Ana Sayfa Ana Sayfa  Forum Forum  Balkanlar TV Balkanlar TV  Tarihte Bugün Tarihte Bugün  Haberler Haberler  Makaleler Makaleler
Son mesaj - Gönderen: Taran Kedi - Cuma, 06 Nisan 2012 15:50
Balkan Türklerinin Buluşma Noktasına Hoş Geldiniz.
Balkanlar.Net
Merhaba, Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya üye olun.
Ekim 23, 2017, 07:24:03
151.700 Mesaj 8.683 Konu Gönderen: 8.295 Üye
Son üye: figenbakay
Balkanlar.Net  |  Balkanlar.NET  |  Balkanlar.NET  |  Konu: Sitemizin Kuralları 0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte. « önceki sonraki »
Sayfa: [1] 2 3 ... 5
Gönderen Konu: Sitemizin Kuralları  (Okunma Sayısı 23021 defa)
Taran Kedi
Moderator
Onursal Üye
*****

Popülarite: 483
Offline Offline

Cinsiyet: Bay
Mesaj Sayısı: 5.830


Tozcu


WWW
« : Ekim 16, 2006, 22:14:43 »

Değerli üyelerimiz,

Sitemiz yönetimi bir süredir yeni bir yapılanma içerisindedir. Üye sayısının artması ve Bilişim Suçlarının kapsamının genişletilmesi sebebi ile Üyelik sözleşmemize yeni maddeler eklenmiştir. Bu kuralların yayımlanma tarihinden itibaren yeni kayıt olan üyeler, ve eski üyelerin tamamı bu kuralları peşinen kabul etmiş sayılır. Üyelik Sözleşmesinin son hali aşağıdaki gibidir;

Üyelik Sözleşmesi

1-) Küfür kesinlikle yasaktır. Sitemizin küfür etmek üzerine kurulu bir eğlence anlayışı bulunmamaktadır. Küfür edenlerin üyeliği derhal iptal edilecektir.

2-) Başka bir üye ile görüş ayrılığına düşebilirsiniz. Görüşe görüş ile karşılık verin. Karşınızdaki kişiyi rencide edecek, aşağılayacak, hakaret edecek kelimeler kullanmamaya dikkat ediniz. Bir maddeyi ihlal edenlere tahammül gösterilmesi söz konusu bile olamaz.

3-)
Bir üyeye soru sorabilirsiniz. Fakat o üye sorduğunuz soruya cevap vermek zorunda değildir. Cevap alamadığınız soruları tekrar tekrar sormanız karşınızdaki kişiyi rahatsız edebilir, farkında olmadan karşınızdakini taciz etmiş olursunuz. Bu tür hoş olmayan durumların oluşmamasına dikkat edin. Şikayet olması durumunda gerekli yaptırım uygulanacaktır.

4-) Evrensel olan genel görgü ve ahlak kuralları sitemizde aynen geçerlidir.

5-)
Sitemiz balkanlara özel olduğu için kayıt olacak üyelerin kesinlikle Balkan Türkü olması gerekmektedir. Balkan Türkü yada göçmen olmayan insanların sitemize kayıt olmamasını önemle rica etmekteyiz. Eğer siz bu etnik kökene uymuyorsanız lütfen(rica minnet) kayıt olmayınız.

6-) Forumlarda “Geyik Muhabbeti” kategorisi dışındaki başlıkların altında açılan konu başlıkları da dahil olmak üzere, içlerinde konu başlığını ve diğer yorumları olumsuz etkileyecek veya zarar verecek yorumlar moderatör veya adminler tarafından silinir ve yorumu yapan kullanıcı uyarı alır veya ilgili üye forumlardan geçici veya sürekli olmak üzere uzaklaştırılır.

7-) Forum başlıkları Türkçe olmalıdır; Türkçe harici bir dil ile yazılan şiir, metin vb. yazıların Türkçe karşılıkları mutlaka yazılmalı, aksi halde bu tür yazılar uyarısız silinecektir.

8-)
Bir başka kaynaktan faydalanılarak yazılan yazılar mutlaka kaynak veya site adı yazılarak belirtilmelidir. “Alıntıdır” ibaresi kaynak belirtmede yetersiz kaldığından site adı, varsa yazar ismi de belirtilmek mecburiyetindedir.

9-) Özellikle siyaset ve felsefe forum başlıkları altında yapılan yorumlarda sitedeki bir veya birkaç üyeye konu dışında yapılan yorum veya hakaret içerikli mesajlar, mesaj sahibi kimsenin uyarı yapılmaksızın siteden kovulmasına neden olur.

10-)
Balkan Türk'lerini yanlış tanımlayacak; Bulgar sanatçılara ait resimlerin, forumlar ve haber metinlerinde kullanılması, Bulgar şarkıcıları ile ilgili magazin veya herhangi bir haber girilmesinin sitemizin içeriğiyle uygun olmadığına site yönetimi tarafından karar verilmiş olup Bulgaristan'a ait magazin içerikli haberler yasaklanmıştır.

11-) Cinsel içerikli sayılabilecek fıkralar, argo kelimeler ve bu kelimelere çağrışım yapabilecek bilumum kısaltma vs. gönderilmesi yasaklanmıştır.

12-) Balkanlar.NET yönetimi olarak ana ideolojimiz, Türkiye Cumhuriyeti Anayasası, Kanunları ve Ulu Önder Mustafa Kemal ATATÜRK'ün belirlemiş olduğu Atatürk İlke ve İnkılaplarına bağlılık yeminimiz bulunmaktadır. Sitemizin bu ideolojisine, Türkiye Cumhuriyetinin milli değer bütünlüğüne, laik rejimine zarar getirecek paylaşım ve yorum sahibi kimseler yönetim tarafından madde 12 ihlali açıklamasıyla siteden uzaklaştırılacaktır.

13-)
Geçtiğimiz aylarda yeniden düzenlenen Türk Ceza Kanununda Bilişim suçlarının kapsamı genişletilmiş olup, internet üzerinden yazı veya yorum şeklindeki metinler ile yapılan hakaret ve aşağılamalar da suç kapsamına dahil edilmiş olup, suçun internet üzerinde işlenmesiyle birlikte uygulanacak ceza da ağırlaştırılmıştır. Bu kapsamda üyelerin suç sayılabilecek eylemleri, direkt olarak site yönetimini de sorumlu sayacağından, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olan herhangi biri hakkında yorum yaparken hakaret, aşağılama, teşhir etme fiillerini gerçekleştirmemeye tüm üye ve yöneticilerin dikkat etmesi gerekmektedir. Yasalar önünde suç sayılabilecek bir fiil gerçekleştiren üyeler siteden uzaklaştırılacaktır.

14-) Site yönetiminden izinsiz, ticari ürün ya da hizmet satışı amaçlı reklam yapmak yasaktır.

15-) Ücretsiz olsa bile, kayıt olunmasını zorunlu kılan, ziyaretçilerin içeriğini göremediği web sitelerinin linklerinin verilmesi veya Favori Siteler bölümüne eklenmesi sitemizin içerik yayınlama ideolojisiyle uyuşmadığından buna izin verilmeyecektir.

16-)
Dini propaganda yapmak kesinlikle yasaktır. Said nursi, fettulah (fettoş) sempatizanları siteye üye olamazlar. Şeriatçılar ve gericilerin de sitemizde yeri yoktur. Türban ve şeriatı sempatik göstermeye çalışanlar da siteden anında uzaklaştırılacak ve şimdiye kadar yazmış oldukları tüm mesajlar silinecektir.

17-) Site yönetiminden üyeliğinizin iptal edilmesi ya da silinmesi yönünde bir talepte bulunamazsınız. Bu kuralın ihlal eden üyelerin üyelik grubu “Siteden Kovuldu” statüsüne alınacaktır.

18-) Üyeler, birden fazla kullanıcı hesabı açamazlar. Birden fazla hesap açtığı tespit edilen kullanıcıların bütün hesapları ve bu hesaplar üzerinden gönderilen mesajlar uyarısız silinecektir.

19-) Kuralların değiştirilmesi hakkı site yönetimine aittir. Gerekli görüldüğünde mevcut kurallar değiştirilebilir veya yeni kurallar eklenebilir.

Balkanlar.NET
SİTE YÖNETİMİ
« Son Düzenleme: Ocak 03, 2008, 15:25:29 Gönderen: YuXeL » Logged

kakavan
İlgili Üye
**

Popülarite: 7
Offline Offline

Mesaj Sayısı: 52


« Yanıtla #1 : Mart 31, 2007, 11:48:23 »

2000 üye olmasına rağmen sadece 300 defa okunmuş  Grin
Logged
WhiteSpiDeR
. SINCE 1979 .
Onursal Üye
*****

Popülarite: 358
Offline Offline

Cinsiyet: Bay
Mesaj Sayısı: 4.598« Yanıtla #2 : Nisan 03, 2007, 08:30:02 »

Üyelik sözleşmesini kabul ediyorum,getirin hemen 5 yıllık kontrat yapalım  Smiley
Bonservis ücretimi menejerimle görüşün lütfen,sezonluk indirimler başladı.Bizde %20 iskonto yapariz artik  Wink

Logged
mokan
Çekingen Üye
*

Popülarite: 0
Offline Offline

Cinsiyet: Bay
Mesaj Sayısı: 1


« Yanıtla #3 : Nisan 08, 2007, 21:20:48 »

kuralların olması güzel.ciddi bir site olduğu kanaati uyandırıyor insanda tabi kurallara uyulması daha da güzel ve önemli.. Smiley
Logged
southpark
Yeni Üye
*

Popülarite: 0
Offline Offline

Cinsiyet: Bay
Mesaj Sayısı: 13« Yanıtla #4 : Ağustos 28, 2007, 16:24:33 »

kuralların olması güzel.ciddi bir site olduğu kanaati uyandırıyor insanda tabi kurallara uyulması daha da güzel ve önemli.. Smiley
katılıyorum,kurallara uyalım uymayanalrı uyaralım:)
« Son Düzenleme: Ağustos 28, 2007, 16:27:25 Gönderen: southpark » Logged
dura
Üye
***

Popülarite: 21
Offline Offline

Cinsiyet: Bay
Mesaj Sayısı: 113

düşünebiliyorum!!!Demek ki, Varım.


« Yanıtla #5 : Kasım 04, 2007, 19:22:07 »

resim  galerisine  nasıl  üye  olunur  bilen  varr mi?
Logged
Taran Kedi
Moderator
Onursal Üye
*****

Popülarite: 483
Offline Offline

Cinsiyet: Bay
Mesaj Sayısı: 5.830


Tozcu


WWW
« Yanıtla #6 : Aralık 16, 2007, 20:24:15 »

Site yönetiminin aldığı karar gereği site kurallarımızın 18. maddesinde bulunan "gerekli görüldüğünde mevcut kurallar site yönetimi tarafından değiştirilebilir" yetkisine istinaden 16. madde aşağıdaki şekilde değiştirilmiştir.

16. maddenin eski hali :
Dini propaganda yapmak kesinlikle yasaktır.

16. maddenin yeni hali :
Dini propaganda yapmak kesinlikle yasaktır. Said nursi, fettulah gülen sempatizanları siteye üye olamazlar. Şeriatçılar ve gericilerin de sitemizde yeri yoktur. Türban ve şeriatı sempatik göstermeye çalışanlar da siteden anında uzaklaştırılacak ve şimdiye kadar yazmış oldukları tüm mesajlar silinecektir.

Kamuoyuna duyurulur.
« Son Düzenleme: Aralık 16, 2007, 20:34:18 Gönderen: YuXeL » Logged

SuBMaRiNeR
Submariner
Onursal Üye
*****

Popülarite: 43
Offline Offline

Cinsiyet: Bay
Mesaj Sayısı: 942« Yanıtla #7 : Aralık 16, 2007, 20:43:30 »

Siteye giren herkez kurallara uymak zorunda, kişiler üye olmadan önce muhakkak üyelik sözleşmesini okumuş olmalı ve kabul etmeleri halinde siteye üye olmalılar. Üyelik sözleşmesinde yazılı kuralları çiğneyenler elbetteki siteden uzaklaştırılmalılar.

Fakat site yöneticileri de keyfi olarak üyelik kurallarında sık sık değişiklik yapmamalılar. Birgün arkalarına baktıklarında kimsenin üye olarak kalamayabileceğini akıllarından çıkarmamalılar. Saygılarımla.
Logged

Sesiz ve Derinden...
Boondock_Saint
Global Moderator
Onursal Üye
******

Popülarite: 344
Offline Offline

Cinsiyet: Bay
Mesaj Sayısı: 2.260


Veritas


« Yanıtla #8 : Aralık 16, 2007, 20:49:01 »

Siteye giren herkez kurallara uymak zorunda, kişiler üye olmadan önce muhakkak üyelik sözleşmesini okumuş olmalı ve kabul etmeleri halinde siteye üye olmalılar. Üyelik sözleşmesinde yazılı kuralları çiğneyenler elbetteki siteden uzaklaştırılmalılar.

Fakat site yöneticileri de keyfi olarak üyelik kurallarında sık sık değişiklik yapmamalılar. Birgün arkalarına baktıklarında kimsenin üye olarak kalamayabileceğini akıllarından çıkarmamalılar. Saygılarımla.

Bizler prof yönetici değiliz  Smiley bazı hatalarımız olacak   ... Sitede daha iyi bir bilgi paylaşımı için gerekirse kurallar bir daha değişir.

Edison yanan ampulu bulmadan once 200 tane yanmayan ampul bulmuş Smiley Yap boz modeli.
                                                                                                                                                        saygılar
« Son Düzenleme: Aralık 16, 2007, 20:51:57 Gönderen: Boondock_Saint » Logged
SuBMaRiNeR
Submariner
Onursal Üye
*****

Popülarite: 43
Offline Offline

Cinsiyet: Bay
Mesaj Sayısı: 942« Yanıtla #9 : Aralık 16, 2007, 20:51:53 »

Yalnız unutmamak lazım hiç doğru ampulü bulma şansı da olmayabilir...
Logged

Sesiz ve Derinden...
Sayfa: [1] 2 3 ... 5
Balkanlar.Net  |  Balkanlar.NET  |  Balkanlar.NET  |  Konu: Sitemizin Kuralları « önceki sonraki »
    Gitmek istediğiniz yer:      MKPortal C1.2.1 ©2003-2008 mkportal.it
    Bu safya 0.02609 saniyede 22 sorguyla oluşturuldu

    Emlak ilanları, araba ilanı ver Blog