Ana Sayfa Ana Sayfa  Forum Forum  Balkanlar TV Balkanlar TV  Tarihte Bugün Tarihte Bugün  Haberler Haberler  Makaleler Makaleler
Son mesaj - Gönderen: Taran Kedi - Cuma, 06 Nisan 2012 15:50
Balkan Türklerinin Buluşma Noktasına Hoş Geldiniz.
Balkanlar.Net
Merhaba, Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya üye olun.
Haziran 23, 2017, 09:42:36
151.698 Mesaj 8.683 Konu Gönderen: 8.295 Üye
Son üye: figenbakay
Balkanlar.Net  |  Balkanlar.NET  |  Balkanlar.NET  |  Konu: Göçmen Konutları Sorunu 0 Üye ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte. « önceki sonraki »
Sayfa: 1 [2] 3 4 ... 58
Gönderen Konu: Göçmen Konutları Sorunu  (Okunma Sayısı 204397 defa)
sani
Üye

Popülarite: 5

« Yanıtla #10 : Temmuz 18, 2007, 20:50:22 »

iki yıl önce arkadaşım avukata verdi vetam 6 ay içinde dava sonuçlandı ve aldığı bedel nekadar dersiniz... iki yol önce tam 32milyar tl para aldısanırım avukatın adını verirsem daha da ilginizi çeker
TAHİR KALYONCU-avukat
0532-445-63-68
gerçekten aldı mı?  ???bende ayni avukata iki yıl önce vermiştim  para mara yok ve şu an benden daha para istiyor
arkadaşın nasıl almış  şaşırdım  bize niye yok   düşünme

goblendunyamsc.blogspot.com
Taran Kedi
Moderator
Onursal Üye

Popülarite: 483

Tozcu

« Yanıtla #11 : Temmuz 18, 2007, 21:02:29 »

iki yıl önce arkadaşım avukata verdi vetam 6 ay içinde dava sonuçlandı ve aldığı bedel nekadar dersiniz... iki yol önce tam 32milyar tl para aldısanırım avukatın adını verirsem daha da ilginizi çeker
TAHİR KALYONCU-avukat
0532-445-63-68
gerçekten aldı mı?  ???bende ayni avukata iki yıl önce vermiştim  para mara yok ve şu an benden daha para istiyor
arkadaşın nasıl almış  şaşırdım  bize niye yok   düşünme
İlk mesajı okuyunca bayağı bir şaşırmış ve hayrete kapılmıştım. Sani'nin attığı mesajı okuyunca endişelerimde haklı olduğumu gördüm.

Bügun komşumuzun oğlu tokiye gitmiş. Demişler ki ayın 25'inde listeler asılacak. Yani ödenecek para miktarını açıklamak için seçimlerin geçmesini bekliyorlar. Seçimden önce açıklayamazlar, sıkar biraz, eee 16-17 YTL ödenecek demek de kolay değil.

Ayrıca TOKİ, kurum olarak başbakanlığa bağlıdır ve Başbakanlık Toplu Konut İdaresi diye geçer. Paraların geri ödenmesi ile ilgili yasa 19 Eylül 2006 da çıktı. 10 aydan beri başbakana bağlı bu kurum yatmaktadır. Bu adamlar çalışmıyor, bunları şikayet etmek lazım.

Şu genç parti ile kanaltürk'ü bir ariğim, bakarsınız bu konu ilgilerini çeker  Grin

sani
Üye

« Yanıtla #12 : Temmuz 19, 2007, 00:45:03 »

bişeyler yapmak lazım yuxselce
ama ne :haniyarın bende arayacam tokiyi  düşünme ama şimdiden  verilecek cevabı tahmin edebiliyorum  Evil

fcoupe
Çekingen Üye
*

Popülarite: 1

« Yanıtla #13 : Temmuz 19, 2007, 04:53:15 »

ben tokiye mektup yazmıstım ve evraklarımı gonderdım ve 1 ay ıcınde cevap geldı gerı odeyecegız dıyolar ama nezaman vereceklerı bellı degıl
sani
Üye

« Yanıtla #14 : Temmuz 19, 2007, 10:22:51 »

mektubun içi
ben tokiye mektup yazmıstım ve evraklarımı gonderdım ve 1 ay ıcınde cevap geldı gerı odeyecegız dıyolar ama nezaman vereceklerı bellı degıl

mekubun içine hangi evrakları koydun düşünme  cevaplarsan sevinirim Smiley

kovacev
UZAKLAŞTIRILDI
Çekingen Üye
*

Popülarite: 0

« Yanıtla #15 : Temmuz 20, 2007, 13:59:59 »

ah şu paraları bir alabilsek çok çok çok ihtiyacığımız vaaaar Embarrassed

Burası çöpçatanlık sitesi değil. Burası Balkan Türklerinin paylaşma platformu...Siteden Kovuldunuz !
dura
Üye

Popülarite: 21

düşünebiliyorum!!!Demek ki, Varım.

« Yanıtla #16 : Temmuz 20, 2007, 20:34:35 »

ben  parayı yatırdığım  zaman yaklaşık 11 aylık maaşıma denk geliyordu.eee bir de bunun 15 yıllık neması  var.Avukat mavukat reklamı  yapmayın.çook  kazııklar  yedikk artık  .
nebadiye
Çekingen Üye
*

Popülarite: 0

« Yanıtla #17 : Temmuz 31, 2007, 20:42:26 »

konutlara yatırdımız parayla ilgili bilgisi olan varsa yazsın biz tokiye gittik sorduk geçen hafta eli kulanda bugün yarın verilecekmiş ama yok
Taran Kedi
Moderator
Onursal Üye

Popülarite: 483

Tozcu

« Yanıtla #18 : Ağustos 08, 2007, 15:09:26 »

Yaa, arkadaşlar. Bilgi verirken lütfen tam bilgi veriniz. Toki'ye yolladığınız mektub'un içeriği neydi? Mektup içeriğinde ya parayı istemişsinizdir, yada konut istemişsinizdir. Bunların ikisi ayrı şeyler.

Konut İsteyenler: Bir tane derneğin yetkilileri geçen sene ekim ayında kıraç'a gelip gayri resmi bir toplantı yaptılar. Toplantıda dilekçeler dağıtıldı. Bu dilekçelerin özünde şu vardı; Devlet, 1991 yılında göçmen konutları için herkese konut vereceğiz diye taahhüt etti. Lütfen bu taahhüdünüzde durun ve konutumuzu verin. (para istenmiyor, konut isteniyor). Bugüne kadar gönderilen dilekçeler de bu yönde idi. Ancak geçen hafta bu içerikle dilekçe postalayana toki'den gelen cevap mektubunda şöyle deniliyordu;
"Devlet, bahse konu broşürlerde 20.000 adet göçmen konutu yapacağını belirtmiştir. Bu konutlar ile ilgili başvuru sayısının 20.000 den fazla olması durumunda da 20.000 kişiyi çekiliş usulu ile tespit edeceği açıkça yazmaktadır. Yani o broşürlerde her başvurana sizin belirttiğiniz gibi konut taahhüdü bulunmamaktadır." denmektedir. İlaveten pek çok kişi bu toplantı sonucu toki'ye dilekçe yollamış, ancak çoğusu bu dilekçenin içeriğini bile bilmemektedir. Lafı geçince sadece dilekçe verdik der  Smiley

Şu hükümet bi kendine gelsin. Bakanlar, koltuklar belli olsun. Kim hangi işle uğraşacak vs. Ondan sonra toplu mail bombardımanına başlayabiliriz. En azından kiminle muhattap olacağımızı, hangi bakan'ı hedef alacağımızı biliriz. O yüzden şimdilik beklemek gerekmektedir. Ancak, toki'nin oyalama politikaları pek çok İnsanımızı mağdur edebilir. O yüzden bekleme süremizi belirlemenin vakti gelmiştir. Önerim, eylül başına kadar bekliyelim. 1 Eylüle kadar toki'den hala bir cevap vermez ise, iş-güç-okul hepsini askıya alıp 19 eylüle kadar haber kanalları, gazeteler ve meydanlara yığılmalıyız. İnsanlar haklarını böyle arıyor.

Bizim en büyük sorunumuz sesimizi duyuramayışımızdır. Maalesef başkaca çıkarlar peşinde koşan dernekler ellerimizi/kollarımızı/gözlerimizi bağlamakta, dolaylı yollar ile bizleri oyalamaktadırlar.

sani
Üye

« Yanıtla #19 : Ağustos 08, 2007, 15:42:42 »

dilekçede  şöyle yazıyor

KONU:BG 1989 zorunlu göçe tabi tutularak  T:C:DEVLET BAKANLIĞ2NIN konut edindirme  projesi kapsamında 1991 yılında 2.500 peşinat yatırdım.
Konutlar 1993 teslim edileceği taahüt edilmesine rağmen günümüze kadar konutlar teslim edilmediğnden.Devlette süreklilik ve devamlılık...derhal teslim edilmesini esas olduğndan hak ettiğim konutumun derhal teslim edilmesini ,ayrıca konuttan yoksun kalarak 1993 yılından bu yana uğradığım  maddi zararların tazmin edilmesi talebimdir..

sana katılıyorum yuxselce birşeyler yapmak lazım.. Hani
dernekleri beklersek onlarda iş yok ubria

Sayfa: 1 [2] 3 4 ... 58
Balkanlar.Net  |  Balkanlar.NET  |  Balkanlar.NET  |  Konu: Göçmen Konutları Sorunu « önceki sonraki »
    Gitmek istediğiniz yer:  

MKPortal C1.2.1 ©2003-2008 mkportal.it
    Bu safya 0.02139 saniyede 22 sorguyla oluşturuldu

Emlak ilanları, araba ilanı ver Blog