Ana Sayfa Ana Sayfa  Forum Forum  Balkanlar TV Balkanlar TV  Tarihte Bugün Tarihte Bugün  Haberler Haberler  Makaleler Makaleler
Son mesaj - Gönderen: Taran Kedi - Cuma, 06 Nisan 2012 15:50
Balkan Türklerinin Buluşma Noktasına Hoş Geldiniz.
Makale Bölgesi

Makaleler->Tarihimiz->GAZETECİ HAİN ÖCALAN PAŞA ... [ Arama ]

GAZETECİ HAİN ÖCALAN PAŞA ...
Başlık GAZETECİ HAİN ÖCALAN PAŞA ...
Açıklama Özcan Pehlivanoğlu
Gönderen Dobruca34


GAZETECİ HAİN ÖCALAN PAŞA ...


 


Geçtiğimiz Ekim ayında yazdığım bir yazıda , eğer gereken tedbirleri alamazsak “Hain Öcalan Paşa” haline getirdiğimiz bir insan müsveddesinin yakında maaşa bağlanacağını alaycı bir dille ifade etmiştim .


Ne yazık ki ; aradan üç ay geçmeden bölücübaşının İtalyan İl Manifesto gazetesinde köşe yazarı olduğunu öğrenme bahtsızlığına eriştik .


Bölücübaşı tahminimce bu yazıları karşılığında iyi bir para da alacaktır . Böylece bizim öngörümüzde gerçekleşerek , Hain Öcalan Paşa , “Gazeteci Hain Öcalan Paşa” haline gelerek maaşa bağlanmış olmaktadır .


İnsan sormadan edemiyor burası nasıl bir memleket ve bu nasıl bir adalet anlayışı ?


Sen git binlerce kişinin kanına gir , ülkeyi milyarlarca dolar zarara uğrat , ABD – AB – İsrail ve Rusya'nın taşeronluğunu yap sonra git gazeteci ol . Pes vallahi !!!


Bir an için ülke ve millet açısından değil de bölücübaşına şahsi hak ve menfaatlerim açısından baktığımda , hayatımın en güzel 26 yılının terörle geçtiğini görüyor , uçup giden hak , menfaat ve hayallerim için bu adama ve çetesine lanet okuyorum .


Şimdi gazeteci geçinen zerzevata soruyorum . Bu durum karşısında ne diyeceksiniz ?


Herhalde bir çoğu gazeteci (!) Fatih Altaylı'nın “... İşte özgürleşen , demokratlaşan , birbirine karşı Türkiye'nin halkının (Türk Milletinin değil) geldiği nokta . Gergin , tahammülsüz , birbirini sevmeyen , birbirini yanında görmek istemeyen , birbirine düşman bir halk . Muhteşem öngürülü politikalarla Türkiye'yi bu hale getirenleri canı gönülden kutlamak istiyorum . Ama onlardan daha çok kutlanmayı hak eden ise Türkiye'yi bu hale getirenler kadar bile umut veremeyenler .Birde utanmadan erken seçim istiyorlar . Her halde üzerine tüy dikecekler” dediği gibi çözümsüzlük üretip , Gazeteci Hain Öcalan Paşa'yı meslek erbabı bir yandaş olarak herhalde umut haline getirecekler . Öyle ya muhalefet umut değilse kim umud olacak !!! PKK sorunu biterse çağ atlarız balonu acaba kime ait ?


Bölücübaşı'nın gazeteciliğe başlamasına ses çıkarmayanlar yarın onun serbest bırakılması için yine Türk Milletine çözümsüzlük pompalayacaktır .


Ne haldeyiz değil mi ? Türkiyeli medya ve Türkiyeli medyanın yeni mensubu gazeteci hain Öcalan Paşa ! Alın hepsini tepe tepe kullanın .


Hukukun üstünlüğü bir insanlık canisinin taltifi ile mi gerçekleşiyor ? Demokrasi , insan hakları ve diğer cart curt laflar ; Gazeteci Hain Öcalan Paşa söz konusu olunca unutuluyor mu ?


Adama dün paşa yakıştırması yapanlar bu günde gazeteci sıfatını uygun görüyor . Yarın da milletvekili , siyasi lider belki de başbakan ya da cumhurbaşkanı . İroni yaptığı mı düşünüyorsanız aldanıyorsunuz . Bu millete bunlar her şeyi yedirir .


Fatih Altaylı , Enis Berberoğlu , Bekir Coşkun , Yalçın Doğan , Ekrem Dumanlı , Ertuğrul Özkök , Mehmet Ali Birand , Ahmet Hakan , Ali Bulaç ve saymakla bitiremeyeceğimiz diğerleri bakalım yeni meslektaşınız hakkında ne diyeceksiniz ?


Yoksa sizde aranızda İl Manifesto'nun yaptığı gibi ; kimin bölücübaşını köşe yazarı yapacağı konusunda bir savaşa mı girişeceksiniz ? Gazetelerinize Bölücübaşı yazar olarak eminim ki çok katkı sağlayabilir. Fırsat bu fırsat kaçırmayın . Öyle ya ekmek parası !


Çünkü Gazeteci Hain Öcalan Paşa'yı ; İl Manifesto'da yazmak kesmez , mutlaka anlı şanlı Türkiye Medyasında ona bir köşe bulmak zorundayız .


Hain Gazeteci Öcalan Paşa'nın fikirlerinden Türkiye'yi ve insanlık alemini mahrum etmemeliyiz . Yoksa bir çok şeyden eksik kalırız .


Bu ne biçim bir hukuk düzeni ? İnsanlık canisi için milyon dolarlarla lüks cezaevi inşa ediyor , yazıları ile Türk düşmanı cepheyi aydınlatmasına izin veriyor , santimetrekare hesabı yüzünden Türkiye'yi karıştırmasını seyrediyor , siyasi uzantılarının her birinin davranışına göz yumuyoruz. Olur mu böyle şey ? Allah aşkına biriniz çıkıp anlatsın bana .


Televizyonlarda bir iki istisna dışında genellikle hain ve gafiller , Türk Milletinin ve Türk Devletinin bekasına yönelik sorunlar hakkında konuşturuluyor . Türk halkına çözümsüzlük yönünde karamsarlık aşılanıyor .


Ama artık Gazeteci Hain Öcalan Paşa var . Onun yazdıkları ile Türkiye'nin ve dünyanın gerçeklerini öğreneceğiz .Hain Öcalan Paşa'nın hapisten gazeteciliğe başlaması “Açılım” ın ağababasıdır . Bu açılımı gerçekleştiren hükümeti , medyayı , akademisyenleri ve bilcümle insanoğlunu kutluyorum . Yazık yazık ... Yirmi yaşında 96 günlük askerken Diyarbakır Kulp'ta şehit düşen yeğenimin kanını ; bölücüyü gazeteci yapanlara asla helal etmiyoruz .


Yazılı ve görsel basında yazan çizen takımının arasına bölücübaşı da katıldı . Böylece medyamızın güçlendiğini ve ayrı bir anlam kazandığını düşünüyorum !


Bütün bunları öküzün trene baktığı gibi seyreden hukuk düzeni de eminim ki kendisi ile iftihar ediyordur .


Böyle giderse biz , idama mahkum ettikten sonra müebbet hapisle taltif ettiğimiz Hain Öcalan Paşa'yı ; yakında cezasından terhis eder ondan sonrada tepemize oturtur “biz ettik sen etme” diye yalvarır hale geliriz .


Bu hale gelmemize Gazeteci Hain Öcalan Paşanın , yazılı ve görsel basındaki demokrasi havarisi arkadaşlarıda emin olun büyük katkı yapar .


Ben ciddi ciddi Hain Öcalan Paşa köşe yazarı oldu diye yazmayı bırakmayı düşünüyorum .


Bir adam bu kadar kan gölünün oluşmasına sebeb olsun ve halen çetesini oturduğu yerden talimatları ile idare etsin , yetmedi keyif sürsün o da yetmedi gidip İtalya'da köşe yazarlığı ile gazeteciliğe soyunsun diyecek bir laf bulamıyorum .


Nerede suç ve ceza arasındaki denge ? Nerede cezasız suç kalmaz prensibi ? Nerede Hukuk Profesörleri nerede hakim ve savcılar ? Niçin susuyorlar ?


Gazeteci Hain Öcalan Paşa'nın , Türkiye'li meslektaşları neredesiniz ? Patlatın bir hukuk ve demokrasi ya da insan hakları manşeti , şöyle bir rahatlayalım .


Garibanın biri , bölücübaşının binde biri kadar bir suç işlese adamın herşeyini burnundan getirirsiniz ama konu Gazeteci Hain Öcalan Paşa olunca sus pus oluyorsunuz .


Merak etmeyin sizden gazetecide olur , hukukçuda ama adam olmaz adam . Baksanıza adam içine edilmiş hukuk düzeninde gazeteci bile oldu .


Siz de ortalarda gazeteciyim , hukukçuyum diye dolaşıyorsunuz . Ben bundan sonra Gazeteci Hain Öcalan Paşa'nın sadık bir okuru olacağım . Size de tavsiye ederim . Bilin ki ; zaferin birinci kuralı düşmanı iyi tanımaktan geçer . Anladınız herhalde vesselam ...


 


Özcan PEHLİVANOĞLU


 


www.trakyanethaber.com


ozcanpehlivanoglu@yahoo.com


 


Oyu Puanı: 4 - Ortalama: 4.75

Yorum Gönder Değerlendir
Yorumlar

Bilgiler
Burda 161 Makale Kayıtlı
En Fazla Bakılan: OSMANLI DEVLETİNİN RUMELİDE İSKAN SİYASETİ VE SAG KOLUN İSKANI
En Fazla Değerlendirilen: Deliorman-Dobruca-Etnik Gruplar

İnceleme Bölgesini Gezen: 4 (0 Kayıtlı Üye: 4 Ziyaretçi ve 0 Bilinmeyen Üye)
Görünen Üyeler:MKPortal C1.2.1 ©2003-2008 mkportal.it
Bu safya 0.02352 saniyede 32 sorguyla oluşturuldu

Emlak ilanları, araba ilanı ver Blog