Ana Sayfa Ana Sayfa  Forum Forum  Balkanlar TV Balkanlar TV  Tarihte Bugün Tarihte Bugün  Haberler Haberler  Makaleler Makaleler
Son mesaj - Gönderen: Taran Kedi - Cuma, 06 Nisan 2012 15:50
Balkan Türklerinin Buluşma Noktasına Hoş Geldiniz.
Balkanlar.Net
Merhaba, Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya üye olun.
Kasım 22, 2017, 21:03:16
151.700 Mesaj 8.683 Konu Gönderen: 8.295 Üye
Son üye: figenbakay
Balkanlar.Net  |  Balkanlar.NET  |  Birbirimizi Tanıyalım  |  Konu: HEY DUŞTUBAKLILAR (YASENOVETS) NEREDESİNİZ ?ÇIKIN ORTAYA. 0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte. « önceki sonraki »
Sayfa: 1 ... 25 26 [27]
Gönderen Konu: HEY DUŞTUBAKLILAR (YASENOVETS) NEREDESİNİZ ?ÇIKIN ORTAYA.  (Okunma Sayısı 116299 defa)
yasenovets
www.bg-turk.com
Üye

Popülarite: 16

Ya olduğun gibi görün yada göründüğün gibi ol..

« Yanıtla #260 : Şubat 21, 2011, 08:54:58 »

(  DUŞTUBAK)                       KÖYÜME ÖZLEM

Özlüyorum köyümü
                                             Rüyalarımdan belli.
                                             Dün gece yine dolaştım
                                             Poyas'ın erikli yolunu.

Kuş sesleri yankılanan
                                             Becene ve sık koruyu,
                                             Sümbül kokulu koca koruyu
                                             Dolaştım yine bu gece.

Özlüyorum çocukluğumu,
                                             Rüyalarımdan belli
                                             Her gece bis...letimle,
                                             Dolaşıyorum tüm mahalleyi.

Ümmet çeşmesinden içtim
                                             Kana kana soğuk suyunu
                                             Dolaştım Karamanları,Ispalık'ı
                                             Orta ve karşı mahhalleyi.

ÖzlüyorumDuştubak'ı,
                                             İlk çığlığımın yankılandığı yerleri.
                                             Özlüyorum köyümü,
                                             Her gece o diyarlara,uğramamdan belli.
                                                                                                  YASENOVETS

Çok sürse ayrılık, aradan geçse çok sene/Biz sende olmasak bile, sen bizdesin gene." DUŞTUBAK
hayrettinV
Çekingen Üye
*

Popülarite: 1

« Yanıtla #261 : Şubat 21, 2011, 19:22:02 »

sevgili yasenovets ´´KÖYÜME ÖZLEM´´ şiğirini çok beğendim,seni kutlarım,çok çok güzel olmuş.başka şiğirlerinide bekliyorum....
yasenovets
www.bg-turk.com
Üye

« Yanıtla #262 : Şubat 22, 2011, 09:28:29 »

sevgili yasenovets ´´KÖYÜME ÖZLEM´´ şiğirini çok beğendim,seni kutlarım,çok çok güzel olmuş.başka şiğirlerinide bekliyorum....

Syın hayrettinV
 Amatörce yazdığım bazı şiirlerimi sizlerle paylaşıyorum.Beğendiğiniz için teşekkür ederim.Bu bana şevk verdi.

BULGARİSTAN TÜRKLERİ

Çeyrek asır geçse de,
                                                     Unutmadık yaşadıklarımızı.
                                                     Sinsi gavurun çektirdiğini
                                                     Bulgaristan Türklerine.

Önce bir dizi yasaklar konuldu
                                                     Atalarımızdan gelen gelenekler son buldu.
                                                     Sonra ezanla konulan isimler,
                                                     Silah zoruyla son buldu.

Karşı gelen Belene'de domuzlara yem oldu.
                                                     Zorluk çıkaranlar zindanlarda çürüdü.
                                                     Hakkını arayanlar hayatları son buldu.
                                                    ''Kolay pes ederler''tahminleri boşa çıkıyordu.

Dünya ağladı çekilen eziyetlere.
                                                     Acımadı gavur, aldırmadı kimseye
                                                     Osmanlıdan öç alırcasına
                                                     Kan kusturdu Türklere.

Nice destanlar yazıldı Balkanlarda
                                                     Atalarımızın yattığı o topraklarda.
                                                     Bereketli bu TÜRKLÜK
                                                     Bitmedi tükenmedi o topraklarda.

Bakın hala Türkçe yankılanıyor Balkanlarda,
                                                     Kardeşlerimizin yaşadığı o topraklarda.
                                                     Tuna'nın, Stranca'nın, Arda'nın bekçisi onlar.
                                                     Müslümanlığın elçisi onlar.

YASENOVETS

Çok sürse ayrılık, aradan geçse çok sene/Biz sende olmasak bile, sen bizdesin gene." DUŞTUBAK
hayrettinV
Çekingen Üye
*

« Yanıtla #263 : Şubat 22, 2011, 19:05:55 »

teşekkürler; her zaman şiğirlerini okuyacağım...
yasenovets
www.bg-turk.com
Üye

« Yanıtla #264 : Haziran 27, 2011, 15:32:37 »

'89GÖÇÜ              (  UTANÇ TRENİ)

Sabah namazından sonra çıktık yola,
                                               Sığdırdık anılarımızı bir sandık, bir kofara
                                               Bindik umutlarla utanç trenine
                                               Elveda derken sonsuza dek DEİORMAN'a
                                               Sesimiz yankılandı o garın koridorlarında.

Bir göç rüzgarıydı savuran bizi Anadoluya
                                               Yeni umutlarla geldik Anavatana.
                                               Tek sermayemiz gurur ve çalışkanlık oldu.
                                               Yılmadan, durmadan çalıştık,avuç açmadık
                                               Unutmaya çalıştık hasreti, özlemi...

Varımız yoğumuz kaldı Deliorman Tuna boyunda
                                               Bu yara çok acı, coook derin
                                               İçimizdeki o nefret,o kin
                                               Bastırdıkça büyüdü derin derin,
                                               Bu son tren ibret olsun temennim.

kofar=bavul

YASENOVETS

'89 göçünün  22  ci yılı anısına

hayrettinV
Çekingen Üye
*

« Yanıtla #265 : Aralık 31, 2011, 21:26:33 »

:alkisRazgradın Duştubak köylüleri - heppinize yeni yılda sağlık, ve başarılar diliyorum .
HACIOĞLU
Kıdemli Üye

Popülarite: 41

SEVGİ ANLAŞMAK DEĞİLDİR NEDENSİZDE SEVİLİR.

« Yanıtla #266 : Şubat 21, 2013, 02:13:10 »

Syın hayrettinV
 Amatörce yazdığım bazı şiirlerimi sizlerle paylaşıyorum.Beğendiğiniz için teşekkür ederim.Bu bana şevk verdi.

BULGARİSTAN TÜRKLERİ

Çeyrek asır geçse de,
                                                     Unutmadık yaşadıklarımızı.
                                                     Sinsi gavurun çektirdiğini
                                                     Bulgaristan Türklerine.

Önce bir dizi yasaklar konuldu
                                                     Atalarımızdan gelen gelenekler son buldu.
                                                     Sonra ezanla konulan isimler,
                                                     Silah zoruyla son buldu.

Karşı gelen Belene'de domuzlara yem oldu.
                                                     Zorluk çıkaranlar zindanlarda çürüdü.
                                                     Hakkını arayanlar hayatları son buldu.
                                                    ''Kolay pes ederler''tahminleri boşa çıkıyordu.

Dünya ağladı çekilen eziyetlere.
                                                     Acımadı gavur, aldırmadı kimseye
                                                     Osmanlıdan öç alırcasına
                                                     Kan kusturdu Türklere.

Nice destanlar yazıldı Balkanlarda
                                                     Atalarımızın yattığı o topraklarda.
                                                     Bereketli bu TÜRKLÜK
                                                     Bitmedi tükenmedi o topraklarda.

Bakın hala Türkçe yankılanıyor Balkanlarda,
                                                     Kardeşlerimizin yaşadığı o topraklarda.
                                                     Tuna'nın, Stranca'nın, Arda'nın bekçisi onlar.
                                                     Müslümanlığın elçisi onlar.

YASENOVETS

yasenovets merhabalar,

sincanda düğünde karşılaştık-tanıştık birdaha kısmet olmadı görüşmek

tekrar görüşmeyi diliyorum selamlar....
yasenovets
www.bg-turk.com
Üye

« Yanıtla #267 : Nisan 24, 2013, 13:51:33 »

Merhaba HACIOĞLU 

Uzun zamandır siteyi ziyaret etmemiştim yeni fark ettim. İnşallah diyorum bende, belki bir gün yine bir düğünde karşılaşırız.
                                                                      SELAMLAR HERKESE

Sayfa: 1 ... 25 26 [27]
Balkanlar.Net  |  Balkanlar.NET  |  Birbirimizi Tanıyalım  |  Konu: HEY DUŞTUBAKLILAR (YASENOVETS) NEREDESİNİZ ?ÇIKIN ORTAYA. « önceki sonraki »
    Gitmek istediğiniz yer:  

MKPortal C1.2.1 ©2003-2008 mkportal.it
    Bu safya 0.04451 saniyede 22 sorguyla oluşturuldu

Emlak ilanları, araba ilanı ver Blog