Ana Sayfa Ana Sayfa  Forum Forum  Balkanlar TV Balkanlar TV  Tarihte Bugün Tarihte Bugün  Haberler Haberler  Makaleler Makaleler
Son mesaj - Gönderen: Taran Kedi - Cuma, 06 Nisan 2012 15:50
Balkan Türklerinin Buluşma Noktasına Hoş Geldiniz.
Balkanlar.Net
Merhaba, Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya üye olun.
Kasım 22, 2017, 21:11:43
151.700 Mesaj 8.683 Konu Gönderen: 8.295 Üye
Son üye: figenbakay
Balkanlar.Net  |  İş Hayatı & Ekonomi  |  İş Hayatı  |  Konu: Girişimci göçmenler kimler görelim :) 0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte. « önceki sonraki »
Sayfa: 1 [2]
Gönderen Konu: Girişimci göçmenler kimler görelim :)  (Okunma Sayısı 23543 defa)
gurkanov
Gürkan
Üye

Popülarite: 62

catch me... if you can...

« Yanıtla #10 : Aralık 19, 2014, 16:17:36 »

ben yapmaya çalışıyorum ama çalışmakla yapmak arasında fark var.

restoranlarda ve cafelerde kullanılabilecek bir mobil uygulama ile ilgili oalcak. patent başvurusu yaptım şu aşamada android ve ios geliştiriciler arıyorum ya ortak olacak ya da belli bir ücret karşılığı uygulamayı yazacak. bunun dışında da bir arkadaşımla ortak bir sosyal mecra sitesi üzerinde çalışıyoruz o da yakında beta(deneme) yayınına girecek. faaliyetlerimiz çok ama icraatımız yok. yüksel cidden face twit benzeri bişi yapaiblir macırbook.com ama işte kaçımız gireceğiz kaçımız düzneli bunu araştıracağız. ben yükselin yerinde olsa buradan kendisine de açık teklifte bulunuyorum. kendisinin bulgaristanda ki köy akraba bulma olayını genişletebiliriz ilginç fikirlerim var. herkes şeceresini merak ediyor ya arşivlerden araştırıyor ya da başka yerlerden bu da değil sadece hemşerilerinin nerede olduğunu da merak ediyor. değişik küçük güzel bir portal olabilir.

fikirler çok ama bir göçmenin girişimci olması zor. anne ben sgklı maaşlı işimi bırakıp web girişimcisi oalcam desem kadın kalp krizi geçirir, babam evlatlıktan reddeder, eşim makarna stoklar eve:)

herşeye girişebiliriz, microbüslerde bir girişimcilik örneği bg tr araasında ki ekşisözlük de ( o da bir boşnak tarafından yapıldı )

bence her fikir tartışmaya değer, tartışılan her fikir denemeye değer.
Taran Kedi
Moderator
Onursal Üye

Popülarite: 483

Tozcu

« Yanıtla #11 : Aralık 19, 2014, 23:20:22 »

Gürkan selam,
restoranlar için benim yarım bir projem var Smiley henüz yapıplmamış şeylerden değil, yapılmış ve pek çok alternatifi olan birşey ama benim buna girişme meselem kullandığım pazarlama kanalları.
Proje masaüstü yazılımı, adisyon açmayı, masa takibini falan sağlıyor, telefonla arayanın adını adresini falan da gösteren bir caller ID sistemi ile entegre,
Halihazırda yaygın olarak garsonlar el terminali yada kiosklar ile işi götürüyorlar, el terminalleri çok pahalı, bunun yerine yeni nesil tabletleri piyasaya sürme konusunda benim de nacizane çalışmalarım var.
Tablet konusunda 2 sistem için de ayrı ayrı program yazmaya gerek yok, daha pratik çözümler var.
Sistem web tabanlı bir arayüz ile desteklenebilir (ben şu an başka bir sektöre bunu uyguladım, ocak ayından itibaren de bir franchise zincirinde kullanılmaya başlanacak).
web tabanlı arayüz ile işletim sistemi bağımlılığından kurtulmak mümkün ki bence de kurtulunması gerekiyor. Eğer yine de web arayüzü üzerinden değil de uygulama yüklensin oradan çalışsın dersen phonegap türü çözümler var, smartfaces var, html tabanlı sistem geliştiriyorsun, 1 kere kod yazıyorsun, heryerde çalışıyor. Tabi native uygulama olmuyor, o yüzden ben çok ısınamadım bunlara. Bu yüzden web tabanlı bir çözüm ile desteklenmesini faydalı görüyorum.

Patent olayını alman güzel, ancak türkiyede yazılımlar patent dışı, o konuyu çok iyi incelemeni tavsiye ederim. Eskaza patent alsan bile çok basit bir dava ile o patent iptal edilebilir gibime geliyor.

Göçmenler ile ilgili çalışmalara gelecek olursak, bu çok riskli bir konu, şimdilik yıllardır askıda olan fikirlere yoğunlaşmış durumdayım, ileride belki tekrar bu alandaki eks...lere dönülebilir ama oraya dönmem için bir çok şeyi yoluna koymuş olmam gerekiyor. Ayrıca macırbook gibi birşey tutmaz, faceteki macırlara bakıyorum, anca şarkı video paylaşıyorlar. Sosyal medya deneyimi mouse ile 2 yada 15 kere tıklamaktan ibaret. Tamamiyle faydasız bir çalışma olur.
Göçmenler için gerekli olan birşey var elbet, tutar gibime de geliyor. Yaşı benle aynı olup, benden büyük olup bekar bir çok arkadaş var. Şu an göçmenler için yapılabilecek en öncelikli iş bu olur, bu insanların birbirleri ile tanışıp bunları evermek lazım Smiley azis in konser bilgisi yada videolarını paylaştırmaktan ziyade böyle birşey toplumumuz için kesinlikle daha faydalı olacaktır.

Sayfa: 1 [2]
Balkanlar.Net  |  İş Hayatı & Ekonomi  |  İş Hayatı  |  Konu: Girişimci göçmenler kimler görelim :) « önceki sonraki »
    Gitmek istediğiniz yer:  

MKPortal C1.2.1 ©2003-2008 mkportal.it
    Bu safya 0.03776 saniyede 22 sorguyla oluşturuldu

Emlak ilanları, araba ilanı ver Blog