Ana Sayfa Ana Sayfa  Forum Forum  Balkanlar TV Balkanlar TV  Tarihte Bugün Tarihte Bugün  Haberler Haberler  Makaleler Makaleler
Son mesaj - Gönderen: Taran Kedi - Cuma, 06 Nisan 2012 15:50
Balkan Türklerinin Buluşma Noktasına Hoş Geldiniz.
Balkanlar.Net
Merhaba, Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya üye olun.
Kasım 25, 2017, 03:06:49
151.700 Mesaj 8.683 Konu Gönderen: 8.295 Üye
Son üye: figenbakay
Balkanlar.Net  |  Balkan Dünyası  |  Yunanistan  |  Konu: Yunanistan Ehliyet sorunu 0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte. « önceki sonraki »
Sayfa: [1]
Gönderen Konu: Yunanistan Ehliyet sorunu  (Okunma Sayısı 11830 defa)
Napolyon
Üye

Popülarite: 8

« : Mayıs 13, 2013, 13:41:03 »

Herkese merhabalar ;

Ben Bulgaristan'dan çifte vatandaşım fakat nişanlım Gümülcineli. Yunanistan'a kendi arabamızla gitmeye kalktığımızda yunanistan tarafı beynelmilel ehliyeti zorunlu kılıyor(Bulgaristana giderken bulgar tarafı beynelmileli sormuyor) Şimdi benim Bulgarsitan'daki ismim bulgarca, fakat beynelmilel ehliyeti tuning kurumundan aldığımız için türk ehliyetimize göre türk ismimiz ile beynelmilel ehliyet veriyor. Bu durumda bulgar pasaportu ile beynelmilel ehliyetteki isimler tutmuyor..2 farklı isim oluyor. Bu kez de Yunanistan tarafı sorun çıkartıyor. Bu konu ile ilgili tecrübeleri olan var mıdır acaba ?

Benim aklıma ilk gelen, isim denklik belgesini yunanca tercüme ettirip apostil yaptırmak. Bu şekilde çözülebileceğini düşünüyorum ama ne kadar doğru bir yoldur onu da bilmiyorum.

AYrıca bu durum ile ilgili Başbakakanlık İletişim Merkezine attığım maile istinaden aşağıdaki gibi bir cevap geldi..

17.04.2013 tarih ve 368937-368986 sayılı Bimer dilekçeleriniz incelenmiştir. Ülkemiz sürücü belgelerinin uluslararası geçerliliği hakkındaki mevzuat değişikliği çalışmaları devam etmektedir. Henüz kesinleşmiş bir mevzuat bulunmamaktadır. Ayrıca, konu hakkındaki gelişme olur ise kamuoyuna duyurulacaktır. İyi günler dileriz. Trafik Uygulama ve Denetleme Dairesi Başkanlığı

Karanlık aydınlıktan,yalan dogrudan kacar.
Güneş yanlız olsa da etrafına ısık sacar.
Üzülme
Dogruların kaderidir yanlızlık.
Kargalar sürü ile KARTALLAR yanlız ucar.
Sayfa: [1]
Balkanlar.Net  |  Balkan Dünyası  |  Yunanistan  |  Konu: Yunanistan Ehliyet sorunu « önceki sonraki »
    Gitmek istediğiniz yer:  

MKPortal C1.2.1 ©2003-2008 mkportal.it
    Bu safya 0.02224 saniyede 22 sorguyla oluşturuldu

Emlak ilanları, araba ilanı ver Blog