Ana Sayfa Ana Sayfa  Forum Forum  Balkanlar TV Balkanlar TV  Tarihte Bugün Tarihte Bugün  Haberler Haberler  Makaleler Makaleler
Son mesaj - Gönderen: Taran Kedi - Cuma, 06 Nisan 2012 15:50
Balkan Türklerinin Buluşma Noktasına Hoş Geldiniz.
Balkanlar.Net
Merhaba, Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya üye olun.
Kasım 23, 2017, 16:18:23
151.700 Mesaj 8.683 Konu Gönderen: 8.295 Üye
Son üye: figenbakay
Balkanlar.Net  |  Yaşam  |  Hayvanlar Alemi  |  Konu: Kanada'da Fok Katliamı (Lütfen Tepki Verelim) 0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte. « önceki sonraki »
Sayfa: [1]
Gönderen Konu: Kanada'da Fok Katliamı (Lütfen Tepki Verelim)  (Okunma Sayısı 27645 defa)
suzann
Onursal Üye

Popülarite: 91

Aşığım aşık :))) kendime aşık :)

« : Nisan 02, 2008, 11:13:57 »

Yürekleri ve beyinleri, üzerine bastıkları buz tabakasından daha soğuk adamlar, ellerindeki sivri çelik uçlu sopaları acımasızca sallıyor. Ayaklarının altında tüm gücüyle sürünerek denize ulaşmaya çalışan foklar... Yavrular, yetişkinler, hamileler, erkekler, dişiler...

Atlas okurları, çok değil 20-25 yıl önceki televizyon ve gazetelerdeki bu görüntüleri iyi hatırlar. İnsanlık tarihinin yıllar önce kapatılan bu utanç ve dehşet sayfaları, "uygar" olmakla övünen Kanada Hükümeti'nce yeniden açılıyor. Kanada üç yıl içinde bir milyondan fazla fokun öldürülmesine izin verdi. Bu katliam izninin nedeni ise "kürk modası".

Kanada'da iki ay sürecek fok avı sezonu başladı. Çoğu yavru 300 bin fokun öldürülecek olması hayvanseverleri yine ayağa kaldırdı.

Sezonun başlamasıyla yüzbinlerce fok birkaç ay önce dünyaya geldikleri buzlar üzerinde kafaları sopalarla ezilerek, derileri canlı canlı yüzülerek öldürülüyor.

Bu senenin diğerlerinden farkı rekor sayıda fokun (320 bin) öldürülecek olması.

Hayvan hakları savunucuları fok avını 'katliam' olarak nitelerken, Kanada hükümeti bunun bir gereklilik olduğunu savunuyor.

Hükümete göre Kanada açıklarındaki 5 milyondan fazla fok bölgedeki doğal dengeyi bozuyor ve morina balıklarının neslini tehlikeye sokuyor.

Fok nüfusunu üç yıl içinde 4 milyona indirmeyi planlayan hükümet, avı önümüzdeki yıllarda da sürdürmekte kararlı.

Katletme sebeplerine bakarmısınız lütfen.

Dün akşam nightwatch ın yarımıyla aşağıdaki linke ulaştım.Lütfen sizde eğer bu katliyamı protesto etmek istiyorsanız bu linke adınızı soyadınızı ve mail adresinizi ekleyerek gönderin.Mail Kanada başkanına gidiyor.Metin ingilizce anlayanlar mutlaka vardır.

http://getactive.peta.org/campaign/anna_nicole_seal_hunt?rk=77Xwue41qAvqE

« Son Düzenleme: Nisan 02, 2008, 11:19:37 Gönderen: suzann » Logged
marlleak
Yeni Üye
*

Popülarite: 0

« Yanıtla #1 : Nisan 03, 2008, 15:19:01 »

Katılıyorum buyurun izleyin biraz göz yaşartıcı ama SABAH gazetesinden.

http://www.sabah.com.tr/video_detay,6f8d97d697401c988d542e3dc2b05de4~1.html

ilk€R
MEYDANA GEL ! SÜR ATINI, FEYZANE GEL ! RUMELİYE GEL !
Onursal Üye

Popülarite: 32

Hızlı Ve ÜSKÜPLÜ

« Yanıtla #2 : Nisan 03, 2008, 15:52:01 »

Doğayı zaten her zaman katleden insanlardır. Birde Kanada'lılar ekolojik dengeye zarar veriyor diyorlar.Eminim sadece kürk için o masum hayvanları öldürüyorlardır. İnancı ne olursa olsun o kürklerden kaç para kazanıyorlarsa kazansınlar,oradan gelecek paranın hayrına inanıyorlar mı acaba ? Tam bir vahşet insanlık için utanç tablosu...

MEYDANA GEL! SÜR ATINI,  FEYZANE GEL!  RUMELİYE GEL!
NURAN ÖZTÜRK
NÇÖB
Onursal Üye

Popülarite: 26

« Yanıtla #3 : Ekim 04, 2009, 20:33:28 »

insanlık dışı bır olay kınıyorum dogayı katledıyorlar
bigalım
" S E S S İ Z "
Onursal Üye

Popülarite: 226

Bruce Lee ..

« Yanıtla #4 : Nisan 14, 2010, 00:01:08 »

ALÇAK KATLİAMA ÇIPLAK ÖFKE!..

Savunmasız bu güzelim hayvanların insanlık dışı yöntemlerle katledilmesi, PETA'yı ayaklandırdı.

14 Nisan 2010 Çarşamba 06:26

Kanada'da yapılan fok katliamına karşı yıllardır en sert protestoları yapan hayvan hakları derneği PETA, en sonunda tepkisini soyunarak gösterdi.

Buzda yatan savunmasız fokların başlarına çivili sopa ile vura vura öldüren Kanadalı avcılara , bütün dünyadan inanılmaz tepki geliyor.

Bu yılda başlamak üzere olan fok avı sezonu nedeniyle PETA üyeleri yine sokaklara döküldü.Kanadalı avcıların vahşi katliamlarının görüntülerinin bulunduğu pankartlar taşıyan PETA üyeleri, çırılçıplak soyunup kendilerini kan renginde kırmızılara boyadı.

Sokaktan geçenlerin alkışlarda destek verdiği PETA üyeleri Kanada elçiliğinin önünde gösterilerini sürdürdü.

Özellikle büyük moda devlerine çağrıda bulunan PETA üyeleri kadınlara kürk için bu güzel hayvanın öldürülmesinin önüne geçmelerini istedi. Kadınları içinde fok kürkü barındıran hiçbir giysi ve çantayı kullanmamaya çağıran PETA, yeni sezon başlamadan bu katliamın durdurulmasını istedi.

Kanada hükümeti yıllık 50 binin üstünde fok öldürülmeyeceğinin garantisini vermesine rağmen yapılan katliamların bu rakamların çok üstünde olduğu belirtildi.

Japonya, Çin ve Rusya'da son yıllarda fok derisine rağbet artmış durumda.

HABERVİTRİNİ

« Son Düzenleme: Nisan 14, 2010, 00:06:28 Gönderen: bigalım » Logged

* * *               * * *                * * *

Y A Ş A S I N    C U M H U R İ Y E T  !

Y A Ş A S I N   M U S T A F A   K E M A L ' İ N   O R D U S U  -  Y A Ş A S I N  D E N İ Z C İ L E R  !

* * *                * * *                * * *
hala54
Onursal Üye

Popülarite: 254

Türk Esirlik Kabul Etmeyen Bir Millettir!

« Yanıtla #5 : Nisan 14, 2010, 17:18:28 »

Anaların doğurdukları bebelerini öldürdüğü, evlatların ana babalarını bıçakladığı, kardeş kardeşini vurduğu,
birbirine delice aşık insanların "benim" diyen kasaplara taş çıkartırcasını sevdiğini doğradığı, kimi bavullara sığdırıp çöpe attığı, kimi yaktığı, kimi arkadaşlarına yedirdiği, vs vs vs, vahşi batının bile yanında masum kaldığı, görülmeyen bir insaniyet çöküşü, karanlık,  kanlı, çığlıkların her gün daha da sessizleştiği bir dünyada yaşam savaşı veriyoruz hepimiz.
İnsanlığımdan utanır ve saklanır oldum kendi adıma.

Bunun yanı sıra bu kadar yerli yerinde, ahenk içinde yaradanın bize sunduğu doğayı her alanda katletmeye devam edenler için söylenecek bir şey bulamıyorum doğrusu.
Yukarıdaki fotograflara ben bakamıyorum, onlar bunu nasıl yapıyor, hangi vicdanla objektiflere bakıyorlar hiç anlamıyorum...
İnanıyorum ki bir gün doğa da bir şekilde intikamını alacak insanoğullarından..

Kınıyorum, bu sevimli hayvanlara uygulanan katliamı, nefretle kınıyorum! Angry

Adalet nedir?
Her şeyi yerine koymak.
Zulüm nedir?
Bir şeyi yerine koymamak, başka yere koymak

Mevlana Celaleddin Rumi
Kankitrofski
Yeni Üye
*

Popülarite: 7

« Yanıtla #6 : Nisan 14, 2010, 17:36:27 »

Ben biraz doğa açısından bakıyorum taamam katliam olmasında tedbirli bi şekilde sayılarının belli bi seviyede tutulmasında fayda var bence. Bununda kanada hükümetinin işi olması gerekiyo bağımsız gözlemciler eşliğinde yapılmalı bu av. Tamam fok sevimli bi hayvan içimiz aciyo falanda fok yerine kurbağa olsaydı bı tepkiyi verecekmiydik bide bu var. Çivili sopa yerine tabanca öneriyorum bide ben daha az acılı olur.
bigalım
" S E S S İ Z "
Onursal Üye

Popülarite: 226

Bruce Lee ..

« Yanıtla #7 : Nisan 15, 2010, 16:05:26 »

bu görüntünün savunulacak hiç bir yönü olamaz ...

ha , alırsın uyutursun sonra öldürüp derisini alırsın , belki kabul olunur ..

* * *               * * *                * * *

Y A Ş A S I N    C U M H U R İ Y E T  !

Y A Ş A S I N   M U S T A F A   K E M A L ' İ N   O R D U S U  -  Y A Ş A S I N  D E N İ Z C İ L E R  !

* * *                * * *                * * *
Sayfa: [1]
Balkanlar.Net  |  Yaşam  |  Hayvanlar Alemi  |  Konu: Kanada'da Fok Katliamı (Lütfen Tepki Verelim) « önceki sonraki »
    Gitmek istediğiniz yer:  

MKPortal C1.2.1 ©2003-2008 mkportal.it
    Bu safya 0.02285 saniyede 22 sorguyla oluşturuldu

Emlak ilanları, araba ilanı ver Blog