Ana Sayfa Ana Sayfa  Forum Forum  Balkanlar TV Balkanlar TV  Tarihte Bugün Tarihte Bugün  Haberler Haberler  Makaleler Makaleler
Son mesaj - Gönderen: Taran Kedi - Cuma, 06 Nisan 2012 15:50
Balkan Türklerinin Buluşma Noktasına Hoş Geldiniz.
Balkanlar.Net
Merhaba, Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya üye olun.
Eylül 23, 2017, 22:59:17
151.700 Mesaj 8.683 Konu Gönderen: 8.295 Üye
Son üye: figenbakay
Balkanlar.Net  |  Yaşam  |  Spor Köşesi  |  Konu: Tüm TÜRKİYE bugün BURSASPORLU! 0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte. « önceki sonraki »
Sayfa: [1] 2 3 4
Gönderen Konu: Tüm TÜRKİYE bugün BURSASPORLU!  (Okunma Sayısı 12811 defa)
BalkanTürk89
Türküm; dinim, cinsim uludur!
Onursal Üye

Popülarite: 165

İsyanımızın da ahlakı vardır

« : Mart 06, 2010, 20:01:50 »

Bugün Dıyarbakır'da İstiklal marşımız ıslıklandı. Bursasporlu futbolcular taşlandı. Hatta hakemler ile Dıyarbakırsporlu futbolcular bile... Yetmedi Bursaspor bayrağını  yaktılar. Stad dışında polislere saldılar...
Tüm bunları adı : KİN dir. Pkk gösterilerinde Türk bayrağına , Türk öğretmenlerine... saldıran ile aralarında hiç bir fark yok. Ve hala bazıları yaşanan olayları masum göstermeye , Bursadaki maç ile bağlantılı göstermeye çalışıyorlar. Ama şunu unutmasınlarki
Bursa yalnız değil! Kestel'de yapmaya çalıştıkları şerefsizlik karşısında aldıkları cevabın acısı , Bursalının TÜRKLÜK sevdası onları rahatsız edebilir ama bizim için gururdur!
Bugün Bursaspor'a yapılan çirkin saldırının altında Bursa tribünlerinin sürekli Türkiye ve Atatürk'e sahip çıkması yatıyor.
Ama herkse inat;  
TÜRKÜZ , BURSALIYIZ!  

« Son Düzenleme: Mart 06, 2010, 20:03:38 Gönderen: BalkanTürk89 » Logged
Napolyon
Üye

Popülarite: 8

« Yanıtla #1 : Mart 06, 2010, 23:44:01 »

Evet yaptıkları şerefsizliktir ancak bide ilk yarıda oynanan maça bakarsak kısmen onların haklı olduklarını da söyleyebilirm ben...Adamlara kürt diye yapmadıklarını bırakmadıları, stadta cocuguyla birlikte o olayları yasayan bi vatandasın resmi gözumun önunden gitmiyo hala...Evet diyarbakırılar bugun şerefsizlik yaptılar ama sen adama nasıl davranırsan adam da sana öyle davranır..Olaylar ilk önce bursada başladı ve bugunde bu olayların olması çok dogal.. İlk önce bu olaylar busada değilde diyarbakırda olsaydı ve 2. mac bursada olsaydı bugun de bursada böyle olaylar olacaktı eminim..Adamlar zaten en ufak bir kışkırtma bekliyolar, karısılkık cıkarmak için bahane arıyolar, sende adama ilk macta böyle davranırsan onun için çok güzel bi bahane yaratmış olursun...Olaylara objektif baksak biraz daha iyi olur...

Karanlık aydınlıktan,yalan dogrudan kacar.
Güneş yanlız olsa da etrafına ısık sacar.
Üzülme
Dogruların kaderidir yanlızlık.
Kargalar sürü ile KARTALLAR yanlız ucar.
BalkanTürk89
Onursal Üye

« Yanıtla #2 : Mart 07, 2010, 00:48:11 »

Yapma Napolyon , derbilerde neler olmuyor. FB-GS maçlarında ev sahibi takımın taraftarları bu güçlerini fazlası ile kullanır. Ama rövanşında hangimiz bir birimizin üstüne yumruk büyüklüğünde taşlar attık ?
Beşiktaş , Bursanın ezeli rakibi. Bursa , İnönüye geldiğinde böyle mi olmuştu yani?
Hadi ben seni kendi evimdeki maçta kışkırttım diyelim peki sen rövanşında İstiklal marşından ne istiyorsun ...
Madem sana Bursa'da "pkk dışarı " diye bağırdılar sen de kendi evinde aç devasa Türk bayrağını ve o sözü diyenleri utandır.
Normali budur.
Ama kalkıp tam tersi bir şekilde hareket eder , İstiklal marşını dahi yuhlarsan bunun adı kindir.
Yerel veya siyasi haber kuruluşlarında halkı "Faşist Bursa , faşist İzmir , faşist Sakarya..." diye kışkırtıyorlar sonucu da bu oluyor işte.

Napolyon
Üye

Popülarite: 8

« Yanıtla #3 : Mart 07, 2010, 04:58:51 »

Dedğim gibi abi, adamlar en ufak bi kıvılcım bekliyolar bunları yapmak için..o kıvılcımı da çakarsan olacagı budur. Sen kürtlere laf atarsan onlarda sana atar, istiklal marşını da yuhalar, her türlü pisliği yapar yani....Derbilerde olmuyo çünkü kürt,türk ayrımcılıgı yapılmıyo...Keşke bende öyle düşünüdüm, utandırsalardı bursalıları ama yapmadılar, sadece " turk kurt kardestır ayrım yapan kalleştr" diye pankart falan acmıslardı ama buda yetmez tabi....

Önce biz üzerimize düşeni yaparsak daaha iyi olur yani ben böyle dusunuyorm,tabi onları savunmuyorum ama bi yerde bi yanlıs varsa önce kendimizze de bakmalıyz kanımca .

Karanlık aydınlıktan,yalan dogrudan kacar.
Güneş yanlız olsa da etrafına ısık sacar.
Üzülme
Dogruların kaderidir yanlızlık.
Kargalar sürü ile KARTALLAR yanlız ucar.
Ozan
Ziyaretçi
« Yanıtla #4 : Mart 10, 2010, 23:09:26 »

Ben Bursa'da oturuyorum ve maç günü Bursa'da olanları gördüm.Bursa'ya maçı izlemeye gelen insanlara Kürt, Pkk'lı diyerek saldırdılar, taşlar, koltuklar attılar.Yani taşlanmayı hak ettiler.Ama şöyle bir durum varki istiklal marşını ıslıklamak neyin nesi? Bu Bursasporlular'ın ekmeğine yağ sürmekten başka birşey değildir.Diyarbakırlılar kendilerini haksız yere düşürdüler.Elbette taşlanmak, taşlama hakkını doğurmaz ancak en azından bize şöyle yaptılar böyle yaptılar diyebilirlerdi.Şimdi diyemeyecek duruma düştüler.Yaptıkları çok büyük bir ayıptır.Diyarbakırspor'a da bu nedenle gereken ceza verilmelidir.
BalkanTürk89
Onursal Üye

« Yanıtla #5 : Mart 11, 2010, 21:03:47 »

Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu (PFDK) kararları açıklandı. Kurul'un bugün yaptığı toplantıda aldığı kararlar şöyle:

1- DİYARBAKIRSPOR Kulübünün, 06.03.2010 tarihinde oynanan DİYARBAKIRSPOR - BURSASPOR Turkcell Süper Lig futbol müsabakasında, taraftarlarının neden olduğu saha olayları nedeniyle takdiren 3 RESMİ MÜSABAKAYI TARAFSIZ SAHADA SEYİRCİSİZ OYNAMA CEZASI ile cezalandırılmasına,

Aynı müsabakada DİYARBAKIRSPOR Kulübünün, taraftarlarının neden olduğu çirkin ve kötü tezahürat nedeniyle takdiren 40.000.-TL PARA CEZASI ile cezalandırılmasına,

-------------------------------------------------------------------------

Galatasaray- Fenerbahçe maçında sahalara su şişeleri atıldı diye Galatasaray'a 5 maç saha kapatma cezası vermişlerdi. ( Ki doğru bir karardı )

Ama 20 dak. bile sürmeyen , insanların yaralandığı , taşların havada uçuştuğu maça 3 maç ceza veriliyor .
Adalet bunun neresinde şimdi ?
Hadi onu geçtim ama İsitklal marşının ıslıklanması , ayağa bile kalkılmaması "çirkin ve kötü tezahürat" olarak adlandırılması ve para cezası ile geçiştirilmesi de neyin nesidir!
Açın anayasayı okuyun bakalım bunun cezası neymiş...
Bir ülkenin değerlerine küfür etmek bu kadar kolay olmamalı .
 12 Mart'a TBMM tarafından İstiklal Marşının kabulunun 89.yılı kutlanacak. Ama bu zihniyet ile hiç zahmet etmeyin!
« Son Düzenleme: Mart 11, 2010, 21:04:39 Gönderen: BalkanTürk89 » Logged
hala54
Onursal Üye

Popülarite: 254

Türk Esirlik Kabul Etmeyen Bir Millettir!

« Yanıtla #6 : Mart 11, 2010, 22:35:27 »

Hadi onu geçtim ama İsitklal marşının ıslıklanması , ayağa bile kalkılmaması
"çirkin ve kötü tezahürat" olarak adlandırılması ve para cezası ile geçiştirilmesi de neyin nesidir!
Açın anayasayı okuyun bakalım bunun cezası neymiş...
Bir ülkenin değerlerine küfür etmek bu kadar kolay olmamalı .
12 Mart'a TBMM tarafından İstiklal Marşının kabulunun 89.yılı kutlanacak.
Ama bu zihniyet ile hiç zahmet etmeyin!

BalkanTürk89,
Neden şaşırıyorsun? Daha geçen gün, başta devletin üst düzey görevlileri olmak üzere bir dolu Türk geçinen, Osmanlı'dan  "atalarımız" diye bahseden kişiler,Bulgaristanın milli gününü! Osmanlı "esareti"nden kurtuluşunun 132 yıldönümünü bulgar konsolosu ve bulgar "misafirleri" ile  kadeh tokuşturarak "osmanlıdan  kurtuldunuz, ne iyi ettiniz" kutlarız, ayrıca bizi de eyaletinizde ağırladığınız için teşekkür ederiz..." der gibi, utanmadan sıkılmadan gazetelerde görülmediler mi??
Ne farkı var, Milli marşımızı ıslıklama yuhalamaları ile devlet görevlilerinin kendi toprağımızda misafir olmalarının ... Angry 

Bu ülke bu yönetimle, bu zihniyetle kimliğini yitirmiş, bitmiştir.... Undecided
« Son Düzenleme: Mart 11, 2010, 22:37:11 Gönderen: hala54 » Logged

Adalet nedir?
Her şeyi yerine koymak.
Zulüm nedir?
Bir şeyi yerine koymamak, başka yere koymak

Mevlana Celaleddin Rumi
Kankitrofski
Yeni Üye
*

Popülarite: 7

« Yanıtla #7 : Mart 12, 2010, 02:26:15 »

İlginç olan bursanin hükmen galip sayilmamasi bu çok şaşirtti beni du bakalim daha neler görecez.
MaXiLLa
Kıdemli Üye

Popülarite: 139

« Yanıtla #8 : Mart 13, 2010, 01:39:20 »

Kabul edilişinin 89. yılı münasebetiyle İstiklal Marşı hakkında bi iki kelamda ben etmek isterim.
     Futbol  maçı etkinliğinin sinema, tiyatro yada bir opera gösterisinden farkı nedir ? Her seans öncesi İstiklal marşı okunuyor mu bilet alıp kafa dağıtmak zevk almak için gittiğimiz bu etkinliklerde ? Öyleyse nedir lig maçlarından evvel İstiklal Marşının okunmasının sebebi ? Üstelik sahada performans gösterecek sporcuların çoğu yabancı oyuncuyken, İstiklal Marşı okuyup olayı vatan millet sakarya meselesi haline getirmekte nedir? Sanırım bir yönetici o zamanın koşulları gereği İstiklal Marşı okuttu bir kaç maç ve sonradan kimsenin bu kuralı kaldırmayı göZü yemedi, bu olay yazılı olmasada geleneksel bir kural haline geldi.
    Maç evvelli çalan İstiklal marşının tek faydası yayıncı kuruluşun o anda ekrana "yazı reklam" almasından başka ne olabilir ki? Adım gibi eminim çok yüksek bir meblayla "İstiklal Marşı reklamı" adı altında bu zaman dilimini satıyorlardır ve kaldırılmasını istemeyen Digiturk'tur.
    Diyarbakır  Bursa mevzusunun futbol yada İstiklal marşıyla ilgisi yoktur, iki taraf içinde kahve bahane muhabbet şahanedir!!

Şerrefsizimm, bir cinnet herşeyi halleder !!
öfk
öfk
Üye

Popülarite: 11

« Yanıtla #9 : Mart 14, 2010, 16:23:48 »

İstanbul B.B-Diyarbakırspor maçı belediyenin 1-0 öne geçmesinden sonra çıkan olaylar yüzünden tatil edildi  düşünme
bursa maçında 3 maç seyircisiz maçla yırtan diyara nası bi ceza verilck açıkçası merak ediyorum   Asker

İki ayrı tekiz aslında biz, biz olmayan tek, olmayan herşey ve hiçbirşey
Sayfa: [1] 2 3 4
Balkanlar.Net  |  Yaşam  |  Spor Köşesi  |  Konu: Tüm TÜRKİYE bugün BURSASPORLU! « önceki sonraki »
    Gitmek istediğiniz yer:  

MKPortal C1.2.1 ©2003-2008 mkportal.it
    Bu safya 0.02071 saniyede 22 sorguyla oluşturuldu

Emlak ilanları, araba ilanı ver Blog