Ana Sayfa Ana Sayfa  Forum Forum  Balkanlar TV Balkanlar TV  Tarihte Bugün Tarihte Bugün  Haberler Haberler  Makaleler Makaleler
Son mesaj - Gönderen: Taran Kedi - Cuma, 06 Nisan 2012 15:50
Balkan Türklerinin Buluşma Noktasına Hoş Geldiniz.
Balkanlar.Net
Merhaba, Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya üye olun.
Kasım 25, 2017, 03:05:18
151.700 Mesaj 8.683 Konu Gönderen: 8.295 Üye
Son üye: figenbakay
Balkanlar.Net  |  Balkan Dünyası  |  Yunanistan  |  Konu: BATI TRAKYA'DA 6.ÇOCUK ŞENLİĞİ ... 0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte. « önceki sonraki »
Sayfa: [1]
Gönderen Konu: BATI TRAKYA'DA 6.ÇOCUK ŞENLİĞİ ...  (Okunma Sayısı 2410 defa)
bigalım
" S E S S İ Z "
Onursal Üye
*****

Popülarite: 226
Offline Offline

Cinsiyet: Bay
Mesaj Sayısı: 4.066


Bruce Lee ..


« : Temmuz 06, 2010, 19:26:50 » Çocuk Şenliği Kırköy’de yapıldı
 
 Batı Trakya Türk Öğretmenler Birliği ile İskeçe Türk Birliği’nin birlikte düzenledikleri 6. Çocuk Şenliği İskeçe Ova köylerinden Kırköy’de yapıldı. 22 Mayıs gecesi Kırköy Kültür Merkezinde düzenlenen Etkinlikte İskeçe Türk Birliği folklor ekibi, miniklerden skeçler, modern dans gösterileri izlendi. Ayrıca İskeçe Türk Birliği El Sanatları Kursu’nun sergi açılışı yapıldı. Yine üç yıldan bu yana Göynüklü El Sanatları Kursu’na devam eden ve başarıyla mezun olan Füsun Celil, Elçin Hocaoğlu ve Fatma Şevketoğlu’na sertifikaları Sami Toraman, Mustafa Sarnıç ve İnhanlı Belediye Başkan Yardımcısı Nazif Nazif tarafından verildi.

Etkinliğe T.C. Gümülcine Başkonsolosu Mustafa Sarnıç, Batı Trakya Türk Öğretmenler Birliği Başkanı Sami Toraman, Batı Trakya Azınlığı Yüksek Tahsilliler Derneği Başkanı Mustafa Katrancı, İskeçe Türk Birliği Başkanı Ahmet Kara, Güney Meriç Derneği Başkanı Bekir Mustafaoğlu, S.Ö.P.A. Mezunları Derneği temsilcisi, Batı Trakya Medrese Mezunu Müslüman Muallimler Cemiyeti Başkanı Asım Çavuşoğlu’nun yanısıra yaklaşık 1.000 kişi katıldı.

Zaman zaman yağmur altında devam eden etkinlikte Batı Trakya Türk Öğretmenler Birliği Başkanı Sami Toraman yaptığı konuşmada öğretmenlerin azınlık çocuklarının yanında olduğunu ve halkın güvenini kazandıklarını belirtti. Toraman sözlerine, “dünya döndükçe bırakalım çocuk sesleri sarsın dünyayı bir baştan bir başa. Çocuk şenliği günleri bütün dünya çocuklarının doğum günü olsun. Bütün dünya çocuklarının hak ettiği böyle etkinlikleri Batı Trakya Türk Azınlığı çocukları da hak etmektedir. Ne yazık ki azınlık çocukları uzun yıllar böyle etkinliklerden mahrum bırakıldılar. Bugün bu yanlışlığın giderilmesi elbette sevindiricidir.” görüşlerine yer verdi.

İskeçe Türk Birliği Başkanı Ahmet Kara da yaptığı konuşmada kültürel etkinliklere hız kesmeden devam edeceklerini belirtti. Kara, “etkinliklerin istediğimiz hale gelebilmesi ve diğer köylere de yayılabilmesi için sizlerin de yardımına ihtiyacımız var. Kurslara katılın. Katılım daha fazla olursa ortaya çıkacak eserler çok daha güzel olacaktır” düşüncelerini dile getirdi.

Batı Trakya Azınlığı Yüksek Tahsilliler Derneği Başkanı Mustafa Katrancı çocukların ailelerini tebrik etti ve “bu tür etkinlikler azınlığımızın birliği ve beraberliği açısından önemli olaylardır” dedi.

T.C. Gümülcine Başkonsolosu Mustafa Sarnıç Zonguldak’ta meydana gelen maden faciasından sonra taziye mesajı gönderen İskeçe İl Meclisi üyesi Celâlettin Dülger’e teşekkür etti. Sarnıç, “bölgemizde Türk geleneklerinin yaşaması ve yaşatılması için kursiyer sayısının artması gerekiyor. Aksi takdirde bir gün gelecek bu kurslara kayıt olacak öğrenci bulamayacağız. El becerilerinin gelecek nesillere aktarılması çok önemlidir. Bu konuda herkesi duyarlı olmaya çağırıyorum.” görüşlerine yer verdi.

Kapanış konuşmasını yapan B.T.T.O.B Başkanı Sami Toraman “geçen sene size söz verdik seneye yine sizlerleyiz ve sözümüzü tuttuk ne mutlu bizlere... Sizlere de teşekkür ederim sözünüzü tutup bizlere eşlik ettiğiniz için... inşallah gelecek yıl yine sizlerle olacağız” diye konuştu.


 

-
Logged

* * *               * * *                * * *

 Y A Ş A S I N    C U M H U R İ Y E T  !

Y A Ş A S I N   M U S T A F A   K E M A L ' İ N   O R D U S U  -  Y A Ş A S I N  D E N İ Z C İ L E R  !
             
                          * * *                * * *                * * *
Sayfa: [1]
Balkanlar.Net  |  Balkan Dünyası  |  Yunanistan  |  Konu: BATI TRAKYA'DA 6.ÇOCUK ŞENLİĞİ ... « önceki sonraki »
    Gitmek istediğiniz yer:      MKPortal C1.2.1 ©2003-2008 mkportal.it
    Bu safya 0.02589 saniyede 22 sorguyla oluşturuldu

    Emlak ilanları, araba ilanı ver Blog