Ana Sayfa Ana Sayfa  Forum Forum  Balkanlar TV Balkanlar TV  Tarihte Bugün Tarihte Bugün  Haberler Haberler  Makaleler Makaleler
Son mesaj - Gönderen: Taran Kedi - Cuma, 06 Nisan 2012 15:50
Balkan Türklerinin Buluşma Noktasına Hoş Geldiniz.
Haberler

Haberler->Teknoloji Haberleri   
CeBit Bilisim Eurasia

Avrasya bölgesinin en büyük Uluslararası Bilgi ve İletişim Teknolojileri Fuarı, CeBIT Bilişim etkinlikleri yıllar boyunca gittikçe artan etkileyici bir ziyaretçi ve şirket katılım oranına sahiptir.

2007 yılında onaltıncısı yapılacak Bilişim HİF A.Ş. tarafından, bir CeBIT Etkinliği olarak düzenlenmektedir. Bilgi ve iletişim sektörü fuar organizasyonlarının iki lideri (Deutsche Messe AG ve İnterpro A.Ş.) tarafından kurulan HİF A.Ş.; CeBIT Bilişim Eurasia'yı ve İstanbul'u, bölgenin bilişim sektörünün iş merkezi haline getirmeyi amaçlamaktadır.

En yeni ürünleri ve hizmetleri sergilemeye uygun teknolojik bir platform yaratan CeBIT Bilişim Eurasia hem profesyonellere ve üst düzey yetkililere, hem de ulusal ve uluslararası ziyaretçilere açıktır.

Fuar Tarihi : 2 Ekim 2007 Salı - 7 Ekim 2007 Pazar
Fuar Ziyaret Saatleri : 11:00 - 19:00
Fuar Biletleri : 20 YTL / gün (KDV Dahildir)
Bir kişilik ve tek giriş içindir. 15 yaşından küçükler giremez.

daha ayrıntılı bilgi için.

http://www.cebitbilisim.com/tr/index.html ...


Gönderen A7X, Pazartesi, 01 Ekim 2007 10:07, Yorumlar(0), Hepsini Oku
Japonlar, ağır şartlarda çalışabilen 'robot-işçi' yaptı

 Japonlar, ağır şartlarda çalışabilen 'robot-işçi' yaptı


Japonlar, çok zorlu şartlar altında çalışabilen insanımsı robot-işçi üretti.

Bilim-kurgu filminden çıkmışa benzeyen 1,60 metre boyunda 68 kilo ağırlığındaki "HRP-3" adlı robot, kumlu yamaçta hareket edebiliyor, bardaktan boşanırcasına yağan yağmur altında çalışabiliyor.

"HRP-3", aralıksız 2 saat yürüyebiliyor, tornavidayı insan gibi hareket ederek gayet başarılı şekilde kullanabiliyor.

Robot, 42 eklemi sayesinde insan vücudunun yapabileceği birçok hareketi yapıyor.

Robotun 2010'a doğru satışa çıkarılması planlanıyor. Yaklaşık 95 bin avroya satışa sunulması beklenen robotun en büyük müşterisinin, inşaat firmaları olacağı sanılıyor.

Kaynak : http://www.hurriyet.com.tr/teknoloji/6753035.asp?gid=198
...


Gönderen YuXeL, Perşembe, 21 Haziran 2007 15:50, Yorumlar(0), Hepsini Oku
ADSL'de indirim müjdesi

 Türk Telekomünikasyon A.Ş Genel Müdürü Paul Doany, 1 Nisan 2007 tarihinden geçerli olmak üzere genişbant internet (ADSL) kurulum ücretlerinde yüzde 51, erişim ücretlerinde ise yüzde 6 ile yüzde 55 arasında değişen oranlarda indirime gideceklerini açıkladı.

Doany, Radison SAS Otelinde sektörü izleyen gazetecilerle gerçekleştirdiği yemekli toplantıda, ADSL indirimleri hakkında bilgi verdi.

Doany, ADSL talebini karşılamak için bu alanda büyük yatırım yapacaklarını, sabit hatların yüzde 80'inin ADSL hizmeti verebilme kapasitesine erişeceğini kaydetti. Yıl sonu itibariyle kurulu ADSL kapasitesini 6.9 milyon aboneye
ulaşacağını belirten Doany, ADSL pazarını büyütmeyi hedeflediklerini ifade etti.

ADSL ücretlerinde internet servis sağlayıcılarına yönelik yapacakları indirimin önemli bir destek olacağını dile getiren Doany, ADSL kurulum ücretlerini yüzde 51 oranında indireceklerini belirtti.

Paul Doany'nin verdiği bilgiye göre, veri akış erişiminde 2024 kbps hızda yüzde 55, 1024 kbps hızda yüzde 38, 512 kbps hızda yüzde 16 ve 256 kbps hızda yüzde 6 oranında indirim yapılacak.

Kotalı ADSL eri ...


Gönderen YuXeL, Çarşamba, 07 Mart 2007 01:13, Yorumlar(0), Hepsini Oku
Microsoft korsan işletim sistemlerini kapatacak

Microsoft korsan işletim sistemlerini kapatacak


Microsoft, 20 Şubat'tan itibaren korsan kopya Windows sistemlerini internet üzerinden mimleyecek

20 Şubat'tan itibaren orijinal Windows deneyimini farklılaştırmayı hedefleyen ve orijinal olmayan Windows kullanıcılarını uyaran WGA (Windows Orijinal Kullanım Avantajı) teknolojisi aktif hale gelecek.

Bu teknoloji, internet üzerinden Windows'un orijinal olup olmadığını doğrulayacak. Orijinal kullanmayanlar giriş ekranında ve masaüstünde yukarıdaki gibi, kaldırılamaz bir uyarı notu görecekler.

Windows yazılımının orijinal olmadığını öğrenenler ne yapabilir?

Orijinal olmayan yazılımlarını lisanslamak isteyenler:
Internet üzerinden orijinal kurulum anahtarı veya orijinal yazılım CD'lerini satın alabilirler. Orjinal kurulum anahtarı GGK (Get Genuine Kit) olarak adlandırılıyor.

GGK ile kopya olan işletim sistemini formatlayıp yeniden kurmaya gerek kalmadan kopya sistem lisanslanacak ve sağlanan anahtar ile uyarı kaldırılacak. Sadece Windows XP Professional için sunulan bu seçenek, ürün CD'si ve COA'yı (Orijinallik Sertifikası) kapsar. COA, lisanslanacak PC'ye yapıştırılacak. Bir diğer seçenek de Windows XP Home veya Windows XP Professional Kutu Ürün almak. OEM ür&uu ...


Gönderen BiLGeNHaL, Pazartesi, 19 Şubat 2007 12:55, Yorumlar(1), Hepsini Oku
ADSL'de Fatura Hatası Telafi Edilecek

  Türk Telekom’un, 130.000 ADSL kullanıcısının Ağustos ayı ücretlerine fazla fatura kestiği ortaya çıktı. Şirket, teknik hatadan kaynaklanan yaklaşık 7 YTL’lik fazla ücretlendirmeyi Eylül faturalarında telafi edeceğini açıkladı.

  TTnet Kurumsal sözcüsü Ahter Kutadgu NTV’ye yaptığı açıklamada, kurumun özelleştirilmesi sırasındaki devir işlemlerinde oluşan teknik bir arıza nedeniyle Ağustos ayı faturalarının fazla kesildiğini açıkladı. Yaklaşık 130.000 ADSL kullanıcısının bu hatadan etkilendiğini belirten Kutadgu, tüketicilerden alınan fazla ücretin Eylül faturalarından düşüleceğini söyledi. Kutadgu, “Geç fatura ödemesinden faiz alınıyorsa, Türk Telekom da peşin aldığı bu paranın faizini tüketiciye geri ödeyecek” diye konuştu.

  Kaynak : NTVMSNBC ...


Gönderen mısti, Salı, 05 Eylül 2006 21:28, Yorumlar(0), Hepsini Oku
ADSL'de indirim mi var ?

ADSL’ye indirim geliyor
Türk Telekom, telefon ve ADSL tarifelerinde 17 Temmuz Pazartesi gününden itibaren indirim yapacak.

http://www.ntvmsnbc.com/news/379663.asp
...


Gönderen angelunsatanas, Cumartesi, 15 Temmuz 2006 16:12, Yorumlar(3), Hepsini Oku
Discovery uçuşa hazır!

Discovery uçuşa hazır
 Amerikan Havacılık ve Uzay Dairesi (NASA), Discovery uzay mekiğini cumartesi günü fırlatmak için geri sayım işlemini başlattı. Uluslararası Uzay İstasyonuna (UUİ) malzeme ikmali için cumartesi TSİ 22.49'da uzaya gönderilecek Discovery uzay mekiğinin fırlatılması için hazırlıklar öngörüldüğü gibi devam ederken, NASA yetkilileri, hava koşulları yüzünden fırlatma planlarında değişiklik olabileceğini belirtti.

Fırlatmadan 3 gün sonra UUİ ile kenetlenmesi beklenen Discovery mürettebatı, uzaydaki misyonu sırasında görsel denetim tekniği ve yörüngede termal koruyucuların onarım testlerini yapacak. Discovery ayrıca, İtalyan uzay kurumu ESA tarafından üretilen basınçlı lojistik modülü Leonardo'da bulunan iki tonluk gıda ve ihtiyaç malzemesini UUİ'ye ulaştıracak. Leonardo'da UUİ için ayrıca biyolojik örnekler ve sonuçların sıfırın altında 80 derecede uzun süreli saklanmasını sağlayacak ilk laboratuvar soğutucusu ile bitkileri biyolojik inceleme modülü EMCS'nin yanı sıra bir oksijen üretim sistemi de bulunuyor. ...


Gönderen diadra, Cuma, 30 Haziran 2006 00:32, Yorumlar(0), Hepsini Oku
Akıl Okuyan Bilgisayar

İngiliz ve Amerikalı bilim adamları, insanın aklından geçenleri okuyan bilgisayar geliştirdi.

Bilgisayar, bir kamera vasıtasıyla insanın aklından geçenleri, hislerini ele veren mimiklerini analiz ederek saptıyor. Yeni teknolojinin, şimdilik yalnızca 24 yüz hareketini tanıyacak şekilde programlandığı bildirildi.

Cambridge Üniversitesi'nden Prof. Peter Robinson ve meslektaşları, düşünceleri okuyan bilgisayarın insanların sürüş yeteneğini artırmadan reklamcılığa kadar çeşitli alanlarda kullanılabileceğini düşünüyorlar.

Robinson, ''Öyle bir bilgisayar hayal edin ki, size bir şey satmak için en doğru ruh halinizi yakalasın... Araştırmamız, internet sitelerinin reklamları halet-i ruhiyyenize göre biçimlendirmesini sağlayabilir'' dedi.

Bilgisayarın, bunun yanı sıra ''online'' eğitimde, bilgisayarın karşısındaki kişinin öğretileni anlayıp anlamadığını saptamada veya bir sürücünün yorgun veya canı sıkkın olup olmadığını belirleyerek trafikte güvenliği sağlamada kullanılabileceği belirtildi. Robinson, büyük bir otomobil şirketiyle birlikte çalıştıklarını ve bu bilgisayarların 5 yıl içinde otomobillere yerleştirilebileceğini söyledi. Yeni teknolojiyi ABD'deki Massachusetts Teknoloji Enstitüsü'ndeki ...


Gönderen mısti, Salı, 27 Haziran 2006 11:16, Yorumlar(0), Hepsini Oku
Telekom'dan İnternet'e indirim

Türk Telekomünikasyon A.Ş, dial up (çevirmeli) internet bağlantı ücretlerinde dünden geçerli olmak üzere yüzde 15 oranında indirim yaptı.
Türk Telekom, 5 Haziran 2006 tarihinde yaptığı ADSL başvurusuyla 2 milyonuncu ADSL kullanıcısı olan Hasibe Topal'a düzenlenen törenle
laptop bilgisayar, modem ve 12 aylık ücretsiz ADSL internet erişimi hediye etti.

Türk Telekom Genel Müdürü Paul Doany, törende yaptığı konuşmada, Türk Telekom bünyesindeki TTNet'in Mayıs ayından itibaren ayrı bir
şirket olarak internet sağlayıcılığı yaptığını anımsattı. Türk Telekom'un adil bir rekabet için bütün internet servis sağlayıcılarına eşit davrandığını kaydeden Doany, ADSL'in Türkiye'nin gelişmesi için çok önemli olduğunu, bu hizmetlerin daha iyi olması için rekabeti artırmak gerektiğini söyledi. Doany, ''Telekomünikasyon Kurumuna yeni ADSL tarifeleri ve yeni hizmetlerle ilgili başvuruda bulunduk. Bu konuda yakın zamanda büyük ilerlemeler
kaybedebileceğimizi umuyorum'' dedi.

Türk Telekom'un ADSL hizmetlerine bazı müşterilerinin ulaşamadığını ifade eden Doany, ''dial up'' bağlantıyı tercih eden bu müşterilere yüzde 15 oranında indirim yapıldığını belirtti. Doany, bu uygulamanı ...


Gönderen ayhan, Cuma, 16 Haziran 2006 13:05, Yorumlar(0), Hepsini Oku
Nike ve Apple dan iPod Ayakkabı !

Nike ve Apple'dan sporculara iPod ayakkabı


 
Dünyanın en büyük spor ayakkabısı üreticilerinden Nike, bilgisayar üreticisi Apple ile işbirliği yaparak, iPod müzikçalar ile iletişim kurabilen bir kablosuz sistem geliştirdi.

'Nike+iPod' adı verilen ayakkabıya yerleştirilen kablosuz algılayıcı sistem sayesinde sporcular, ne kadar koştuklarını, zamanı, nabız hızlarını ve ne kadar kalori yaktıklarını iPod'larının ekranında görebilecek.
 
Nike firmasından yapılan açıklamaya göre, iki ay içinde piysaya çıkacak olan Nike+iPod spor kiti ABD'de 29 dolara satılacak.
 
Ayrıca, Apple'ın internette müzik satışı yaptığı iTunes'a Nike Sport Music adlı bir bölüm de açacak.
 
Bu arada, iki şirketin işbirliği yapacağı ve yeni ürünün piyasaya çıkacağı açıklamasının ardından Nike ...


Gönderen drawmaster, Pazar, 28 May 2006 14:44, Yorumlar(0), Hepsini Oku
4 Sayfalar 1 2 3 4 


MKPNews ©2003-2008 mkportal.it


MKPortal C1.2.1 ©2003-2008 mkportal.it
Bu safya 0.01447 saniyede 36 sorguyla oluşturuldu

Emlak ilanları, araba ilanı ver Blog