Ana Sayfa Ana Sayfa  Forum Forum  Balkanlar TV Balkanlar TV  Tarihte Bugün Tarihte Bugün  Haberler Haberler  Makaleler Makaleler
Son mesaj - Gönderen: Taran Kedi - Cuma, 06 Nisan 2012 15:50
Balkan Türklerinin Buluşma Noktasına Hoş Geldiniz.
Balkanlar.Net
Merhaba, Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya üye olun.
Kasım 22, 2017, 21:16:44
151.700 Mesaj 8.683 Konu Gönderen: 8.295 Üye
Son üye: figenbakay
Balkanlar.Net  |  Balkanlar.NET  |  Birbirimizi Tanıyalım  |  Konu: Alevi Göçmenler?? (Var mı acaba?) 0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte. « önceki sonraki »
Sayfa: 1 ... 6 7 [8]
Gönderen Konu: Alevi Göçmenler?? (Var mı acaba?)  (Okunma Sayısı 43988 defa)
bigalım
" S E S S İ Z "
Onursal Üye

Popülarite: 226

Bruce Lee ..

« Yanıtla #70 : Kasım 11, 2011, 04:13:41 »

Evet arkadaşlar bu konu yeterince uzadı diye düşünüyorum , şu sonucu çıkardım ;

Ben de konuya  ( 25 - 27 - 29 ve 31 nolu mesajlarımla ) geçen yıl dahil olmuşum ..

Balkanlarda Alevi olup olmaması önemli değil , önemli olan bizlerin Balkanlar ve oradaki insanlarımız
için neyi yapıp yapamadığımızdır .. Türk hükümeti ne yapıyor veya yapmıyor , ben elimden  geldiğince
bir çok etkinliğe katılıyorum , ve olabildiğince de kitaplarımı , romanlarımı gönderiyorum oradaki kütüp
hanelere .. Keşke daha fazlasını da yapabilsem diye de hayıflanıyorum haliyle ..

Bir üye burada dini ve siyasi propaganda yapmaması için uyarılmıştı , açıkça parti taraftarı olduğunu
kendisi ifade etmişti zaten .. Kopyaladığı alıntılar dışında üç gram bilgisi olmayan bu kişi öyle bir şey
yazmış ki güldüm sadece ..  " Allah yukarıda , gökte bizi görüyor " diyen kafir olurmuş !  pes diyorum ..
O halde Kuran sureleri niye indi ? Tarık suresi 4.Ayet , Necm 31 . , Yunus 31. , Isra 94. Ayetler yeterlidir
yukarıdaki safça yazılan sözleri çürütmeye ...

Bu kişi - Koca Balkanlı -  rumuzlu kişidir , 52 nolu mesajında kendisini anlatırken yazmış ..
Ve ayrıca ; " Dinimizin 4 önemli kaynağı vardır " diye bir cümle sarfetmiş ki , uçmuş yazarken ..
47 nolu mesajında , ilk ve en önemli kaynak Kuran-ı Kerimdir demiş .. tamam işte o kadar , bitti orada ..
İkinci kaynak diye gösterdiği de " hadi bazan gerekli " diyelim , süregelen uygulamalar ve...  uzatmaya ge
rek yok .. İcma ve Kıyas ta üçüncü ve dördüncü kaynakmış , tamamen saçma , gereksiz , afaki bir durum ..
Zorlama artık  - Koca Balkanlı -  gülünç oluyorsun .. Kuran varken başka kaynağa gerek var mı , dikkat et
sayıyla kendine gel istersen ..

Alevi veya ilgi duyan arkadaşların ibadetlerine de gereksiz ifadeler kullanıp aşağılamışsın ama cevabını
vermişler bir güzel sana .. Sonra da kişileri Sünniliğe saldırmakla suçlamışsın , ben bütün mesajları 1.den
83. ye kadar tek tek okudum bir saldırı göremedim ..    sonuç :  maksatlı yazılar yazmayın kardeşim ...
Ve de yanıt verme zahmetine girme boşuna , boşlara !!  ayıracağım zamana yazık ...

-   Ayrıca yetersiz bilgilerimizi tazeleme ve yeni bilgiler edinmemize katkı yapan mesajları için konudaki
    arkadaşlarıma teşekkürler ediyorum ...

* * *               * * *                * * *

Y A Ş A S I N    C U M H U R İ Y E T  !

Y A Ş A S I N   M U S T A F A   K E M A L ' İ N   O R D U S U  -  Y A Ş A S I N  D E N İ Z C İ L E R  !

* * *                * * *                * * *
Ozan
Ziyaretçi
« Yanıtla #71 : Kasım 11, 2011, 13:01:28 »

Evet arkadaşlar bu konu yeterince uzadı diye düşünüyorum , şu sonucu çıkardım ;

Ben de konuya  ( 25 - 27 - 29 ve 31 nolu mesajlarımla ) geçen yıl dahil olmuşum ..

Balkanlarda Alevi olup olmaması önemli değil , önemli olan bizlerin Balkanlar ve oradaki insanlarımız
için neyi yapıp yapamadığımızdır .. Türk hükümeti ne yapıyor veya yapmıyor , ben elimden  geldiğince
bir çok etkinliğe katılıyorum , ve olabildiğince de kitaplarımı , romanlarımı gönderiyorum oradaki kütüp
hanelere .. Keşke daha fazlasını da yapabilsem diye de hayıflanıyorum haliyle ..

Bir üye burada dini ve siyasi propaganda yapmaması için uyarılmıştı , açıkça parti taraftarı olduğunu
kendisi ifade etmişti zaten .. Kopyaladığı alıntılar dışında üç gram bilgisi olmayan bu kişi öyle bir şey
yazmış ki güldüm sadece ..  " Allah yukarıda , gökte bizi görüyor " diyen kafir olurmuş !  pes diyorum ..
O halde Kuran sureleri niye indi ? Tarık suresi 4.Ayet , Necm 31 . , Yunus 31. , Isra 94. Ayetler yeterlidir
yukarıdaki safça yazılan sözleri çürütmeye ...

Bu kişi - Koca Balkanlı -  rumuzlu kişidir , 52 nolu mesajında kendisini anlatırken yazmış ..
Ve ayrıca ; " Dinimizin 4 önemli kaynağı vardır " diye bir cümle sarfetmiş ki , uçmuş yazarken ..
47 nolu mesajında , ilk ve en önemli kaynak Kuran-ı Kerimdir demiş .. tamam işte o kadar , bitti orada ..
İkinci kaynak diye gösterdiği de " hadi bazan gerekli " diyelim , süregelen uygulamalar ve...  uzatmaya ge
rek yok .. İcma ve Kıyas ta üçüncü ve dördüncü kaynakmış , tamamen saçma , gereksiz , afaki bir durum ..
Zorlama artık  - Koca Balkanlı -  gülünç oluyorsun .. Kuran varken başka kaynağa gerek var mı , dikkat et
sayıyla kendine gel istersen ..

Alevi veya ilgi duyan arkadaşların ibadetlerine de gereksiz ifadeler kullanıp aşağılamışsın ama cevabını
vermişler bir güzel sana .. Sonra da kişileri Sünniliğe saldırmakla suçlamışsın , ben bütün mesajları 1.den
83. ye kadar tek tek okudum bir saldırı göremedim ..    sonuç :  maksatlı yazılar yazmayın kardeşim ...
Ve de yanıt verme zahmetine girme boşuna , boşlara !!  ayıracağım zamana yazık ...

-   Ayrıca yetersiz bilgilerimizi tazeleme ve yeni bilgiler edinmemize katkı yapan mesajları için konudaki
    arkadaşlarıma teşekkürler ediyorum ...

Baştan sona katılıyor ve altına imzamı atıyorum. Teşekkürler bigalım abi. Sayıgılar.

Muhabbetle...

Not: Koca Balkanli, o 5 şart İslam'ın değil Sünniliğin beş şartıdır. Şiiler'de bu şartlardan daha fazlası mevcuttur, Aleviler'de ise kelime-i şehadet getirmek ve Hz.Ali'yi ilk halife saymaktan başka bir şart yoktur. Geri kalanlar bildiğimiz şartlardır temiz olmak dürüst olmak filan... Görüldüğü gibi İslam'da bu şartlar üzerinde bir birleşme yoktur. Sadece 4 Sünni mezhep bu şartlar üzerinde hemfikir olmuştur.
« Son Düzenleme: Kasım 11, 2011, 13:04:18 Gönderen: Arda Boyu » Logged
AlperenKIRIM
Qırımtatar
Global Moderator
Onursal Üye

Popülarite: 136

« Yanıtla #72 : Kasım 11, 2011, 22:43:31 »

Konu başka taraflara kaymaya başladı. Demek ki asıl konu hakkında söylenecek başka şey kalmadı. Konu kapanmıştır.

Ant etkenmeñ , söz bergenmeñ bilmek içün ölmege
Bilip körüp milletimniñ közyaşını silmege
Bilmey , körmey biñ yaşasam qurultaylı han bolsam
Yine bır kün mezarcılar kelir meni kömmege

Noman Çelebi Cihan
Sayfa: 1 ... 6 7 [8]
Balkanlar.Net  |  Balkanlar.NET  |  Birbirimizi Tanıyalım  |  Konu: Alevi Göçmenler?? (Var mı acaba?) « önceki sonraki »
    Gitmek istediğiniz yer:  

MKPortal C1.2.1 ©2003-2008 mkportal.it
    Bu safya 0.07179 saniyede 22 sorguyla oluşturuldu

Emlak ilanları, araba ilanı ver Blog