Ana Sayfa Ana Sayfa  Forum Forum  Balkanlar TV Balkanlar TV  Tarihte Bugün Tarihte Bugün  Haberler Haberler  Makaleler Makaleler
Son mesaj - Gönderen: Taran Kedi - Cuma, 06 Nisan 2012 15:50
Balkan Türklerinin Buluşma Noktasına Hoş Geldiniz.
Balkanlar.Net
Merhaba, Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya üye olun.
Mayıs 25, 2017, 17:11:09
151.698 Mesaj 8.683 Konu Gönderen: 8.295 Üye
Son üye: figenbakay
Balkanlar.Net  |  Balkan Dünyası  |  Bulgaristan  |  Konu: BULGARİSTANDAKİ KÖKLERİMİ ARIYORUM LÜTFEN YARDIM HİÇ AKRABAM YOKMU?? 0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte. « önceki sonraki »
Sayfa: 1 [2] 3 4 5
Gönderen Konu: BULGARİSTANDAKİ KÖKLERİMİ ARIYORUM LÜTFEN YARDIM HİÇ AKRABAM YOKMU??  (Okunma Sayısı 26560 defa)
hadid
Yeni Üye
*

Popülarite: 3

« Yanıtla #10 : Ocak 15, 2007, 16:10:11 »

Her keze gösterdiği ilgiden dolayı teşekkür ederim.Tek bildiği bunlar babannem 15 yaşlarındeyken köylerinin oradaki dereden bahsedip duruyor kırsal bi yermiş ve bir çok atları kiraz bahçeleri felan varmış eskiden.Şipka denilen yerde hiç türk yaşamazmış sadece bulgarlar varmış.Varna babannemin köyünün vilayetiymiş Pravadya dan geçerek gidiyorlarmış köylerine yani babannemin köyüne (KOTİ diye hatırlıyor) uzak düşüyor anladığım kadarıyla.Dediği şey Şıpkayla yeni köy arası bir yermiş ve bir akan bir derenin olduğu.
meli
meli
Onursal Üye

Popülarite: 172

« Yanıtla #11 : Ocak 15, 2007, 16:39:37 »

1978 göçmeni Provadalı akrabalarım var.Ben de adreslerine telefonlarına ulaşmaya çalışıyorum.Kişi 2-3 gün sonra bana bunları ulaştırabilirse ailenden bahsedeceğime emin olabilirsin.

"Nice insanlar gördüm,üstünde elbise yok.Nice elbiseler gördüm içinde insan yok"
hadid
Yeni Üye
*

« Yanıtla #12 : Ocak 15, 2007, 17:02:23 »

Öğrendiğim birkaç şey daha.....Koti(babannemin hatırladığı adıyla) denilen köyün yakınından geçen nehirin baraj olduğu yönünde söylentiler var.Babannemin 25 senedir sır gibi sakladığı bir gerçek te bi abisi ve bir kız kardeşi varmış .İsimleri Ayşe GÖÇMEN ve Sali GÖÇMEN miş.Köylerinin yakınında olan bir yer daha Sandıkçı diye de bi yer varmış..
imrenbgtr
imren
İlgili Üye
**

Popülarite: 12

« Yanıtla #13 : Ocak 16, 2007, 18:07:30 »

provadya güzel benimde akrabalarım var orda.bulman cok kolay oraya gidersen daha cabuk bulursun.

BÜYÜK KOKARCA: PISILAR                                                                                                                    KEMALLAR: HACI RÜSTEMLER
hacer0526
Çekingen Üye
*

Popülarite: 0

« Yanıtla #14 : Ocak 19, 2007, 17:04:27 »

SELAM ARKADASIM BENDE SİTEYİ DAHA YENİ BULDUM 22 YASINDAYIM BENİMDE DEDEMİN BABASI BULGARİSTAN SUNMU KAZASININ GÖLLER (RUJİTSA) KÖYÜNDEN ESKİŞEHİR İNÖNÜ İLÇESİ KÜMBET KÖYÜNE YERLEŞMİŞLER ELİMDE ORADAN GELEN DEDELERİMİMN EŞLERİ VE ÇOCUKLARININ İSİM SOYAD VE DOĞUM TARİHLERİ VAR BENDE AKRABALARIMI ARIYORUM İLGİLENENLERİN DİKKATİNE... Hani Hani Hani
fatneee
Üye

Popülarite: 170

« Yanıtla #15 : Ocak 19, 2007, 18:05:34 »

"GÖÇMEN" soyadları olduğuna göre anladığım kadarıyla bu büyük dayı bve büyük teyze Türkiye ye gelmişler....O zaman Akrabalarını bi de Türkiye'de araman gerekecek.Ama neyseki macırlar hep bi mahallede otururlar ve her yörenin insanlarının yoğunlukla oturduğu mahalleler vardır sadece Toplu Konutlar kurayla belirlendiği için karışıktır..
 Babaannende bundan daha fazla bilgi vardır gibime geliyor o yaşta gelip illa kendi köylüsü birileriyle karşılaşmıştır koca bir ömürde  sormuş araştırmıştır bişeyler yani...deden de göçmen mi? Bir de hangi şehirde oturuyorsunuz o şehirdeki maacır mahallelerinde de olabilirler...
Olay giderek daha gizemli bir hal alıyor ya... düşünme
hadid
Yeni Üye
*

« Yanıtla #16 : Ocak 20, 2007, 13:35:33 »

Yeni aldığım haberler doğrultusunda babannemin hafızasını zorladım ve ablasının ve abisinin Yalova Kirazlı köyünde olduklarını ama onların vefat ettiklerini çocuklarınınsa nerde olduklarını bilmediğini söyledi.Yalnız annemin hatırladığı kadarıyla ben askerdeyken eve babannemin ablasının çocuklarından olan Yakup isimli bir şahsın babannemi aradığını ve onların da Kartal (İstanbul) da olduklarını ama daha sonra oradan taşınıp nereye gittiklerini bilmedikleri haberini aldım.Ama istediğim Babannemin şu anda Bulgaristanda olan Amca çocuklarına ulaşmak onlar hala orda çünkü.Eskiden Babannemin Amcasının kızlarından birisi Yarım yamalak bir türkçeyle konuşarak Varna da olduğunu ve Babannemin evlerinin önünden tren geçtiğini gelirnirse rahat bi şekilde bulunabileceğini söylemiş.Fakat babannem cesaret edip gidememiş.....
hadid
Yeni Üye
*

« Yanıtla #17 : Ocak 20, 2007, 13:40:23 »

Bi de gösterilen ilginin diyer sitelere göre daha fazla olduğu için Site yönetimi ve Cevap yazan arkadaşlara Teşekkür EDERİİİİM. alkis
Toygar
Global Moderator
Üye

Popülarite: 32

« Yanıtla #18 : Ocak 20, 2007, 14:55:42 »

ben hala arastiriyorum,unutmus degilim hicbirinizi . yalniz isimler eski oldugu icin biraz sorun oluyor tabi...
hadid
Yeni Üye
*

« Yanıtla #19 : Ocak 22, 2007, 15:16:12 »

SÜper birşey oldu ve eski kitapları karıştırırken 1987 yılına Bulgaristandan gelen bir mektup buldum.İçinde bulgar harfleriyle yazılmış bir adres va fakat nasıl okuyamadım.Resim olarak nasıl iletebilirim.

Sayfa: 1 [2] 3 4 5
Balkanlar.Net  |  Balkan Dünyası  |  Bulgaristan  |  Konu: BULGARİSTANDAKİ KÖKLERİMİ ARIYORUM LÜTFEN YARDIM HİÇ AKRABAM YOKMU?? « önceki sonraki »
    Gitmek istediğiniz yer:  

MKPortal C1.2.1 ©2003-2008 mkportal.it
    Bu safya 0.02307 saniyede 22 sorguyla oluşturuldu

Emlak ilanları, araba ilanı ver Blog