Ana Sayfa Ana Sayfa  Forum Forum  Balkanlar TV Balkanlar TV  Tarihte Bugün Tarihte Bugün  Haberler Haberler  Makaleler Makaleler
Son mesaj - Gönderen: Taran Kedi - Cuma, 06 Nisan 2012 15:50
Balkan Türklerinin Buluşma Noktasına Hoş Geldiniz.
Balkanlar.Net
Merhaba, Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya üye olun.
Haziran 24, 2017, 04:52:21
151.698 Mesaj 8.683 Konu Gönderen: 8.295 Üye
Son üye: figenbakay
Balkanlar.Net  |  Balkan Dünyası  |  Bulgaristan  |  Konu: BULGARİSTANDAKİ KÖKLERİMİ ARIYORUM LÜTFEN YARDIM HİÇ AKRABAM YOKMU?? 0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte. « önceki sonraki »
Sayfa: 1 2 3 [4] 5
Gönderen Konu: BULGARİSTANDAKİ KÖKLERİMİ ARIYORUM LÜTFEN YARDIM HİÇ AKRABAM YOKMU??  (Okunma Sayısı 26984 defa)
ayça
ayça
İlgili Üye
**

Popülarite: 8

slm herkese

« Yanıtla #30 : Haziran 19, 2007, 21:52:02 »

inşalah bulursun bende razgratanım ama varnada akrabalarım var sorup örenmeye çalışırım iyi şanslar sana
hatiberkant
Çekingen Üye
*

Popülarite: 0

« Yanıtla #31 : Haziran 22, 2007, 23:21:29 »

Merhabalar,
Benim buyuk buyuk babam da oralardanmis, sanirim biraz daha kazirsak akraba bile cikacagiz  Smiley Biz de bir suredir koklerimizi ariyoruz. Buyuk buyuk dedemin adi Osman Aga imis, lakabi Kor ya da Koroglu... Pravadi (Pravada da olabilir)  nufusuna kayitliymis. 1845'te dogmus, Babasinin adi Ibrahim Aga. Deliormanzadeli diye geciyor. Cok kocaman bir ciftlikleri varmis (ciftlik ogrendigimize gore bizim bildigimiz anlamda degil, icinde birkac koy filan barindiran bir yermis). Ciftligin adi Ahu Orman Ciftligi (Ayi Orman da olabilirmis). Osman Pasa Plevne savasina giderken (veya donerken de olabilir) onun ciftliginde aylarca konaklamis, buyuk buyuk babam 50 bin kadar askeri 3 - 6 ay arasi bir sure beslemis. Anneannem onun icin derebeyiydi derdi. Biz bu hikayelere guler gecerdik Smiley Dedem bayramda elini opmeye gelene kurekle altin dagitirmis, falan filan... Ne bileyim, bu kadar buyuk bir toprak agasiysa belki bir taniyan cikar sanirim. Buyuk buyuk annem (adi Emine ve Osman Aga'nin kizi) anneannem Nadide ile Balkan savasi sirasinda ordan Turkiye'ye kacmis. Buyuk buyuk annemin Bulgaristan'daki kayit bilgilerine ulastik. Bildigimiz kadariyla Osman Aga'nin sadece bir oglu ve bir kizi varmis ama herhangi bir kardesi falan var miydi hicbir bilgimiz yok. Yani hala orda yasayan herhangi bir akrabamiz var mi onu da bilmiyoruz.
Belki birileriyle uzaktan akraba filan cikariz, ne dersiniz? Smiley Var mi bir fikriniz?
lucerne
Üye

Popülarite: 65

Pas à pas on va loin !

« Yanıtla #32 : Haziran 23, 2007, 17:52:32 »

Umarım, aşağıdaki siteler, az da olsa köyün hakkında bilgi edinmene yardımcı olacaktır.

www.guide-bulgaria.com/NE/Varna/Dulgopol/Velichkovo
 gallery.guide-bulgaria.com/NE/Varna/Dulgopol/Velichkovo

En iyi sonuç ise yerinde alırsınız, yani Bulgaristan'da.

Başarılar !!!

Cъжаленията за вчерашния ден и страхът от утрешния са двама крадци, които ни ограбват настоящето
Gelecek korkusu ve geçmişi unutamamak, bugünkü hayatımızı çalan iki hırsızdır.
hadid
Yeni Üye
*

Popülarite: 3

« Yanıtla #33 : Temmuz 24, 2007, 11:15:42 »

Uzun süredir yazamadım saygısızlık olarak anlaşılmasın tamamen hayat şartları işte bulgaristana gitmek halen kısmet olmadı ama yalovaya gitim ve bir iki akraba buldum  Asker bir kaç resim gösterdiler içlerinden biri babannelerin komşusuymuş aşşağıda fotoğrafı var kısmet olursa bir an önce gitmek istiyorum bakalım kısmet elimde bu kadar bilgi varken bulamamam imkansız gibi görünüyo hadi bakalım.
ozgursen06
Çekingen Üye
*

« Yanıtla #34 : Ağustos 02, 2007, 19:48:03 »

BENDE BULGARİSTANIN RAZGRAD OSMAN MAHALLESİNDENİM.HİÇ TANIDIK VEYA AKRABA YOKMU....
Taran Kedi
Moderator
Onursal Üye

Popülarite: 483

Tozcu

« Yanıtla #35 : Ağustos 02, 2007, 20:52:41 »

BENDE BULGARİSTANIN RAZGRAD OSMAN MAHALLESİNDENİM.HİÇ TANIDIK VEYA AKRABA YOKMU....
Tam yerine geldin  Grin
Bende osman maalesinden. Kimlerden sen?

Alp-erenler58
Mahmuzlu
Çekingen Üye
*

« Yanıtla #36 : Ekim 10, 2007, 05:30:23 »

selam arkdaslar bu siteye tesadüfen girdim bulgaristanda akraba falan deyince, belki birseyler elde ederim diye dedemler 1936 yilinda  mahmuzlu köyünden oldunu ananem se göller köyünden oldu, büyük dedemin pehlivan oldu söylenirmis annanem rahmetlik hep oralara gidip görmeyi isterdi ömrü yetmed,i ve simdide dedem arzuluyor kendisinin yoladayanamiyacani zane diyorum((87 yasinda) eger sizlere bu konuda görüsleriniz ve akrabalik baginin olabilecgini tahmin ediyorsaniz yardimci olmaya calisirim
TEKERAGA
Onursal Üye

Popülarite: 132

« Yanıtla #37 : Eylül 10, 2008, 08:49:05 »

ilgin için saol babannemin amcasının adı yusuf göçmenmiş.Babannemlerin köyüne 15 sene öncesi varnadan kalkan bir tren geçermiş hatırladığı bazı köyler  var SANDIKÇI ,YENİKÖY  gibi ama 15 yaşında geldiği için pek bişey hatırlamıyor.

Merhaba yazınızı görünce heyecanlandım çünkü bahsettiğiniz YUSUF GÖÇMEN annemin dedesi, tabiki de anneannemin babası oluyor.YUSUF GÖÇMEN'in Emine,Hilmi,Yakup ve İsmet adında 4 çocuğu bulunmaktadır.

Anneannem ve Yakup Dayı Kayseri de ikamet etmektedir Hilmi ve İsmet Dayılar ise İstanbul Pendikte yaşıyor.Eşleri vefat etti kendileri hayatta.Bende Emine Teker in torunlarından biriyim.

Site de Birbirimizi Tanıyalım Bölümünde''Kayseri Sarıoğlan Göçmen Aileleri''başlıklı konu açmıştım önceden.Bu açtığım konu ile görüşebiliriz.Saygılar

Not:Bilgiyi flaş olarak annemden aldım valla bende yeni öğrendim.Smiley
yakup çilli
Çekingen Üye
*

« Yanıtla #38 : Mayıs 05, 2009, 01:32:02 »

merhab arkadaşlar salih, elfida silistre 1878 yılında eskişehir, inönü,  kümbet köyüne yerleşmişlerdir şimdi ben akrabalarımı arıyorum saygılarımla

Necdet Dindaş

mrb bu tarif ettigin yer  bizim köy, dedelerimiz  silistre balabanlar köyünden göc etmişler kümbet köyüne ama göc zamanı baya bi eski sanırım cvp yazarsan daha detaylı konusabiliriz
MaraşaL
Çekingen Üye
*

« Yanıtla #39 : Aralık 30, 2009, 01:43:08 »

BEN NECDET DİNDAŞIN OĞLU ERSİN DİNDAŞ SALİH DİNDAŞIN TORUNU İNÖNÜ KÜMBET KÖYÜ DOĞUMLUYUM
BENİM BİLDİĞİN KADARIYLA 1878 DE SİLİSTRE ŞUMNU GÖLLER (Из-Бул) KÖY DEN GÖÇ GELİNMİŞ
SİZDE TAM OLARAK YAZARMISINIZ SOYUNUZUN NERDEN GELDİĞİNİ
« Son Düzenleme: Aralık 30, 2009, 01:44:53 Gönderen: MaraşaL » Logged
Sayfa: 1 2 3 [4] 5
Balkanlar.Net  |  Balkan Dünyası  |  Bulgaristan  |  Konu: BULGARİSTANDAKİ KÖKLERİMİ ARIYORUM LÜTFEN YARDIM HİÇ AKRABAM YOKMU?? « önceki sonraki »
    Gitmek istediğiniz yer:  

MKPortal C1.2.1 ©2003-2008 mkportal.it
    Bu safya 0.04123 saniyede 22 sorguyla oluşturuldu

Emlak ilanları, araba ilanı ver Blog