiliyorsanız size tek bir link vereceğim.Bu linkte hangi besteler takımı galibyete iter, hangi besteler rakibi sindirir ürkütür o tartışılıyor Manchester maçı için.  http://forum.forzabes...tas.com/viewtopic.php?f=1&t=17356

Ama evet doğru.Biz ne yaparsak yapalım renkiler tarafından her zaman kuru gürültü ve kendini eğlendirmekle suçlanacağız...
Ozan
Ziyaretçi
« Yanıtla #3 : Eylül 17, 2009, 15:07:14 »

He bu arada evet bir konuda haklısınız.Biz hiç maçın temposuna ayak uyduramadık.Malum bazı takım taraftarları gibi skorla ve kupayla çalışmadığımız için.
BalkanTürk89
Türküm; dinim, cinsim uludur!
Onursal Üye

Popülarite: 165

İsyanımızın da ahlakı vardır

« Yanıtla #4 : Eylül 17, 2009, 17:08:04 »

Bir Galatasaray'lı olarak, Çarşı taraftarının oluşturduğu ambiyansı beğenerek izliyor ve taktir ediyorum.
Hele de İngiliz takımları İnönü'ye geldiklerinde bir başka hal alıyorlar.  Evil
M.United maçında  Beşiktaş'ın futbolundan çok -ki ortada futbol diye bir şey yoktu-  taraftarları takip ettiğimi itiraf ediğim...

alkis
« Son Düzenleme: Eylül 17, 2009, 17:20:42 Gönderen: BalkanTürk89 » Logged
Ozan
Ziyaretçi
« Yanıtla #5 : Eylül 17, 2009, 17:19:25 »

Bende anlayamadım ama gerçekten İngilizler'le oynayınca daha bi farklı oluyor gerçekten Cheesy

İngiltere'de 2-0 kazandığımız Chelsea maçındada Chelsea yönetimi Türkçe anons yaptırmıştı.Sevgili Beşiktaş taraftarları lütfen biraz daha sesiz olalım.Aşırı ses çıkarmayalım diye.Sözde deplasmandayız bide Cheesy İnternette videosu vardı Smiley
« Son Düzenleme: Eylül 17, 2009, 17:20:26 Gönderen: Ozan » Logged
MaXiLLa
Kıdemli Üye

Popülarite: 139

« Yanıtla #6 : Eylül 17, 2009, 18:31:14 »

Ben Beşiktaş'ın taraftar gazıyla geriden gelip kazandığı tek bir maç bile hatırlamıyorum. Fakat daha az ses çıkaran Fenerbahçe tribünlerinin takımı ateşleyip geri düştüğü ve çevirdiği çok maç hatırlıyorum. Beşiktaş iyi günündeyse taraftara ihtiyacı olmadan maç kazanabiliyor. Takım kötü günündeyse yada karşılarında dirençli bir takım varsa (Misal Fenerbahçe Smiley )tribünler dahada stres yaratıyorlar takım üzerinde ve daha kötü oynuyorlar.

Uefa kupasında oynadığınız Lazio maçına gitmiştim. Canlı gördüm tribünlerinizi, maçın başında yenilen golden sonra 85 dakka çekirdek çıtladılar. Son sezonlarda İnönü'den yenilgi almayan Fenerbahçe, şampiyonluğa koştuğunuz geçen sezon elini kolunu sallaya sallaya oynadı ve yendi . 4 sezon evvel ki maçtı sanırım, 90 da 1-1 yaptığınızda, o çok desibelli tribünleriniz " Kartal gol gol " diye ortalığı yıkmışlardı 2. gol için ve Tuncay Şanlı tribünlerdeki vatandaşları kırmadı ve 90+2 de attığı golle 2-1 maçı Fenerbahçe'ye getirdi. Bunlar sadece birer örnek.

Birde Türkler olarak çok seviyoruz poh pohlanmayı. Maç kaybedilmiş, tribünler nasıldı diye soruyorlar Ferguson'a. Adam maçtan istediğini almış diğer bütün teknik adamlar gibi mutlu bir yüzle "iyiydi "diyor. Veriyor gazı. Aslolan şeyi kazanamamışız, fakat tribün için kanaat notu bekliyoruz. Poh Pohlanmayı seviyoruz çünki.

Manchester maçı başlıyor, şarkılar türküler ellerde bi kaç bayrak vs. Bu önemli açılış maçına özgü hatırda kalacak tek bir tribün gösterisi yok. Maçın başı klas... 3,2,1 lay lay lay. Mancester hucum yapıyor lay lay lay lay... Maç oynanıyor tribünler birbirleriyle karşılıklı atışıyor alkış, el kol hareketleri vs. Yahu Manchester hucum yapıyor hakem hatalı karar verdi, bir yuh çek bir hakemi etki altına al. Yok olur mu öyle şey, birazdan desibel rekoru kırcaz, Alex Ferguson'a kendimizi beğendircez. Sanırsın, İngilizler tribünleri severse, aralardan seçtiği kişileri, İngiltere'ye tribüne transfer edecek, o derece maçtan soyut kendileri için oynuyor tribünler. Manceshter bir gol buluyor. Tribünlerde değişiklik yok şarkılara devam, amann boşverr zaten yenemiycez Mancester'i havasındalar. Üstelik, eks..., formsuz ve bir o kadar inançsız bir Mancester sahada. Fenerbahçe bu takımı iki kere yenerken, Galatasaray bu takımı avrupadan elerken bunun 10 kat güçlü ve istekli Mancesteri ile mücadele ederken, Beşiktaş tribünlerinde ki bu inançsızlığı ve boşvermişliği bana kimse açıklayamaz. Fakat amaç İngilizlere şov yapmaktı, başarıldı. Tothenam maçından kalma bir İngiliz hayranlığı sanırım bu !!   

Takımın önüne geçmeden avrupada itici güç olan taraftar görmek isteyen, Galatasaray ve Fenerbahçe'nin eski Şampiyonlar ligi arşivlerini incelesin. 2 sezon evvelki Chelsea- Fenerbahçe açılış seramonisi bu ülkenin görüp görebileceği en görkemli tribün organizasyonudur. O az bağıran taraftarla geriye düşülen maç çevrilmiştir. Chelsea avrupa tarihinde, ilk yarıdan öne geçip verdiği maç yoktur. Demem şudur, takım iyiyse taraftar teferruattır. Maçı izleyen, maçı izlediğini sahadaki hakeme ve rakibe hissetiren, ters bir kararda o an tepki veren yada kontratakta 50.000 kişi birden hucuma kalkan bir tribün o en iyisidir. O tribünde bazı maçlar hariç malesef Türkiye'de  yok.

Şerrefsizimm, bir cinnet herşeyi halleder !!
Ozan
Ziyaretçi
« Yanıtla #7 : Eylül 17, 2009, 18:48:29 »

Kusura bakmayın ama öyle sallamışsınız.Siz Kadıköy'de kaldırılan bir kaçbin kartonun ve Sam Yen'de çalınan 20 tane davulun itici güç olduğunu düşünüyorsanız tribünün "t" sinden anlamıyorsunuz demektir.İtici güç demek davul çalarak gürültü yapmak yada bir kaç bin tane kartonu havaya kaldırarak görsel güzellik oluşturmak değildir.Bunları yapamıyorsunuz ve yapamadığınız şeyleri küçümsüyorsunuz.Neymiş efendim tribünde bir şov olmamış öyle iki tribün arasında birşeyler olmuş o kadar.Bu kadar basitse buyrun siz yapın efendim Kadıköy'de daha iyisini.Hayır hayır daha iyisini istemiyorum.Aynısını istiyorum.Kedi ulaşamadığı ciğere miyavlarmış...

Bu arada maçı nasıl izlediniz bilmiyorum.O stadda 90 dakika boyunca her fırsatta ıslıklanmıştır Manchester.Hatta ve hatta Roney bile bu nedenle oynamamış ve çıkarkende ıslıklanmaya devam etmiştir.Manchester kalecisi Foster'de bu kadar güzel bir atmosfer beklemediğini, taraftarın oyuna tamamen etkisi olduğunu söylemiştir.Birede Vidic'in konuşması var tabiki.İşte buda o konuşma: http://fanatik.ekolay.net/Vidicin-akli-Inonude-kaldi_3_Detail_33_145924.htm .Birde iki tribünüde gören yani hem Kadıköy'ün hem İnönü'nün atmosferini bilenlerin yorumu varki sizi ilgilendiren bu aslında.Buda Portolu futbolcuların iki atmosfer için yorumu: http://www.milliyet.com.tr/Spor/HaberDetay.aspx?aType=HaberDetay&KategoriID=6&ArticleID=1092589&Date=09.05.2009&b=Inonu%201%20numara&ver=74 .Bırakın efendim bu işleri 50.000 kişiymiş. 2500 > 42500...Birde utanmadan çekirdekçi demişsiniz resmen Beşiktaş tribününe.Bu kadar egoist birini görmedim.Kendi işinize geleni doğru kabul ediyorsunuz.

Bu orada o şovun yapılabilmesi için araya ıslığın filan sıkıştırılmaması lazım.5 dk ıslık çalmadık diye itici güç olmadık öyle mi?

Yukarıdaki linklerden sonuncusunu okumanızı tavsiye ederim.Sizin doğrularınzla değilde tarafsız  kişilerin doğruları ile en iyi kim yazıyor Wink
Ozan
Ziyaretçi
« Yanıtla #8 : Eylül 17, 2009, 18:50:42 »

Bu arada yine ikinci linkte taraftarın takımın üzerindeki itici gücüde Lisandro Lopez tarafından dile getirilmiştir Wink
öfk
öfk
Üye

Popülarite: 11

« Yanıtla #9 : Eylül 17, 2009, 21:32:34 »

beşiktaş inönüde taraftarı ile oynamaya çalışıyo manu maçında gol pozisyonu yoktu sanırım bjk nin... deplasmanda ise Allah'a emanet  Grin neyseki manu geçtiğimiz 2 yıldaki kadar güçlü değil yoksa 8-10  düşünme tane yer oldtraford ta bjk  Grin
taraftara gelirsek takımın önüne geçiyo takıma faydası da var zararı da

İki ayrı tekiz aslında biz, biz olmayan tek, olmayan herşey ve hiçbirşey
Sayfa: [1] 2
Balkanlar.Net  |  Yaşam  |  Spor Köşesi  |  Konu: Alex Ferguson: Böyle Taraftar Görmedim « önceki sonraki »
    Gitmek istediğiniz yer:  

MKPortal C1.2.1 ©2003-2008 mkportal.it
    Bu safya 0.05011 saniyede 22 sorguyla oluşturuldu

Emlak ilanları, araba ilanı ver Blog