Ana Sayfa Ana Sayfa  Forum Forum  Balkanlar TV Balkanlar TV  Tarihte Bugün Tarihte Bugün  Haberler Haberler  Makaleler Makaleler
Son mesaj - Gönderen: Taran Kedi - Cuma, 06 Nisan 2012 15:50
Balkan Türklerinin Buluşma Noktasına Hoş Geldiniz.
Balkanlar.Net
Merhaba, Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya üye olun.
Temmuz 24, 2017, 17:33:18
151.699 Mesaj 8.683 Konu Gönderen: 8.295 Üye
Son üye: figenbakay
Balkanlar.Net  |  Balkanlar.NET  |  Balkanlar.NET  |  Konu: Tirnova nerededir???? 0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte. « önceki sonraki »
Sayfa: [1]
Gönderen Konu: Tirnova nerededir????  (Okunma Sayısı 8775 defa)
mound
Çekingen Üye
*

Popülarite: 0

« : Ekim 08, 2011, 14:36:07 »

ilk önce herkese selamlar. Elimde Dedemin desinin nufus kayit örnegi var. ancak Dedemin dedesinin dünyaya geldigi yer. Tirnova ve Hanimin dünyaya geldigi yer Osmanpazari yazmaktadir. Tirnova bulgaristanin neresindedir, Osmanpazarina yakin bir bölgedemidir?bu konuda bilgisi olanlardan yardimlarini bekliyorum. Simdiden yardimlariniz icin tesekkürler.
Ozan
Ziyaretçi
« Yanıtla #1 : Ekim 19, 2011, 22:20:24 »

Tırnova Bulgaristan'ın en kuzeyinde, Romanya sınırında, Türkler'in de yaşıyor olduğu Plevne, Rusçuk ve İslimiye şehirlerine komşu olan bir ildir. Omurtag(Türkçe ismi Osmanpazarı), Tırgovişte(Türkçe ismi Eski Cuma)'nin güneyinde bulunan bir kasabadır. Eski Cuma'nın Tırnova'ya komşu olmasına rağmen bu kasaba Eski Cuma'nın güneyinde olması nedeniyle İslimiye(Sleven)'ye daha yakındır. Tırnova ile arasında kaç kilometre var bilmiyorum ama harita üzerinden tahmin yürütürsek 80-100 kilometre civarıdır diye düşünüyorum.
ustaa
Ziyaretçi
« Yanıtla #2 : Ekim 20, 2011, 16:29:30 »

Abe bate    Arda boyu,ismini nerden cıkar'ttın

VELİKO TIRNOVO

Osmanlının başkenti,Tırnova tarihi bir şehirdir   TÜRK VATANDAŞLARIMIZINDA YAŞADIĞI BİR KENTİR
onlar türk değil çingenedir derler  doğru değil,,,,,,orada kalanlar esmer vatandaşlarımızdır

hiç biri cingenece bilmemektedirr   bulgarca ve türkce konuşurlar   konuyu fazla uzatmak istemem bi örnek

Sinema ve tiyatro sanatcımız rahmetli ''HULİSİ KENTMEN '' VELİKO tIRNOVA DOĞUMLUDUR
saygılarımla sormak istediğin başka bi şe tırnova için varsa buyur,

tırnovada restore ve proje işlerini ben ve bi bulgar ekip yaptık   

mound
Çekingen Üye
*

« Yanıtla #3 : Ekim 21, 2011, 22:15:51 »

Arkadaslar verdiginiz bilgiler icin cok tesekkür ederim saygilarimla
ustaa
Ziyaretçi
« Yanıtla #4 : Ekim 22, 2011, 19:54:01 »

gardaş teşekkür etmene gerek yok,saol
ama imkanların müsaitse bi git gör    harika bi yer.BG.'de  yaşanacak bi yer varsa tek bi orasıdır
harika bi yerdir
Ozan
Ziyaretçi
« Yanıtla #5 : Ekim 25, 2011, 20:09:20 »

Rica ederim. Her konuda yardıma açığız.
mound
Çekingen Üye
*

« Yanıtla #6 : Kasım 13, 2011, 08:59:51 »

Arkadaslar tabiki veliko tirnova veya balkanlar güzel yerlerler güzel olmasa atalarimiz oralari vatan saymazlardi Benim de dedem ve büyük dedem o bölgeden 1912 yilinda türkiyeye göc etmisler onun icin sizlerin yardimina ihtiyacim var. Herkes gibi  bende dedelerimin geldigi yerleri gezip görmek istiyorum ama insan cekiniyor hirsizlik gasp veya olumsuz olaylarin olmasindan.Ben burada kimseyide kötülemek istemiyorum, kimseninde yine beni yanlis anlamisinida istemiyorum Almanyadan yazlik izine gelen gurbetcilerin basinsa gelenleri sizlerde benden iyi biliyorsunuzdur eminim.Ama Sumlu veya Osmanpazari civarinda akrabam ve yakin bir dostum olmus olsa idi elbette hic vakit gecirmeden oralari bol bol gezmek isterim.
Sayfa: [1]
Balkanlar.Net  |  Balkanlar.NET  |  Balkanlar.NET  |  Konu: Tirnova nerededir???? « önceki sonraki »
    Gitmek istediğiniz yer:  

MKPortal C1.2.1 ©2003-2008 mkportal.it
    Bu safya 0.03701 saniyede 22 sorguyla oluşturuldu

Emlak ilanları, araba ilanı ver Blog