Ana Sayfa Ana Sayfa  Forum Forum  Balkanlar TV Balkanlar TV  Tarihte Bugün Tarihte Bugün  Haberler Haberler  Makaleler Makaleler
Son mesaj - Gönderen: Taran Kedi - Cuma, 06 Nisan 2012 15:50
Balkan Türklerinin Buluşma Noktasına Hoş Geldiniz.
Makale Bölgesi

Makaleler->Tarihimiz->ÇOCUKLARINIZI NE İÇİN YETİŞTİRİYORSUNUZ ? [ Arama ]

ÇOCUKLARINIZI NE İÇİN YETİŞTİRİYORSUNUZ ?
Başlık ÇOCUKLARINIZI NE İÇİN YETİŞTİRİYORSUNUZ ?
Açıklama Özcan PEHLİVANOĞLU
Gönderen Dobruca34

<!--[if gte mso 9]> Normal 0 21 false false false TR X-NONE X-NONE <!--[if gte mso 10]>
<style>
/* Style Definitions */
table.MsoNormalTable
{mso-style-name:"Normal Tablo";
mso-tstyle-rowband-size:0;
mso-tstyle-colband-size:0;
mso-style-noshow:yes;
mso-style-priority:99;
mso-style-qformat:yes;
mso-style-parent:"";
mso-padding-alt:0cm 5.4pt 0cm 5.4pt;
mso-para-margin-top:0cm;
mso-para-margin-right:0cm;
mso-para-margin-bottom:10.0pt;
mso-para-margin-left:0cm;
line-height:115%;
mso-pagination:widow-orphan;
font-size:11.0pt;
font-family:"Calibri","sans-serif";
mso-ascii-font-family:Calibri;
mso-ascii-theme-font:minor-latin;
mso-fareast-font-family:"Times New Roman";
mso-fareast-theme-font:minor-fareast;
mso-hansi-font-family:Calibri;
mso-hansi-theme-font:minor-latin;
mso-bidi-font-family:"Times New Roman";
mso-bidi-theme-font:minor-bidi;}

ÇOCUKLARINIZI   NE  İÇİN  YETİŞTİRİYORSUNUZ   ?


Türk milletinin çekirdeğini aile yapımız oluşturur . Her ne kadar günümüz toplumu bireyi  ön  plana çıkarmayı hedef edinmiş olsa da ana , baba ve çocuklardan oluşan çekirdek aile yapımız ,  kendine has bir millet olmamızın en önemli sebeplerinden biridir .


Anne ve babanın , geleneksel kültürden edindikleri  bilgi ve tecrübe ile uyguladıkları aile içi tedrisat , toplumsal yapımızın temelini oluşturur .


Böylece ebeveynler ; aile içinde uyguladıkları metod ve verdikleri dini , milli ve kültürel eğitim ile hem çocuklarının hem de mensubu oldukları milletin geleceğini belirlemektedir .


Bu yüzden aile yapımız ile bu yapının mensubu olan çocuklarımızın gelişimi ve eğitimi , Türk milletinin ve devletinin istikbali açısından çok önemlidir .


Eğer ailelerin çocuklarını yetiştirmekte sorunları varsa ve bu sorunlar çocukları etkiliyorsa , dolaylı olarak millet yapımız ve geleceğimizde bundan etkileniyor demektir .


Günümüzde Türk milletinin içinde bulunduğu tabloya bakıldığında , aile yapımızda ve çocuklarımızın yetiştirilmesinde büyük sıkıntılarımızın olduğu anlaşılmaktadır .


Kanaatime göre insanların oluşturduğu topluluklarda  yozlaşma , ahlaksızlık , taassub , gericilik , yolsuzluk , gaflet ve ihanet gibi benzeri tutum ve davranışlar her daim görülmüştür .


Önemli olan bunların genele oranla hangi nispette bulunduğudur .  İçinde bulunduğumuz zaman diliminde şikayet ettiğimiz bu hususların Türk toplumunda ne yazık ki arttığını gözlemlemekteyiz .


Mualesef Türk  toplum yapısında önemli bir zaafiyet ve çözülme yaşanıyor . Bu da ailenin ve özellikle ebeveynlerin toplumu müsbet yönde etkileme görevini yerine getiremediğini bizlere gösteriyor .


Haksızlıklar karşısında direnç , bireysel  ve toplumsal yanlışlara karşı eleştiri , kamunun haklarını koruma ve vatandaşlık görevlerini yerine getirme , yönetime katılma , doğruları söyleyerek doğru davranma , güçlü bir karakter sergileme vb. gibi hususlardan özellikle yeni yetişen neslin imtina ettiğini görüyoruz .


Kendi gemisini kurtaran kaptandır , sana dokunmayan yılan bin yaşasın , benim memurum işini bilir , köprüyü geçinceye kadar ayıya  dayı demek lazım , yavaş kuzu iki meme emer  gibi yanlış fikirler doğru imişcesine anne ve babalar tarafından çocuklara aktarılıyor .


Anne ve babaların , bu gibi anlayışları çocuklarına empoze etmelerinin yegane sebebi  , çocuklarının dünya hayatında sıkıntı çekmeden maddi bir rahatlık içinde yaşamalarını temin etmektir .


Türk millet yapısının içinde anne ve babalar , çocuklarını her şeyden sakınarak onlar için azami düzeyde fedakarlıkta bulunur . Onları en iyi yerde okutmak  , evlendirip başgöz etmek  , başını sokacak bir ev almak , arabasını kapının önüne çekmek yetmedi bir yazlık hediye etmek ;  imkanı olan anne ve babalar için vazgeçilmez görevlerdir !!!


Anne ve babaların çocukları için bitmez ve tükenmez istekleri  sebebiyle değişik para kazandırıcı sektörler doğmuştur . Bunlara örnek olarak ana okullarını , özel okul ve üniversiteleri , dershaneleri , lisan okullarını , yaz kamplarını , mobilyacıları vs. gösterebiliriz .


Peki bu anne ve babaların çocuklarına iyi bir gelecek temin etmek için bu yaptıkları yeterlimidir ? Bana göre bu sorunun cevabı çok kısa ve nettir : asla !!!


Siz çocuklarınıza milli ve dini hayatı öğretmezseniz  , onları kültürlerinden ve tarihlerinden habersiz bırakırsanız , milli bir şuur veremezseniz  ; bütün yaptıklarınızın tek başına onların geleceğini kurtarmaya yetmeyeceği büyük bir ihtimaldir .


İnsanın ferdi olarak bir yaşama gayesi ve mensubu olduğu milletin sonsuzluğa kadar sürecek ortak bir hedefi yoksa ,  siz çocuğunuza hangi fedakarlıkla ne yaparsanız yapın hepsi boşa gidecektir .


Vatan elden gitmişse toprağın üstüne diktiğiniz dört duvar evin bir değeri yoktur , düşman askeri çizmesi ile yurdun dört bir yanını ezerken çocuğunuzun tahsilinin bir hükmü olmaz , kendi öz yurdunda parya olanın arabasının ve yazlığının yerinde yeller  eser  ,  ezan susar bayrak inerse ana ve baba olarak çocuğunuza yaptığınız yatırımların hepsi uçar gider ve dahası mezar taşınızı bile kimse koruyamaz .


Bunların hepsi yakın sayılabilecek bir tarihte Anadolu topraklarında yaşanmış ve Türk devletinin çekildiği vatan topraklarında da halen yaşanmaya  devam etmektedir .


Rusların Ermenilerle işbirliği yaparak Erzurum ve Van’ da , Fransızların Antep , Urfa ve Çukurova’da  , İtalyanların Antalya’da , Yunanlıların İzmir’ den başlayıp Polatlı önlerine gelişlerinde , İngilizlerin piyonlarını kullanarak İstanbul ve Anadolu coğrafyasında neler yaptıklarını unutmayınız . Çok taze bir örnek olan Irak’ ın Amerika tarafından işgali ile birlikte yaşananlar Hitler’ e rahmet okutacak boyutlara ulaşmıştır . Onun için sakın ola bize bir şey olmaz demek gafletine düşmeyin .


Çocuklarınıza mutlaka yaşamın ana gayesini ve Türk milletinin büyüklüğünü en az onlara yaptığınız dünyevi  katkılar kadar anlatın ve hissettirin . Bu çocuklarınızı gelecekte her türlü tehlikeden koruyacaktır . Sizde öyle olsun istemiyormusunuz ?


Türkiye’ye ve Türk milletine karşı yürütülen planlı oyunlara karşı duracak yegane ve en büyük güç ; tuzağın farkına varmış olan anne ve babalar ile onların yetiştirdiği  çocuklardır . Bundan dolayı anne ve babalar , çocuklarını ne için yetişdirdiklerinin farkına varmalı ve bu sorunun cevabını doğru bir şekilde vermelidir .


Çocuklarını  ; Türk milletini ebediyen var etmek amacı uğrunda yaşamak için yetiştiremeyenler başımıza gelecek akıbetin başlıca hazırlayıcısı olacaktır . Bunu keşfedenler ; küresel  güçlerin  planı , desteği ve parası ile Türk aile yapısını bozarak çocuklarımızı mankurtlaştırmaya çalışıyor .


Anne ve babalar yol yakın iken yanlışları var ise bundan dönmeli ve Türk milleti elbirliği ile düzlüğe çıkarılmalıdır . Aksi halde dünya nimetlerine boğduğunuz çocuklardan ne size ne de Türk milletine bir hayır gelecektir .


 


Özcan PEHLİVANOĞLU


www.trakyanethaber.com


ozcanpehlivanoglu@yahoo.com


 


 


Oyu Puanı: 1 - Ortalama: 5

Yorum Gönder Değerlendir
Yorumlar
Dobra
04 Haz 2010
Yesinler, içsinler, oynasınlar hayattan kaam alsınlar diye değil tabii ama maalesef vaziyet öyle görünüyor.
Müslüman Türk olarak yetiştirebiliriz mesela:..

Bilgiler
Burda 161 Makale Kayıtlı
En Fazla Bakılan: OSMANLI DEVLETİNİN RUMELİDE İSKAN SİYASETİ VE SAG KOLUN İSKANI
En Fazla Değerlendirilen: Deliorman-Dobruca-Etnik Gruplar

İnceleme Bölgesini Gezen: 3 (0 Kayıtlı Üye: 3 Ziyaretçi ve 0 Bilinmeyen Üye)
Görünen Üyeler:MKPortal C1.2.1 ©2003-2008 mkportal.it
Bu safya 0.04064 saniyede 32 sorguyla oluşturuldu

Emlak ilanları, araba ilanı ver Blog