Ana Sayfa Ana Sayfa  Forum Forum  Balkanlar TV Balkanlar TV  Tarihte Bugün Tarihte Bugün  Haberler Haberler  Makaleler Makaleler
Son mesaj - Gönderen: Taran Kedi - Cuma, 06 Nisan 2012 15:50
Balkan Türklerinin Buluşma Noktasına Hoş Geldiniz.
Balkanlar.Net
Merhaba, Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya üye olun.
Eylül 23, 2017, 22:48:19
151.700 Mesaj 8.683 Konu Gönderen: 8.295 Üye
Son üye: figenbakay
Balkanlar.Net  |  Balkanlar.NET  |  Birbirimizi Tanıyalım  |  Konu: Bulgaristan daki soyumun izini arıyorum 0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte. « önceki sonraki »
Sayfa: [1] 2
Gönderen Konu: Bulgaristan daki soyumun izini arıyorum  (Okunma Sayısı 9359 defa)
hiberix01
Çekingen Üye
*

Popülarite: 0

« : Ekim 14, 2007, 21:13:02 »

Arkadaşlar benim atalarım 93 harbinde Türkiye ye ŞUMNU AKDERE köyünden göç etmiş TOPALOĞLU lakaplı. Nenemin babası ise Hacı Halil Hoca Adana Mercimek kazası eskilerinden. Göç sonrası ilkönce Mercimek kazasına gelmişler. Ayrıca edindiğim bilgilere göre Şumnu da veya Akdere köyünde halen faaliyette olan üzerinde TOPLALOĞLU YUSUF yazılı 4 oluklu çeşme varmış. Lütfen bilgisi olan bana ışık tutsun ben ataklarımın yaşadıkları yeri bulmak ve o toprakları ziyuaret etmek istiyorum.
hasan88
Çekingen Üye
*

« Yanıtla #1 : Şubat 09, 2008, 03:43:05 »

slm Hiberiz01,
ben akdere koyundenim TOPALOGLU YUSUF o cesmeyi biliyorum ama cok zamndir gitmedim 2 sene oldu simdiki hali nedir bi bilgi veremicem, ama yolum duserse gidersem resim cekerim Wink
hiberix01
Çekingen Üye
*

« Yanıtla #2 : Şubat 11, 2008, 18:10:19 »

arkadaşım ilgine teşekkür ediyorum resimleri çekebilrisen ve gönderebilirsen çok sevinecem. Benden çok babam, amcam, halam çok sevinecekler. "M.I_X@hotmail.com" lütfen bekliyorum.
gürcan
Ali Osman GÜRCAN
Onursal Üye

Popülarite: 141

« Yanıtla #3 : Şubat 11, 2008, 21:32:34 »

Merhaba arkadaşlar. Ne güzel bir buluşma.
Yüksel bu manzarayı görebildi mi acaba. Emeklerinin boşa gitmediğini, amacının gerçekleşmeye başladığını görmeli. Tabi benim amacım da bu. Eski macırlar-yeni macırlar kavuşması.

Türkçe Demek Türk Demektir. Ne Mutlu Türküm Diyene.
BİLAZER
Yeni Üye
*

« Yanıtla #4 : Haziran 28, 2008, 12:49:01 »

selamlar ne mutlu size sonuç aldınız. İnşallah bende Razgrat Uzuncaalan Fizilerden bir haber alabilirim. İlgilenmeye niyetli bütün arkadaşlara şimdiden teşekkürler.
abidin_221
Onursal Üye

Popülarite: 50

sen hep yüreğimde kal ama incitmediğin sürece ....

« Yanıtla #5 : Temmuz 02, 2008, 20:28:38 »

ben azda olsa bilgi aldım ama o yetmiyor daha çok istiyorum çünkü oralara hasretim açım kendi köyüm gibi bilmek istiyorummmmm

gulsumercan
Çekingen Üye
*

« Yanıtla #6 : Nisan 29, 2010, 13:12:51 »

selam arkadaşlar.bulgaristandak lakabımız KAŞARCIOĞULLARI ve ADEM PEHLİVAN.bilgisi olan varsa bana yardım etsin lütfen

gulsumercan
serdalduman
Çekingen Üye
*

« Yanıtla #7 : Mayıs 27, 2010, 21:11:31 »

Dedem Karnobat Ninem de Osmanpazar'dan. Dedem 1942 yılında Lüleburgaz ilçesi Evrensekiz köyüne yerleşmiş.
Ozan
Ziyaretçi
« Yanıtla #8 : Mayıs 27, 2010, 21:42:20 »

gulsumercan

Mesajlarını taradım yer hakkında sadece Bulgaristan demişsin. Şehri, ilçeyi, kasabayı filan söylersen o yöreden olanlar sana yardımcı olacaklardır.
huseyin_elk
Çekingen Üye
*

« Yanıtla #9 : Ocak 22, 2011, 23:47:03 »

Merhabalar;
Dedem 1931  İSMİL doğumu  olduğunu sölerdi hep Rahmetli oldu, Babaannem de RAVA yada RABA doğumlu olduğunu söylüyor 1 yaşlarında gemiyle ç.kaleye gelmişler. Acaba akrabalarımız falan varmı? Hala türklermi çoğunlukta ? Bilgisi olan yada İSMİLLİ olan yazarsa sevinirim... İnternette aratıyorum ama iiç bi şekiilde sonuç alamadım.
Sayfa: [1] 2
Balkanlar.Net  |  Balkanlar.NET  |  Birbirimizi Tanıyalım  |  Konu: Bulgaristan daki soyumun izini arıyorum « önceki sonraki »
    Gitmek istediğiniz yer:  

MKPortal C1.2.1 ©2003-2008 mkportal.it
    Bu safya 0.05467 saniyede 22 sorguyla oluşturuldu

Emlak ilanları, araba ilanı ver Blog