Ana Sayfa Ana Sayfa  Forum Forum  Balkanlar TV Balkanlar TV  Tarihte Bugün Tarihte Bugün  Haberler Haberler  Makaleler Makaleler
Son mesaj - Gönderen: Taran Kedi - Cuma, 06 Nisan 2012 15:50
Balkan Türklerinin Buluşma Noktasına Hoş Geldiniz.
Balkanlar.Net
Merhaba, Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya üye olun.
Eylül 23, 2017, 15:59:55
151.700 Mesaj 8.683 Konu Gönderen: 8.295 Üye
Son üye: figenbakay
Balkanlar.Net  |  Balkanlar.NET  |  Birbirimizi Tanıyalım  |  Konu: Hadi Bakalım Burcu Burcu Kokan Shumen'li Topraklarım!Nerdeyiz ? 0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte. « önceki sonraki »
Sayfa: 1 ... 22 23 [24]
Gönderen Konu: Hadi Bakalım Burcu Burcu Kokan Shumen'li Topraklarım!Nerdeyiz ?  (Okunma Sayısı 96083 defa)
AlperenKIRIM
Qırımtatar
Global Moderator
Onursal Üye

Popülarite: 136

« Yanıtla #230 : Ağustos 22, 2009, 00:44:39 »

http://www.ulkutube.com/audio/8334/Yazar%C4%B1+nin+sesinden+%C5%9Fiir..Nurten+Remzi-+Sumnu

Nuret Remzi - Shumnu

Ant etkenmeñ , söz bergenmeñ bilmek içün ölmege
Bilip körüp milletimniñ közyaşını silmege
Bilmey , körmey biñ yaşasam qurultaylı han bolsam
Yine bır kün mezarcılar kelir meni kömmege

Noman Çelebi Cihan
hala54
Onursal Üye

Popülarite: 254

Türk Esirlik Kabul Etmeyen Bir Millettir!

« Yanıtla #231 : Ağustos 22, 2009, 01:23:22 »

+1

Kendimi şumnu sokaklarında, tombul camiide, köşklerde, madara yolunda ıhlamurların altında serseri mayın gibi dolaşırken buldum birden. Teşekkürler, Alperen

Adalet nedir?
Her şeyi yerine koymak.
Zulüm nedir?
Bir şeyi yerine koymamak, başka yere koymak

Mevlana Celaleddin Rumi
HACIOĞLU
Kıdemli Üye

Popülarite: 41

SEVGİ ANLAŞMAK DEĞİLDİR NEDENSİZDE SEVİLİR.

« Yanıtla #232 : Ağustos 22, 2009, 10:52:20 »

paylaşım için teşekkürler Alperen yürekten anlatmış Nurten hnm
SİLVİYA
Onursal Üye

Popülarite: 212

seni sensiz yaşamak

« Yanıtla #233 : Ağustos 23, 2009, 11:13:10 »

güzel bir paylaşım teşekurler Alperen

Hani hayatta oraya buraya saçılmış güzellikler vardır
işte onlardan ne kadarını yakalayabilirsek,
o kadar mutlu olabileceğimizi,
o kadar mutlu edebileceğimizi düşünüyorum...........
Arabacı43
Çekingen Üye
*

Popülarite: 0

« Yanıtla #234 : Eylül 13, 2009, 01:10:55 »

O burcu burcu kokan toprakların kokusunun hasretiyle Kütahyadan selamlarr. Burada çok sayıda Şumnulu var.. Nereli ve Nereden olursak olalım, NE MUTLU BİZE BİZ TÜRKÜZZZ..
AlperenKIRIM
Qırımtatar
Global Moderator
Onursal Üye

Popülarite: 136

« Yanıtla #235 : Kasım 09, 2009, 21:11:06 »

Milanovo halkının yüzünü malina güldürdü

Preslav’a bağlı Milanovo köyü halkı yaklaşık 10 yıldan beri malina (ahududu) yetiştiriyor. Daha önce tarım arazilerine ekilen diğer mahsulllerden bekledikleri verimi alamayan köylü malina yetiştirmeye başladı ve aldıkları üründen de gayet memnun.
Zaman’a konuşan Milanovo köyü muhtarı Arif Mehmet, 10 yıl önce köylerine gelen bir çiftçinin malina yetiştirdiğini ve ondan aldığı verimi gören köylünün malina yetiştirmeye başladığını söyledi. 220 haneli köyde 780 kişi yaşıyor. Köyde kadınlar genelde Şumen ve Preslav’daki tekstil atölyelerinde, erkekler ise inşaat sektöründe çalışıyor. Her iki sektördeki kriz de köylüyü oldukça etkilemiş. Şu anda halkın yüzde 40’ının işsiz olduğunu söyleyen muhtar Mehmet, 40 hanenin malina yetiştirdiğini söyledi. Kilosu 5 levadan satışa sunulan malinanın fiyatı 2.5 levaya kadar düşüyor. Köyde sulama kanallarının olması ise verim almada etkili olmuş.
İlk muhtarlık deneyimini yaşayan muhtar Arif Bey, çalışmalarıyla da köylünün gönlünü fethetmeyi başarmış. Muhtar ilk önce köy yolunu yaptırmış ve şu anda düğün salonunun da çalışmaları devam ediyor.
Köyün okulu öğrenci azlığından dolayı 2008 yılında kapanmış. 48 öğrenci Preslav’da öğrenimini sürdürüyor. Taşıma usulü ile sabah okula giden öğrenciler akşam dönüyor. Yaz kış öğrencilerin okul için Preslav’a gitmeleri aileleri oldukça olumsuz etkilemiş. Öğleden sonraları yapılan etüdlerin (zanimalna) köyde yapılması için gerekli girişimler yapılsa da olumlu sonuç alınamamış. Sekiz yaşındaki bir çocuğun çantasının 11 kilo olmasının öğrencilerin sağlığı açısından hiç de iyi olmadığını söyleyen Mehmet, bunun sebebinin ise okulda yemek verilmemesi olduğunu aktarıyor.

zaman.bg

Ant etkenmeñ , söz bergenmeñ bilmek içün ölmege
Bilip körüp milletimniñ közyaşını silmege
Bilmey , körmey biñ yaşasam qurultaylı han bolsam
Yine bır kün mezarcılar kelir meni kömmege

Noman Çelebi Cihan
mehmetmnh
İlgili Üye
**

Popülarite: 1

« Yanıtla #236 : Mayıs 22, 2010, 22:30:24 »

1978-1979 yıllarında o şirin kasabanın bulanık\mıtnitsa\ yerinde askerlik görevimi gördüm şumensko ile osmarski pelin çok kullandım iyi anılarım çok oldu bir çok arkadaşım vardı ama çoğunu unttum yukarı köyden hasan hüseyin kray\boyan\ baykoculardan irfn basri\baykovo\ bu arkadaşların yerini bilen varsayazsın
tunatürkmen
Yeni Üye
*

« Yanıtla #237 : Aralık 11, 2011, 23:42:04 »

Uzun zamandır kimse yazmamış sanırım bu sayfalara.
Ben Kütahyalıyım. 4 yıl gibi bir süreçte ve uzun araştırma ve çabalarla (her ne kadar internette bir tanıdık bulamasam da) hem 1951 de Kırklareli'ne yerleşen akrabalarımı ve hem de ŞUMNU- Ova Söğütlü (Vurbyane) köyündeki akrabalarımı buldum. Telefonla görüştüm. Ne yazıkki son kalan akrabalarımızdan Şükrü Aga 87 yaşında ve konuşması çok güç anlaşılıyor. 2011 temmuz-Ağustos aylarında Bulgaristana gitmeyi, sağlığında ziyaret etmeyi çok arzu etmeme rağmen mümkün olmadı. Biraz da ilk kez gidecek olmanın acemiliği korkuttu sanırım beni.
Şumnuya gidip gelen kardeşlerim bana mail atabilirlerse biraz bilgi almak, yol-yordam öğrenmek istiyorum onlardan.
En derin sevgi ve hürmetlerimle...

Aşksızlara verme öğüt, öğüdünden alır değil,
Aşksız âdem hayvan olur, hayvan öğüt bilir değil.
osmanpazarli
İlgili Üye
**

Popülarite: 19

« Yanıtla #238 : Aralık 21, 2011, 19:14:57 »

Yine kimse ugramamis bu kisima,Osmanpazarli yazdigina bakmayin..Has SHUMEN dogumluyum..Aslinda ayrimcilik yok..mademki bu sitedeyiz Grin
Shumen ,Ucpinar Mahallesinden..Kilayk(GRIVITSA)  kisimi
bu kadar az miyiz? Islık
tunatürkmen
Yeni Üye
*

« Yanıtla #239 : Aralık 23, 2011, 21:33:08 »

osmanpazarli, siz gidip geliyor musunuz Şumnu'ya?

Aşksızlara verme öğüt, öğüdünden alır değil,
Aşksız âdem hayvan olur, hayvan öğüt bilir değil.
Sayfa: 1 ... 22 23 [24]
Balkanlar.Net  |  Balkanlar.NET  |  Birbirimizi Tanıyalım  |  Konu: Hadi Bakalım Burcu Burcu Kokan Shumen'li Topraklarım!Nerdeyiz ? « önceki sonraki »
    Gitmek istediğiniz yer:  

MKPortal C1.2.1 ©2003-2008 mkportal.it
    Bu safya 0.027 saniyede 22 sorguyla oluşturuldu

Emlak ilanları, araba ilanı ver Blog