Ana Sayfa Ana Sayfa  Forum Forum  Balkanlar TV Balkanlar TV  Tarihte Bugün Tarihte Bugün  Haberler Haberler  Makaleler Makaleler
Son mesaj - Gönderen: Taran Kedi - Cuma, 06 Nisan 2012 15:50
Balkan Türklerinin Buluşma Noktasına Hoş Geldiniz.
Balkanlar.Net
Merhaba, Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya üye olun.
Eylül 20, 2017, 06:48:33
151.700 Mesaj 8.683 Konu Gönderen: 8.295 Üye
Son üye: figenbakay
Balkanlar.Net  |  Balkanlar.NET  |  Balkanlar.NET  |  Konu: Nufus Arsivleri 0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte. « önceki sonraki »
Sayfa: [1]
Gönderen Konu: Nufus Arsivleri  (Okunma Sayısı 5057 defa)
ulus
Çekingen Üye
*

Popülarite: 0

« : Ocak 22, 2011, 17:24:01 »

Arkadaslar Bulgaristanda dedelerimin gecmisine dair bilgi edinmek istiyorum. Yani akrabalarimi ariyorum: Gemiste ki nufus bilgilerine yani  Bulgaristanda ki nufus arsivlere nasil ulasabilirim bu konu hakkinda bilgisi olan varmi?? Lütfen bilen varsa yardim ci olsun.
kahveci
Yeni Üye
*

Popülarite: 3

« Yanıtla #1 : Ocak 22, 2011, 18:11:25 »

Sayın  ULUS  kardeşim,
  Bulgaristan'da  dedeleriniz  ile  ilgili  bilgilleri, resmi  belgelerden edinmeniz  pek  kolay  olmayacak.Onların  hangi il ,belediye  ve  köyde  yaşamış  olduklarını   bilmeniz  gerek. Kişilerin medeni  durumuna  ait   resmi  dairelerde   yazılan  belgeler(doğum,evlilılik ve  ölüm) daireden  dışarıya  çıkarılmaz  ve dilekçe  verilerek kopye alınır.1910 ylına  kadar   oluşturulan  medeni  kitaplar( kütükler)  bölge  devlet arşiv  müdürlüklerine   toplanmıştırlar.Ayrıca   muhtarlıklarda  60- 70 yıl  ööncesi yazılıp  kullanmaya  başlayan  AİLEVİ  KÜTÜKLER  artık  kullanılmazlar,ama  muhtarlıklarda  korunurlar.Onlardan  bir  sülale  için   çok  şey  öğrenirsiniz,ama   bu  bilgileri   internet  yolu  ile  öğrenmek  imkansız.Onlara şahsen veya  yetkili bir akrabanız  vasıtası ile  ulaşabilirsiniz.Aktardıklarım  faydalı  olursa, sevinirim.   K A H V E C İ
ulus
Çekingen Üye
*

« Yanıtla #2 : Ocak 23, 2011, 03:11:28 »

Sayin Kahveci arkadasim. ilk önce Bulgaristanda suan hic bir akrabami tanimiyorum. Benim aradigim Demin babasi tarafindan akrabalari, Dedem 1913 yilnda mübadele sonucu Babasi ile beraber Türkiyeye yani Balikesire Bulgaristanin  Osman pazari, Kovancilar köyünden göc etmisler. Dedemin ismi Mehmet basinin ismi Hüseyin Hanimi Ayse (lakabi molla Hüseyin veya Nizam ) dedesinin ismi Mustafa Hanimi Münevver (kol agasi olarak ozamanki osmanli askeriyesinde görev almis. ) Ben Almanyada ikamet ediyorum. Acaba  bana Bulgaristanin Osmanpazari  veya civarindan birileri yardimci olurmu? Eger bu konuda daha fazla bilgin var ise paylasalimveya bana yardimci olacak sahislar var ise sevinirim.Simdiden  tesekkürler.
güngörmez
Çekingen Üye
*

« Yanıtla #3 : Ocak 23, 2011, 21:31:03 »

MERHABA HERKESE,
BEN TEKİRDAĞ-SARAY-GÜNGÖRMEZ KÖYÜNDENİN.1877 DE HACI ABDULLAH VE MOLLA OSMAN SÜLALELERİ TARAFINDAN KURULDUĞU YAZMAKTADIR.VARNA-PRAVADA KÖYÜNDEN GÖÇ ETMİŞLER.BU SÜLALENİN GEÇMİŞİNİ NASIL ÖĞRENEBİLİRİM.HANGİ SÜLALELEYE MENSUBUMDUR.YARDIMCI OLMA ŞANSINIZ NEDİR.TEŞEKKÜRLER
kahveci
Yeni Üye
*

Popülarite: 3

« Yanıtla #4 : Ocak 23, 2011, 22:41:51 »

Sayın  Ulus - Yasenovets16
  Araştırmalarımdan  şu sonuca  varabildim : Kovancılar köyü  adı 1934 yılında  değiştirilmiş.Yeni adı  Pçelno,Antonovo(Yayla köy)  belediyesi ( село Пчелно, община Антоново) Köy hemen hemen  yok olmak  üzeridir.15.12.2010  tarihinde
nufus sayısı 10( on ) kişidir. Hepsi yaşlı. Komşu  Taymişte-Tülbe  Karalar(Таймище) köyü  muhtarı  Mehmet  Şabanov telefon  N 0359060580713 ricanızı  kabul ederse  araştırma  yapabilir.O  Pçelno  köyüne  de muhtar seçilmiştir.Acele  etmezseniz,köyde  kimse  yaşamaz  olabilir Yazdıklarım   Sizi tatmin ediyorsa  memnun kalırım..Daha fazla  yardım etme  imkanım yok.    K A H V E C İ.
gülayolgun
Çekingen Üye
*

« Yanıtla #5 : Ocak 15, 2017, 20:12:47 »

Varna/provadi/karacaot köyünden birisini arıyorum. 1938 yılında dedeler oradan gelmiş. Dedem Osman hanımı Usmugul.Nevsehir/ Derinkuyuya yerleşmisler.Onlar vefat etti.Dedemin kardeşinin oğlu Hasan yaşıyor.83 yaşında.
Sayfa: [1]
Balkanlar.Net  |  Balkanlar.NET  |  Balkanlar.NET  |  Konu: Nufus Arsivleri « önceki sonraki »
    Gitmek istediğiniz yer:  

MKPortal C1.2.1 ©2003-2008 mkportal.it
    Bu safya 0.04159 saniyede 22 sorguyla oluşturuldu

Emlak ilanları, araba ilanı ver Blog