Ana Sayfa Ana Sayfa  Forum Forum  Balkanlar TV Balkanlar TV  Tarihte Bugün Tarihte Bugün  Haberler Haberler  Makaleler Makaleler
Son mesaj - Gönderen: Taran Kedi - Cuma, 06 Nisan 2012 15:50
Balkan Türklerinin Buluşma Noktasına Hoş Geldiniz.
Balkanlar.Net
Merhaba, Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya üye olun.
Kasım 22, 2017, 05:05:36
151.700 Mesaj 8.683 Konu Gönderen: 8.295 Üye
Son üye: figenbakay
Balkanlar.Net  |  Balkanlar.NET  |  Balkanlar.NET  |  Konu: DİKKAT: Herkes okusun, onemlidir 0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte. « önceki sonraki »
Sayfa: 1 [2] 3 4
Gönderen Konu: DİKKAT: Herkes okusun, onemlidir  (Okunma Sayısı 23371 defa)
polarci
polarci
Yeni Üye
*

Popülarite: 0

ismaillll

« Yanıtla #10 : Haziran 13, 2006, 00:25:22 »

mrb  ya ben sımdı bısey sorayım  cunku  aklım karıstı cok.bu sıtede  sımdı mp3 linki vermek yasakmı?  madem yasak  mp3 paylasım adı altındakı sayfaya ne gerek vardı.  ya  okadar paylasım sıtelerı var   örn:mp3klipler (bulgarca,yabancı....)   kapatılsa bunla  kapatılır  .ben sımdı  bısey anlamadıııma  gore  benı bir  aydınlatırmısınız avaba

bir ruya gıbı gecti bu gunler sankı hıc  yasamadım gormedım.alısamadım senın yokuluğuna be sevgilim yeter artık DÖN DÖN NE OLURSUN DÖNNNN
srednamahala
srednamahala[kim öle kim kala]
Kıdemli Üye

Popülarite: 14

3 günlük dünya.Kimseyi kırmaya değmez.

« Yanıtla #11 : Haziran 13, 2006, 00:55:30 »

Bence mp3 paylaşmak isteyen arkadaşlar parishare vs.sitelere yükleyip link verdiğinde sitenin sorumlu olmaması gerekir.haaa bide bu mp3 linki konusu türkçe şarklar için bulgarca linkleri konulabilir zannımca

eğitim şart.
fena
gayet tahammülsüz
Onursal Üye

Popülarite: 51

« Yanıtla #12 : Temmuz 03, 2006, 22:52:30 »

Bence mp3 paylaşmak isteyen arkadaşlar parishare vs.sitelere yükleyip..

bu mümkün mü? bu şekilde şarkı paylaşabilir miyiz?
cvp hayırsa eminim arkasından paranoyakça bir açıklama gelecektir.

fena@mafya.com (ironi yok)
Taran Kedi
Moderator
Onursal Üye

Popülarite: 483

Tozcu

« Yanıtla #13 : Temmuz 04, 2006, 23:59:14 »

Bu konudaki uyarılar anlaşılan yetersiz kalıyor. Ben burayı yasalara saygılı ve bu yasalara uyan bir site olarak tutma konusunda ısrarlıyım, gerekçem de kanunlar. Bu konuda hiç kimseye hiçbir şekilde taviz vermeyeceğimi de son kez beyan ediyorum.

Mu-Yap başkanı Ahmet Asenaya sorulan bir soruya verilen cevap aşağıdadır.

Ahmet Asena : Dosya paylaşımı gri alan. Yasal tarafı halen tüm dünyada tartışılıyor. Son 2 yılda çıkan hukuki kararlara bakarsanız, MP3 benzeri programların da, doğrudan sorumluluğu olduğu yönünde bir eğilim var. Bunu "silah satmayan bir sitenin kalaşnikof'u şurdan bulabilirsiniz" ya da esrar satmayan bir sitenin "esrarı şurdan bulabilirsiniz" ifadesini sitesine koymasına benzetebilirsiniz. Bu da bir suç. Sitenize bir yazın bakalım. Hemen adli makamlardan müdahele gelir.

Yukarıdaki açıklamadan da görüleceği üzere mp3 ü fiilen siteden vermek ile başka bir sitede bulunan linki vermek suçtur. Bu suçu işleme konusunda ısrarcı davrananlar olursa siteden uzaklaştırılacaklardır.
Bu konudaki son uyarımdır.

Kaynak : http://turk.internet.com/haber/yazigoster.php3?yaziid=14616

fena
gayet tahammülsüz
Onursal Üye

« Yanıtla #14 : Temmuz 05, 2006, 00:02:21 »

kafamıza soru takıldı sorduk, cevap vermeyince bildiğimi yaparım. ısrarcı davranmakmış!?

Taran Kedi
Moderator
Onursal Üye

Tozcu

« Yanıtla #15 : Temmuz 05, 2006, 00:13:19 »

bu konunun ilk mesjaını düzgün bir şekilde okumuş olsaydın kafana herhangi bir soru takılmazdı. Eğerki bu konunun ilk mesajının atıldığı günden bugüne kadar ilgili kanunda aksi yönde bir değişiklik gerçekleşmiş olsaydı bunu da herkesten önce burada duyururduk. Aksi yönde bir bilgi verilmedikçe yukarıdaki kural geçerliliğini koruyacaktır.

İnsanlık hali, olur da ilgili mevzuat gözümden kaçarsa, ve siz yine soru sormak ve cevap almak istiyorsanız, muhattab olarak bu işin kaynağını, yani tbmm.gov.tr sitesini referans alabilirsiniz.

Bu konuda da bi kıyak yapem balim Grin
Meclsteki Kanun Teklifleri için http://www.tbmm.gov.tr/develop/owa/kanun_teklifi_sd.sorgu_baslangic
Meclisteki Kanun Tasarıları için http://www.tbmm.gov.tr/develop/owa/kanun_tasarisi_sd.sorgu_baslangic

fena
gayet tahammülsüz
Onursal Üye

« Yanıtla #16 : Temmuz 05, 2006, 00:19:25 »

hmm demek ...ten bir nedenle siteden uzaklaştırılacaktık, küt diye böyle bir uyarı, ukde midir nedir.

Taran Kedi
Moderator
Onursal Üye

Tozcu

« Yanıtla #17 : Temmuz 05, 2006, 00:27:59 »

Sana bu konuda daha fazla cevap vermeyeceğim, yukarıda yazılanların oldukça açık ve anlaşılır olduğunu düşünüyorum.
Bu senin sandığın yada sanmakta ısrar ettiğin gibi ...ten bir neden değildir. (nokta)

mp3 linklerinizi msn den paylaşın, mail ile paylaşın, nereden paylaşırsanız paylaşın, ama bunu balkanlar.net üstünden yapmayınız, yapanları da uyarınız veya derhal bana bildiriniz.

pamukcu
Çekingen Üye
*

Popülarite: 0

« Yanıtla #18 : Temmuz 05, 2006, 04:10:27 »

Arkadaşlar bu konu forum için ciddi anlamda önemli bir konu.Şu anda dahi bir çok forumda MP3 linkleri verilmekte ve yayınlanmakta.Ama eski MP3 ler.Yani bu sene çıkan veya yeni piyasaya çıkan MP3 ler degil.Gündemden düşmüş artık satılmayan MP3 leri yayınlıyorlar.Zaten Unkapanındaki Plakçıların dükkan önlerindeki işporta tezgahlarında da 1-2 milyona bu MP3 ler satılıyor ama alan yok...Sizlerde hak verirsenizki Piyasaya yeni çıkmış çiçegi burnunda bir Albüm veya MP3 ü yayınlamak mantıklı olmaz...Zaten Müyap'ın üzerinde titizlikle durdugu konu da budur.Emekler verilmiş,paralar harcanmış,sponsorlar bulunmuş,reklamı yapılmış... ve daha yapılan masraflarını karşılamamış bir ürünü bedavadan yayınlamak veya korsanca çogaltıp piyasaya sürmek,bence de pek ahlaklı gelmiyor.Bu konuda Müyap haklı... Wink
angelunsatanas
Excel Mühendisi
Onursal Üye

Popülarite: 286

« Yanıtla #19 : Temmuz 05, 2006, 08:59:27 »

Kesinlikle bende sitede mp3,vcd,dvd vs. gayri yasal olan linklerin verilmemesi taraftarıyım. Ahlaki olmaz bu (telif haklarına saygısızlık).

Ancak kişisel olarak mü-yap'ı ve benzeri kurum ve kuruluşları kesinlikle sevmiyorum.

Müzik eşit değildir sponsor,

Müzik eşit değildir reklam,

Müzik eşite değildir emek, emek işçiye aittir fakat müzik işçisi demek yanlış olur doğrusu var zaten onlar sanatçı (müy-ap'ın içinden pek çıkmamıştır bugüne kadar..),

Müzik eşit değildir PARA, İnsan içinden kalbinden gelmedikçe MÜZİK yapamaz (Just Like Poponun Starları felam, Kralın Yıldızları...),

"Bir milletin medeniyeti mus...isi ile paraleldir."
                                           M. Kemal ATATÜRK
Sayfa: 1 [2] 3 4
Balkanlar.Net  |  Balkanlar.NET  |  Balkanlar.NET  |  Konu: DİKKAT: Herkes okusun, onemlidir « önceki sonraki »
    Gitmek istediğiniz yer:  

MKPortal C1.2.1 ©2003-2008 mkportal.it
    Bu safya 0.02277 saniyede 22 sorguyla oluşturuldu

Emlak ilanları, araba ilanı ver Blog