Ana Sayfa Ana Sayfa  Forum Forum  Balkanlar TV Balkanlar TV  Tarihte Bugün Tarihte Bugün  Haberler Haberler  Makaleler Makaleler
Son mesaj - Gönderen: Taran Kedi - Cuma, 06 Nisan 2012 15:50
Balkan Türklerinin Buluşma Noktasına Hoş Geldiniz.
Balkanlar.Net
Merhaba, Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya üye olun.
Eylül 25, 2017, 07:18:04
151.700 Mesaj 8.683 Konu Gönderen: 8.295 Üye
Son üye: figenbakay
Balkanlar.Net  |  Balkan Dünyası  |  Tarih  |  Konu: Kuyucuklu akrabalarimi ariyorum 0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte. « önceki sonraki »
Sayfa: [1]
Gönderen Konu: Kuyucuklu akrabalarimi ariyorum  (Okunma Sayısı 11123 defa)
Kuyucuklu
Çekingen Üye
*

Popülarite: 1

« : Ağustos 09, 2007, 16:27:22 »

balkanlilar, selam.
ben almanyadan yaziyorum. babam ve amcalarim, saniyorum dedem ve babaannemde, kuyucukta dogmuslar. tam bilmiyorum ama sanirim 1930-1935 arasinda türkiyeye göc edip geliboluya yerlestirilmisler. sonrada kesan köyüne, sigilliye. malesef soy adi kanunundan sonra akrabalar arasinda degis... soyadlari alinmis. bizimkiler "tuna" soyadini almis. 1930-35 arasi tüm akrabalar türkiyeye göc etmemis, kuyucukta kalanlar olmus. sonradan türkiyeye gelenler olmus, ve cok daha öncede gelenler olmus. ayni kaderi paylasan arkadaslar varmi aramizda? veya bana yardim edebilecek?
deli_ormanli
Çekingen Üye
*

Popülarite: 0

« Yanıtla #1 : Ağustos 09, 2007, 19:17:54 »

selam dostum.hangi kuyucuk tan bassediyon.1 killikuyucuk...2 zincirlikuyucuk,ama ikiside yakın,3km mesafede.ben mesela kahvecilerden ,ordaki soy..... Asker
bojan
Yeni Üye
*

Popülarite: 7

« Yanıtla #2 : Ağustos 09, 2007, 21:25:20 »

bende zincirli kuyucuk tanım arkadaşım o kadar bilginmi var sadece başka neler biliyorsun
Kuyucuklu
Çekingen Üye
*

« Yanıtla #3 : Ağustos 10, 2007, 09:44:58 »

selam dostum.hangi kuyucuk tan bassediyon.1 killikuyucuk...2 zincirlikuyucuk,ama ikiside yakın,3km mesafede.ben mesela kahvecilerden ,ordaki soy..... Asker
selam deli ormanli ;O) nüfus cüzdaninda dogum yerinde sadece kuyucuk yaziyor. kahvecilerden hic duymadim bugüne kadar. dedemin adi, rifat babaannemin adi aysegül. biliyorum, bilgiler az ama herkes öldügü icin, sadece bu bilgiler var elimde. bana yardimci olabilirmisin?
Kuyucuklu
Çekingen Üye
*

« Yanıtla #4 : Ağustos 10, 2007, 09:49:02 »

bende zincirli kuyucuk tanım arkadaşım o kadar bilginmi var sadece başka neler biliyorsun
selam bojan, baska bildigim dedemin kardesi kuyucukta muhtarmis. diger bilgileri asagidaki nota yazdim. bu iki kuyucuk tam olarak bulgaristanin neresine düsüyor? olmadi artik bir gün almanyadan gelip orada arastirsammi?
ufukozk
Çekingen Üye
*

« Yanıtla #5 : Haziran 16, 2008, 22:19:31 »

Kuyucuklu, bende killi kuyucuk koyundenim. Kahvecilerle akraba sayiliriz. Sen halil muhtardan bahsediosun sanirim. suan bozuyuk'teler.
Dr.SEN
Çekingen Üye
*

« Yanıtla #6 : Temmuz 13, 2008, 18:55:53 »

Merhaba, ben Killi Kuyucuk'luyum ve Kahveciler'denim. Dedem Halil ARIKAN 1961-1976 yılları arasında Killi Kuyucuk'ta muhtarlık yapmış ama dedemin öz kardeşleri yok. Şu anda Bozüyük'te oturuyoruz.
anife
Çekingen Üye
*

« Yanıtla #7 : Ocak 25, 2009, 15:49:24 »

Merhaba DRSEN. Ben Killikuyucuk'tan Anife.ibrahim amcanın kızı. Baban Latif'in yeğeniyim.Yazını okuduğumda çok heycanlandım,anneni ,babanı,babaanneni cok merak ediyorum nasıllar.emine halan nerelerde.Ben şimdilik İistanbul Beylikdüzünde kalıyorum.Umarım bana cevap yazarsın.Herkeze selamlar.
adnansezer
adnan sezer
İlgili Üye
**

Popülarite: 2

NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE

« Yanıtla #8 : Mart 12, 2011, 15:02:59 »

Arkadaşım kimlerden oldunu belirtsen belki çıkartırım,ben şahsen killikuycukluyum,tunalı soy adında akrabalarım var ist.1950 göçmeni.Adı Nazif Tunalı İstanbul gümrük müdürüydü.Dedemin kardeşiydi.Saygılar

sabır acıdır,meyvesi tatlıdır........
safa ile yenen,cefa ile kazanılır........
ekmeden biçilmez.........
mehabuma
Çekingen Üye
*

« Yanıtla #9 : Ekim 30, 2012, 15:48:40 »

ben kuyucuk köyünden mehmet kuyucu soyadımız burdan geliyor dedemin adu mehmet 1915 yıllarında kuyucuktan  Bilecik Pazaryerine göç etmişler dedemin babasının adı Hüseyin  kızkardeşinin adı Raife bende bulgaristandaki ve türkiyedeki akrabalarımı arıyorum Manav Osmanlar lakabı ile ile anılıyormuş akrabalarıımız şimdiden tüm akrabalara selam ve hürmetler bu konuda beni aydınlatmak isteyen akrabalarım mehmet.kuyucu@hotmail.com adresine yazarlarsa sevinirim
Sayfa: [1]
Balkanlar.Net  |  Balkan Dünyası  |  Tarih  |  Konu: Kuyucuklu akrabalarimi ariyorum « önceki sonraki »
    Gitmek istediğiniz yer:  

MKPortal C1.2.1 ©2003-2008 mkportal.it
    Bu safya 0.03237 saniyede 22 sorguyla oluşturuldu

Emlak ilanları, araba ilanı ver Blog