Ana Sayfa Ana Sayfa  Forum Forum  Balkanlar TV Balkanlar TV  Tarihte Bugün Tarihte Bugün  Haberler Haberler  Makaleler Makaleler
Son mesaj - Gönderen: Taran Kedi - Cuma, 06 Nisan 2012 15:50
Balkan Türklerinin Buluşma Noktasına Hoş Geldiniz.
Balkanlar.Net
Merhaba, Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya üye olun.
Eylül 24, 2017, 15:23:50
151.700 Mesaj 8.683 Konu Gönderen: 8.295 Üye
Son üye: figenbakay
Balkanlar.Net  |  Yaşam  |  Yaşama Dair . . .  |  Konu: HAYIR 0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte. « önceki sonraki »
Sayfa: 1 ... 3 4 [5] 6
Gönderen Konu: HAYIR  (Okunma Sayısı 20160 defa)
mehmetmnh
İlgili Üye
**

Popülarite: 1

« Yanıtla #40 : Eylül 12, 2010, 09:31:04 »

bulgaristanbul ailesine HAYIRLI olsun dileklerimizle
Boondock_Saint
Global Moderator
Onursal Üye

Popülarite: 344

Veritas

« Yanıtla #41 : Eylül 12, 2010, 20:42:00 »

Sayın Aziz Nesin sen mezarında rahat uyu ne bilge adammışsın da kıymetini bilemedik.
BalkanTürk89
Türküm; dinim, cinsim uludur!
Onursal Üye

Popülarite: 165

İsyanımızın da ahlakı vardır

« Yanıtla #42 : Eylül 12, 2010, 23:37:26 »

ÇOĞUMUZ "EVET" DEMİŞİZ DE HABERİMİZ YOK!!! YAZIYI (!) PAYLAŞİĞİM Mİ PAYLAŞMİĞİM Mİ DİYE TEREDDÜTTE KALDIM AMA YİNE DE BİZLERE NELER OLUYOR GÖRÜN İSTEDİM BalkanTürk89

Göçmenlerin ezici çoğunluğu evet dedi - Mümin Topçu

RAMO RAMO ŞARKISININ ETKİSİ VAR MI?
AK parti Bursa’da göçmenlerden güler yüzünü esirgemiyor ve aralarına mesafe koymuyor. Hatta partililer şenliklerde ‘Ramo ramo’ bile oynamaya ihmal etmiyor..  'Ramo ramo'nun etkisini Mümin Topçu yorumladı.

BURSALIYI İSTİKRARSIZLIK KORKUTTU , OYLAR YİNE ŞAŞIRTTI

Türkiye’deki Referandum sonuçları artık biliniyor, yorumlar yarından itibaren medyada geniş yer alacak. Ben Bursa’daydım ve göçmen camiasının nabzından,görüşlerinden haberdar oldum. Bilinen bir gerçek var; Bulgaristan göçmenlerinin çoğu Türkiye’deki seçimlerde her zaman sol partilere oy vermişlerdir.Batı Türkiye’de ,yani göçmenlerin yaşadığı bölgede, genellikle sol partilerin seçimleri kazanması geleneksel hale gelmiştir.
Fakat son yıllara baktığımızda ,özellikle Bursa’da, görüyoruzki bu gelenekten bir kayma var.Bursa seçmeninin çoğu artık Ak Parti’ye oy veriyor. Nilüfer ilçesi hariç bugünkü Referandumda Bulgaristan göçmenlerinin belki yarısından fazlası “Evet” oyu kullandı,çünkü bu üç milyonluk kentin nüfusunun yüzde altmışı Balkan göçmeni ve bunların yarısından fazlası bizim hemşerimizdir.
Aslında göçmenlerimiz koyu birer Tayip Erdoğan hayranı olmuş değil. Layiklikten, Cumhuriyetin değerlerinden ve yine Balkan kökenli olan Atatürk’ün ilke ve görüşlerinden taviz vermemektedirler.
Burada sormadan edemiyoruz; Neden İzmir, Balıkesir, Bilecik,Tekirdağ, Edirne, Aydın, Adana, Mersin gibi büyük göçmen kentlerinde Referandum için “Hayır”oyu çıkarken, Bursa gibi yoğun bir göçmen şehrinde “Evet”oyları biraz fazla çıktı…
Bunun nedenini anlamak için yaptığım araştırmaların sonucu siyasi açıdan biraz tuhaf ve ilginç. Bilindiği gibi, Bursa çok gelişmiş bir sanayiye sahip, göçmenler ise eğitimli ve genellikle meslek sahipleridir, gelişen ekonomik kataklizmalardan Bursa pek etkilenmedi. Zira seçmeni artık kendi refahını, aile saadetini ve gelirini düşünüyor hale büründü. Bursa göçmen camiası bugün ev, mülk sahibi oldu , bir çoğu genç yaşta emekli oldu ve huzurlu yaşamın tadını hissetti ve bunun bozulmasına artık gönlü razı değil. Bu hükümet giderse işimi, kariyerimi kaybederim korkusu onun kafasına, dışarıya pek yansımayan, duygu ve his olarak yerleşti. Bursa sanayisi zayıf olana Adana’yla kıyasladığımızda ulaştığımız sonuç bizi kanıtlamış oluyor…
Bu arada Ak Parti’nin Bursa yöneticilerinin de payını gizlememekte yarar var. Göçmenlerden güler yüzlerini esirgemiyorlar ve onlardan mesafeli durmuyorlar. Hatta şenliklerde ‘Ramo ramo’yu bile oynamaya ihmal etmiyorlar…
Kosmopolit İstanbul’a gelince ayni sıcak yaklaşım pek gözükmüyor, ayni partinin İl Başkanı olan Azis Babuşcu “Bultürk”gazetesi temsilcileriyle bir görüşmede, Bulgaristan göçmenlerinin kendilerine oy vermediğini belirtmişti. Belki de şimdilik buna kendilerinin ihtiyacı yoktur
Türkiye’deki Referandum oldu bitti, göçmenler yine Memleket yollarına düştüler. Cevizler ve ayvalar toplanacak,devrilen bacalar tamir edilecek.
Yahu, Boyko, açsana şu kapıları, eski göçmenlerimiz de biraz Rodop dağlarında kuşburnu toplasınlar. Asıl maksat oraların serin havasını koklamak…
Annadınnı!

http://ajansbkose.blogspot.com/2010/09/gocmenlerin-ezici-cogunlugu-evet-dedi.html
« Son Düzenleme: Eylül 12, 2010, 23:39:20 Gönderen: BalkanTürk89 » Logged
hala54
Onursal Üye

Popülarite: 254

Türk Esirlik Kabul Etmeyen Bir Millettir!

« Yanıtla #43 : Eylül 13, 2010, 00:56:23 »

Küçükçekmece İlçesinin 12.09.2010 referandum portresi

Evet -    %51,04 (171.955) oy
Hayır-    %48,96 (164.938) oy
Toplam sandık sayısı - 1174
Açılan sandık sayısı  - 1174
Toplam oy sayısı      - 336.893
Geçersiz oy sayısı    -     4.985

Fevzi Çakmak ilk öğretim okulunda görevli olduğum 2049 nolu sandıkta:

Liste seçmen sayısı           - 400
Oy kullanan seçmen sayısı- 311
Geçersiz oy sayısı             -     6
"Evet" oy sayısı                 - 170
"Hayır" oy sayısı                - 135
Sad

Okul genelinde % 60 "hayır" oyu kullanılmış, (2.500 oy fazlası ile) diye ilk bilgi geldi.
Smiley
Bir de vukuatımız oldu, bir şahıs oy kullanmak için geldiğinde daha önce oy kullandığı tespit edildi..Tutanak tutuldu vs vs
Can sıkıcıydı..

eh bundan sonra da söylenecek tek bir şey var: Kendi düşen ağlamaz...
« Son Düzenleme: Eylül 13, 2010, 00:59:19 Gönderen: hala54 » Logged

Adalet nedir?
Her şeyi yerine koymak.
Zulüm nedir?
Bir şeyi yerine koymamak, başka yere koymak

Mevlana Celaleddin Rumi
hala54
Onursal Üye

Popülarite: 254

Türk Esirlik Kabul Etmeyen Bir Millettir!

« Yanıtla #44 : Eylül 13, 2010, 01:09:28 »

"74 ilde seçmenler Anayasa değişiklik paketine 'evet' oyu verirken Edirne, Kırklareli, Tekirdağ, Çanakkale, Balıkesir, İzmir, Manisa, Uşak, Bilecik, Eskişehir, Aydın, Denizli, Antalya, Mersin, Adana, Hatay ve Tunceli illerindeki seçmenler 'hayır' dedi. "
(internet haber alıntı)

Tebrik ederim bu illerimizdeki vatandaşlarımızı, onlar kadar olamadık, yazıklar olsun,
Gerçi bundan sonra illerine herhangi bir yatırım, yardım, hizmet alamayacaklar ama...  Undecided
 boşverin "ne şam'ın şekeri, ne arabın yüzü"...lanet olsun! Evil

Adalet nedir?
Her şeyi yerine koymak.
Zulüm nedir?
Bir şeyi yerine koymamak, başka yere koymak

Mevlana Celaleddin Rumi
gürcan
Ali Osman GÜRCAN
Onursal Üye

Popülarite: 141

« Yanıtla #45 : Eylül 13, 2010, 09:31:14 »

Elimizden geleni yaptık engel olmak için ama olmadı, hayırlısı olsun ne diyelim.
Ancak şunu gördüm çoğu insan özellikle kırsal kesim Anayasa maddesi falan oyladığının farkında değil, Tayyip Erdoğan'ın hizmetleri iyi mi kötü mü, yollar iyi mi oldu kötü mü oldu, Hastanelerde muayene olma ve ilaç alma konuları iyi mi oldu kötü mü oldu öyleyse niye hayır diyelim dediler.

Türkçe Demek Türk Demektir. Ne Mutlu Türküm Diyene.
Boss
Bay *****
Onursal Üye

Popülarite: 242

« Yanıtla #46 : Eylül 13, 2010, 15:53:51 »

Referandumda oy kullananların genel olarak hangi madde ve içeriği ile fazla bilgi sahibi olmadan oy kullandıklarını gördüm. Bu çok üzücü. Okumayı sevmiyoruz, araştırmıyoruz, bilgi sahibi olmadan fikir sahibi oluyoruz.
Neden EVET, veya neden HAYIR...
Şu interneti saçma sapan yerlerde kullanıyoruz ama geleceğimizi etkileyecek olan kararlar vermeden önce insan bir araştırır, ama nerde, varsa yoksa magazin...
Yazık...
Kul hakkı yememek lazım. Haksızlık yapıldığında kişi maduriyetini gidermek için hakkını aramalı.
8 Yıldır iktidarda olan bir parti hala milletvekilliği dokunulmazlığını kaldırmıyorsa ( ki muhalefet destek vereceğim diyor ) ve kendilerinden birileri haksızlık yaptıysa, siz hakkınızı arayamıyorsunuz. Onları dava etmek, yargılama şansınız yok. Sizin haklılığınızı ıspat etme şansınız yoktur demek. Sizin hakkınız yenmiştir. Kul hakkı yemek budur.
Size haksızlık yapıldığını düşündüğünüzde hak aramak için mahkemelere gittiğinizde hala haksızlık yapıldığını düşünüyorsanız , bu şekilde hükmedenin onayı olmadan ülke dışında, uluslararası mahkemelerde hakkınızı arayamıyorsunuz. Bu hak sizin elinizden alınmıştır.
Benim hakkımı yiyen ve haksızlık yapanlara vesile olanlara hakkımı helal etmiyorum.
bigalım
" S E S S İ Z "
Onursal Üye

Popülarite: 226

Bruce Lee ..

« Yanıtla #47 : Eylül 13, 2010, 16:57:42 »

Evet çıkan İstanbul ve Ankara'da da yüzde 45 " hayır çıkması da olumludur bir
bakıma , hiç yoktan iyidir diyelim ..

Benim ilim " açık ara hayır çıkardı " , sağolsun Çanakkale'm .. tabi ki kılpayı da
olsa Manisa'ma da helal olsun .. Küçücük Uşak ilimize ve Denizli'ye de bravo diyorum ..
Diğer hayır çıkan illerimizi bekliyordum zaten , Kırklareli , Edirne , İzmir , Tekirdağ ,
Balıkesir , Aydın , Muğla , az farkla da olsa Bilecik , helal olsun sizlere ..
           Afyon , Kütahya ve Bursa beni şaşırttı bu oylamada ..

tek yorumum şu olacak şimdilik ;  içimizde " evet " veren ( yok biliyorum , yoktur da )
çıkmışsa veya bir tanıdığı kişi varsa evet veren , şunu düşünsünler diyorum sadece ," Hakkari ,
Diyarbakır , Batman gibi illerde çıkan yüzde 95 evet oylarına bakıp , kimlerin cephesine niçin
onlarla beraber evet dediklerini !!

* * *               * * *                * * *

Y A Ş A S I N    C U M H U R İ Y E T  !

Y A Ş A S I N   M U S T A F A   K E M A L ' İ N   O R D U S U  -  Y A Ş A S I N  D E N İ Z C İ L E R  !

* * *                * * *                * * *
mehmetmnh
İlgili Üye
**

Popülarite: 1

« Yanıtla #48 : Eylül 13, 2010, 17:07:19 »

onlara hakkımızı helal etmek onlar gibi cemaat olup hareket etmemiz lazım onlar allahın adını kullanıp yemin ediyor kendi çıkarları için sosyal görüşlü insanlar yemin etmeden söylüyorlar doğrusunu ama bizim halkımız yalan yere de olsa onlara inanır
WhiteSpiDeR
. SINCE 1979 .
Onursal Üye

Popülarite: 358

« Yanıtla #49 : Eylül 15, 2010, 15:43:32 »

aziz nesin dediyse ' türk halkının yüzde 60 ı aptaldır '  Tongue  %59,5 EVET  -  %40,5 HAYIR 
En azından bir teselli var %0,5 i akıllanmış gibi  Grin

Sayfa: 1 ... 3 4 [5] 6
Balkanlar.Net  |  Yaşam  |  Yaşama Dair . . .  |  Konu: HAYIR « önceki sonraki »
    Gitmek istediğiniz yer:  

MKPortal C1.2.1 ©2003-2008 mkportal.it
    Bu safya 0.03035 saniyede 22 sorguyla oluşturuldu

Emlak ilanları, araba ilanı ver Blog