Ana Sayfa Ana Sayfa  Forum Forum  Balkanlar TV Balkanlar TV  Tarihte Bugün Tarihte Bugün  Haberler Haberler  Makaleler Makaleler
Son mesaj - Gönderen: Taran Kedi - Cuma, 06 Nisan 2012 15:50
Balkan Türklerinin Buluşma Noktasına Hoş Geldiniz.
Balkanlar.Net
Merhaba, Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya üye olun.
Kasım 21, 2017, 16:29:15
151.700 Mesaj 8.683 Konu Gönderen: 8.295 Üye
Son üye: figenbakay
Balkanlar.Net  |  Balkanlar.NET  |  Birbirimizi Tanıyalım  |  Konu: Kayseri/Sarıoğlan Göçmen Aileleri 0 Üye ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte. « önceki sonraki »
Sayfa: 1 ... 11 12 [13]
Gönderen Konu: Kayseri/Sarıoğlan Göçmen Aileleri  (Okunma Sayısı 66759 defa)
TEKERAGA
Onursal Üye

Popülarite: 132

« Yanıtla #120 : Şubat 02, 2010, 20:42:20 »

O benim de dikkatimi çekti ama daha da önemlisi Mübadil Cevdet Gümüşsoy  Amcamızın anlattıkları idi.

Yaa işte böyle Kayseri ve çevresinde,göçmen olan bi kaç köyde, Sarıoğlan İlçesinde ikamet edenler; göç gelenler ve mübadil değişimini yaşayanlar çeşitli zorluklarla gelmişler...
muhalifgöçmen
Çekingen Üye
*

Popülarite: 0

« Yanıtla #121 : Temmuz 25, 2010, 20:39:19 »

öncelikle selamlar,çeşitli zorluklar yaşadığımız doğrudur sarıoğlanda bulgaristanda dışlandığımız yetmiyormuş gibi sarıoğlandada dışlanıp köyün dışına yerleşmeye zorlanmışızdır.gel gör ki Cenab-ı mevlanın spopası olmadığından bizi dışlayanların oturduğu yerleri sel basmış(maşatlığın olduğu mevki)onlarda yerlerinden olup yukarıya taşınmışlardır.bölece sarıoğlanın merkezi biz göçmenlerin olduğu mahalle olarak kalmıştır.

nush ile uslanmayanı etmeli tekdir tekdir ile uslanmayanın hakkı kötektir.
muhalifgöçmen
Çekingen Üye
*

Popülarite: 0

« Yanıtla #122 : Temmuz 25, 2010, 20:49:14 »

zamanla birbirimize ısınığımız yalanınada bayağı güldüm,sarıoğlanlı göçmen olupta dükkan,market yada benzeri bişey açın da bir bakın ne kadar tutluyor yada ne kadar dışlanıyorsunuz.ama dışardan gelin yerleşin sizi benimseyip sahipleniyorlarmı bide ona bakın.zaten ben beni bildim bileli (32 yıldır)sarıoğlan hep aynı sarıoğlan 2 bina yapıld hepsi o bu kafaylada giderse ilçelikten köylüğe terfi edeceği malüm.bizim ilçe olma tarihimize bakarsanız,ne kadar geliştiğimizinde farkına varırsınız.her geçengün göç sayısı artmakta yurt dışından gelenleriizde sağolsunlar anca 3 katlı ev yaptırırlar.hiç bu gençler ne olacak şuraya 5-10 kişilik bi yer açıyımda ekmek parası kazansın demezler.Gelende tüm iş bitmiş gibi elektrik kablolarını yer altından yaptırır. boşalmış bir ilçede tek eks... o gibi.netice olarak sadece biz göçmenler değil.bütün sarıoğlanın gençlerinin kaçsakta kurtulsak dediği bir yer haline gelir.

nush ile uslanmayanı etmeli tekdir tekdir ile uslanmayanın hakkı kötektir.
TEKERAGA
Onursal Üye

« Yanıtla #123 : Ağustos 14, 2010, 21:22:02 »

Öncelikle hoşgeldiniz muhalifgöçmen.Sarıoğlan da zaten genç göçmen nufusu yok denecek kadar az gene baktığımızda çok evet işsizlik hem Türkiye hem ilçeler açısından büyük sorun.İlçede göçmenlere bakış açısı bilgisiz ve cahil olma bakımından evet biraz negatif ama bizler hakkında da olumlu düşünenler vardır diye düşünüyor ve tahmin ediyorum.Konu ile ilgili yani Sarıoğlanla ilgili değil de(o ayrı bir konu ve burası ayrı bir forum((balkanlar ile alakalı daha çok)) Sarıoğlana gelen balkan göçmenleri ile ilgili bilgi paylaşımlarınızı ve katkılarınızı buraya aktarabilirsiniz.
TEKERAGA
Onursal Üye

« Yanıtla #124 : Şubat 06, 2012, 20:11:32 »

Pantalar Bölüğü Nabaysınzı?Nasılsınız?Smiley
mehmetmnh
İlgili Üye
**

Popülarite: 1

« Yanıtla #125 : Mayıs 18, 2012, 21:56:26 »

hakkı-ürküş  1936 göçmeni haklarında daha geniş bilgi yazarsanız memnun olurum annemin halası var imiş ismi ürküş çocukları veya torunlarıyla görüşebilirsem daha detaylı görüşürüz --ben 1989 göçmeniyim eskişehirde ikamet ediyorum
TEKERAGA
Onursal Üye

« Yanıtla #126 : Mayıs 27, 2012, 16:46:16 »

hakkı-ürküş  1936 göçmeni haklarında daha geniş bilgi yazarsanız memnun olurum annemin halası var imiş ismi ürküş çocukları veya torunlarıyla görüşebilirsem daha detaylı görüşürüz --ben 1989 göçmeniyim eskişehirde ikamet ediyorum

Eskilerden Pek Kimse Kalmadı Sarıoğlandaki Göçmenlerden,Bahsettiğiniz Hakkı_ Ürküş Çifti Ve Ali Dede Ve Eşi Rahmetli Oldular..Çocuklar Ve Torunlara Gelince.İlçede Şenyurtta Kimse Kalmadığından Haneler Kapandı Bir Bir Herkes Biz de Dahil Yazdan Yaza Bayramdan Bayrama İlçeye Gidiyoruz Anca Birbirimizden Haberdar Olabiliyoruz Bir de Tanıdıklarımızdan...Çocuklar Ve Torunlar Sarıoğlan Dışında Galiba Pek Bilgim Yok,Hani Sima Olarak Bi Kaç Kişiyi Biliyorumda İsmen Bilmiyorum.Yardımcı Olmak İsterdim Ama Anca Bu Kadar.Biz Kayseride İkamet Ediyoruz.

Not:Başka Sormak İstediğiniz Bişey Varsa Özel Mesaj Atabilirsiniz.Özel İşlerimden Dolayı Nette Olamıyorum Ama Arada Nette Oluyorum.

Bu Arada  Başta Balkanlar Net Ailesi,Türm Balkan Göçmenleri(Bulgaristan,Yunanistan,Bosna,Kosova,Yogoslavya...),Kayseri Ve Çevreinde Bulunan Balkan Göçmenleri,Facebookta Grubumuz Açılmıştır Grubumuza Herkesi Bekleriz;
Anadolu Balkan Göçmenleri Facebook Grubu...
Balkanlar Netten Üye Olacak Olan Arkadaşlar Grup Duvarına Balkanlar Netten Olduğunu Belli Ederse İyi Olur,Hani Kim Üye Oldu Bileyim Diye:))).

özgöçmenoğlu
muhacir oğlu
Çekingen Üye
*

Popülarite: 10

« Yanıtla #127 : Eylül 19, 2012, 12:06:24 »

Merhaba Erdem
Sarıoğlan göçmenlerinin nüfusu tükenmekle karşı karşıya.
Toplasan 50 göçmen çıkmaz artık.
kalanlara selamlar

TEKERAGA
Onursal Üye

« Yanıtla #128 : Eylül 19, 2012, 17:38:46 »

Merhaba Erdem
Sarıoğlan göçmenlerinin nüfusu tükenmekle karşı karşıya.
Toplasan 50 göçmen çıkmaz artık.
kalanlara selamlar

Merhaba,Aynen Sarıoğlan Şenyurt'ta Kimse Kalmadı Zate.Yaşlılar Bir Bir Vefat Ediyor.E Nesil Genç Nesil de Sarıoğlan Dışında Kayseri,İzmir,İstanbul,Adana Ve Diğer İllerde Herkes Kendi Derdinde Geçim Derdinde.Asıl Durum Genç Olanlar Bizler Ne Kadarız Göçmenler,Balkanlardan Bulgaristandan Geldiğimiz Yerleri Merak Ediyor muyuz?Akraba Bağlantıları Ne Durumda.

Hepsinden Önemlisi Bu Konuyla Balkanlardan Göç Gelme Konusuyla(Nasıl Gelindi?Nerden Gelindi?Kaç Yılında Gelindi?Kalan Akraba Veya Tanıdıklarla İtribat Var mı?Merak Ediliyor mu?),Göç Gelenlerin Torunları Veya Çocukları Olarak Ne Kadar İlgiliyiz?Ne Kadar Merak Ediyoruz Bu Önemli Ama Malesef Biz Gençlerden de Pek İlgi Yok Bi Kaç Değerli İnsanın Haricinde Halbuki İnsan Nerden Nasıl Geldiğini Merak Etmez mi?Araştırmaz mı?

Sonuç, Malesef Araştırma Ve İlgi Çok Az,Merak Yok Denecek Seviyede,İnsanların İlgisini Başka Konular Çekiyor Yapabilecek Bişey Yok.Taki  Merak,Araştırma Öğrenme Olana Kadar Asıl Anahtar Bu!

Grup Kurdum Facede Yukarıda da Var(Anadolu Balkan Göçmenleri Facebook Grubu) Katılım Çok Az,Kayseri ye İlçelerine Balkanlardan Hangi Ülkeden Göç Gelinirse Gelinsin Durumumuz Vasat.İlgi Yok Merak Yok E Dolayısıyla Ne Dernek Oluşumu,Ne Bir Göçmen Etkinliği,Ne Bir Panel Önrülmüyor,Yapılmıyor Bence de Yapılması Olanaksız(Gerekçe İlgi Yok Merak Yok Öğrenme Araştırma Yok!Olsa da 50 kişiyle 100 kişiyle olmaz yürümez.İşte Tek Tük  Bazen Burda Baen Facede Grupta Yazışıyoruz Kendi Halimizde O Kadar Ha Yetiyor mu?Bana Göre Yetmiyor Ama Öyle Ya da Böyle Birbirimizle İletişim Halinde Oluyoruz,Yazışıyoruz Haberleşiyoruz.Neyse Sağlık Olsun
mehmetmnh
İlgili Üye
**

Popülarite: 1

« Yanıtla #129 : Haziran 28, 2015, 22:08:59 »

sarıoğlana yolum düşse kiminle görüşebilirim bir tlf veya adres bırakırsanız memnun olurum
Sayfa: 1 ... 11 12 [13]
Balkanlar.Net  |  Balkanlar.NET  |  Birbirimizi Tanıyalım  |  Konu: Kayseri/Sarıoğlan Göçmen Aileleri « önceki sonraki »
    Gitmek istediğiniz yer:  

MKPortal C1.2.1 ©2003-2008 mkportal.it
    Bu safya 0.03275 saniyede 22 sorguyla oluşturuldu

Emlak ilanları, araba ilanı ver Blog