Ana Sayfa Ana Sayfa  Forum Forum  Balkanlar TV Balkanlar TV  Tarihte Bugün Tarihte Bugün  Haberler Haberler  Makaleler Makaleler
Son mesaj - Gönderen: Taran Kedi - Cuma, 06 Nisan 2012 15:50
Balkan Türklerinin Buluşma Noktasına Hoş Geldiniz.
Balkanlar.Net
Merhaba, Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya üye olun.
Kasım 21, 2017, 10:54:51
151.700 Mesaj 8.683 Konu Gönderen: 8.295 Üye
Son üye: figenbakay
Balkanlar.Net  |  Balkan Dünyası  |  Pomaklar , Goralılar , Torbeşler  |  Konu: Pomaklar Buraya (İnegöl,Balıkesir,Bursa) 0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte. « önceki sonraki »
Sayfa: 1 ... 9 10 [11] 12
Gönderen Konu: Pomaklar Buraya (İnegöl,Balıkesir,Bursa)  (Okunma Sayısı 48807 defa)
*PAŞALI*
Onursal Üye

Popülarite: 223

« Yanıtla #100 : Ocak 15, 2008, 13:35:01 »

@bogutevolu,
Birincisi hakedene bu uslüp vaciptir.  ikincisi benim yazım çarpıtılmış olsa bile bilimsel bir girişimin olası sonuçlarına ve muhtemel  amaçlarına ilişkin bir öngörüde bulunarak  saçma gördüğüz genetik bilimin ne amaçla kullanılabileceği  konusunda bir fikir vermektedir.   Kusura bakmayın ama ben adama bakıp sen Kumansın, Peçeneksin , Uzsun …  vb gibi  değerlendirmede bulunamam bunu iddia edenede gülerim…

sayın pomak 35

neye değerlendirme yapacağınızı siz bilirsiniz

istediğiniz şeye istediğiniz kadar da gülebilirsiniz

sanırım bu tutumunuzla kafanızın içinde katlim de vaciptir

sizi uslubunuz konusunda uyarıyorum (terbiyesizleşmeyin)

Ne Mutlu Türküm /Pomak Olduğumu Bilmeseydim Türk olduğumu da Bilmeyecektim !
--------------------------------------------------------
SEN Kİ GURURUMUZ OLDUN , BAŞIMIZI TUTTUN DİMDİK ;

BİZ DE SENİ SONSUZA DEK , YAŞATMAYA AND İÇTİK !
bogutevolu
mustafa
Onursal Üye

Popülarite: 64

« Yanıtla #101 : Ocak 15, 2008, 13:37:28 »

@pomak35

Sen de haklısın kardeşim..

Nassınız, eyi misiniz ?
pomak35
İlgili Üye
**

Popülarite: 18

« Yanıtla #102 : Ocak 15, 2008, 13:46:57 »

@paşalı
Beni bu derecede reaksiyon göstermeye yönelttiğiniz  için teşekkür ederim. İnsanları hiç bir şekilde kırmak istemem ama itham vardır kişiseldir kişiler arasında halledilir,  itham vardır telafuz edebilmek için iyi düşünmek gereklidir ve ayrı bir sorumluluğu vardır.Kusura bakmayın ama etnik ayrımcılıkla itham etmek uslub konusunda beni uyaran sizi çok iyi tanımlıyor.
bogutevolu
mustafa
Onursal Üye

Popülarite: 64

« Yanıtla #103 : Ocak 15, 2008, 13:48:04 »

Bu konuda bilgileri tartıştığımızı sanıyordum. Ama galiba inançları sorguluyormuşuz.. Kişisel olarak kimsenin inançlarını sorgulamak istemem. Objektif olmanın ne denli ağır bir yük olduğu ortada..  Pomak mentalitesinin dışavurumuna bakın.. Sanki çocukların elinden şekerini alıyoruz. Biz hiç bir şeyi sükunetle adam gibi tartışamayacakmıyız ? Yada o olgunluğa ne zaman ereceğiz. Herkesin burnunun dikine gittiği ve uğruna herşeyi göze aldığı inançları var.. İnançların olduğu yerde tartışma olmaz. Ancak saygı duyulur. Ben de hepinize en derin saygılarımı sunuyorum ve bu konuyu kendim açımdan kapatıyorum.

Selam ve sevgilerimle...

« Son Düzenleme: Ocak 15, 2008, 13:50:48 Gönderen: bogutevolu » Logged

Nassınız, eyi misiniz ?
*PAŞALI*
Onursal Üye

« Yanıtla #104 : Ocak 15, 2008, 13:50:09 »

Vay be nasıl teşhis şaştım kaldım  Grin  Aklıma aşırı ırkçıların internet sayfaları geldi. Oralarda rastgele bir kişinin resmini koyup kafatasından, göz ve ten renginden o kişinin hangi ırka ait olduğu konusunda fikir yürütürler. Bırakın yapmayın böyle şeyler.

Halim hocam, belki yukarıdaki eleştiriyi yaparak aşağıda verdiğim örnek tezat görünebilir ama bilim dünyası bunları temel alıyor. Bu yüzden konu ile bağlantılı olarak yunanlıların şu arap geni keşfinde dikkatimi çeken diğer bir noktayı sizinle paylaşmak istedim.

Greeks are found to have a substantial relatedness to sub-Saharan (Ethiopian) people, which separate them from other Mediterranean groups.
Both Greeks and Ethiopians share quasi-specific DRB1 alleles, such as *0305, *0307, *0411, *0413, *0416, *0417, *0420, *1110, *1112, *1304 and *1310.

Yunanlılarda bulunan alt sahara/etiyopya geni onları diğer akdenizli topluluklardan ayırır.  Etiyopyalı ve yunanlıların aynı ortak DRB1 genleri 0305, 307......... paylaşırlar.

Acaba arap geni ki yunanlıların sözde pomaklarda buldukları HbO Arab geni ile kendilerini bağdaştırarak helen pomakları yaratmak için kullandıkları diğer bir argüman olabilirmi?

*HbO Arap genine  "Etiyopya ve sudan başta olmak üzere çoğu ortadoğu ve kuzey afrika'da rastlanmaktadır"

http://www.ncbi.nlm.nih.gov

bu yazı size ait değil mi yoksa  (bana ithafen yazılan)kısmı?

size katılıyorum sayın bogutevolu

artık bu başlıkaltına yazı yazmayacağım (seviyenin bu kadar düşürülmesi) hiç hoş değil.
« Son Düzenleme: Ocak 15, 2008, 14:10:55 Gönderen: *PAŞALI* » Logged

pomak35
İlgili Üye
**

Popülarite: 18

« Yanıtla #105 : Ocak 15, 2008, 14:07:23 »

Herzaman olduğu gibi sadece doğruları yazdım. Teşbihten rahatsızsanız yazdıklarınıza dikkat edin. Benim yazılarımdan kanunen suç olan etnik ayrımcılık yaptığım yönde bir unsur bulamazsınız. Ayrıca yazılan yazının tümü size ithafen yazılmadı. Halim beye yazdığım kısmı inceleyip ne amaçla yazdığımı iyi tahlil edecek olursanız bunu görürsünüz. Lütfen bu şekilde davranmayın.
cleopatra
Ziyaretçi
« Yanıtla #106 : Ocak 15, 2008, 15:04:40 »

Kısaca ''ayrılın!''
Taran Kedi
Kurucu Üye
Onursal Üye

Popülarite: 483

Tozcu

« Yanıtla #107 : Ocak 15, 2008, 15:27:12 »

YüXel kardeş.. orada mısın?

Benim bir önerim olacak... Son vakitlerde bu alıntı konusuna taktım. Şekilde görüldüğü gibi bazen bir sayfalık alıntılar bana çok garip geliyor. Madem o kadar büyük alıntı yapılmak isteniyor, o halde değerli member'lerimiz  alıntı yapmak istedikleri bölüm eğer böyle mesajın tümü ise o vakit sadece mesaj numarasını belirtsinler.

Yani şu üyenin şu numaralı mesajına alıntılı cevabımdır diye bir not düşsünler. Hani aklıma gelen sitenin belli bir kapasitesi var. Eğer böyle tekrarlar ile kapasiteler boşa gidiyorsa bu teklifim işe yarar diye düşünüyorum. Ama tabiki işin teknik kısmını bilmiyorum.
Selam bogutevolu aga,

Alıntıların çok olması tabii ki iyi bişey değildir. Ancak, 3 satlik süre içerisinde olur da üye mesajını değiştirmeye kalkarsa, ondan sonra yazılan mesaj havada kalmış olur. Bazen bu tür durumlara karşı alıntı yapmak iyi geliyor Smiley Böylece kişi söylediğinden cayamıyor. Bu sözü sakın üzerinize alınmayın, yoksa üzülürüm. Sadece alıntı olayının gerekliliğini vurgulamaya çalıştım. Teknik açıdan veritabanı boyutunu yükseltiyor, sitenin senelik masrafını arttırıyor elbet ama o da devede kulak misali Smiley

*PAŞALI*
Onursal Üye

« Yanıtla #108 : Mart 30, 2008, 14:36:33 »

Komşuda "tarih asparagası" krizi   

Bulgaristan’da "Bir resmin tarihçesi" adlı bilimsel çalışma sonucunda "Türkler aslında Batak kasabasında Bulgarları gösterildiği gibi kılıçtan geçirmedi" iddiası, krize dönüştü.

Son dönemde Türkiye’ye karşı uluslararası siyasette koz olarak kullanılan sözde Ermeni soykırım meselesine çok benzeyen kriz geçen Mayıs ayında patlak vermişti. Avusturyalı sanat tarihçisi Ulf Brunnbauer, Bulgar meslektaşı Martina Baleva ile ortak bir çalışma yaparak, 19. yüzyılda Polonyalı ressam Antoni Pyotrovski tarafından yaratılan "Batak kıyımı" resminin belgesel değil, ressamın o anki ruh halini yansıtan çizim olduğunu ilan ettiler.

Pyotrovski’nin "Batak kıyımı" yağlı boya tablosunda sarıklı Türkler alevler içerisinde kalan Batak kasabası fonunda beyaz entarili Bulgar kadınları kılıçtan geçiriyor. Avusturyalı ve Bulgar sanat tarihçilerinin "Bu tablo tarihi gerçekleri yansıtmıyor" tespiti günümüz Bulgaristan’ın en büyük egemenlik değerine darbe indirme biçiminde değerlendirildi.

http://www.rumeliturk.net/haber/22.10.2007.htm

gulsumercan
Çekingen Üye
*

Popülarite: 0

« Yanıtla #109 : Nisan 29, 2010, 12:12:45 »

selamun aleyküm arkadaşlar.bende pomağım.balıkesirliyim.bulgaristandaki akrabalarımı arıyorum.lakapları KAŞARCIOĞULLARI ve ADEM PEHLİVAN.bana bu konuda yardımcı olursanız çok ama çok sevinirim.

gulsumercan
Sayfa: 1 ... 9 10 [11] 12
Balkanlar.Net  |  Balkan Dünyası  |  Pomaklar , Goralılar , Torbeşler  |  Konu: Pomaklar Buraya (İnegöl,Balıkesir,Bursa) « önceki sonraki »
    Gitmek istediğiniz yer:  

MKPortal C1.2.1 ©2003-2008 mkportal.it
    Bu safya 0.02038 saniyede 22 sorguyla oluşturuldu

Emlak ilanları, araba ilanı ver Blog