Ana Sayfa Ana Sayfa  Forum Forum  Balkanlar TV Balkanlar TV  Tarihte Bugün Tarihte Bugün  Haberler Haberler  Makaleler Makaleler
Son mesaj - Gönderen: Taran Kedi - Cuma, 06 Nisan 2012 15:50
Balkan Türklerinin Buluşma Noktasına Hoş Geldiniz.
Balkanlar.Net
Merhaba, Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya üye olun.
Ekim 21, 2017, 17:00:23
151.700 Mesaj 8.683 Konu Gönderen: 8.295 Üye
Son üye: figenbakay
Balkanlar.Net  |  Balkan Dünyası  |  Bulgaristan  |  Konu: Vizeler kalkiyor! 0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte. « önceki sonraki »
Sayfa: [1] 2
Gönderen Konu: Vizeler kalkiyor!  (Okunma Sayısı 9066 defa)
bektas
Yeni Üye
*

Popülarite: 2

« : Ocak 25, 2012, 21:19:28 »

www.mfa.bg/bg/news/view/32287/
Can Destan
" Panta rei !"
Onursal Üye

Popülarite: 954

Deliorman'a Türkçe kitaplı el uzat!

« Yanıtla #1 : Ocak 26, 2012, 10:19:39 »

MÜJDE ! MÜJDE !  MÜJDE!
         * * *
    Hükümet bugünkü oturumunda YEŞİL PASAPORT  hamili Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının  vizeden muaf/serbest/tutulması kararını aldı.
 Bakan Nikolay Mladenov’un  önerisi gereğince alınan bu karar,özel/yeşil/ pasaport  hamili/sahibi/ Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının  Bulgaristan Cumhuriyeti topraklarından vizesiz ,transit olarak geçiş hakkı ve ilk girişinden  her altı ay süresinde, geçici olarak vizesiz, üç ayı aşmaksızın, kalma hakkı  tanımaktadır.
 Hemen hemen tüm AB ülkeleri  özel/yeşil/ pasaport  hamili/sahibi/ Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarını VİZEDEN MUAF TUTMAKTADIR.
Özel  /YEŞİL / pasaport  hamili/sahibi/ Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarını VİZEDEN MUAF tutulması  Bulgaristan tarafının Türkiye Cumhuriyeti ile iyi ilişkilerimiz çerçevesi
içindeki iyi niyet göstergesidir.Bu iki ülke arasındaki ekonomi,kültürel,ticari ve bilimsel ilişkilerine ek bir ivme sağlayacaktır.Hükümetin kararı ülkeler arasındaki İNSANİ  İLİŞKLERİ  KOLAYLAŞTIRACAKTIR.

Çeviri: Zakir Tete Uzay

http://www.mfa.bg/bg/news/view/32287/

Правителството прие днес решение за освобождаване от визи на граждани на Република Турция, притежатели на специални /зелени/ паспорти.

Решението, прието по предложение на министър Николай Младенов, предвижда турските граждани, притежаващи валидни специални паспорти, да имат право да влизат и преминават транзит през територията на Република България без виза, както и временно да пребивават в нея за срок от не повече от три месеца в рамките на всеки шестмесечен период, считано от датата на първото влизане.

Почти всички държави от ЕС са освободили от изискване за виза турските граждани, притежатели на  специални паспорти.

Предоставянето на безвизов режим за турските  граждани със специални паспорти е израз на добра воля от българска страна и e в контекста на добросъседските ни отношения с Република Турция. Този акт ще даде допълнителен тласък на икономическите, културни, търговски и академични връзки между двете страни. Решението на правителството ще улесни  човешките контакти между гражданите на двете страни.

alkis   alkis   alkis

" İRADENİ İDARE ET,VİCDANININ ESİRİ OL !" -  Mevlana
                                 *
Can Destan
" Panta rei !"
Onursal Üye

« Yanıtla #2 : Ocak 26, 2012, 10:32:44 »

BEN BUNUN  UYGULANMASINI  NASIL ANLADIM ?

ÖRNEK:
    -----------
1.Gelinim/henüz “BG vatandaşı” olmamış olan torunum/ örneğin 1 Mart tarihinde Bulgaristan’a  GİRDİ (1.03.2012)
2.Yasanın izin verdiği 3 ay orada kaldı ve ÇIKTI (30.6.2012 )
3. Yasaya /habere/göre :ilk girişten  6/altı/ ay sonra yeniden Bulgaristan’a gidebilir.(1.09.2012)

*
ustaa
Ziyaretçi
« Yanıtla #3 : Şubat 01, 2012, 12:53:25 »

vizeler kalksa ne olur,domuz derisinden,,,postakı olurmu'  ben cifte vatandaş derler ya
onlardan biriyim,   o sözler banada okundu,,,iki pasportumunda süresi sona ermişti...

İst. bg.KOLSULUSLUĞUNU ARADIM. derdimi anlattım

O bayan ne dedi deriniz,bilirmisiniz  vekil olmaz   tüm alternatif yolları kapattı

SİZ siz kendiniz olun hic gitmeyin, boşuna para harcamayın, kazanan onlar olacak

Can Destan
" Panta rei !"
Onursal Üye

« Yanıtla #4 : Şubat 07, 2012, 14:12:22 »

T.C. Filibe Başkonsolosluğu
Bulgaristan'ın Schengen Vizesi Sahiplerine Vizeyi Kaldırması Hakkında Duyuru Bulgaristan Cumhuriyeti’nin 31.01.2012 tarihinden itibaren yürürlüğe giren uygulamasına göre, geçerli Schengen vizesi ve Schengen hukuku kazanımlarını tamamen uygulayan üye ülkeler ile İsviçre ve Lihtenştayn tarafından verilen geçerli, uzun s...üreli oturum vizesi ile oturum iznine sahip olan kişilere vizesiz rejim uygulaması getirilmiş olup, sözkonusu uygulama, Bulgaristan Cumhuriyeti’nin Schengen bölgesine tam üye olmasına dek geçerli olmak üzere, her 6 aylık dönem içerisinde 3 aydan fazla olmamak kaydı ile sınırlıdır.

Bulgaristan Turkleri SANAL AKADEMISI-bir Ozlem
Açık Grup
http://www.facebook.com/groups/326324070712886/#!/groups/161655190558020/296640397059498/

*
ustaa
Ziyaretçi
« Yanıtla #5 : Şubat 07, 2012, 14:18:39 »

sayın  Can Destan  bukadar  bilgiyi  bizlerle paylaşıyon,,,,    allahh senden razı olsun

yazıların cok uzun anlamakda güçlük cekiyok,,,mesela  medee  sayı yazı  yıl 
starbug

vs.

acık ve net  yazsanıs

uzatmadan
ustaa
Ziyaretçi
« Yanıtla #6 : Şubat 07, 2012, 14:25:03 »

ben  1989  muhacırıyım     bağzı   şartlar veya,,,ve diğeri   ...1993-1998  vize  bunların hepsı vs. geneli   herkezin   anlayabileceği gibi olsun  lütfen
Can Destan
" Panta rei !"
Onursal Üye

« Yanıtla #7 : Şubat 07, 2012, 14:38:18 »

Sn.ustaa,
Yukarıda paylaştığım haber T.C.Plovdiv Başkonsolosluğunun 
   RESMİ DUYURUSUDUR!
Bu duyuruda ,daha önce Bulgaristan Hükümetinin bildirdiği
T.C.-HUSUSİ YEŞİL PASAPORTLARINA-
  UYGULANACAK OLAN  VİZE MUAFİYETİNDEN 
          SÖZ EDİLMEMEKTEDİR!
Tüm ilgilenenlerin dikkatine arz ederim.

*
ustaa
Ziyaretçi
« Yanıtla #8 : Şubat 07, 2012, 15:02:00 »

Saol   aga   kısmide olsa  ben anladım  şimdi  anlayamayan   ablamız teyzemiz   onler için  konuşmak   istedim

bak sn. destan   tarihli anlamlı   yaz  ole   yaz ki    gün   ay  yıl 

ben  seni  diğer  sitelerde,de takip ediyom ,,,,ne olur  bulgarcayı ben tercüme ederim ....etsem ne olur

haber   kaynağını  ve tarihini  yazmayınca

ustaa
Ziyaretçi
« Yanıtla #9 : Şubat 07, 2012, 15:04:03 »

üzdüysem    özür  dilerim,,,,   balkannet adına
Sayfa: [1] 2
Balkanlar.Net  |  Balkan Dünyası  |  Bulgaristan  |  Konu: Vizeler kalkiyor! « önceki sonraki »
    Gitmek istediğiniz yer:  

MKPortal C1.2.1 ©2003-2008 mkportal.it
    Bu safya 0.02131 saniyede 22 sorguyla oluşturuldu

Emlak ilanları, araba ilanı ver Blog