Ana Sayfa Ana Sayfa  Forum Forum  Balkanlar TV Balkanlar TV  Tarihte Bugün Tarihte Bugün  Haberler Haberler  Makaleler Makaleler
Son mesaj - Gönderen: Taran Kedi - Cuma, 06 Nisan 2012 15:50
Balkan Türklerinin Buluşma Noktasına Hoş Geldiniz.
Balkanlar.Net
Merhaba, Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya üye olun.
Haziran 29, 2017, 13:54:18
151.699 Mesaj 8.683 Konu Gönderen: 8.295 Üye
Son üye: figenbakay
Balkanlar.Net  |  Balkan Dünyası  |  Bulgaristan  |  Konu: BULGARİSTANDAKİ KÖKLERİMİ ARIYORUM LÜTFEN YARDIM HİÇ AKRABAM YOKMU?? 0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte. « önceki sonraki »
Sayfa: [1] 2 3 ... 5
Gönderen Konu: BULGARİSTANDAKİ KÖKLERİMİ ARIYORUM LÜTFEN YARDIM HİÇ AKRABAM YOKMU??  (Okunma Sayısı 27080 defa)
hadid
Yeni Üye
*

Popülarite: 3

« : Ocak 13, 2007, 15:15:45 »

Bulgaristan göçmeni babannem 85 yaşında ve daha yeni olarak bana bulgaristanda bulunan kendi amca çocuklarından bahsetti.Ben de bir kaç haftadır çeşitli sitelerde akrabalarımı arar oldum .Tek bildiğim babannemin ağzından Pravadia lı olduğu ve kıken soyadının göçmen olduğu küçük yaşta annesini kaybetmiş biri o yüzden türkiyeye dedemle evlendirilmeye yollandığı.Amca çocukları hala bulgaristanda.Büyüklerinden geçmişi bi şekilde böyle uyuşan biri varsa görüşelim derim .SELAMETLE.
Taran Kedi
Moderator
Onursal Üye

Popülarite: 483

Tozcu

« Yanıtla #1 : Ocak 13, 2007, 16:00:02 »

Merhaba,
Öncelikle sitemize hoş geldin, umarım aradığın bilgilere ulaşırsın.

Aradığın yerin doğrusu provadiya dır. Bulgaristanın Varna iline bağlı bir kasaba imiş burası. O köyden göç edenler İstanbul/Çatalca nın Örencik köyüne yerleşmişler. Şimdilik bulabildiğim anca bu kadar.

hadid
Yeni Üye
*

« Yanıtla #2 : Ocak 13, 2007, 19:02:24 »

ilgin için saol babannemin amcasının adı yusuf göçmenmiş.Babannemlerin köyüne 15 sene öncesi varnadan kalkan bir tren geçermiş hatırladığı bazı köyler  var SANDIKÇI ,YENİKÖY  gibi ama 15 yaşında geldiği için pek bişey hatırlamıyor.
sihirliesintiler
miniesko
Yeni Üye
*

Popülarite: 6

« Yanıtla #3 : Ocak 13, 2007, 19:08:36 »

siteye hoşgeldin, akrabalarını bulma konusunda oldukça isteklisin. takdir ettim walla. umarım siteden sana yardımcı olacak birileri çıkar. ben  o tarflı değilim
hadid
Yeni Üye
*

« Yanıtla #4 : Ocak 13, 2007, 19:22:17 »

edindiğim yeni bilgilere göre köylerinin yakınından bir nehir geçermiş.yeniköyle şipkanın arasında kalan koti diye bir köy hatırladığını söylüyor.
sihirliesintiler
miniesko
Yeni Üye
*

Popülarite: 6

« Yanıtla #5 : Ocak 13, 2007, 19:25:16 »

adım adım yaklaşıyorsun polisiye roman gibi oldu walla
Toygar
Global Moderator
Üye

Popülarite: 32

« Yanıtla #6 : Ocak 13, 2007, 19:25:38 »

kendim sumenli olmakla birlikte , tesadufe bakinki provadia dogumluyum.provadia varnaya bagli bir yer ve cokta buyuk degil.dogum yerim oldugu icin resmi bazi islerimi halletmek icin  birkac kere gitmistim.merkezde tek tuk bikac kisinin turkce konustugunu duymustum.duyduguma gore belli bir miktar Gagauz'da mevcutmus...
suzann
Onursal Üye

Popülarite: 91

Aşığım aşık :))) kendime aşık :)

« Yanıtla #7 : Ocak 15, 2007, 13:48:31 »

arkadaşım inşallah bulursun.Ama sanırım bütün detaylar babannende.Hangi şehir ve köyden olduğunu bildikten sonra problem olmaz.köye gidip sorduğun zaman mutlaka arabalarını bulursun.Benim bir arkadaşım vardı.Türkiyede doğma büyüme dedesi ve anneannesi küçük yaşlarda gelmişler türkiyeye.Geçtiğimiz ramazanda karısı ile beraber(karısı bulgaristanlı)Bulgaristana gitttiler.Bizde ordaydık.Beni aradılar varnadan araba kiralayıp razgrata gelmişler.Çocuk sadece Razgradtaki köyün adını biliyordu.Babamın bildiği bir yermiş tarif etti ve köye doğru yollandılar.Sonra tükiyeye dönünce konuştuk.Çocuk sadece dedelerinin doğup büyüdüğü yerleri görme niyetiyle gitmişken onları tanıyan birsürü insan,kendi yakın akrabalarını ve hatta dedesinin evlerini bile bulmuş görmüş.

Kıssadan hisse bu arkadaşım gibi sende mutlaka akrabalarını bulabilirsin.Babannenin memleketini bilmem ama Razgradta çok falza türk oluğu için yolunu bulmak,araştırmak sormak genelde çok kolay oluyor.
buse
çileğim,dün,bügün,yarın :)
Onursal Üye

Popülarite: 218

Herşey yaşandığı an güzeldir...

« Yanıtla #8 : Ocak 15, 2007, 14:26:25 »

Arkadaşım çok az bir ipucundan herşeye ulaşmaya çalışıyosun bir site ismi vericam umarım araştırıp yardım isteyip yakın bilgilere ulaşabilirsin   www.candostlariyiz.com Varna ve bölgesi ile ilgili yazılar mevcut sanırım içeriğinde yada o bölege topraklarımız  Smiley bi, bakarsın  Wink.Başarılar...

"All that glitters is not gold"

Aşığım "hayata" ve hep aşık kalacağım Smiley
WhiteSpiDeR
. SINCE 1979 .
Onursal Üye

Popülarite: 358

« Yanıtla #9 : Ocak 15, 2007, 14:59:29 »

Şimdi bu yeni koy derken benim komşu koyum var (Türkçesi Yeni Köy bg cesi Visoka polyana) Ama bi yandan da Provadya"dan bahsediyorsun..Oralarda da mi var acaba yeni koy..
Bi bilgi edinirsem yazarim..
Sayfa: [1] 2 3 ... 5
Balkanlar.Net  |  Balkan Dünyası  |  Bulgaristan  |  Konu: BULGARİSTANDAKİ KÖKLERİMİ ARIYORUM LÜTFEN YARDIM HİÇ AKRABAM YOKMU?? « önceki sonraki »
    Gitmek istediğiniz yer:  

MKPortal C1.2.1 ©2003-2008 mkportal.it
    Bu safya 0.02365 saniyede 22 sorguyla oluşturuldu

Emlak ilanları, araba ilanı ver Blog