Ana Sayfa Ana Sayfa  Forum Forum  Balkanlar TV Balkanlar TV  Tarihte Bugün Tarihte Bugün  Haberler Haberler  Makaleler Makaleler
Son mesaj - Gönderen: Taran Kedi - Cuma, 06 Nisan 2012 15:50
Balkan Türklerinin Buluşma Noktasına Hoş Geldiniz.
Balkanlar.Net
Merhaba, Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya üye olun.
Eylül 26, 2017, 15:36:25
151.700 Mesaj 8.683 Konu Gönderen: 8.295 Üye
Son üye: figenbakay
Balkanlar.Net  |  Yaşam  |  Spor Köşesi  |  Konu: 2012 LONDRA YAZ OLİMPİYATLARI 0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte. « önceki sonraki »
Sayfa: [1]
Gönderen Konu: 2012 LONDRA YAZ OLİMPİYATLARI  (Okunma Sayısı 7179 defa)
bigalım
" S E S S İ Z "
Onursal Üye

Popülarite: 226

Bruce Lee ..

« : Ağustos 10, 2012, 04:49:18 »

Sonlarına uaklaştığımız oyunların açılışı " gerçekten muhteşem " olmuştu ... Tarım toplumundan ( köylülükten ) sanayi devrimine geçişi
müthiş görüntülerle canlandırdı İngilizler..Sadece şu iki olay yeter ; bir , altı tane dev yükseklikte fırın bacası oluşturuldu birkaç dakika içinde ,
iki , orada canlandırma yapan  insanlar o devrin elbiselerini dört ay önceden giymeye  başlamışlar eskisin ve gerçeğe uysun diye ...
 müzikler de iyiydi ama Elton John unutulmuştu bana göre , Mr.Bean , Sir Simon Ratle ve 007 James Bond Daniel Craig renk kattılar ..
Stadın dış görüntüsü ve aydınlatma , iç ışıklandırmalar vb. inanılmaz güzeldi ...   

İngilizler zaten geleneklerine ve özellikle Kraliçeye özenle bağlıdırlar..Ne diyelim , bakalım 2020 yi verecekler mi bize , ikişer defa olimpiyat
yapmış Tokyo ve Madrid rakiplerimiz .. ve daha hiç bir müslüman ülkede Olimpiyat olmamış , ee normaldir .. biz belki yapacağız günün birinde
ama kim görür kim göremez bilemem ..

Zaten bu zihniyet ile devam edip oyunları alırsak ,  herhalde , binlerce türbanlı, pardesülü görevliyle filan katkı yaparız sanırım !!
Dört yıl sonra Brezilya'da  yapılacak oyunlarda bir kaç altın alırız diyorum .. Şu Fenerbahçe düşmanı Voleybol Federasyonu Başkanı olmasaydı
" FİLENİN SULTANLARI " büyük ihtimalle final oynardı , " POTANIN PERİLERİ  "  ise gerçekten çok şansızdılar , üç sayı ile son saniyelerde
yenildiğimiz Rusya yarı finalde Fransa'ya  ezilerek yenildi , biz olacaktık Fransa'nın yerinde ...

Nevin Yanıt 5. oldu ama çok iyi bir yarış çıkardı , şampiyon kızımız daha çok madalya alacaktır .. Bir altın taekwondocumuz Sermet
Tazegül kazandırdı bu gece , ayaklarına sağlık kardeşimizin ..  bu gün de 1500 de atlet kızlarımızdan madalya bekliyoruz ...

* * *               * * *                * * *

Y A Ş A S I N    C U M H U R İ Y E T  !

Y A Ş A S I N   M U S T A F A   K E M A L ' İ N   O R D U S U  -  Y A Ş A S I N  D E N İ Z C İ L E R  !

* * *                * * *                * * *
osmanpazarı
Yeni Üye
*

Popülarite: 3

« Yanıtla #1 : Ağustos 10, 2012, 08:19:12 »

Spor denilince sadece futbol anlaşılan bir ülkeye ben olimpiyat falan vermem.Formula 1 için dünya kadar para harcadık ama kaç seyirci vardı hatırlayalım.
bigalım
" S E S S İ Z "
Onursal Üye

Popülarite: 226

Bruce Lee ..

« Yanıtla #2 : Ağustos 14, 2012, 04:01:54 »

Evet , şu yaşıma kadar her olimpiyat atletizm finallerinde " acaba biz ne zaman yarışırız " derdim ..
Madalya almak filan gibi bir hayalim hiç olmamıştı , " bir kızımızı ben görür müyüm " acaba diye düşünürdüm ...
Gerçi daha önce Süreyya 2000 Sidney'de yarı final koşmuştu ama derecesi olmamıştı ....

TEŞEKKÜRLER , ÇOK ÇOK TEŞEKKÜRLER  ASLI ÇAKIR ALPTEKİN ve GAMZE BULUT  !!..

BİR RÜYAYI GERÇEĞE ÇEVİRDİNİZ .. NASIL GÖZLERİM YAŞARDI , NASIL HEYECAN TİTREMESİ , NASIL
BİR GURUR YAŞADIM ANLATAMAM .. HELAL OLSUN SİZLERE , BİN KERE TEBRİKLER ..

Tamam , derece 4.10 biraz uzun süre ama taktik öyle gelişti .. Aslı bu yıl 3.56 da koşmuştu ve tüm
zamanların en iyi 22 derecesidir  .. Süreyya AYHAN ın 3.55 i ise tüm zamanların en iyi 11 derecesi
arasında ve halen Türkiye rekoru .. 1500  metrede iki bayrak yanyana inanılmaz bir olaydı , 1 ve 2 olmak
sevincimi ikiye katladı ..  

İkinci olan Gamze BULUT biliyorsunuz FENERBAHÇE kulübünün sporcusu aynı zamanda ..
Zaten yarıştan sonra da Aziz Başkana teşekkürlerini sunmayı unutmadı Gamze kızımız !!
Ve yine her başarıyı kollayan " malum kişi " anında telefon ile ulaşarak tebriklerini sunuverdi , eee tabi
canlı yayın var ortada ama " bırak bir soluk alsın kızlarımız , sevinçlerini yaşasın tamamlasın kardeşim " ,
daha 5 dakika olmadan " tak telefon "   ..   neyse , şimdi moralim bozulmasın yine .......

* * *               * * *                * * *

Y A Ş A S I N    C U M H U R İ Y E T  !

Y A Ş A S I N   M U S T A F A   K E M A L ' İ N   O R D U S U  -  Y A Ş A S I N  D E N İ Z C İ L E R  !

* * *                * * *                * * *
Sayfa: [1]
Balkanlar.Net  |  Yaşam  |  Spor Köşesi  |  Konu: 2012 LONDRA YAZ OLİMPİYATLARI « önceki sonraki »
    Gitmek istediğiniz yer:  

MKPortal C1.2.1 ©2003-2008 mkportal.it
    Bu safya 0.0301 saniyede 22 sorguyla oluşturuldu

Emlak ilanları, araba ilanı ver Blog