Ana Sayfa Ana Sayfa  Forum Forum  Balkanlar TV Balkanlar TV  Tarihte Bugün Tarihte Bugün  Haberler Haberler  Makaleler Makaleler
Son mesaj - Gönderen: Taran Kedi - Cuma, 06 Nisan 2012 15:50
Balkan Türklerinin Buluşma Noktasına Hoş Geldiniz.
Balkanlar.Net
Merhaba, Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya üye olun.
Eylül 23, 2017, 22:56:18
151.700 Mesaj 8.683 Konu Gönderen: 8.295 Üye
Son üye: figenbakay
Balkanlar.Net  |  Yaşam  |  Yaşama Dair . . .  |  Konu: Asla gerçekleşmeyecek olan hayalimiz.... 0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte. « önceki sonraki »
Sayfa: [1] 2 3
Gönderen Konu: Asla gerçekleşmeyecek olan hayalimiz....  (Okunma Sayısı 12634 defa)
meli
meli
Onursal Üye

Popülarite: 172

« : Şubat 13, 2007, 00:55:01 »

Her birimizin hayalleri vardır. Bu hayallerin bir gün gerçek olması umuduyla yaşıyoruz.Ama öyle hayallerimiz var ki gerçekleşmeyeceklerini bile bile hayal etmeye devam ederiz.Sizin var mı?

Mesela çocukluğumdan beri paraşütle atlamayı çok istemişimdir ama asla olamayacağını da bilmişimdir.Yine de her anını hayal etmişimdir.

"Nice insanlar gördüm,üstünde elbise yok.Nice elbiseler gördüm içinde insan yok"
ahmet
Sivil Admin
Onursal Üye

Popülarite: 363

İstanbulll :))

« Yanıtla #1 : Şubat 13, 2007, 01:19:31 »

Benimkiler çok uçuk Meli abla, ama madem sormuşsun hepsini sıralıyim...

Uzaya gitmeyi, astronot olmayı çok isterdim...  (çocukken seçim bayraklarından kıyafetlerimi yapmıştım+ deniz gözlüğü) olamıyacağını anlayınca bari 

Pilot olup savaş uçağı kullanmayı istedim... (yine çocukken iki sandalye ve dedemin bastonundan kokpit yapmıştım) onunda olmayacağını anlayınca bari

Planörle uçayım dedim ahmet çelebi gibi  Cheesy... (dedeme çıtadan iskeletini yaptırdım, naylon beşiktaş bayrağıyla kaplamıştım, iyiki 3. katta o uyduruk kolumun altına sığan şeyle atlamamışım  Evil ondanda vazgeçtim

Paraşütle atlıyim hiç olmazsa dedim... (o hazırdı yorganların pliklerini çıkarırdım) oda yemedi  Cheesy Havada bişey olmayınca denize yöneldim  Cheesy

Dalgıç olmak istedim, evdeki plastik tekneden derrine dalamadım, bide deniz gibi olsun diye tuzu boşaltırdım tekneye  Evil

Ve daha bir sürü, abuk sabuk çocukluk hayalim oldu, elektriklede o zamanlar tanıştım, ilk defa otellerden renkli ampul aşırırken  çarpıldım ve mesleğimde karar kıldım...

Ama bir hayalim vardı, bi bilseniz yıkılır burası, neler neler yapmadım  Cheesy öylede imkansızdıki hey allahım 17 yaş hayali işte, kanın deli olduğu zamanlar... vakti gelince anlatırım inşallah  Wink
Şu yaştada gerçekleşmesini çok isteyip gerçekleşmiyeceğini bildiğim, ama peşinden koşmaktan bıkmayacağım hayalim evet var  ubria

meli
meli
Onursal Üye

Popülarite: 172

« Yanıtla #2 : Şubat 13, 2007, 01:27:52 »

Şu yaştada gerçekleşmesini çok isteyip gerçekleşmiyeceğini bildiğim, ama peşinden koşmaktan bıkmayacağım hayalim evet var   alkis alkis alkis

"Nice insanlar gördüm,üstünde elbise yok.Nice elbiseler gördüm içinde insan yok"
Taran Kedi
Moderator
Onursal Üye

Popülarite: 483

Tozcu

« Yanıtla #3 : Şubat 13, 2007, 01:30:25 »

abla sen yarın kesin işe geç kalıcan  Cheesy Cheesy

buse
çileğim,dün,bügün,yarın :)
Onursal Üye

Popülarite: 218

Herşey yaşandığı an güzeldir...

« Yanıtla #4 : Şubat 13, 2007, 08:30:57 »

Eğitim olayı bitti artık o suya düştü diğerleri için daha erken, şimdilik yaşım 25  Grin ilerde ne olur bilinmez  ubria

"All that glitters is not gold"

Aşığım "hayata" ve hep aşık kalacağım Smiley
vezneci
vezneci
Onursal Üye

Popülarite: 247

Hangi dağa çıksam, umutlarım ötekinde !!!

« Yanıtla #5 : Şubat 13, 2007, 08:38:55 »

Bir karavan sahibi olmak.....
Sonra her  ülkede  gezebilmek....
Çok bi şey değil amma....!
Benim için hayal  tabii

Göstermiyor aynalar artık, beni  ben diye..
Söyleşiyor hatıralar, nerede eski  sen diye...
desi
İ&C
Onursal Üye

Popülarite: 85

« Yanıtla #6 : Şubat 13, 2007, 08:44:53 »

Hayal mi ?  Roll Eyes  O ne ?  Cheesy

Aşkların en güzeli...
Boss
Bay *****
Onursal Üye

Popülarite: 242

« Yanıtla #7 : Şubat 13, 2007, 09:18:41 »

Öncelikle belirtmekte yarar var, konu geyik olarak değil de, yaşama dair forumunda yazıldığı için, konuyu ciddiye aldım ve biraz ciddi yazmaya gayret ettim. Yanlış anlaşılmasın.

Forum başlığı ilginç.
Gerçekleşmeyecek hayal...

Hayal etmek, genelde çok istediğin şeyler içindir.

Asla gerçekleşmeyecek şeyi de hayal etmek biraz aptalca.

Yani, peşinen kabul etmek, asla gerçekleşmeyeceğini bilerek hayal etmek... Ne diye asla gerçekleşmeyeceğini bildiğin şeyi hayal ediyorsun ki. Ulaşması zor olanı hayal eder insan. Peşinen vazgeçtiği şeyi değil.

Örnekler de vermiş arkadaşlar.

Buse eğitim olayı bitti demiş. Yni 25 yaşında eğitimin suya mı düştü. Allah aşkına, daha 25 yaşındasın. Ben 38 yaşındayım ve hala eğitim görüyorum. Grin

Ahmet... Cana yakın, sempatik ve sanal alemde tanımama rağmen çok sevdiğiğm Ahmet...

Uzaya gitmeyi, astronot olmayı çok istemiş... Neden olmasın Ahmet. O zengin amerikalı gitmedi mi. Senin şimdilik sadece paran eks..., Daha gençsin, yeterli kadar parayı toplar ve gidersin. Zaten yakında parayla uzaya gitmek moda olacak, servisler çoğalacak , rakabet artacak ve fiyat düşecek... Güven bana. Wink

Planörle uçmak,Paraşütle atlamak,Dalgıç olmak... bunları şimdi de yapabilirsin. İnan baba çok pahalı hobiler değil bunlar.Çok kısa eğitim alıyorsun ve ilgili kulüplere kayıt oluyorsun.

Vezneci abim. Emekli olunca alırsın karavanını, emekli maaşı koy cebine, al yengeyi gez abicim ülke ülke.
Veya şu Aşk gemisi var ya, onunla gezin abicim, Basy-tır 20 milyarı, bir ay turla.

Hayal etmek güzel, hayale kapılmamak lazım belki ama, asla gerçekleşmeyecek diye de bakmamak lazım.

Benim de hayallerim var.
Ama asla herçekleşmeyecek gözüyle bakmıyorum olaya.
En kısa zamanda Buyük adada 3 katlı bir ev var hayalimde.
Altı restoran, orta kat kiralık odalar, üst katı camlı tavanlı , kendim için.
İskelede bir yat.
Hafta sonu ziyarete gelen dostlar.
Evet, bu bir hayal, ama gerçekleşmesi mümkün olan, ve buna inandıüğın bir hayal.

Hayal edin ve gerçekleşeceğine inanın. Gerçekleşmesi için çaba sarfedin, isteyin.

Belki hayaliniz gerçekçi değildir, mesela ölümsüz olmak, tanrının gücüne sahib olmak, izlediğiniz fantastik filmlerin etkisinde kalarak isteklerde bulunmak. Bu durumda zaten ancak Bakırköydeki düşünemn adam size eşlik edebilir. Grin
« Son Düzenleme: Şubat 13, 2007, 09:26:12 Gönderen: Boss » Logged
buse
çileğim,dün,bügün,yarın :)
Onursal Üye

Popülarite: 218

Herşey yaşandığı an güzeldir...

« Yanıtla #8 : Şubat 13, 2007, 09:42:05 »

Öncelikle belirtmekte yarar var, konu geyik olarak değil de, yaşama dair forumunda yazıldığı için, konuyu ciddiye aldım ve biraz ciddi yazmaya gayret ettim. Yanlış anlaşılmasın.

Forum başlığı ilginç.
Gerçekleşmeyecek hayal...

Hayal etmek, genelde çok istediğin şeyler içindir.

Asla gerçekleşmeyecek şeyi de hayal etmek biraz aptalca.

Yani, peşinen kabul etmek, asla gerçekleşmeyeceğini bilerek hayal etmek... Ne diye asla gerçekleşmeyeceğini bildiğin şeyi hayal ediyorsun ki. Ulaşması zor olanı hayal eder insan. Peşinen vazgeçtiği şeyi değil.

Örnekler de vermiş arkadaşlar.

Buse eğitim olayı bitti demiş. Yni 25 yaşında eğitimin suya mı düştü. Allah aşkına, daha 25 yaşındasın. Ben 38 yaşındayım ve hala eğitim görüyorum. Grin

Ahmet... Cana yakın, sempatik ve sanal alemde tanımama rağmen çok sevdiğiğm Ahmet...

Uzaya gitmeyi, astronot olmayı çok istemiş... Neden olmasın Ahmet. O zengin amerikalı gitmedi mi. Senin şimdilik sadece paran eks..., Daha gençsin, yeterli kadar parayı toplar ve gidersin. Zaten yakında parayla uzaya gitmek moda olacak, servisler çoğalacak , rakabet artacak ve fiyat düşecek... Güven bana. Wink

Planörle uçmak,Paraşütle atlamak,Dalgıç olmak... bunları şimdi de yapabilirsin. İnan baba çok pahalı hobiler değil bunlar.Çok kısa eğitim alıyorsun ve ilgili kulüplere kayıt oluyorsun.

Vezneci abim. Emekli olunca alırsın karavanını, emekli maaşı koy cebine, al yengeyi gez abicim ülke ülke.
Veya şu Aşk gemisi var ya, onunla gezin abicim, Basy-tır 20 milyarı, bir ay turla.

Hayal etmek güzel, hayale kapılmamak lazım belki ama, asla gerçekleşmeyecek diye de bakmamak lazım.

Benim de hayallerim var.
Ama asla herçekleşmeyecek gözüyle bakmıyorum olaya.
En kısa zamanda Buyük adada 3 katlı bir ev var hayalimde.
Altı restoran, orta kat kiralık odalar, üst katı camlı tavanlı , kendim için.
İskelede bir yat.
Hafta sonu ziyarete gelen dostlar.
Evet, bu bir hayal, ama gerçekleşmesi mümkün olan, ve buna inandıüğın bir hayal.

Hayal edin ve gerçekleşeceğine inanın. Gerçekleşmesi için çaba sarfedin, isteyin.

Belki hayaliniz gerçekçi değildir, mesela ölümsüz olmak, tanrının gücüne sahib olmak, izlediğiniz fantastik filmlerin etkisinde kalarak isteklerde bulunmak. Bu durumda zaten ancak Bakırköydeki düşünemn adam size eşlik edebilir. Grin

Aga yaa ben sitede yorumlarını özlüyorum  Grin
Ben ve arkadaşlar hep yazalım sen gene gel yaa  perdono  alkis
Herşey güzel ve  hayallerimiz istediğimiz sürece elbette bizim olacak  alkis
Herzaman hayaller olacak  Cheesy

"All that glitters is not gold"

Aşığım "hayata" ve hep aşık kalacağım Smiley
vezneci
vezneci
Onursal Üye

Popülarite: 247

Hangi dağa çıksam, umutlarım ötekinde !!!

« Yanıtla #9 : Şubat 13, 2007, 10:02:59 »

Teşekkürler Boss  kardeşim.....
Verdiğin morel için.....
İlkokula gittiğm yıllar da  araba sahibi olmam hayal di. (1969-74)
Evlendiğim zaman  evimde  buzdolabı dışındaki beyaz eşya hayaldi (1984)
Yine o yıllarda evimde Normal telefon Hayaldi (Bugün hepimizin var)
Ve kısaca 15 yıl önce hayal ettiğimiz elektronik cihazlara bugün sahibiz.
Amma  bitmiyor be  BOSS  biraderim......
Belki Karavan sahibi  olacağım ama
Hayallerim yine devam edecek....
Belki o zaman Helikopter , uçak olacak hayalimiz....
Sevgili BUSE nin dediği gibi,,,,,,
Her zaman hayallerimiz olacak

Göstermiyor aynalar artık, beni  ben diye..
Söyleşiyor hatıralar, nerede eski  sen diye...
Sayfa: [1] 2 3
Balkanlar.Net  |  Yaşam  |  Yaşama Dair . . .  |  Konu: Asla gerçekleşmeyecek olan hayalimiz.... « önceki sonraki »
    Gitmek istediğiniz yer:  

MKPortal C1.2.1 ©2003-2008 mkportal.it
    Bu safya 0.0222 saniyede 22 sorguyla oluşturuldu

Emlak ilanları, araba ilanı ver Blog