Ana Sayfa Ana Sayfa  Forum Forum  Balkanlar TV Balkanlar TV  Tarihte Bugün Tarihte Bugün  Haberler Haberler  Makaleler Makaleler
Son mesaj - Gönderen: Taran Kedi - Cuma, 06 Nisan 2012 15:50
Balkan Türklerinin Buluşma Noktasına Hoş Geldiniz.
Balkanlar.Net
Merhaba, Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya üye olun.
Eylül 23, 2017, 14:10:44
151.700 Mesaj 8.683 Konu Gönderen: 8.295 Üye
Son üye: figenbakay
Balkanlar.Net  |  Yaşam  |  Yaşama Dair . . .  |  Konu: Asla gerçekleşmeyecek olan hayalimiz.... 0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte. « önceki sonraki »
Sayfa: 1 [2] 3
Gönderen Konu: Asla gerçekleşmeyecek olan hayalimiz....  (Okunma Sayısı 12632 defa)
cleopatra
Ziyaretçi
« Yanıtla #10 : Şubat 13, 2007, 10:56:33 »

Asla gerçekleşmeyecek olanı hayal etmek istemem, sonu düşkırıklığı olur, ama evvelden hayalini kurduğum ama yapamadığım arkeolog olmaktı. İçimde kaldı diyebilirim.
« Son Düzenleme: Şubat 13, 2007, 11:35:10 Gönderen: cleopatra » Logged
Taran Kedi
Moderator
Onursal Üye

Popülarite: 483

Tozcu

« Yanıtla #11 : Şubat 13, 2007, 13:37:46 »

Hayallerinizi gerçekleştirebilmenin ön şartı onların gerçekleşebileceğine inanmaktan geçer(boss agamın dediği gibi). O yüzden ümitlerimizi yitirmemeliyiz.

89 göçünden sonra pek çok çocuk gibi bi bis...let hayal ederdim, çok uzun yıllar o bis...let hayali sürdü ama bis...let sahibi olamadan araba sahibi oldum Grin

Şimdiki hayalim ise bir gün muhakkak dünyanın en tehlikeli(!) hackerı olmak.

ahmet
Sivil Admin
Onursal Üye

Popülarite: 363

İstanbulll :))

« Yanıtla #12 : Şubat 13, 2007, 19:24:33 »

Öncelikle belirtmekte yarar var, konu geyik olarak değil de, yaşama dair forumunda yazıldığı için, konuyu ciddiye aldım ve biraz ciddi yazmaya gayret ettim. Yanlış anlaşılmasın.

Forum başlığı ilginç.
Gerçekleşmeyecek hayal...

Hayal etmek, genelde çok istediğin şeyler içindir.

Asla gerçekleşmeyecek şeyi de hayal etmek biraz aptalca.

Yani, peşinen kabul etmek, asla gerçekleşmeyeceğini bilerek hayal etmek... Ne diye asla gerçekleşmeyeceğini bildiğin şeyi hayal ediyorsun ki. Ulaşması zor olanı hayal eder insan. Peşinen vazgeçtiği şeyi değil.

Örnekler de vermiş arkadaşlar.

Buse eğitim olayı bitti demiş. Yni 25 yaşında eğitimin suya mı düştü. Allah aşkına, daha 25 yaşındasın. Ben 38 yaşındayım ve hala eğitim görüyorum. Grin

Ahmet... Cana yakın, sempatik ve sanal alemde tanımama rağmen çok sevdiğiğm Ahmet...

Uzaya gitmeyi, astronot olmayı çok istemiş... Neden olmasın Ahmet. O zengin amerikalı gitmedi mi. Senin şimdilik sadece paran eks..., Daha gençsin, yeterli kadar parayı toplar ve gidersin. Zaten yakında parayla uzaya gitmek moda olacak, servisler çoğalacak , rakabet artacak ve fiyat düşecek... Güven bana. Wink

Planörle uçmak,Paraşütle atlamak,Dalgıç olmak... bunları şimdi de yapabilirsin. İnan baba çok pahalı hobiler değil bunlar.Çok kısa eğitim alıyorsun ve ilgili kulüplere kayıt oluyorsun.

Vezneci abim. Emekli olunca alırsın karavanını, emekli maaşı koy cebine, al yengeyi gez abicim ülke ülke.
Veya şu Aşk gemisi var ya, onunla gezin abicim, Basy-tır 20 milyarı, bir ay turla.

Hayal etmek güzel, hayale kapılmamak lazım belki ama, asla gerçekleşmeyecek diye de bakmamak lazım.

Benim de hayallerim var.
Ama asla herçekleşmeyecek gözüyle bakmıyorum olaya.
En kısa zamanda Buyük adada 3 katlı bir ev var hayalimde.
Altı restoran, orta kat kiralık odalar, üst katı camlı tavanlı , kendim için.
İskelede bir yat.
Hafta sonu ziyarete gelen dostlar.
Evet, bu bir hayal, ama gerçekleşmesi mümkün olan, ve buna inandıüğın bir hayal.

Hayal edin ve gerçekleşeceğine inanın. Gerçekleşmesi için çaba sarfedin, isteyin.

Belki hayaliniz gerçekçi değildir, mesela ölümsüz olmak, tanrının gücüne sahib olmak, izlediğiniz fantastik filmlerin etkisinde kalarak isteklerde bulunmak. Bu durumda zaten ancak Bakırköydeki düşünemn adam size eşlik edebilir. Grin
Teşekkürler Boss aga, gerçektende haklısın  alkis Bu yüzden büyüklerimiz bize hep derki
"Keşke şimdiki aklımla sizin yyaşınızda olsaydım" çünkü belirli tecrübelerden sonra insan galiba anlıyorki aslında imkansızlık bizim arkasına sığındığımız bir mazerettir, Hayatta sadece imkansız imkansızdır..

Her başarılı insanın bir planı, her başarısız insanında bir mazereti vardır, diye boşuna dememişler

O halde dediğin gibi, mazeret bulmaya çalışmak yerine sağlam planlar yapmalıyız,diye düşündürdün bana  Smiley

Tekrar teşekkürler  alkis
« Son Düzenleme: Şubat 13, 2007, 19:32:38 Gönderen: ahmet » Logged

Deliormanlı_Cin
Kıdemli Üye

Popülarite: 53

« Yanıtla #13 : Şubat 13, 2007, 21:58:02 »

Öncelikle belirtmekte yarar var, konu geyik olarak değil de, yaşama dair forumunda yazıldığı için, konuyu ciddiye aldım ve biraz ciddi yazmaya gayret ettim. Yanlış anlaşılmasın.

Forum başlığı ilginç.
Gerçekleşmeyecek hayal...

Hayal etmek, genelde çok istediğin şeyler içindir.

Asla gerçekleşmeyecek şeyi de hayal etmek biraz aptalca.

Yani, peşinen kabul etmek, asla gerçekleşmeyeceğini bilerek hayal etmek... Ne diye asla gerçekleşmeyeceğini bildiğin şeyi hayal ediyorsun ki. Ulaşması zor olanı hayal eder insan. Peşinen vazgeçtiği şeyi değil.

Örnekler de vermiş arkadaşlar.

Buse eğitim olayı bitti demiş. Yni 25 yaşında eğitimin suya mı düştü. Allah aşkına, daha 25 yaşındasın. Ben 38 yaşındayım ve hala eğitim görüyorum. Grin

Ahmet... Cana yakın, sempatik ve sanal alemde tanımama rağmen çok sevdiğiğm Ahmet...

Uzaya gitmeyi, astronot olmayı çok istemiş... Neden olmasın Ahmet. O zengin amerikalı gitmedi mi. Senin şimdilik sadece paran eks..., Daha gençsin, yeterli kadar parayı toplar ve gidersin. Zaten yakında parayla uzaya gitmek moda olacak, servisler çoğalacak , rakabet artacak ve fiyat düşecek... Güven bana. Wink

Planörle uçmak,Paraşütle atlamak,Dalgıç olmak... bunları şimdi de yapabilirsin. İnan baba çok pahalı hobiler değil bunlar.Çok kısa eğitim alıyorsun ve ilgili kulüplere kayıt oluyorsun.

Vezneci abim. Emekli olunca alırsın karavanını, emekli maaşı koy cebine, al yengeyi gez abicim ülke ülke.
Veya şu Aşk gemisi var ya, onunla gezin abicim, Basy-tır 20 milyarı, bir ay turla.

Hayal etmek güzel, hayale kapılmamak lazım belki ama, asla gerçekleşmeyecek diye de bakmamak lazım.

Benim de hayallerim var.
Ama asla herçekleşmeyecek gözüyle bakmıyorum olaya.
En kısa zamanda Buyük adada 3 katlı bir ev var hayalimde.
Altı restoran, orta kat kiralık odalar, üst katı camlı tavanlı , kendim için.
İskelede bir yat.
Hafta sonu ziyarete gelen dostlar.
Evet, bu bir hayal, ama gerçekleşmesi mümkün olan, ve buna inandıüğın bir hayal.

Hayal edin ve gerçekleşeceğine inanın. Gerçekleşmesi için çaba sarfedin, isteyin.

Belki hayaliniz gerçekçi değildir, mesela ölümsüz olmak, tanrının gücüne sahib olmak, izlediğiniz fantastik filmlerin etkisinde kalarak isteklerde bulunmak. Bu durumda zaten ancak Bakırköydeki düşünemn adam size eşlik edebilir. Grin

alkis alkis alkis alkis alkis

BOOS arkadaşım   bana yazacak birşey bırakmamışsın  Grin Grin Grin  inşallah butün hayallerin gerçekleşir.
   (e artık  rakı içeriz oevin denize bakan terasında )  buda benim hayalim olsun  Grin

NADEJDATA KREPİ ÇOVEKA  bulgarca bilmeyen arkadaşlara da tercümesini yazayım  HAYALLER İNSANI AYAKTA TUTAR

Ben kim miyim, ben Deliormanlıyım... Ölünce taşına, toprağına kurban olduğum, bayrağına yüz sürdüğüm Türkiye'me gömülmek isterim... Ama Deliorman'a gömerlerse, tabuttan başımı çıkarıp, itiraz da etmem.......
spewns
SpEwNs___
Yeni Üye
*

Popülarite: 0

« Yanıtla #14 : Şubat 13, 2007, 22:01:04 »

en cok hayalim  cokkk ama cokk zengin olup gezmek tozmak günümü gün etmek   ve cok fakir olan insanlara iş imkanı çalışamıycak  insanlara ise memnun etmeye  çalışırdım...vs.

marilyn
MariLyn__
UZAKLAŞTIRILDI
Kıdemli Üye

Popülarite: 110

carpe diem !

« Yanıtla #15 : Şubat 13, 2007, 22:02:59 »

benim hala umudum vaaarrr.... Wink Smiley

Site kurallarının 2. Maddesi gereği uzaklaştırılmıştır.
spacefrog
İlgili Üye
**

Popülarite: 4

« Yanıtla #16 : Şubat 13, 2007, 22:39:03 »

sorunsuz bir hayat sürdürüp sonlandırmak....
meli
meli
Onursal Üye

Popülarite: 172

« Yanıtla #17 : Şubat 14, 2007, 00:05:04 »

Bizim asla gerçekleşmeyecek olarak bildiğimiz hayaller bizden sonraki neslin yaşam biçimi olabilir.Aramızda Jules Verne'nin romanlarını okumayan yoktur zannedersem.Aya yolculuk,deniz altındaki dev malikane gibi makine-kaptan Nemonun gemisi,dünya Merkezine yolculuk-bunlar hepsi Verne'nin gerçekleşmesine kendisinin bile inanmadığı hayaller.Ama bunlar bir sonraki neslin yaşam biçimi oldu.Metallerin sıralaması da imkansız olan hayallerden biriydi-şimdi hazır olan sıralamayı sadece geliştirmekteyiz.İmkansızı hayal etmek insan enerjisinin tükendiğini göstermez.Bu hayali gerçekleştirecek daha güçlü ve bilgili kişilere destek olur,yol gösterir.

"Nice insanlar gördüm,üstünde elbise yok.Nice elbiseler gördüm içinde insan yok"
şarapkadife
YILDIZ ®
Kıdemli Üye

Popülarite: 36

HAYAT; KELİMELERİN SOYUNMASIDIR...

« Yanıtla #18 : Şubat 14, 2007, 00:47:38 »

1 hayalim var, fakat asla gerçekleşemiycek bir düşünce..

yazamam..

Benim ruhum diye söylemiyorum. Çok asil taraflrı vardır..
redweasel
SİTEDEN AYRILDI
Kıdemli Üye

Popülarite: 20

« Yanıtla #19 : Şubat 14, 2007, 00:55:44 »

dünyayı dolaşmak isterdim her ülkeyi görmek kültürüyle tanışmakkkk

bir kızım olana dek en iyisi benim
Sayfa: 1 [2] 3
Balkanlar.Net  |  Yaşam  |  Yaşama Dair . . .  |  Konu: Asla gerçekleşmeyecek olan hayalimiz.... « önceki sonraki »
    Gitmek istediğiniz yer:  

MKPortal C1.2.1 ©2003-2008 mkportal.it
    Bu safya 0.02812 saniyede 22 sorguyla oluşturuldu

Emlak ilanları, araba ilanı ver Blog