Ana Sayfa Ana Sayfa  Forum Forum  Balkanlar TV Balkanlar TV  Tarihte Bugün Tarihte Bugün  Haberler Haberler  Makaleler Makaleler
Son mesaj - Gönderen: Taran Kedi - Cuma, 06 Nisan 2012 15:50
Balkan Türklerinin Buluşma Noktasına Hoş Geldiniz.
Yeni Site Kuralları
Sayın ,

Gerek bilişim suçlarıyla ilgili olarak, gerekse de diğer ceza kanunlarıyla ilgili olarak yapılan değişikliklere uyum sağlamak, gerek site içi bazı sorunları düzeltmek amacıyla site kurallarına yeni maddeler eklemek bir zorunluluk haline gelmiş bulunmaktadır. Yaptığımız çalışmalar neticesinde bundan sonraki yayın hayatımızda bize ve size rehberlik edecek olan yeni kurallar aşağıda onayınıza sunulmuş bulunmaktadır. Yeni kuralları tek tek okuduktan sonra üyelik sözleşmesini onaylabilirsiniz. (24.02.2010)

Sitemizin Kuralları


A - TANIMLAR
Sözleşmenin devamında kullanılan tanımların neleri ifade ettiği aşağıda açıklanmıştır.

Sitemiz : Balkanlar.NET internet sitesini,
Site Üyesi : Sitemizin tüm üyelerini,
Administrator : Site üzerinde her türlü teknik işlemi ve sitenin yönetimi ve işletilmesinden sorumlu yöneticileri,
Global Moderatör : Administratör'ün yetkilerinden teknik olanlar hariç yönetici statüsündeki üyeleri,
Forum Moderatörü : Forumdaki herhangi bir kategorinin içeriğinden ve yönetiminden sorumlu üyeleri,
Site Yönetimi : Sitenin yönetiminden, site üyelerinin gönderdiği içerik ve yorumların kontrolünden sorumlu Administrator, Global Moderatör ve Forum Moderatlerini ifade etmektedir.

B - ÜYELİK ŞARTLARI İLE İLGİLİ KURALLAR
1-) Sitemiz, balkanlara özel olduğu için kayıt olacak üyelerin kesinlikle Balkan Türkü olması gerekmektedir. Balkan Türkü yada göçmen olmayan kişilerin sitemize kayıt olması yasaktır.

2-) Üyeler, profillerinde belirttikleri mail adreslerinin aktif olarak kullandıkları ve kendilerine ait mail adreslerini beyan etmeleri gerekmektedir. Kullanılmayan mail adresleri tespit edildiğinde ilgili üye 1 kere uyarılacaktır. Uyarı yapılan zamanı takip eden 24 saat içerisinde ilgili kişi profilini güncellemediği taktirde ilgili üyenin üyeliği iptal edilecektir.

3-) Üyelik hesabı üyeye özeldir ve aynı “kullanıcı adı” iki farklı üyeye verilmemektedir. “şifre” sadece kullanıcı tarafından belirlenir. Kullanıcı dilediği zaman şifresini değiştirebilir. Kullanıcı adı ve şifrenin korunması/gizliliği üyenin sorumluluğundadır. Kullanıcı adı ve şifre bir başkasına devredilemez. Aksi taktirde doğacak tüm problemlerden ve hukuki yükümlülüklerden üyenin kendisi sorumlu olacaktır.

4-) Kendi üyelik hesabını başkasına kullandırttığı tespit edilen üyelerin üyelikleri iptal edilecektir.

5-) Site üyesi, kendi üye adı ile yapacağı her türlü işlemden bizzat kendisi sorumludur. Üyeliğini tek taraflı olarak iptal ettirse bile, bu iptal işleminden önce üyeliği sırasında gerçekleştirdiği işlemlerden hukuken sorumlu olmayı peşin olarak kabul eder.

6-) Üyeler, kendilerine ait ev adresi, cep telefonu numarası, tc kimlik numarası vb. kişiye özel bilgilerini sitemiz içerisinde bir başka üyeyle paylaşmamalıdırlar. Paylaşılması durumunda doğacak olumsuzluklardan site yönetimi sorumlu tutulamaz.

7-) Site üyesi, bu sözleşmeden doğabilecek ihtilaflarda mikrofilm, mikrofiş ve bilgisayar kayıtlarının HUMK 287. madde anlamında muteber, bağlayıcı, kesin ve münhasır delil teşkil edeceğini ve bu maddenin delil sözleşmesi niteliğinde olduğunu belirten sitenin log kayıtlarına her türlü itiraz ve bunların usulune uygun tutulduğu hususunda yemin teklif hakkından peşinen feragat ettiğini kabul, beyan ve taahhüt eder.

C - ÜYELERİN SİTEYİ KULLANIRKEN DİKKAT ETMESİ GEREKEN KURALLAR
8-) Küfür, hakaret ve aşağılama kesinlikle yasaktır. Sitemize üye olsun veya olmasın, T.C. vatandaşı olan herhangi bir kişiye küfür, hakaret edilemez, aşağılayıcı sözler söylenemez.

9-) Üyelerin, siteye gönderecekleri içerik mutlaka Türkçe olmalıdır. Türkçe harici bir dille yazılan şiir, metin ve benzeri içerik ve yorumların Türkçe karşılıkları mutlaka yazılmalıdır, aksi takdirde bu içerik ve yorumlara sitede yer verilmeyecek, uyarısız silineceklerdir. Forumlar, haberler, resim galerisi, kişisel imza, görünen ad dahil olmak üzere üyelerin ekleyebildiği her türlü alan bu kapsama dahildir.

10-) Başka bir üye ile görüş ayrılığına düşebilirsiniz. Görüşe görüş ile karşılık veriniz. Karşınızdaki kişiyi rencide edecek, aşağılayacak, hakaret edecek kelimeler kullanmamaya dikkat ediniz.

11-) Bir üyeye soru sorabilirsiniz. Fakat o üye sorduğunuz soruya cevap vermek zorunda değildir. Cevap alamadığınız soruları tekrar tekrar sormanız karşınızdaki kişiyi rahatsız edebilir, farkında olmadan karşınızdakini taciz etmiş olursunuz. Tüm üyeler bu türden nahoş durumlar yaratmaktan kaçınmalıdır.

12-) Pornografik içerikli sayılabilecek fıkralar, argo kelimeler ve bu kelimelere çağrışım yapılabilecek bilumum kısaltma vs. içeren içerik ve yorumların gönderilmesi yasaktır.

13-) Başkalarına ait olan kişisel bilgilerin kötüye kullanılmasına yönelik içerik ve yorumlara sitemizde yer verilmeyecektir.

14-) Dini propaganda yapmak kesinlikle yasaktır. Bu yasağı çiğneyenler uyarı yapılmadan siteden uzaklaştırılacak ve şimdiye kadar yazmış oldukları mesajlar silinebilecektir. Hangi mesajların silinip, hangilerinin silinmeyeceği keyfiyeti site yönetimine aittir.

15-) Sitemiz ve site yönetimi; site dahilinde interaktif alanlarda üyelerin yolladığı içerik ve yorumlardan sorumlu değildir. Her türlü hukuki sorumluluk, içeriği ekleyen üyeye aittir.

16-) Balkan Türk'lerini yanlış tanımlayacak; Bulgar sanatçılara ait resimlerin, forumlar ve haber metinlerinde kullanılması, Bulgar şarkıcıları ile ilgili magazin veya herhangi bir haber girilmesinin sitemizin içeriğiyle uygun olmadığına site yönetimi tarafından karar verilmiş olup Bulgaristan'a ait magazin içerikli haberler yasaklanmıştır.

17-) Evrensel olan genel görgü ve ahlak kuralları sitemizde aynen geçerlidir.

18-) Bir başka kaynaktan faydalanılarak yazılan yazılarda mutlaka kaynak adı altında içerik kaynağı belirtilmelidir. Başkasına ait olan bir metnin olduğu gibi kopyalanması durumunda da kaynak kişi ve site adresi mutlaka belirtilmelidir. Posta kutusu kaynak olarak kabul edilemeyeceğinden posta kutunuza gelen mesajları kopyalayamazsınız. Site üyeleri, üçüncü kişilerin telif hakkı sahibi bulunduğu fikri eser, fotoğraf, yazı, resim ve benzeri ürünleri kullanamazlar. Söz konusu ürünlerin kullanılması halinde doğacak her türlü hukuki ve cezai sorumluluk ilgili içeriği ekleyen site üyesine aittir. Söz konusu fiil nedeniyle site yönetiminin hiçbir hukuki sorumluluğu bulunmamaktadır.

19-) Site üyeleri, virüs veya benzeri zararlı unsur içeren her türlü bilgi, yazılım ya da başka bir malzeme iletemezler.

20-) Forumlarda “Geyik Muhabbeti” kategorisi dışındaki başlıkların altında açılan konu başlıkları da dahil olmak üzere, içlerinde konu başlığını ve diğer yorumları olumsuz etkileyecek veya zarar verecek yorumlar site yönetimi tarafından silinir ve yorumu yapan kullanıcı uyarı alır veya ilgili üye forumlardan geçici veya sürekli olmak üzere uzaklaştırılır.

21-) Özellikle siyaset ve felsefe forum başlıkları altında yapılan tartışmalarda sitedeki bir veya birkaç üyeye konu dışında yapılan yorum veya hakaret içerikli mesajlar, mesaj sahibi kimsenin uyarı yapılmaksızın siteden uzaklaştırılmasına neden olur.

22-) Site üyesi, diğer bir site üyesini sataşamaz, taciz ve tehdit edemez, herhangi bir konuda zorlayamaz.

23-) Site üyeleri, bir başka üyenin sitenin herhangi bir bölümünü kullanmasını engelleyecek taleplerde bulunamaz.

24-) Üyeler, site yönetiminin yazılı izni olmaksızın site adına herhangi bir girişimde bulunamaz, site yönetimini temsil edemez ve site adına bağlayıcı sözler veremez.

25-) Ücretsiz olsa bile, kayıt olunmasını zorunlu kılan, ziyaretçilerin içeriğini göremediği web sitelerinin linklerinin verilmesi veya Favori Siteler bölümüne eklenmesi sitemizin içerik yayınlama ideolojisiyle uyuşmadığından buna izin verilmeyecektir.

26-) Site yönetiminden izinsiz, ticari ürün ya da hizmet satışı amaçlı reklam yapmak yasaktır.

27-) Sitemizin verdiği hizmetler; kişilerin özlük haklarına saldırı, ticari işletmelere, ticari markalara, devlet kurumlarına, devlet adamlarına veya site yönetimine hakaret edecek ve zarar verecek şekilde kullanılamaz.

D - SİTE YÖNETİMİNİN SORUMLULUKLARI VE HUKUKİ KURALLAR
28-) Balkanlar.NET yönetimi olarak ana ideolojimiz, Türkiye Cumhuriyeti Anayasası, Kanunları ve Ulu Önder Mustafa Kemal ATATÜRK'ün belirlemiş olduğu Atatürk İlke ve İnkılaplarına bağlılık yeminimiz bulunmaktadır. Sitemizin bu ideolojisine, Türkiye Cumhuriyetinin milli değer bütünlüğüne, laik rejimine zarar getirecek paylaşım ve yorum sahibi kimseler yönetim tarafından siteden uzaklaştırılacaktır.

29-) Türk Ceza Kanununda bilişim suçlarının kapsamı genişletilmiş olup, internet üzerinden yazı veya yorum şeklindeki metinler ile yapılan hakaret ve tehdit suçlarına ilişkin cezalar ağırlaştırılmıştır. Bu nedenle Türk Ceza Yasasının hürriyete karşı işlenen suçlar(madde 106), Devletin Egemenlik Alametlerine ve Organlarının Saygınlığına karşı işlenen suçlar(madde 299, 300, 301), Devletin Güvenliğine karşı işlenen suçlar(madde 302, 303, 304, 305, 306, 307, 308), Anayasal düzene ve bu düzenin işleyişine karşı işlenen suçlar(madde 309, 310, 311, 312, 313, 314, 315, 316), Milli savunmaya karşı işlenen suçlar(madde 317. 318, 319, 320, 321, 322, 323, 324, 325), Devlet sırlarına karşı işlenen suçlar(madde 326, 327, 328, 329, 330, 331, 332, 333, 334, 335, 336, 337, 338, 339), Yabancı devletler ile olan ilişkilere karşı işlenen suçlar(madde 340, 341, 342) fiillerine aykırı davrananlar, bu fiillerinden dolayı kanun önünde bizzat kendileri sorumlu olmakla birlikte, sitemizde bu fiilleri işledikleri taktirde ilgili mesajlar haber verilmeden silinebilir. Bu kanun maddelerini ihlal etmekte ısrar eden üyeler siteden uzaklaştırılıp, üyelikleri iptal edilecektir.

30-) Site üyeleri suç teşkil edecek, yasal açıdan takip gerektirecek; yerel, ulusal ve uluslar arası yasalara ters düşecek bir durum yaratan yada bu durumlardan herhangi birini teşvik eden hiçbir tür yasa dışı tehditkâr, hakaret içeren, küçük düşüren, kaba, rencide eden, aşağılayan iletimlerde bulunamazlar. Bu türden içerik ve yorum gönderenlerin üyelikleri iptal edilecektir.

31-) Site yönetimi, site üyeleri tarafından sorulan tüm sorulara cevap vermek zorunda değildir.

32-) Site yönetimi, herhangi bir zamanda sitenin çalışmasını geçici bir süre askıya alabilir veya tamamen durdurabilir. Sitenin geçici bir süre askıya alınmasını veya tamamen durdurulmasından dolayı site yönetiminin, site üyelerine veya üçüncü şahıslara karşı hiçbir sorumluluğu olmayacaktır. Site üyeleri, sitenin yayın hizmetinde meydana gelebilecek aksamalardan dolayı site yönetimi aleyhinde herhangi bir tazminat talebinde bulunamaz ve herhangi bir hukuki işlem başlatamaz.

33-) Sitemiz hizmetlerinden faydalanılarak yapılacak gayri kanuni ve gayri ahlaki işlemler konusunda site yönetimi ilgili üye yada üyeler ile ilgili her türlü bilgiyi, yasal merciler tarafından talep edildiği taktirde yasal merciilere vermekte serbesttir. Site yönetimi, gerek yapılan işlemlerden gerekse de yasal merciilere bilgi verilip verilmemesinden sorumlu tutulamaz. Bu konudaki tasarruf site yönetimine aittir.

34-)
Sitemizde yayınlanan tüm içerik ve yorumlar gerekli görüldüğü taktirde haber verilmeksizin ve sebep belirtmeksizin kaldırılabilir ve/veya içerikleri kısmen veya tamamen değiştirilebilir.

35-) Site yönetimi; üyelerin site üzerinden birbirleriyle paylaşacakları kişisel bilgilerin veya resimlerin yanlış kullanımından dolayı sorumlu tutulamaz.

36-) Site yönetimi; sitenin veritabanına yapılabilecek saldırılar sonucu üyelik bilgilerinin kötü amaçlı kullanım için üçüncü kişilerin eline geçmesi ve bunların kötü niyetli kullanılması halinde doğabilecek sonuçlardan dolayı hiçbir sorumluluk kabul etmez.

37-) Bu sözleşmeyle ilgili olarak çıkabilecek ihtilaflarda öncelikle bu sözleşmedeki hükümler, hüküm bulunmayan hallerde ise Türk Kanunları (BK, TTK, HUMK, MK vs.) uygulanacaktır.

38-) Kuralların değiştirilmesi hakkı site yönetimine aittir. Gerekli görüldüğünde buradaki kurallar değiştirilebilir veya yeni kurallar eklenebilir. Site üyeleri, değişebilecek kuralları peşinen kabul etmiş sayılırlar.

39-) İşbu sözleşmenin uygulanmasından doğabilecek her türlü uyuşmazlıkların çözümünde İstanbul Merkez (Sultanahmet) Mahkemeleri ile İcra Müdürlükleri yetkili olacaktır.

40-) Site üyesi, aşağıdaki "onay kutusunu" tıklayıp "kabul ediyorum" butona bastığında, bu sözleşme taraflar arasında süresiz olarak yürürlüğe girer.

Üye, tüm bu maddeleri daha sonra hiçbir itiraza mahal vermeyecek şekilde okumuş, kabul ve taahhüt etmiştir.
MKPortal C1.2.1 ©2003-2008 mkportal.it
Bu safya 0.04754 saniyede 25 sorguyla oluşturuldu

Emlak ilanları, araba ilanı ver Blog