Ana Sayfa Ana Sayfa  Forum Forum  Balkanlar TV Balkanlar TV  Tarihte Bugün Tarihte Bugün  Haberler Haberler  Makaleler Makaleler
Son mesaj - Gönderen: Taran Kedi - Cuma, 06 Nisan 2012 15:50
Balkan Türklerinin Buluşma Noktasına Hoş Geldiniz.
Balkanlar.Net
Merhaba, Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya üye olun.
Kasım 22, 2017, 21:19:41
151.700 Mesaj 8.683 Konu Gönderen: 8.295 Üye
Son üye: figenbakay
Balkanlar.Net  |  Balkanlar.NET  |  Birbirimizi Tanıyalım  |  Konu: kavala'lı ve sarışaban'lılar buraya. 0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte. « önceki sonraki »
Sayfa: 1 2 [3]
Gönderen Konu: kavala'lı ve sarışaban'lılar buraya.  (Okunma Sayısı 27806 defa)
Kavalalı
İlgili Üye
**

Popülarite: 3

« Yanıtla #20 : Şubat 15, 2010, 21:15:03 »

Örendere köyünü kuranların Yıva boyundan Eğirdir yörüklerine bağlı Kaşıkara cemaati(Namı diğer Örenderesi cemaati). Oraya gitmeden önce buradaki Hamid sancağının(bugünkü Isparta yöresi) Eğirdir kazasında otururlarmış. Bunlar 1567-1568 yılına ait tapu kadastro, Kuyud-ı Kadime arşivindeki tahrir defterlerinde kayıtlı nr.51, s. 296 a-b
selanik55
Üye

Popülarite: 9

« Yanıtla #21 : Nisan 17, 2010, 21:34:37 »

çalışkan  çocuk Smiley

Ne mutlu Türk'üm deyene!
selanic77
Çekingen Üye
*

Popülarite: 0

« Yanıtla #22 : Kasım 24, 2010, 14:23:40 »

selam arkadaslar..
        ben fatih ÇELİK 24 yasındayım..samsun doğumluyum baba tarafım kavala sarışabanın baraklı ve karacaova köylerinden  mubadil gelmişler..
     başka kavala ve sarışaban göçmeni kardaslarım varsa tanısmak isterim.. kısmetse bu yaz kavalaya gideriz...köylerini merak edenlere yardımcı olabilirim her türlü lojistik ,coğrafi ve tarihi yardım edebilirim..özellikle eski köy yerleri hakkında bilgi almak isteyenlere kapım açık..
     eepinize selamlar.. poli heretizmata  Wink
  slm fatih dedem rahmetli olmadan once aldıgım bilgiler var bana bu konuda yardımcı olabılecegını dusunuyorum sarısaban urgancılı koyunden gelmışler sarısabanı buldum ama koyler harıtasını bulamadım bana bu konuda yardımcı olursan sevınırım
gazulet
Çekingen Üye
*

« Yanıtla #23 : Kasım 24, 2010, 19:39:40 »

ben samsunluyum. sarısaban domaçlı köyünden geldik. burası ile ilgili coğrofi lojisitk tarihi vs.her türlü bilgiyi istiyorum. Birde bu köyden bu tarafa gelenlerin isimlerini. teşekkürler
merve
Çekingen Üye
*

« Yanıtla #24 : Kasım 19, 2012, 23:50:03 »

Merhaba dedemin dedesi gelmiş Sarışabandan.Orada yaşayan var mı.Varsa naıl buluruz tanıdık birilerini.Bilgisi olan ?
merve
Çekingen Üye
*

« Yanıtla #25 : Kasım 19, 2012, 23:57:37 »

merhaba ben de sarısaban lıyım.dedemın dedesı sarısaban dan gelmıs.ama orda kımler var kımler yok bılmıyoruz ve oraya gıtmek ıstıyoruz.nasıl gıdılır kım bulunur gıdılınce orası nasıl bı yerbıraz bılgı verebılır mısınız?
Sayfa: 1 2 [3]
Balkanlar.Net  |  Balkanlar.NET  |  Birbirimizi Tanıyalım  |  Konu: kavala'lı ve sarışaban'lılar buraya. « önceki sonraki »
    Gitmek istediğiniz yer:  

MKPortal C1.2.1 ©2003-2008 mkportal.it
    Bu safya 0.02662 saniyede 22 sorguyla oluşturuldu

Emlak ilanları, araba ilanı ver Blog