Ana Sayfa Ana Sayfa  Forum Forum  Balkanlar TV Balkanlar TV  Tarihte Bugün Tarihte Bugün  Haberler Haberler  Makaleler Makaleler
Son mesaj - Gönderen: Taran Kedi - Cuma, 06 Nisan 2012 15:50
Balkan Türklerinin Buluşma Noktasına Hoş Geldiniz.
Balkanlar.Net
Merhaba, Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya üye olun.
Mayıs 25, 2017, 17:13:58
151.698 Mesaj 8.683 Konu Gönderen: 8.295 Üye
Son üye: figenbakay
Balkanlar.Net  |  Balkan Dünyası  |  Bulgaristan  |  Konu: BULGARİSTANDAKİ KÖKLERİMİ ARIYORUM LÜTFEN YARDIM HİÇ AKRABAM YOKMU?? 0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte. « önceki sonraki »
Sayfa: 1 ... 3 4 [5]
Gönderen Konu: BULGARİSTANDAKİ KÖKLERİMİ ARIYORUM LÜTFEN YARDIM HİÇ AKRABAM YOKMU??  (Okunma Sayısı 26563 defa)
ural
Çekingen Üye
*

Popülarite: 0

« Yanıtla #40 : Mayıs 20, 2010, 00:08:40 »

merhaba
dedem osmanlı rus savaşı yıllarında kütahya karapınar a göç ettiklerini anlatmıştı bana..babaannem kendisinin 5 yaşında varna dan geldiğiini söylüyor..ben çocuğum beni aramazlar diye annem babam ellerindeki mevcut altınları benim üzerime sakladılar diyeı anlatırdı..bir taraftan da rumluk varmış biz de diyor..gözlerimiz çekik.babaannem annesi tarafından da dedemle akrabaymış.yine başka bir aile büyüğümüz soyumuzun uygurlara dayandığını söylemişti..soyadımız da bulgaristan a gelmeden önce ural dağlarında yaşadıklarından URALmış..ama benim yeterince tarih bilgim olmadığından bir sonuca varamıyorum..aranızda kütahya nın karapınar köyüne nerelilerin göç ettiğini bilen var mı?
mehmetmnh
İlgili Üye
**

Popülarite: 1

« Yanıtla #41 : Mayıs 20, 2010, 20:29:38 »

1935 annemin halası hacıoğlu pazarcın şancı köyünden göç etmişler öğren diğim kadar sivasın köylerine yerleşmişler adı ürküş \kızlığı kocallarından kurular sülalesinden\
gürcan
Ali Osman GÜRCAN
Onursal Üye

Popülarite: 141

« Yanıtla #42 : Mayıs 23, 2010, 03:11:27 »

merhaba
dedem osmanlı rus savaşı yıllarında kütahya karapınar a göç ettiklerini anlatmıştı bana..babaannem kendisinin 5 yaşında varna dan geldiğiini söylüyor..ben çocuğum beni aramazlar diye annem babam ellerindeki mevcut altınları benim üzerime sakladılar diyeı anlatırdı..bir taraftan da rumluk varmış biz de diyor..gözlerimiz çekik.babaannem annesi tarafından da dedemle akrabaymış.yine başka bir aile büyüğümüz soyumuzun uygurlara dayandığını söylemişti..soyadımız da bulgaristan a gelmeden önce ural dağlarında yaşadıklarından URALmış..ama benim yeterince tarih bilgim olmadığından bir sonuca varamıyorum..aranızda kütahya nın karapınar köyüne nerelilerin göç ettiğini bilen var mı?

Ural merhaba hoşgeldiniz.
Kütahya'nın köyü mü bu Karapınar ?
Gözlerinizin çekikliği rumluktan olmasa gerek, Urallar'dan çekik gözlü gelmişiz.

Türkçe Demek Türk Demektir. Ne Mutlu Türküm Diyene.
ural
Çekingen Üye
*

Popülarite: 0

« Yanıtla #43 : Mayıs 05, 2013, 00:53:49 »

evet o zaman kütahya ya bağlı bir köymüş,şu anda yanılmıyorsam afyon ihsaniye ye bağlı yiğit pınarı köyü olabilir bu köy.dedemin babası buradan manisa salihli nin taytan köyüne gelmişler oradanda o zamanki adıyla tatar islam yeni adı yılmaz köyüne.lakabı sarı salihmiş..
Toygar
Global Moderator
Üye

Popülarite: 32

« Yanıtla #44 : Haziran 13, 2013, 20:42:10 »

Varna tarafında pek rum yoktur. Olsa da sayıları çok azdır. Osmanlı Rus savaşı dönemine baktığımızda, o dönem Balkanlarda milliyetçilik akımı bütün milletler üzerinde etkilidir. Bir Türk ile bir rumun beraber aile kurma ihtimalini o dönem için yok denecek kadar az görüyorum.Diğer taraftan, Varna'nın Dobruca bölgesine doğru olan köylerinde tatarlar mevcuttur. Bilgi kuşaktan kuşağa aktarılırken dezenformasyon şeklinde yanlış aktarılmış olabilir. Gözlerinizin çekikliğinin bundan gelme ihtimali yüksek. Urallardan gelme meselesi daha karmaşık ama sonuçta hepimiz ordan gelmedikmi? Smiley
Saygılar
Sayfa: 1 ... 3 4 [5]
Balkanlar.Net  |  Balkan Dünyası  |  Bulgaristan  |  Konu: BULGARİSTANDAKİ KÖKLERİMİ ARIYORUM LÜTFEN YARDIM HİÇ AKRABAM YOKMU?? « önceki sonraki »
    Gitmek istediğiniz yer:  

MKPortal C1.2.1 ©2003-2008 mkportal.it
    Bu safya 0.02641 saniyede 22 sorguyla oluşturuldu

Emlak ilanları, araba ilanı ver Blog